Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

 Hahaha, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz... 

 

Powtarzam raz jeszcze. Pokładam ogromne nadzieje w tym chłopaku. Możesz mnie tu zasypywać milionem cyferek z ninja a i tak nic to już nie zmieni. Liga jak widać nie wybroniła mnie z tej "fatalnej" dla mnie decyzji.

 

2. Najlepsi SG (nie licząc combo/pseudo G jak Curry, Harden czy swingmanów jak Butler, DeRozan czy Middleton) w tej lidze to Klay, CJ McCollumn (choć ten to też combo) czy Reddick osiągają w lidze wartości ok. 30$ tylko jak grają na wysokich %, rzucają min. 2,5-3,5 3p i mają STL przy niskich TO. W cenie pow. 22$ jest ich dosłownie kilku w lidze i to tylko przy sprzyjających warunkach (E.Gordon 23$ ale głównie dzięki nieobecności Evansa i kontuzji Holidaya nabił cyferki, JJ Reddick 28$ bo jest w klubie prawie 3 3p i 40/50/90, Caldwell-Pope 25$ bo świetnie przechwytuje czy Beal, który miał być Klayem i super keeperem za 23$...).

 

Porównujesz chłopaka do Klaya, Reddicka czy McColluma. Cała ta trójka przyszła do ligi w wieku 21-22 lat i po za Thompsonem, który w debiutanckim sezonie coś tam grał to pozostała dwójka grała ochłapy. Przytoczony przez Cb Reddick w swoim 7 sezonie gry zaczął kręcić podobne cyferki, jakie przez ostatni miesiąc kręci Booker w swoim rookie sezonie w wieku 19 lat. A Ty mi zadajesz pytanie na jakiej podstawie uważam, że młody będzie graczem na poziomie JJ ?

 

 

Gdybyś spytał ligę o keeperów, dowiedziałbyś się co możesz dostać... problem, że twierdzisz coś czego nie wiesz, a śmiem twierdzić podobnie jak Marcos, że dostałbyś duuużo więcej...

 

Możemy teraz sobie gdybać co bym mógł za niego dostać, ale pozostając przy myśli, że szukałem jak najlepszych keeperów to na prawdę śmiem wątpić co lepszego mógłbym otrzymać. Crowder, Porzingis, Middleton, Barton, Bazemore, Porter. Kilka nazwisk pierwszych z brzegu. Chyba zgodzisz się, że Oladipo to bardziej 'medialne' nazwisko od nich wszystkich (może po za Łotyszem). Każdy z nich za rok będzie dostępny za cene 10-15$. Naprawdę uważasz, że ktoś wymieniłby wyżej wymienionych za Oladipo, który raz, że gra gorzej a dwa za rok będzie kosztował 36$ ? Musiałem zaryzykować, bo nikt kto ma składzie gracza lepszego lub podobnego do Oladipo i na dodatek tańszego nie pójdzie na taki deal.

 

a CJ i porównanie Bookera - nie sądzę. Koleś był dużo lepszy zarówno na uczelni (średnio 21.3 punkty, 6.3 zbiórki, 2.7 asysty, 2.1 steale, 0.5 bloki) jak i PER36 w NBA jako rezerwowy. Ale skoro tak uważasz, to proponuję wymień CJ za Bookera, myślę, że Wizards/Celtics się nie obrażą - tylko proszę bez wykrętów.

 

Na potwierdzenie swoich słów, że Boooker nie będzie drugim McColumem rzucasz cyferkami ze słabej uczelni, na której CJ spędził 4 lata. Fantastycznie. Pomijam fakt, ze Mccollum zaczął w NBA coś znaczyć w swoim 3 sezonie w wieku 24 lat

 

I na koniec słowem zakończenia. Nie kończymy tej zabawy za rok. Zapewne masz rację i Booker w przyszłym sezonie nie będzie wart 22$. Ale za 2-3-4 lata kto wie co z niego wyrośnie. Ja wierze, że to będzie konkretny grajek. Przypomnę Ci również, że na drafcie zapłaciłeś za Townsa 33$, kiedy chłopak nie zagrał jeszcze ani 1 meczu w lidze. I na jakiej podstawie wtedy uważałeś, ze chłopak będzie tyle wart? Cała liga pewnie przecierała oczy ze zdumienia a dzisiaj to Ty możesz się cieszyć. Dlatego pozwólmy każdemu tworzyć skład po swojemu.

