Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

2 pytanka:

 

1. jaki soft zainstalować do odtwarzania mp3 na nokii 6300 ? ten dostarczony wraz z telefonem nie satysfakcjonuje mnie [np. brak opcji odtwarzania tylko utworów z danego folderu - trzeba by chyba ręcznie tworzyć playlistę, a jeśli w folderze jest kilkaset piosenek to sorry]

 

2 jakiego softu używacie jako zamiennika ikonki w trayu odnośnie stopnia rozładowania baterii w laptopie ?

najlepsze co ja znalazłem so far to polski program 'bateromierz', nie jest zły ale i nie powala, może macie coś ciekawszego? [lapki to asus i lenovo, jeśli są jakieś godne polecenia 'firmowe' softy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chyba ten post bedzie najlepiej pasowac tutaj

 

wiec tak chcialem sobie zlozyc kompa, sama skrzynie tak do 2000-2200zl, a ze nie znam sie na tym to moze ktos tutaj by mi jakiegos fajnego zlozyl, nie wiem czy jest tutaj zarejestrowany confi ktory pomagal w takich sprawach na e-b ale moze ktos pomoze :) sluzyc ma do gier, bo w sumie pogralbym w jakies nowsze tytuly, filmy, net itp. anyone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak chcialem sobie zlozyc kompa, sama skrzynie tak do 2000-2200zl

Ze swojej strony jeśli ten komputer nie jest przymusem (bo np. stary się zepsuł, a trzeba na jakimś działać) to polecam poczekać do końca stycznia / początku lutego...

 

Na razie w sklepach będą jeszcze ceny świąteczne obowiązywać (czyli mocno zawyżone)...

 

Na ten moment (jeśli nie masz jakiś specjalnych wymagań, typu dysk 2TB, chłodzenie pasywne, itp.) to coś takiego będzie najlepszym wyborem:

 

Wentylator:

Scythe Katana 3

110 zł

 

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

335 zł

 

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

235 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

320 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł

 

Karta graficzna:

Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

379 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 331 (Black)

159 zł

 

Zasilacz:

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

215 zł

 

Suma: 2037 zł brutto

 

Jeśli zamierzasz procesor podkręcać (jeśli nie to dodatkowe chłodzenie możesz sobie odpuścić) to warto pomyśleć o mocniejszej karcie graficznej, np. HD4890 od HiS lub Sapphire za 699 zł można dostać...

 

A tak w ogóle podobny wydajnościowo zestaw można było kupić 1,5 roku temu za takie same pieniądze (trochę można zwalić na kurs dolara), ale świąteczne ceny też swoje robią... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. wejdz sobie na forum.purepc i tam masz gotowe zestawy do różnych kwot złożone...

 

ja mam za to pytanie odnosnie antyvira. Troche czasu na winie juz nie siedzialem i zapomniałem, ze w ogole jakis antyvirus jest potrzebny :D no ale z tego co mi wiadomo to jest.

 

Potrzebuję coś pod Windows 7, wersję 64bitową... sciagnałem sobie NOD'a, ale cośnie chciał mi wlasnie śmigać na 64... jakies sugestions ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ew. wejdz sobie na forum.purepc i tam masz gotowe zestawy do różnych kwot złożone...

 

ja mam za to pytanie odnosnie antyvira. Troche czasu na winie juz nie siedzialem i zapomniałem, ze w ogole jakis antyvirus jest potrzebny :D no ale z tego co mi wiadomo to jest.

 

Potrzebuję coś pod Windows 7, wersję 64bitową... sciagnałem sobie NOD'a, ale cośnie chciał mi wlasnie śmigać na 64... jakies sugestions ? :roll:

avast ?

 

nie wiem czy jest na 64bity

 

ja chronię nim kompy swoje / rodziny od wielu lat, avast + spybot teatimer + przeglądarka inna niż IE + zdrowy rozsądek - nie widziałem wirusów/trojanów od nie-wiem-kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. wejdz sobie na forum.purepc i tam masz gotowe zestawy do różnych kwot złożone...

 

ja mam za to pytanie odnosnie antyvira. Troche czasu na winie juz nie siedzialem i zapomniałem, ze w ogole jakis antyvirus jest potrzebny :D no ale z tego co mi wiadomo to jest.

 

Potrzebuję coś pod Windows 7, wersję 64bitową... sciagnałem sobie NOD'a, ale cośnie chciał mi wlasnie śmigać na 64... jakies sugestions ? :roll:

avast ?

 

nie wiem czy jest na 64bity

 

ja chronię nim kompy swoje / rodziny od wielu lat, avast + spybot teatimer + przeglądarka inna niż IE + zdrowy rozsądek - nie widziałem wirusów/trojanów od nie-wiem-kiedy

też mam win.7 64bit póki co testową, więc używam avast'a.. a tak to norton.

Spybot to zło.. kiedyś używałem, ale doszedłem do wniosku, ze nie chroni przed niczym oprócz wydajności - strasznie chodził, ale może to przez 64bity

 

 

A teraz moje :P

1. Jak ściągnąć filmiki z portali jak youtube? jakiś link do dobrej sprawdzonej stronki?

2. Jakiś sprawdzony programik co przerobiłby mi te video na format telefonu (I na odwrót.)? 3gp czy tam mp4.

 

Pytam, bo nie lubię ściągać czegoś pierwszego z google, bo potem się tylko powku... a dalej filmików nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W910 jest porządny? :lol::lol:

Nie, nie jest porządny... Ma jakiś wewnętrzny system operacyjny zrobiony przez SE... ;-)
przez co się wiesza :evil:

 

 

oka. jakieś kodeki do kodowania video? Divx.pro jest płatny a xvid nie działa na 64bit'ach - nie nie umiem i nie mam gdzie skompilować src'a ;P

 

potrzebuje do mixowania video, a raczej rec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.