Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem, po formacie kompa, nie moge zainstalowac zadnych pasujacych do mojego kompa kodekow muzycznych i nie mam wogole glosu, cos cos instaluje i wchodze w panel sterowania/dzwieki, mowa i urzadzenia audio i dalej to pisze "brak urzadzen audio" na poczatku bylo to smieszne, ale ja juz probowalem instalowac conamnije 10 audio codeców i nic :?

a patrzyłeś w menedżerze urządzeń? kartę masz na pci czy zintegrowaną? jeśli tak, jaka płyta, instalowałeś sterowniki do płyty głównej? może masz wyłączoną kartę dźwiękową w biosie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem, po formacie kompa, nie moge zainstalowac zadnych pasujacych do mojego kompa kodekow muzycznych i nie mam wogole glosu, cos cos instaluje i wchodze w panel sterowania/dzwieki, mowa i urzadzenia audio i dalej to pisze "brak urzadzen audio" na poczatku bylo to smieszne, ale ja juz probowalem instalowac conamnije 10 audio codeców i nic :?

Podaj model karty muzycznej (chociaż zapewne zintegrowana jest to model płyty głównej)... Ja kiedyś miałem podobny problem z asrockiem P4i65G - stery ze strony producenta chipsetu zintegrowanej muzyki nie działały, jedynie te ze strony producenta całej płyty głównej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótko i zwięźle.

Najlepszy laptop do 1500 zł, może być lekko powyżej (góra 1700). Ma ktoś jakiś pomysł?

Przy takim ograniczeniu cenowym prochu na pewno nie wymyslisz i podejrzewam ze nawet biorac w ciemno (hipotetycznie rzecz ujmujac) czy starannie selekcjonujac nie zanotujesz wielkiej roznicy w sprzecie. No ale jesli juz to sprecyzuj do czego dokladnie Ci laptop potrzebny. I wtedy mozna cos wybierac pod pewnym katem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec najbardziej zalezy mi na szybkosci procesora i pamieci RAM (ale chyba nie zawsze 2GB sa lepsze od 1GB, oswieccie mnie). Bo do FM to chyba jest najbardziej potrzebne. Do tego przydalaby sie kamerka internetowa. Reszta bez znaczenia. Moze ten:

http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/product/Satellite-L300-18D/1056298/toshibaShop/false/

Wiem, ze nie sa to jakies duze pieniadze, ale chyba cos sie da jeszcze porzadnego kupic za ta kase.

A no i kupuje w UK.

 

Ale ten jest jeszcze lepszy:

http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/product/Satellite-Pro-L300D-11N/1055795/toshibaShop/reseller/toshibaShop/false/#0

Bo jest tanszy a ma naprawde niezle parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też krótko i:

Musze wymienić tusze w urządzeniu wielofunkcyjnym a że tak powiem gówno o tym wiem. Nie chodzi o samą wymiane tylko jak to załatwić żeby nie zapłacić ponad stówy... z tego co widzę to jedno pudełeczko kosztuje ponad 30 zł, 4x 30 = 120 zł :o Wiem że da się taniej ale nie bardzo wiem jak... tusze? tonery? zamienniki? Licze na pomoc :wink:

 

Brother DCP-150C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karl malone: Co to jest FM?

 

Masz trochę złe podejście do tego co chcesz dostać. Po pierwsze w takim przedziale procesor ma małe znaczenie (przynajmniej jego prędkość), bo z zintegrowaną grafą i tak w nic nie pograsz a do reszty zastosowań (jeśli nie masz zamiaru kompresować filmów z Blu-Ray ;-)) jakiego byś procka nie miał w lapku starczy. Co do pamięci RAM to jeśli będziesz Linuxa lub Windowsa XP używał to 1GB starczy bezproblemowo.

 

Najważniejsze w najtańszych modelach to jest nie moc i parametry a niezawodność i wytrzymałość podzespołów (oraz gwarancja 2 letnia). Dlatego przy takiej cenie to najlepiej coś lepszego producenta (w tej chwili najrozsądniej jest wziąć Toshibę L300, albo dołożyć 100-200 zł i wziąć A300) z prockiem Intela (do Athlonów do laptopów nie mam jakoś przekonania, grzeją się mocniej, więcej prądu żrą i częściej padają)...

 

Bierz tego z linka Twojego pierwszego, dobra cena jak za taki model (w Polsce byś go za 1500-1700 nie dostał)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale w tym drugim jest karta graficzna ATI Radeon 3100, na której chyba co nieco może pójść. Na tym pierwszym jest Intel GMA x3100 358 MB.

I właśnie zapewne bedzie Vista w zestawie, wiec i 2GB byłoby znacznie lepiej a i szybciej pracowałby Football Manager jak dobrze rozszyfrowal Kily.

Aha, cena tego drugiego jest o prawie 40 funtów mniejsza.

Bo jeśli chodzi o niezawodność, o ktorej wspominałeś, to mam nadzieję, ze wśród tych dwóch modeli jest taka sama.

Gwarancja obu modeli podstawowa to 1 rok, a za kolejne lata dużo się płaci.

No nic zastanowię się trochę jeszcze nad nimi, choć coś bardziej mnie ciągnie do tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest rok gwarancji to od razu bym sobie odpuścił (dziwne, bo w Polsce Toshiba daje już 2 lata na lapki)... Obadaj Asusy...