Edytowane przez dvd93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dajcie sobie spokój. Każdy buduje zespół jak chce, chyba jest dowolność w tej kwestii. To że danny'emu nie pasuje nic w excelu w żadnym dealu to jest jego sprawa. Klika veto i niech czeka, jeżeli liga puszcza trejd to widocznie inni uważają inaczej. Prawo demokracji jest jakie jest i niech będzie. Ostatecznie i tak tylko trzech najlepszych w danym sezonie będzie zapamiętywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz chłopaka do Klaya, Reddicka czy McColluma. Cała ta trójka przyszła do ligi w wieku 21-22 lat i po za Thompsonem, który w debiutanckim sezonie coś tam grał to pozostała dwójka grała ochłapy. Przytoczony przez Cb Reddick w swoim 7 sezonie gry zaczął kręcić podobne cyferki, jakie przez ostatni miesiąc kręci Booker w swoim rookie sezonie w wieku 19 lat. A Ty mi zadajesz pytanie na jakiej podstawie uważam, że młody będzie graczemna poziomie JJ ? (...) Na potwierdzenie swoich słów, że Boooker nie będzie drugim McColumem rzucasz cyferkami ze słabej uczelni, na której CJ spędził 4 lata. Fantastycznie. Pomijam fakt, ze Mccollum zaczął w NBA coś znaczyć w swoim 3 sezonie w wieku 24 lat

Nie porównuję go do w/w graczy (to robili inni) - ja tylko (na bazie danych statystycznych - bo te decydują o wyniku w roto) pokazałem jak trudno dobremu shooterowi (nawet mega dobremu) bez stat defensywnych osiągnąć w NBA wartość którą Ty płacisz dziś za Bookera. I mocno niedoceniasz ich umiejętności pisząc że grali ochłapy jako rookasy - bo wszystko jest kwestią tego do jakiej ekipy trafia rookie i czy ma szanse na minuty (wiek jest drugorzędny - Jordan też miał tyle lat co w/w) w danej ekipie. NBA pokazuje co roku, jak wielu dobrych graczy przez brak minut nie pokazuje swojej wartości.

Dla przykładu:

CJ trafił do ekipy POR (rekord 54-28) z potencjałem na grę w finale (przegrali z późniejszymi mistrzami SAS, gdzie karty rozdawali Lillard, Matthews, Batum, LMA. Co więcej na ławce miał bardzo mocną (mega utalentowaną) konkurencję, dla przypomnienia: doświadczony MoWill, Barton, Crabbe, Leonard. Wato jednak zauważyć, że jak już dostawał minuty (pow. 25) to średnie miał jak Ty to twierdzisz imponujące: 28MPG, FG49%, 3P 48%, 15,3PPG 2,7RPG, 3,0APG, 1,3SPG

Redick w ekipie ORL (Nelson, Ariza, Hill, Turkoglu, Howard) jak dostał 25+ też nieźle wyglądał: 28MPG, FG45%, 3P 44%, 13,8PPG 2,3RPG, 2,5APG, 1,3SPG

Z innej beczki zobacz jak potoczyły się losy KJ MCDanielsa - mega utalentowany obrońca na pozycji swingmena (moim zdaniem lepszy w roczniku od J.Parkera, R.Hooda, TJ Warrena), świetne występy jako R w PHI, a co się dzieje w mocno obsadzonych HOU?

