Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprawdziłem i komisz taką techniczną możliwość ma.

Fajnie, ze opanowaliśmy technikalia, ale to ma niewielkie znaczenie dla kwalifikacji tego zdarzenia.

Przypomnę tylko, że przez niedotrzymanie terminu w systemie drzewkowym mamy managera który spadł z I ligi od IV.Też przez zdarzenie losowe i ku rozpaczy zainteresowanego i przy powszechnym współczuciu.

W tym wypadku też jest mi po części przykro. Niemniej jednak dura lex, sed lex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i komisz taką techniczną możliwość ma.

 

Potwierdzam. Też sprawdzałem.

 

Ale żeby długo nie zanudzać się przerzucaniem argumentów bo wiadomo że będą niektórzy przeciw, inni za, bo sam mam mieszane uczucia związane z tym że to pierwszy rok wyboru keeperów i sam nie byłem pewien jak to zadziała z forum i systemem na Yahoo informuję co następuje:

 

1. Od przyszłego sezonu jedynym wyznacznikiem zatrzymania keeperów będzie wskazanie systemu Yahoo po deadline (chociażby dlatego że na forum ktoś może sobie edytować wpis a ja nie jestem od tego żeby pamiętać kto co napisał i kiedy) i nie ma obowiązku pisać nic na forum. Po deadline nie będzie żadnej możliwości zmiany czy dobierania keeperów. Zastanowię się nad sforumowaniem zapisów do regulaminu w którym będzie również określenie daty do kiedy trzeba będzie wybierać keeperów.

 

2. W sprawie L.TM choć mi go żal to podobnie jak w przypadku gogalq w I lidze z potwierdzeniem udziału, nie mogę pozwolić na wyjątek, bo ten termin jest właśnie po to żeby nie stawiać mnie w sytuacji takiej żebym się musiał uginać czy coś. Termin był ogłoszony odpowiednio wcześnie i gdyby był chociaż zapis na forum bym to uznał, ale nie było. A od następnego sezonu będzie tak jak opisałem w pkt 1.

 

3. Przypominam jeszcze raz o terminie draftu sobota 10.10 godz. 22:00 - nie będe wysyłał specjalnych przypomnień więc zakodować. (mi akurat też nieoczekiwanie wyskoczyła impreza której nie mogę przełożyć i będę pewnie początek draftował na tel ale appka Yahoo daje radę - gorzej może być z prowadzeniem pod wpływem ale to mój problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. W sprawie L.TM choć mi go żal to podobnie jak w przypadku gogalq w I lidze z potwierdzeniem udziału, nie mogę pozwolić na wyjątek, bo ten termin jest właśnie po to żeby nie stawiać mnie w sytuacji takiej żebym się musiał uginać czy coś.

Nie wiem czy tylko mnie ten punkt drażni od strony formalnej. Dla mnie komisz jest instancją zarządzającą a nie podejmującą ostateczne decyzje za całą ligę.

Dlatego nie wyobrażam sobie sytuacji w której liga byłaby przeciwna, a komisz zrobiłby tak jak mu to pasuje, bo akurat ma ochotę się uginać.

Mamy reguły gry i się ich trzymajmy, a jeśli trzeba je zmienić, to oczywiście można, ale z zachowaniem karencji odnośnie wejścia zmian w życie.

 

Uprzedzam ewentualne pytania: tak, czepiam się słów i sformułowań, bo taki już jestem. Deal with it. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko mnie ten punkt drażni od strony formalnej. Dla mnie komisz jest instancją zarządzającą a nie podejmującą ostateczne decyzje za całą ligę.

 

Uprzedzam ewentualne pytania: tak, czepiam się słów i sformułowań, bo taki już jestem. Deal with it. :smile:

 

Komisz nie podejmował decyzji tylko ucinał dyskusję.

 

Rzeczywiście się czepiasz ale już się przyzwyczaiłem i nawet bym się zdziwił gdyś nie dorzucił czegoś od siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko mnie ten punkt drażni od strony formalnej. Dla mnie komisz jest instancją zarządzającą a nie podejmującą ostateczne decyzje za całą ligę.

Dlatego nie wyobrażam sobie sytuacji w której liga byłaby przeciwna, a komisz zrobiłby tak jak mu to pasuje, bo akurat ma ochotę się uginać.