 

A co do grafy to co za różnica którą weźmiesz - i tak w żadną nową grę nie zagrasz... ;-) Ten Radeon to też sam chipset zintegrowany a nie oddzielna karta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Asusy maja swoja renome zarowno w laptopach jak i stacjonarnych wiec to na pewno dobry wybor.

 

Co do RAMu to ja nawet sam nie wiem czy kosci sa podobnie osadzane jak w stajconarnych. Jesli tak no to bralbym po pierwsze na pewno 2gb ale w przynajmniej 2 kosciach. Wspominasz o FMie, spoko, ale chyba tylko do teog komp Ci potrzebny nie jest. A jelsi tylko do tego (czy tez ogolnie do gier) to 100x lepiej zainwestowac w stacjonarne pudlo. Nie bierzesz LCD tylko monitor z dupa + ew. plaskim ekranem przynajmniej 4-5 cali wiekszy niz laptopy maja. Do tego dobierasz sobie niezla plyte glowna, do ktorej wiesz ze bedziesz mogl dorzucic z czasem podzespoly lepsze.

 

Jesli chodzi o karte to nie patrz na ram a taktowanie zegara. Czesto 256 sa lepsze od 512ek w tym wzgledzie i to one sa duzo lepszym i efektywniejszym wyborem.

 

I na koniec - dla mnie nie ma dwoch zdan dyskusji nad tym ze Intel > Athlon, a GeForce > Radeon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karte to nie patrz na ram a taktowanie zegara. Czesto 256 sa lepsze od 512ek w tym wzgledzie i to one sa duzo lepszym i efektywniejszym wyborem.

Mylisz się, najważniejsza jest technologia w jakiej została wykonana karta oraz rodzaj pamięci (ilość bitów przesyłanych w jednym cyklu zegara) a nie sama częstotliwość...

 

Np.

 

Geforce 8600GTS:

675 MHz 1450 MHz 2000 MHz

 

Geforce 8800GTS:

500 MHz 1200 MHz 1600 MHz

 

Po kolei częstotliwość rdzenia, shaderów i pamięci.

 

 

A 8800GTS jest o wiele bardziej wydajny niż 8600GTS (za sprawą szyny 320-bitowej w przeciwieństwie do 128-bitowej w wypadku 8600GTS).

 

 

I na koniec - dla mnie nie ma dwoch zdan dyskusji nad tym ze Intel > Athlon, a GeForce > Radeon ;-)

Intel w tym momencie tak, Geforce w tej chwili nie i to zdecydowanie.

 

Radeon ma lepsze modele kart w przedziale cenowym +400zł (po kolei HD4850, HD4870, 2xHD4850, 2xHD4870 mają lepsze osiągi niż geforce w tych samych cenach albo i droższych o 100 zł).

 

Jedynie te najtańsze modele do 200-300 zł to domena Nvidii, przynajmniej dopóki Ati nie wprowadzi ekonomicznych modeli HD48xx... ;-)

 

 

Jeszcze pół roku temu kumplom kupującym PC polecałem Geforce serii 8 to tak w tej chwili only Radeon HD4850 w cenie ok 400-500 zł, który miażdży parametrami w stosunku do ceny... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też krótko i:

Musze wymienić tusze w urządzeniu wielofunkcyjnym a że tak powiem gówno o tym wiem. Nie chodzi o samą wymiane tylko jak to załatwić żeby nie zapłacić ponad stówy... z tego co widzę to jedno pudełeczko kosztuje ponad 30 zł, 4x 30 = 120 zł :o Wiem że da się taniej ale nie bardzo wiem jak... tusze? tonery? zamienniki? Licze na pomoc :wink:

 

Brother DCP-150C

oczywiście że zamienniki :) możesz też poszukać punktów które wypełniają zużyte kardridże, zwykle takie punkty można znaleźć w marketach i jest naprawdę sporo taniej. albo allegro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Acer lub Dell?

mój kolega mówi, że gorszy od Acera jest tylko zepsuty Acer. nie wiem ile w tym prawdy (część na pewno ;) ), ale ogólnie o acerach opinie słyszałem średnie, w przeciwieństwie do Dellów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glupi problem. nie moge znalesc sterownikow do mojej drukareczki. Jest to raczej relikt poprzedniej epoki, ale laserowa, weic sie przyda. AAha, jak cos to model mojej drukarki to: HP LaserJet 4L. Z gory dzieki jak ktos znajdzie ten sterownik...

Strona HP się kłania...

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=15034&prodTypeId=18972&prodSeriesId=25486&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Głupi problem, nie śmiać się... :roll:

 

Postanowilem ze skonfiguruje sobie poczte w outlook'u. Jak pomyslalem, tak zrobilem... tyle ze zmienilem zdanie i chcialbym usunac konto i korzystac normalnie, przez serwer o2.pl

I tu pojawia sie problem. Outlook zaimportowal cala poczte na dysk i wszystko cacy, ale jak wejde przez o2.pl to cala skrzynke odbiorcza mam wyczyszczona. I teraz moje pytanie - czy jak wezme "system recovery" i pozbede sie outlooka', to czy poczta "wroci" na serwer czy ja strace? Jest jakis sposob na zaimportowanie jej?

 

Pytanie pewnie durne i laicke, ale bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

 

PS. Microsoft Outlook 2007, jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.