Chwała Bookerowi że trafił do chyba najsłabszej obecnie (po kontuzji EB) na zachodzie i będącej w przebudowie ekipy PHO i te minuty dzięki kontuzjom kolegów dostaje częsciej. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jak je ma to bez stat defensywnych graczowi na SG jest mega trudno osiągać wartość pow. 22$. A cyferki z uczelni (nawet słabej), HS czy D-League, a nawet PER 36 min, pokazują tylko czy gracz ma potencjał defensywny czy nie. Booker go nie ma, podobnie jak nie miał i nie ma ich Redick nawet jeśli był gwiazdą dobrej uczelni...

 

Przypomnę Ci również, że na drafcie zapłaciłeś za Townsa 33$, kiedy chłopak nie zagrał jeszcze ani 1 meczu w lidze. I na jakiej podstawie wtedy uważałeś, ze chłopak będzie tyle wart? Cała liga pewnie przecierała oczy ze zdumienia a dzisiaj to Ty możesz się cieszyć. Dlatego pozwólmy każdemu tworzyć skład po swojemu.

Nie porównuj draftu (gdzie każdy może dac ile chce za gracza, do wymiany w trakcie sezonu, gdzie za "pseudo keepera" oddajesz gracza, który pomimo cudowania Skilesa i wielu minut z ławki rez gra top 60, a od m-ca top 30 (dla porównania Booker za m-c gra poziom 140 gracza...)

 

Powtarzam raz jeszcze. Pokładam ogromne nadzieje w tym chłopaku. Możesz mnie tu zasypywać milionem cyferek z ninja a i tak nic to już nie zmieni. I na koniec słowem zakończenia. Nie kończymy tej zabawy za rok. Zapewne masz rację i Booker w przyszłym sezonie nie będzie wart 22$. Ale za 2-3-4 lata kto wie co z niego wyrośnie. Ja wierze, że to będzie konkretny grajek.

Dawid ja Ci życzę z całego serca, aby ten Booker spełnił Twoje oczekiwania i był wart 22$ czy 26$-30$ w kolejnych sezonach, bo tylko wtedy ta wymiana będzie miała jakikolwiek sens. Co więcej trzymam Cię za słowo, że będziesz tak cierpliwy i pewny swoich "racji/prognoz", że Booker zostanie Twoim keeperem nie tylko na sezon 2016/2017, ale minimum do 2018 roku, nawet jeśli będzie grał za 10 czy 0$.

 

 

Już dajcie sobie spokój. Każdy buduje zespół jak chce, chyba jest dowolność w tej kwestii.

Prawda! Byle logika wartości była zachowana...

 

To że danny'emu nie pasuje nic w excelu w żadnym dealu to jest jego sprawa. Klika veto i niech czeka, jeżeli liga puszcza trejd to widocznie inni uważają inaczej. Prawo demokracji jest jakie jest i niech będzie. Ostatecznie i tak tylko trzech najlepszych w danym sezonie będzie zapamiętywanych.

Shevcu tak dla Twojej informacji: Gram w 3 ligach i na około 35 transakcji wcisnąłem veto bodajże 3 razy (byłoby 4 ale raz nie zdążyłem, bo liga była szybsza ode mnie ;) ), z czego 2 razy w keeperze. Czy to oznacza, że żadny deal mi nie pasuje??? Nie myl aktywności na forum, z klikaniem veta...

 

Tu jednak dochodzimy do kluczowej sprawy w tej grze. Jak wiemy są tu zwolennicy braku veta jak i nie. Tym pierwszym każdy komentarz się nie podoba, tym drugim często utwierdza w swoich przypuszczeniach, a Ci niezdecydowani mogą podjąć decyzję w oparciu o dyskusję - chyba o to chodzi na forum?

