Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wpis marcosa z 1 września możesz Danny spokojnie traktować na równi z regulaminem.

Precyzyjnie - mogę, nie muszę bo rok temu reguły ustalalismy wspólnie, ale daty pojawiły się już wg uznania komisza. Nie twierdzę, że są złe, ale gdybyś chciał rozpatrywać to w kontekście "obowiązujących zasad/regulaminu" to widzisz jak na.dłoni że możesz to słusznie oprotestowac. Jak będzie w zapisach reg. sztywna data i sposób deklaracji keeperow to sprawa jest jednoznaczna. A tak.zobacz - są głosy za i są przeciw LTM, obie strony maja... rację. ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjnie - mogę, nie muszę bo rok temu reguły ustalalismy wspólnie, ale daty pojawiły się już wg uznania komisza.

 

Musisz, bo od tego właśnie jest komisz, żeby takie decyzje podejmować.

 

 

A tak.zobacz - są głosy za i są przeciw LTM, obie strony maja... rację. ;)

 

Po pierwsze – jakby był zapis w regulaminie, to też mogłyby się pojawiać głosy za i przeciw.

Po drugie – nie mają obie strony racji, bo termin wyznaczony przez komisza, to termin ostateczny. Co tu więcej komentować?

 

Nie ma różnicy, że ta data 4.10 byłaby w regulaminie, czy też co roku będzie wrzucał taką datę marcos. W obu przypadkach każdy będzie się musiał do niej dostosować i w obu przypadkach będzie to tak samo wiążąca data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjnie - mogę, nie muszę bo rok temu reguły ustalalismy wspólnie, ale daty pojawiły się już wg uznania komisza. Nie twierdzę, że są złe, ale gdybyś chciał rozpatrywać to w kontekście "obowiązujących zasad/regulaminu" to widzisz jak na.dłoni że możesz to słusznie oprotestowac. Jak będzie w zapisach reg. sztywna data i sposób deklaracji keeperow to sprawa jest jednoznaczna. A tak.zobacz - są głosy za i są przeciw LTM, obie strony maja... rację. ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

A jaki miałby być sens, by oprotestowywać termin zgłaszania kiperów, skoro problemem nie była długość terminu, tylko zawiniona niezdolność do ogłoszenia wyboru kiperów na czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z argumentami Leszczura i Marcosa. 

Popełniłem błąd i muszę ponieść tego konsekwencje. 

 

Proszę jedynie o złagodzenie wymiaru kary (ze względu na okoliczności). 

Propozycja jordana20 (1 keeper + dodatkowo mniej $ na drafcie) wydaje mi się rozsądnym kompromisem.

Edytowane przez L.TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio wyszło. Szkoda, że przegapiłeś termin. lecz miałeś mnóstwo czasu żeby to ogarnąć. Stawiasz w niezręcznej sytuacji graczy swoimi prośbami o "złagodzenie kary". Zgaduję, że wielu z nas chciałoby puścić to płazem, lecz tak jak marcos napisał 

 

Rozumiem wasze podejście i przyznam że trochę o tym myślałem bo to pierwszy sezon, bo jesteśmy jeszcze przed draftem, bo da się keepera dopisać w każdej chwili, i  może zrobić w tej sprawie ankietę (Le' już się jeży bo znowu jego ulubiona ankieta), ale było kilka argumentów przeciw które musiałem rozważyć:

- precedens

stworzylibyśmy precedens i każdy, który zapomniałby czy z jakichkolwiek innych powodów nie dotrzymał terminów bądź zasad regulaminu mógłby się na to powołać. Przykro mi, że być może będziesz przez to startował z gorszej pozycji niż inni, ale reguły i zasady orientują jakość i przejrzystość gry oraz jej atrakcyjność, więc jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek ankiety to będę przeciwny Twoim prośbom. Nie miej mi tego za złe, ale gra bez przestrzegania zasad nie jest fajna i w tej sytuacji przyjmuję tryb oceniania zero/jedynkowy.

