Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Figurkę z Heavy Rain, którą trzeba było złożyć podczas instalacji gry, mam do dziś i dumnie stoi koło kolekcji gier :smile:

Moja też. :smile:

 

Szkoda tylko, że gra nie była lepsza. Więcej mogłoby być momentów takich jak

ucinanie palca

 

 

A i koło origami z HR, stoi sobie Old Snake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kore99

 

Nie mylmy pojęć. Nie mam nic do gier pudełkowych, natomiast dokładanie 300zł do podstawowej wersji gry, żeby mieć gipsową figurkę mnie śmieszy i uważam to za infantylne.

 

Ja też swego czasu zbierałem pudełkowe. Wyrosłem z tego jakoś w liceum. Cała ta kolekcja mi zawadzała w pokoju, więc wyniosłem do garażu. Jak to najczęściej bywa - co ląduje w garażu/piwnicy już do domu nie wraca. Po jakimś czasie zaczęły mnie irytować, bo musiałem je przesuwać jak wjeżdżałem samochodem (było tego parę wielkich pudeł), więc rozważałem pozbycie się ich. Ostatecznie wyjechałem na studia, biorąc ze sobą tylko Diablo 2. Cała reszta, kilkaset tych pudełek, została i prawdopodobnie ojciec się ich w końcu pozbył.

 

Dzisiaj wszystko mam na Steamie, a co mogę na PS4 to też kupuję cyfrowe. Wygoda przede wszystkim. Poza tym mam małe, ale dosyć nowocześnie urządzone mieszkanie i nie wyobrażam sobie wpieprzyć teraz w to wszystko setki kolorowych pudełeczek z grami. Nie mówiąc już o gipsowych figurkach z Wiedźminem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyond to podobno duży przerost formy nad treścią i trochę pojechała na hype HR.

 

A co Ci nie pasowało Cloud w HR? Przecież to była miód-malina na "tamte" czasy, prawdziwa rewolucja no i chyba pierwsza gra, która opowiadała tak filmowo zaawansowaną historię. Ja grałem na MOVE, co dodatkowo dawało mi poczucie jeszcze większego realizmu (swoją drogą druga gra po Sports Champions, która była dobra na ten kontroler), łyknąłem w dwa wieczory, co rzadko mi się zdarza (w sensie że aż tak wsiąklem).

 

@puzon: ale te "małe, kolorowe pudełka" wcale nie przeszkadzają w urządzeniu mieszkania a wręcz przeciwnie; dobrze ułożźone dodają uroku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co Ci nie pasowało Cloud w HR? Przecież to była miód-malina na "tamte" czasy, prawdziwa rewolucja no i chyba pierwsza gra, która opowiadała tak filmowo zaawansowaną historię. Ja grałem na MOVE, co dodatkowo dawało mi poczucie jeszcze większego realizmu (swoją drogą druga gra po Sports Champions, która była dobra na ten kontroler), łyknąłem w dwa wieczory, co rzadko mi się zdarza (w sensie że aż tak wsiąklem).

 

Bardziej film niż gra i to taki film z raczej średnią fabułą. Bohaterowie nie byli zbyt charyzmatyczni przez co ich los nie ruszał mnie tak jak miał w założeniach twórcy. Np. losy Joela i Ellie obchodziły mnie milion razy bardziej.  No i za duże oczekiwania miałem, bo gdzieś tam ktoś napisał, że w tej grze jest kilka tak mocnych momentów jak ze Sniper Wolf w MGS - pamiętam, że oczy mi się zaświeciły i czekałem na te momenty, czekałem, a potem były napisy końcowe.

Wiem też, że jak się zrobiło wszystkie zakończenia, to niezłe dziury tam wychodziły, ale szczegółów nie pamiętam, bo grę przeszedłem krótko po jej premierze. I w sumie pamiętam, że jak zobaczyłem wszystko co się dało, to zgodziłem się z jej twórcą, że HR najlepiej przejść tylko raz i nie wracać, niestety ciekawość zwyciężyła. 

 

W każdym razie, na pewno to było coś innego i warto się zapoznać choćby z tego powodu. Ja bym dał 3+/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Fight??? :smile:

Pytasz czy stwierdzasz? :)

 

Bo jeśli pytasz, to... nie, nie i jeszcze raz nie!! TRAGICZNA detekcja ciosów i TRAGICZNA reponsywność kontrolerów to dwie rzeczy, które otwierają i zamykają recenzję tej gry. Ratuje ją tylko i aż innowacyjność. Wielka szkoda, bo był potencjał, ale okropnie zmarnowany. 4/10, w porywach do 5 dla maniaków.