 

Swoją drogę uważam, że ocena transakcji w Keeperze jest bardzo trudna, a w/w transakcja i argumentacja która się pojawia, jest raczej bliższa lidze Dynasty niż Keeper. W Dynasty wymieniasz jak chcesz, bo możesz budować ekipę za 3 sezony, ale tylko dzięki temu, że zawodnicy mają od realnych wyników ustalane ceny/wartości. W keeperze jest inaczej, bo bez względu na wartość zawodnika, cena rośnie co roku o 10% (min 4$). Może ja źle podchodzę do tematu, może inni - o tym przekonamy się za 2-3 sezony, kiedy "dojrzejemy" do tej ligi. Na dziś jednak widać dokładnie, że ligę wygrywa się: wysokim budżetem, tanim keeperem i dobrym draftem z uzupełnieniami. Liga jest bliższa standardowej (patrząc na ceny na licytacjach "gwiazd") a wymiany bliższe Dynasty.

 

Kończąc temat - moim zdaniem powinno być lepiej weryfikowane wartościowanie graczy w wymianach. Chodzi mi tylko o to, aby zawodnik, który gra o pietruszkę (a jak widać u nas jak ktoś po m-cu nie widzi się na podium, to potrafi odpuszczać) nie robił wymian w których 1 zawodnik grający o podium dostawał "prezent" (w postaci zawodnika o value np. 0,5) tylko dlatego, że jemu się wydaje, że nic lepszego nie dostanie i bierze zawodnika o value ujemnym.... Wg mnie każda wymiana keeper - gwiazda, zawsze będzie nosić znamiona trudnej w ocenie i temat nie powinniśmy zakopywać pod dywan.

 

Tyle z mojej strony - do następnej wymiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z dannym ze jakiś mechanizm weryfikacji powinien istnieć chociażby po to, żeby mniej było emocji w tego typu sytuacjach.

Można go zrealizować na przynajmniej trzy sposoby:

 

1. Wyjść z założenia, że w imię wolności handlu każdy deal jest dobry (wówczas instytucja weta praktycznie przestaje mieć znaczenie)

2. Wprowadzić okno na wymiany zawodników o dużej dysproporcji wartości produkcji, ale z równie dużą różnicą wartości keeperowej.

3. Wprowadzić obowiązek zatrzymania zawodnika kupionego jako przyszły keeper. 

 

I z doświadczenia wiem, że wprowadzenie okna na takie wymiany bardzo porządkuje dyskusje na temat bieżącej i przyszłej wartości zawodników. Ponadto poprzez ograniczenie okresu czerpania korzyści z nierównej wymiany - unikamy schematu w którym ktoś się podnieci dobrą grą rookiego w listopadzie i da za niego Curry'ego i Davisa. 

 

Co więcej punkt 3 można wprowadzić w połączeniu z punktami 1 i 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, bo temat trochę ucichł - trzeba by wypracować coś co nie będzie budziło takich emocji w wymianach:

 

Wprowadzić okno na wymiany zawodników o dużej dysproporcji wartości produkcji, ale z równie dużą różnicą wartości keeperowej.

Uważam, że ma to sens, ale żeby nie było akcji po 5-10 udanych meczach gracza, może warto otworzyć takie okienko na początku stycznia i później przed trade deadline? Myślę o okresie 1 tyg (max 2)

 

Wprowadzić obowiązek zatrzymania zawodnika kupionego jako przyszły keeper.

Zecydowanie jestem za! To na starcie ostudzi zapędy i wymusi lepszą analizę. Wypadałoby jednak tu zaznaczyć wartościowo dysproporcję, aby nie było tak, że komisz decyduje jak mu się podoba.

 

Teraz pytanie jak wartościować:

- wartość zawodnika w $

- czy np. wg value

 

No i od kiedy jest duża dysproporcja? Jeśli cena 1 gracza jest niższa niż 2/3 drugiego (droższego)? Czyli np. jeden kosztuje 40$, to drugi niej niż 28$? A może to za mała różnica i trzeba dać 50%?