Mamy reguły gry i się ich trzymajmy, a jeśli trzeba je zmienić, to oczywiście można, ale z zachowaniem karencji odnośnie wejścia zmian w życie.

 

Uprzedzam ewentualne pytania: tak, czepiam się słów i sformułowań, bo taki już jestem. Deal with it. :smile:

I kto to mówi :)) Trzeba było ankietkę strzelić, a nie się komisza czepiać za uzasadnienie trafnej decyzji. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to... min. dlatego z wiLQ gadalem długo nad pewnymi zapisami regulaminu i trybem ich zmiany, żeby unikać sytuacji goglaqa czy LTM - bo dokładnie stało się to co przewidziałem: regulamin nie wskazywał daty i trybu potwierdzania, a decyzją komisza (a nie regulamin) o szybszym naborze oznacza problemy dla jednostki.

 

Wg mnie i goglaq i LTM mogliby protestować (w keeperze trochę mniej, bo czasu było mnóstwo i wiedział LTM o dacie) bo regulamin tego nie przewidział.

 

Normalnie byłbym za szybką ankieta dot. LTM ale podejrzewam że tak ją jak i wielu innych siedzi od kilku dni nad strategia draftu obejmująca dosyć istotne pozycję Goberta i Giannisa, więc byłoby to spora niesprawiedliwością ich karać. Z drugiej strony co myśli większość?

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to są zupełnie inne sprawy. Spóźnialski z 1 ligi otrzymał kilkukrotnie powiadomienie o upływającym terminie i jego brak zgłoszenia spowodował konsekwencje w składzie osobowym innych lig. W naszej lidze nie powoduje to jakiegoś wielkiego problemu przed draftem. 

Z drugiej strony rzeczywiście zostały już tylko 3 dni do draftu i jak teraz zrobimy wyjątek to w przyszłości może być problem z podobnymi przypadkami.

 

Możemy też zrobić ankietę, ale wtedy wymagane by były głosy wszystkich na tak i wtedy na drafcie nie będziemy licytować wybranych keeperów przez L.TM powyżej ich keeperowych cen :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym, by LTM mógł zatrzymać kiperów. Zawalił, ale to pierwszy raz wskazywaliśmy kiperów w tej lidze, każdemu mógł przytrafić się błąd...

 

Możemy też zrobić ankietę, ale wtedy wymagane by były głosy wszystkich na tak i wtedy na drafcie nie będziemy licytować wybranych keeperów przez L.TM powyżej ich keeperowych cen :smile:.

 

Rozumiem wasze podejście i przyznam że trochę o tym myślałem bo to pierwszy sezon, bo jesteśmy jeszcze przed draftem, bo da się keepera dopisać w każdej chwili, i  może zrobić w tej sprawie ankietę (Le' już się jeży bo znowu jego ulubiona ankieta), ale było kilka argumentów przeciw które musiałem rozważyć:

- precedens

- zbyt mało czasu do draftu (ok, można byłoby dać czas do piątku 24:00 ale wg mnie nie wszyscy zagłosują i wtedy co zwykłą większością czy +50% musiałby być za?? Odliczając L.TM 10 GMów musiałoby być za?)

- głosowanie musiałoby być anonimowe żeby nie było potem kwasów że ten był przeciw a ten za (choć zdanie niektórych jest i tak już znane)

 

Dlatego uznałem tak jak napisałem.

Ale przegłosować możecie nawet usunięcie komisza więc nie zamykam się na inne argumenty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wylewać kubła zimnej wody na gorące głowy, ale cytowanie zasad w imię "bo tego nie napisaliśmy" może mieć konsekwencje innego rodzaju.

Jeżeli spróbujemy opisać każdy możliwy scenariusz odnośnie każdego aspektu gry w fantasy, to skończymy z gigantycznym tomiszczem, które i tak wszystkiego nie da rady przewidzieć, ale za to stworzy mnóstwo luk, które będzie można wykorzystać.