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz, bo od tego właśnie jest komisz, żeby takie decyzje podejmować.
Chyba nie rozumiesz roli komisarza... który jest osoba zarządzająca na.bazie przepisow regulaminu, a nie stanowiąca samemu regulamin. Proponowanie rozwiazan/zapisow - Tak, rozstrzyganie sytuacji 50/50 - tez, wprowadzanie nowych regul bez zgody wiekszosci - Nie. Żeby była jasność - ja nie twierdzę że komisz robi coś źle, ja pokazuje subtelną różnice, która ma znaczenie i która zmusza obecnie komisza do podejmowania decyzji, która może się wielu nie podobać.

 

Po pierwsze – jakby był zapis w regulaminie, to też mogłyby się pojawiać głosy za i przeciw.
Ja jest w regulaminie to albo go akceptujesz i grasz, albo nie... Twój głos nie ma.znaczenia, chyba że chcesz zmienić regulamin i przeglosujesz coś większością.

 

Po drugie – nie mają obie strony racji, bo termin wyznaczony przez komisza, to termin ostateczny. Co tu więcej komentować?
A gdzie to jest napisane? Jeszcze raz powtarzam, nie chodzi o czepialstwo, tylko o FAKT.

 

Nie ma różnicy, że ta data 4.10 byłaby w regulaminie, czy też co roku będzie wrzucał taką datę marcos. W obu przypadkach każdy będzie się musiał do niej dostosować i w obu przypadkach będzie to tak samo wiążąca data.
Mylisz pojęcia, krótkie pytanie - jak komisz ustawi datę na 01.07 to też się dostosujesz? Czy trzeba tak abstrakcyjnego zobrazowania sytuacji żeby zrozumieć o czym piszę? A regulamin na to pozwala/albo jak wolisz nie precyzuje ;)Wdrażanie regulaminu to nie jest proces na ad hoc - cos sobie ktoś powie to tak ma być - nawet jak się nie sprawdza. wiLQ zaprowadził pewien ład i porządek na forum, kawał dobrej roboty, ale to nie musi oznaczać że wszystkie zaproponowane rozwiązania są dobre i nie można ich zmieniać na lepsze. Przykład sztywnych dat i problem goglaqa jest jednym z wielu, robienie ankiet to kolejny - dla przykładu tylko Wam powiem, że powód dla którego ankiety miały być wg wiLQ przed sezonem był taki, żeby każdy z graczy przystępujących do tego sezonu mógł zaglosowac, a nie żeby starzy gracze głosowali za regulaminem dla nowych. A wiecie ile z nowych graczy (którzy zgłosili się do gry) zagłosowało w ankiecie? Az 1, i to po moim (a nie komisza) przypomnieniu!, co więcej ani jedna z osób nie widziała że jest taka ankieta i wiekszosc nie wiedziala o co w niej chodzi... Ciekawe prawda?Dlatego nie idźmy ślepym torem, tylko starajmy się na bieżąco korygować zapisy, ktore tylko usprawnia naszą grę i pozwolą unikać problemów (które i tak zawsze będą, tylko w mniejszej skali).

 

A jaki miałby być sens, by oprotestowywać termin zgłaszania kiperów, skoro problemem nie była długość terminu, tylko zawiniona niezdolność do ogłoszenia wyboru kiperów na czas?
Może nie zwróciłes uwagi, ale moja wypowiedz tylko po części dot. sytuacji LTM - a w większości ogólnie regulaminu i zasad dot. decyzji podejmowanych przez komisza.LTM przyznał że znał datę i nie protestował wobec niej. Z goglaqiem sytuacja była.trochę inna - która wręcz przewidziałem i na pw pisalem o tym z wiLQiem.Wysłano mobilnie z Tapatalka. Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już dalej ustalać z Tobą roli komisza, więc w tej kwestii kończę i uważam, że obecny stan rzeczy jest w porządku.

 

Tak samo jak można głosować nt. zmian w regulaminie, tak samo można zagłosować w sprawie rzeczy, które ustali komisz. Same thing.