 

Ostatni problem to gracze z kiepskim FT (głównie), którzy mają przez algorytm niższą wartość, ale dla tankującego są dużo bardziej istotni - tu będzie najtrudniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ma to sens, ale żeby nie było akcji po 5-10 udanych meczach gracza, może warto otworzyć takie okienko na początku stycznia i później przed trade deadline? Myślę o okresie 1 tyg (max 2)

Im prościej tym lepiej. IMO otwarcie okna na takie wymiany 15 lutego czy 1 marca da wystarczająco dużo czasu przed trade deadline na negocjacje oraz czas na realizację zysku przez managera sprzedającego keepera (bo przecież to będzie determinowało podaż kiperów na rynku).

 

Teraz pytanie jak wartościować:

- wartość zawodnika w $

- czy np. wg value

IMO wprowadzenie sztywnych przedziałów tylko zwiększy problemy oraz otworzy sposoby na obejście przepisów chociażby przez robienie wymian 1 za 2, 2 za 2 itp.

Dla mnie wymiany z udziałem keeperów powinny podlegać normalnej ocenie ligi - włącznie z wetem jeśli dysproporcja zostanie uznana za zbyt wielką.

 

No i od kiedy jest duża dysproporcja? Jeśli cena 1 gracza jest niższa niż 2/3 drugiego (droższego)? Czyli np. jeden kosztuje 40$, to drugi niej niż 28$? A może to za mała różnica i trzeba dać 50%?

Tutaj mamy dwie składowe - cena zawodnika oraz spodziewane przyszłoroczne value/rank. To utrudnia stworzenie uniwersalnego algorytmu. Co więcej jak sam zauważasz - przyjmując strategię tankowania wybranej statystyki można drastycznie wpłynąć na przewidywane value zawodnika.

 

Np - ja mam DeAndre który w rankingu ogólnym nie ma prawa być keeperem, bo ma rank poza Top200 i wartość produkcji równą 0$. Ale przyjmując optykę tankowania FT% mam zawodnika z Top10 ligi i wartością dochodzącą do 80$.

 

Dlatego IMO trzeba takie deale rozpatrywać indywidualnie bez ubierania ich w sztywne ramy od strony matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

do niedzieli bedzie walka o marca gasola,ktorego mozna nabyc ponizej wartosci draftowej..

 

Nie liczyłbym na szczególnie niską cenę, bo jak historia pokazuje lubujemy się w przepłacaniu ;)

 

Ps. Jeśli ktoś odwazny chce T.Evansa zachować jako keepera (w ciągu tych niecałych 2 m-cy grał na poziomie 30$ - przy 200$ budzecie, a będzie kosztował 29$ ;)), niech da znac zanim pójdzie na W ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie wstrzelilem się z cena w 100% ;) Zdziwił mnie brak aktywności wielu graczy z dużym budżetem.

Ale do rzeczy: Gasol oczywiście jest do wzięcia jako keeper i jeśli będzie grał "swoje" - patrz poprzednie sezony, to wart będzie ok. 40$, to może być na 2 sezony, a na aukcjach raczej nikt taniej go nie kupi.

Co bym oczekiwał w zamian - to steale i asysty bez kaleczenia FG% lub 3p + STL + BLK

Czekam na Wasze propozycję - najlepiej w miarę szybko ;)

 

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, na drafcie kosztował 47$ i to w 2014 roku, a potem Boston go skeepował za 52, co okazało się średnią strategią. Tzn. każdy może wyceniać wg uznania, ale wiek, kontuzja stopy... moim zdaniem przepłaciłeś i poza Bostonem nikt nie chciał płacić w tych rejonach cenowych.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaz mi draft gdzie Gasol poszedł za mniej niż 35$...

 

Po sezonie 2013-14 (kiedy popsuł sobie kolano) kupiłem go na drafcie w II West za 26 baksów, gdzie kilku niezłych gm-ów jednak grało. W I lidze kosztował 34$. W keeperze poszedł wtedy za 47$, ale ten pierwszy draft keeperowy był dość dziki, a Gasol miał wtedy 29 lat. Kiedyś tam produkował za 40$, ale taki Noah też to robił, a jakoś tygodniami leżał na FA, zanim Leszczur się zlitował nad chłopakiem.