Nie idźmy tą drogą dla własnego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem punkt widzenia L.TMa, bardzo mi go żal, bo utrudnił sobie mocno sezon, w którym niemal na pewno walczyłby o najwyższe cele, ale nie widzę możliwości, żeby teraz pozwolić mu na zatrzymanie keeperów. Deadline był wszystkim znany, wszyscy się dostosowali i jest to tak samo ważna sprawa, jak pobieranie wolnych agentów w sezonie, dobre draftowanie itd. itd. Jest to część gry, dlatego z przykrością bym odmówił możliwości zatrzymania keeperów po deadlinie Tomiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie trzeba nawet robić żadnej ankiety. W sobotę pierwsza osoba nominuje Goberta dająć od razu cenę 9$, jeśli ktoś oprócz L.TMa da więcej to nie ma tematu. Jeśli jednak L.TM da 10$ i nikt go nie przebije, to on ma swojego "keepera" nie łamiąc żadnych zapisów regulaminu, a my nie tworzymy żadnego precedensu, po prostu nikt nie licytował wyżej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie trzeba nawet robić żadnej ankiety. W sobotę pierwsza osoba nominuje Goberta dająć od razu cenę 9$, jeśli ktoś oprócz L.TMa da więcej to nie ma tematu. Jeśli jednak L.TM da 10$ i nikt go nie przebije, to on ma swojego "keepera" nie łamiąc żadnych zapisów regulaminu, a my nie tworzymy żadnego precedensu, po prostu nikt nie licytował wyżej :grin:.

Musze przyznać, że na swój sposób podziwiam idealistów/romantyków gotowych płacić za cudze błędy. Jesteśmy niezwykle bogatym narodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Leszku nie chodzi o "tomiszcze" ale o korektę regulaminu i sposobu jego zmiany, aby nie wrzucac komiszowi na głowę konieczności podejmowania decyzji które ZAWSZE będą przeciw jakiemuś graczowi...

Najgorzej jak kwestie dopisania 1 punktu do regulaminu (z data sztywną potwierdzeń, a nie co roku różną) oraz jego zmiany (przeprowadzania ankiety) podnosi się do rangi ustawy z rozporządzeniami. ;)

Chodzi tylko o proste zapisy.

 

Ps. W związku z tym że ją będę miał automata, to raczej nie mogę sobie pozwolić na dopuszczanie takich graczy jak Gobert czy Greek Freak dając 9$ bo jak ktoś wezmie za 11 to się wkurze ;)

 

Albo moze mieć LTM keeperow - albo nie. Może to być anonimowe pytanie od komisza.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis marcosa z 1 września możesz Danny spokojnie traktować na równi z regulaminem.

 

 

Dyskusje o Roto Keeperze tutaj prowadzimy ;)

Leszczur wrzuć do pierwszego posta regulamin żeby było łatwo znaleźć i było czytelnie.

Pare porządkowych spraw:

1. Na deklaracje uczestników co do dalszej gry czekam do 15.09. Potem będę uzupełniał vacaty zgłoszonymi, ktorzy wg kolejności zgłoszeń będą wybierać wolne teamy.

2. Do 04.10 do końca dnia czekam na deklaracje odnośnie tego kogo GM zostawia sobie jako keeperów. Do ustalenia czy keeperow wysylamy do komisza czy jawnie na forum.

3. Na początku października będziemy próbowali ustalić termin draftu ale tak po 15.10 zeby byl czas policzyc wszystko i podac wielkosci budżetów po odjeciu keeperów i jakoś sie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Leszku nie chodzi o "tomiszcze" ale o korektę regulaminu i sposobu jego zmiany, aby nie wrzucac komiszowi na głowę konieczności podejmowania decyzji które ZAWSZE będą przeciw jakiemuś graczowi...

Wiem Danielu. Dlatego uważam, że to nie musi (a może wręcz nie może) być zmartwienie wyłącznie komisza.

 

Najgorzej jak kwestie dopisania 1 punktu do regulaminu (z data sztywną potwierdzeń, a nie co roku różną) oraz jego zmiany (przeprowadzania ankiety) podnosi się do rangi ustawy z rozporządzeniami. ;)

Chodzi tylko o proste zapisy.

Proste zapisy czy sążniste bulle - jeden pies - to będzie obowiązujące prawo. My nie mamy problemu z brakiem nowych zasad tylko z przestrzeganiem tych obowiązujących. :smile:

Ba - nawet w tym wypadku chyba nie chodziło o nieznajomość zasad co o problem techniczny, a tych przepisami raczej nie ujmiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.