 

Natomiast jeszcze tak skojarzyłem sytuację z "postem widmo" od L.TMa. Wydaje mi się, że można w pewnym stopniu obwinić forum, które strasznie muli w ostatnich tygodniach i czasami faktycznie są problemy z wysyłaniem postów. Ciekawe czy ktoś coś z tym stara się robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Pojutrze jest draft. O wyższości dyktatury nad demokracją chętnie pogadam - bo mam i doświadczenie i bardzo dobrze wykrystalizowane poglądy. A na dodatek wręcz uwielbiam flame-wars. :smile:

 

Nie odbierajcie mi tego szczęścia i na razie tłuczcie te swoje arkusze, a ustawkę zrobimy już po drafcie? Pretty please! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak samo jak można głosować nt. zmian w regulaminie, tak samo można zagłosować w sprawie rzeczy, które ustali komisz. Same thing.

 

Tak, tylko kolejność jest odwrotna. Nie zamiatajmy tej subtelnej różnicy pod dywan na zasadzie "jakoś to będzie" - bo te nasze narodowe hasło nie jest równoznaczne z "będzie lepiej" ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to obojętne, czy będzie zapis o konieczności wyznaczenia keeperów do końca września każdego roku, czy też komisz będzie co sezon wrzucał datę w tych okolicach.

 

Jeśli reszta uważa, że zapis taki jest koniecznością, to luz. Dla mnie zapis w regulaminie = decyzja komisza i nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to obojętne, czy będzie zapis o konieczności wyznaczenia keeperów do końca września każdego roku, czy też komisz będzie co sezon wrzucał datę w tych okolicach.

 

Jeśli reszta uważa, że zapis taki jest koniecznością, to luz. Dla mnie zapis w regulaminie = decyzja komisza i nie mam z tym problemu.

Ja też, ale kilka przykładów z tego preseason pokazuje, że chyba warto.

 

Słuchajcie prosta propozycja: potwierdzamy ligę co roku do 25.09, a keeperow do 05.10 (na Yahoo). Jeśli uwazacie, że inne daty są lepsze, piszcie - bo ankieta do dat nie ma moim zdaniem sensu.

 

Ps. Powiniem wam że ustalanie predraft values przy zatrzymanych w tym sezonie keeperach to koszmar... W drzewku zawsze ustawiasz sobie kilka opcji na każda pozycję, a tu okazuje się że na niektórych do Twojej strategii pasuje 1 góra 2 zawodnikow... Ehhh

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale kilka przykładów z tego preseason pokazuje, że chyba warto.

 

Słuchajcie prosta propozycja: potwierdzamy ligę co roku do 25.09, a keeperow do 05.10 (na Yahoo). Jeśli uwazacie, że inne daty są lepsze, piszcie - bo ankieta do dat nie ma moim zdaniem sensu.

 

Ps. Powiniem wam że ustalanie predraft values przy zatrzymanych w tym sezonie keeperach to koszmar... W drzewku zawsze ustawiasz sobie kilka opcji na każda pozycję, a tu okazuje się że na niektórych do Twojej strategii pasuje 1 góra 2 zawodnikow... Ehhh

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Ale powiedz, czemu ma to służyć, poza tym, żeby ktoś kto nie wchodzi na forum, nie odbiera maili i nie czyta forum ligowego, miał większą szansę nie zapomnieć, że gramy??

Ja tam wolę, żeby taka osoba, co ma kompletnie w dupie i nie chce jej się sprawdzić, do kiedy w tym sezonie ma coś (wybrać kiperów, potwierdzić grę itd) zrobić w ogóle nie grała, bo to znaczy, że jej aktywność będzie zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz, czemu ma to służyć, poza tym, żeby ktoś kto nie wchodzi na forum, nie odbiera maili i nie czyta forum ligowego, miał większą szansę nie zapomnieć, że gramy??

Ja tam wolę, żeby taka osoba, co ma kompletnie w dupie i nie chce jej się sprawdzić, do kiedy w tym sezonie ma coś (wybrać kiperów, potwierdzić grę itd) zrobić w ogóle nie grała, bo to znaczy, że jej aktywność będzie zerowa.

Poza tym każdy z nas gra w kilku ligach - nawet na e-NBA, więc wprowadzanie sztywnych dat jest odejściem od lokalnego zwyczaju.

Jeśli managerowi zależy na grze, to będzie wiedział, że ma pilnować terminów i trzymać rękę na pulsie. A jesli ktoś nie chce, nie może, lub ma w dupie to będzie miał problem i tyle.