 

Co do wyceny dzisiejszych waiverów to masz rację, że kilka osób rzuciło swojego maxa i być może coś Ci zaproponują, jeśli widzą w tym dla siebie interes. Drugą najwyższą ofertę dał Boston, który najbardziej cenił Gasola na drafcie i wziął go na keepera (tyle że nie ma czym handlować może poza Wadem). Poza tym duże zainteresowanie ze strony Detroit oraz Toronto i tu jestem ciekaw czy coś się wydarzy. Ale generalnie dziwi mnie wycena potencjalnych keeperów, skoro na takiego Mylesa Turnera były dwa waivery i poszedl za grosze albo wspomniany Noah, gdzie nikt nic nie ryzykował biorąc z FA, a mimo to leżał tam długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie wstrzelilem się z cena w 100% ;)

Gratulacje :) Przeczuwałem, że to właśnie Ty zaproponujesz cene dokładnie o 1$ większą od mojej. Chociaż jeśli bidowałeś Gasola z myślą, żeby go dalej opchnąć to wydaje mi się, że potencjalnymi ofertami albo raczej ich brakiem możesz być rozczarowany. W każdym bądź razie zyczę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na W go nie oddam w tej cenie, a jak ktoś dawał 31 to i 32 zapłaci - więc nie targuj się na forum tylko proponuj ;)

W ostateczności go zostawie i zobacze pre season, w końcu KAT, Dieng, Gasol, Gallo, Jrue, Barton - będę wybierał ;)

Jak by nie spojrzeć koło 100$ zostanie na Currego i parę stealow ;)

Ps. Z tym Noah to chyba nie mówisz poważnie... Sa chyba 2-3 teamy w ktorych moglby sie odnalezc (jeśli kiedykolwiek będzie zdrowy): GSW, SAS i MIL, reszta potrzebuje dominatorow pod koszem lub rozciągających 3p, a Jakim nie jest zadnym z nich. Turner? Swietny chłopak, sam w go miałem (ehhh), ale na C gra naprawdę dobry Mahinmi (ktorego uwielbia trener) i raczej mu bliżej do roli Dienga niż Whiteside. Czas pokaże.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie spojrzeć koło 100$ zostanie na Currego i parę stealow ;)

Kura produkuje grubo ponad 100$ skąd pomysł, że będzie dostępny? :grin:

 

Ps. Z tym Noah to chyba nie mówisz poważnie... Sa chyba 2-3 teamy w ktorych moglby sie odnalezc (jeśli kiedykolwiek będzie zdrowy): GSW, SAS i MIL, reszta potrzebuje dominatorow pod koszem lub rozciągających 3p, a Jakim nie jest zadnym z nich.

To już Twoje subiektywne odczucia. Fakty są takie, że przez dwa sezony poprzedzające ten obecny (gdzie obaj się połamali) Noah rozegrał więcej meczów niż M.Gasol, także jeśli którykolwiek z nich będzie kiedyś zdrowy to Noah za 10$ może być dużo lepszą opcją niż Gasol za 36$.

 

Turner? Swietny chłopak, sam w go miałem (ehhh), ale na C gra naprawdę dobry Mahinmi (ktorego uwielbia trener) i raczej mu bliżej do roli Dienga niż Whiteside. Czas pokaże.

Srsly? Czyli Mahinmi jest odpowiednikiem Townsa czy jak? Mówimy o tym samym Mahinmim, którego Indiana ma już 4 lata i jak dobija do 30tki i koczy mu się kontrakt to coś zaczął grać? On ma blokować 19letniego Turnera, o którym Larry Bird mówi, że to najlepszy shooter w całych Pacers? A reszta konkurencji to spadająca umowa Jordana Hilla i Lavoy Allen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.