 

@Cloud: e no nie mów, zakończenie i rozwiązanie zagadki fajny twist. I dawaj oceny w skali 1-10 a la filmweb, łatwiejsze rozeznanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puzon: ale te "małe, kolorowe pudełka" wcale nie przeszkadzają w urządzeniu mieszkania a wręcz przeciwnie; dobrze ułożźone dodają uroku ;)

 

Mamy 3 koty, 4 kompy i dziewczynę na niecałych 50m2. Ostatnie czego potrzebuję, to jeszcze bardziej zagracić chałupę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1 do 6 chyba lepsza, bo mam wrażenie, że w tej 1/10, dużo ludzi zapomina o tym, że istnieją takie oceny jak 1,2,3,4,5 i gra, która nie ma co najmiej 8 jest słaba. 

Ale niech Ci będzie, w skali 1-10, HR to 6/10 - po prostu dobra gra. 

 

Twist niezły, nie przeczę, niektóre zakończenia też dobre. Co kto lubi zapewne. Warto sprawdzić i samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1 do 6 chyba lepsza, bo mam wrażenie, że w tej 1/10, dużo ludzi zapomina o tym, że istnieją takie oceny jak 1,2,3,4,5 i gra, która nie ma co najmiej 8 jest słaba. 

Ale niech Ci będzie, w skali 1-10, HR to 6/10 - po prostu dobra gra. 

 

Twist niezły, nie przeczę, niektóre zakończenia też dobre. Co kto lubi zapewne. Warto sprawdzić i samemu się przekonać.

6 to "niezła", 7 to "dobra" skoro już FilmWebem jedziemy ;) 1 - nieporozumienie, 2 - bardzo zła, 3 - słaba, 4 - ujdzie, 5 - średnia, 8 - bdb, 9 - rewelacyjna, 10 wiadomo : )

 

Swoją drogą to fakt; jak czytam ppe czy psx to jak gra dostaje poniżej 8 uznaje ją raczej za mało wartą uwagi. Wiadomo, że przy tym zalewie gier, który mamy/mieć bedziemy na jesieni szkoda czasu na jakieś mało przekonujące hity. Ale ze skalą 1-6 byłoby to samo. Grałbym tylko w 5-6 ;)

 

ps. inna sprawa, że zdarzało mi się konkretnie nie zgadzać z ocenami... np. sniper III dostał zdaje się 8, zbierał też dobre noty na świecie, ja bym dał mu 5-6 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puzon: ale te "małe, kolorowe pudełka" wcale nie przeszkadzają w urządzeniu mieszkania a wręcz przeciwnie; dobrze ułożźone dodają uroku ;)

Mamy 3 koty, 4 kompy i dziewczynę na niecałych 50m2. Ostatnie czego potrzebuję, to jeszcze bardziej zagracić chałupę :smile:

Zrobiłbyś mega frajdę kotom :) Chyba każdy lubi wszelkiego rodzaju pudełka. Tu chyba najsłynniejszy przedstawiciel hobby, wchodzenia do pudła:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy, kiedy gry wychodziły w wielkich boxach. Do tego co teraz dają, to by się chomik nie zmieścił, a co dopiero moje grubasy. Ale pudełka po butach stoją wszędzie i nie ma dla nich nic lepszego. Kupiłem domki, drapaki, zabawki przeróżne i nic. Zero zainteresowania. Tylko pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy stwierdzasz? :smile:

 

 

Stwierdzam :D 

 

Ogólnie to miałem na to patent. Grałem wieczorami przy zgaszonym świetle, wtedy kamerka lepiej wyłapywała ruchy kontrolerów. Musiałem zasłaniać okna, bo jak sąsiad chodził do sklepu, to w oknie widział tylko 2 kolorowe kulki :D 

 

Gdyby nie popaprane sterowanie to gra miała zajebisty potencjał. Dodatkowo Danny "Maczeta" Trejo jako trener, a w polskiej wersji lektorem uczynili Gruchę więc git. A namachać się trzeba było, i pamięta, że po dniu grania miałem problem z podniesieniem rąk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam :grin:

 

Ogólnie to miałem na to patent. Grałem wieczorami przy zgaszonym świetle, wtedy kamerka lepiej wyłapywała ruchy kontrolerów. Musiałem zasłaniać okna, bo jak sąsiad chodził do sklepu, to w oknie widział tylko 2 kolorowe kulki :grin:

 

Gdyby nie popaprane sterowanie to gra miała zajebisty potencjał. Dodatkowo Danny "Maczeta" Trejo jako trener, a w polskiej wersji lektorem uczynili Gruchę więc git. A namachać się trzeba było, i pamięta, że po dniu grania miałem problem z podniesieniem rąk. 

Ale to machanie rękami nijak nie przekładało sie na grę i siła Twojego ciosu ni cholery nie przekładała się na siłę postaci, którą grałeś. A to przecież na realizmie miała się oprzeć moc tego tytułu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.