Zaangażowanie w tej zabawie to podstawa i jesli trzeba bedzie wyrwac chwasta czy dwa, to się wyrwie i tyle.

Ja tam nie jestem zwolennikiem niańczenia dorosłych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd i muszę ponieść tego konsekwencje. 

 

Nie wiem czy można to nazwać błędem, bardziej zaniedbaniem, bo termin był Ci znany, były przypomnienia, były dyskusje na forum, czasu była masa na to żeby to zrobić, a jeżeli odkładałeś to na później i potem zapomniałeś to trudno kogoś za to winić innego.

 

Prawda jest taka że postawiłeś mnie w sytuacji w której nikt nie chciałby być.

Pewnie poza Leszczurem który nawet by się w niej lubował ;)

 

To nie jest tak jak z gogalq który nie potwierdził i zamiast w I lidze gra w IV.

Ty jedynie nie masz swoich keeperów za tyle za ile mógłbyś ich mieć a jedynie musisz budować strategię od nowa, np w oparciu o wylicytowanie ich od nowa po rynkowej cenie.

 

Ale żeby nie było - ja nie jestem dyktatorem, to nie jest moja prywatna liga, więc jeżeli uważacie że ze względu na brak stosownych zapisów w regulaminie (tylko to mogę uznać za powód) w sprawie możliwości wyboru przez L.TM keeperów (nie jednego, nie dwóch, tylko normalnie regulaminowo max. 4) jest zasadna ankieta to proszę o 5 głosów (1/4 GMów brzmi dla mnie rozsądnie) na forum że chcecie takiej ekspresowej ankiety. Wystarczy proste "zróbmy ankietę".

 

A potem jeżeli będzie takich 5 głosów to dam info i poinformuję każdego o wysyłaniu mi na PMa głosów w tej sprawie (nie na forum tylko na PMa).

Ewentualna możliwość głosowania do 24 w piątek (L.TM nie ma prawa głosu), jeżeli 10 GMów będzie za to L.TM będzie mógł wybrać keeperów.

 

I tyle w tym temacie, bo przez was tylko jednym okiem widziałem gola Lewandowskiego i o mało co koźlaka nie wylałem a to już by było gorsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje was w ogóle. Ktoś zgapił termin, to mówi się trudno (sorry LTM), a wy tu dyskutujecie jakby było o czym. Termin był znany ile czasu temu. Mając Goberta za 10 $ to bym robił z niego keepera od pierwszego dnia a nie czekał do końca.

 

To tyle ode mnie. Do soboty.

Dokładnie, termin był znany od dawna, na oznaczenie keeperow też było sporo czasu a przecież można było sobie ich oznaczyć na początku jak została utworzona liga na yahoo a później ewentualnie edytować swój wybór. Poza tym po dodaniu posta wystarczy odświeżyć stronę i zobaczyć czy post się faktycznie dodał więc ja osobiście umieszczając tak ważny post odnośnie keeperów to odświeżyłbym stronkę i zobaczył czy na pewno jest żeby mieć pewność że nie będzie później "kwasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dzięki za fajny draft. Było dziwnie tanio na początku, za to drogo w drugiej części.

Uzupełniłem już podraftowe kwoty na nabywanie waiverów - sprawdźcie, czy się nie walnąłem gdzieś.

Wydaje mi się, że powinniśmy zdecydować, co robić z kolejnością waiverów, bo co prawda mamy budżety, ale przy zalicytowaniu tej samej kwoty będzie to miało znaczenie. Obecne ustawienie jest odwrotne od kolejności na drafcie, którą z kolei, jak pewnie zauważyliście, ustawiłem zgodnie z wynikami z zeszłego roku. Pytanie zatem czy najgorsi powinni być dodatkowo (poza kasą z budżetu) premiowani lepszym waiverem, czy jednak taką korzyść powinni odnosić zwycięzcy (i wtedy zmieniłbym kolejność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinna być zachowana kolejność waiverow z końca zeszłego sezonu? W końcu to kontynuacją ligi...

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

 

 

 

Po pierwsze, dzięki za fajny draft. Było dziwnie tanio na początku, za to drogo w drugiej części.

 

Kurde przez te tanio to nie mam CP3 za to mam JRue i Townsa w "promocji" ;)

 

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.