Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim niezadowolonym pracownikom jak i pracodawcom:

 

BRONISŁAW RADZI:

Wiedziałem, że tym kimś, kto to wrzuci w tej dyskusji będziesz Ty:) Co wygrałem?:)

Nie wiem, ale jakieś 2 lata temu przyszła PIP i Ukraińcy skończyli pracę po 16 godzin. Aczkolwiek rekordzista w sierpniu miał 360 godzin bo 15 zakład był zamknięty.

A czy formalnie nie jest tak, że zleceniobiorca "sam sobie ustala" godziny pracy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje czy sugerujesz że masz gorzej od ludzi, których zatrudniasz?

 

Typowy Janusz biznesu

Wyzysk, smieciowka i teksty typu zapłaciłem za pracownika więc mogę z nim robić co chce

I niech nie daj Boże pracownik czegoś wymaga, bo powinien być mi wdzięczny

 

Dzięki Bogu rynek pracy stabilizuje się i takich cwaniaków czas zweryfikuje

Niestety trafia do Ciebie Ukraińcy i wówczas będziesz królem świata

no niezle josephnba po kilku postach juz sporzadzil dokładny portret psychologiczny użytkownika MarcusCamby

 

proszę aby Marcusowi pod nickiem dodać rangę "Janusz biznes" bo tak rzecze joseph 30something lvl w zycuy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kto tu się bogaci czyim kosztem, bo raczej rynek pracowniczy nie powinien narzekać w ostatnich latach.

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, używając oficjalnych danych.

 

Ostatni raport ( marzec 2017 za cały rok 2016) mówi, że zysk przedsiębiorstw wyniósł za cały 2016 rok 111 miliardów złotych, a zysk netto rok do roku wzrósł o 20%. 

 

W tym samym czasie średnie wynagrodzenia za cały rok wzrosły rok do roku z 3899,78 zł do 4047,21zł, czyli o około 4%.

 

Mam nadzieję, że odpowiedź na pytanie, kto się bogaci czyim kosztem nie sprawi Ci większych trudności. Niemniej przykro mi, że Twój wynik finansowy jest gorszy niż średnia.

 

Przedsiębiorcy niestety są niereformowalni moim zdaniem:

Zysk netto rok do roku 20%

80% planuje wzrost wynagrodzeń

43% planuje wzrost zatrudnienia

78% ocenia, że sytuacja finansowa firmy w ciągu roku poprawi się lub pozostanie bez zmian

 

ale na pytanie, czy sytuacja w Polsce sprzyja prowadzeniu biznesu 84% odpowiada, że nie:) Nie wiem, jak to skomentować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, używając oficjalnych danych.

 

Ostatni raport ( marzec 2017 za cały rok 2016) mówi, że zysk przedsiębiorstw wyniósł za cały 2016 rok 111 miliardów złotych, a zysk netto rok do roku wzrósł o 20%. 

 

W tym samym czasie średnie wynagrodzenia za cały rok wzrosły rok do roku z 3899,78 zł do 4047,21zł, czyli o około 4%.

 

Mam nadzieję, że odpowiedź na pytanie, kto się bogaci czyim kosztem nie sprawi Ci większych trudności. Niemniej przykro mi, że Twój wynik finansowy jest gorszy niż średnia.

 

Przedsiębiorcy niestety są niereformowalni moim zdaniem:

Zysk netto rok do roku 20%

80% planuje wzrost wynagrodzeń

43% planuje wzrost zatrudnienia

78% ocenia, że sytuacja finansowa firmy w ciągu roku poprawi się lub pozostanie bez zmian

 

ale na pytanie, czy sytuacja w Polsce sprzyja prowadzeniu biznesu 84% odpowiada, że nie:) Nie wiem, jak to skomentować :smile:

 

Oj akurat to jest bardzo łatwo wytłumaczalne. 

 

Dane które przedstawiasz są zbyt ogólne po prostu. Należałoby rozbić te dane na segmenty i zobaczyć kto jakie realnie osiąga zyski. Okazałoby się, że jest część dużych firm których stopa zysku wynosi 60-70% i dużo, dużo większa ilość mniejszych firm w których zysk wynosi realnie od 8 do 12% rocznie. Wynika to w dużej mierze z tego, że mniejsze firmy mają małe szanse na pozyskanie dużych zyskownych kontraktów - zazwyczaj te mniejsze firmy wykonują zadanie podwykonawcze dla większych.

 

Idąc dalej popatrzmy na zatory płatnicze - dane które pokazujesz w ogóle tego nie uwzględniają. Nasze Państwo opiekuje się tylko podatkiem VAT i podatkiem dochodowym - czyli tym co samo ma otrzymać. Nieuczciwi kontrahenci nie są nigdy problemem państwa. 

 

Następny przyczynek do niezadowolenia to coraz bardziej skomplikowane przepisy i narastająca biurokracja. I tu znów dla dużych firm posiadających własne działy prawne itd. nie jest to wielki problem, ale już dla tych mniejszych firm jest to spore obciążenie. 

 

Stąd nie dziwi mnie te 84% niezadowolonych. Bo ich liczby nie są tak dobre jak myślisz, co więcej Oni patrzą dalej od Ciebie - nie oceniają sytuacji prawnej dotyczącej firm w odniesieniu do dzisiejszej rynkowej koniunktury - bo pamiętaj, że dziś wszędzie jest wzrost. Oni wiedzą, że ten wzrost się skończy a przepisy i obciążenia pozostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnorynkowcy? Kto nim nie był za młodu. Człowiek kończy gimnazjum, liceum i zauroczenie JKM przemija.

 

niby się było ale w sumie chodziłem do szkoły państwowej :) ogólnie korwinistą kończy się jak się idzie do pracy ;]

 

a moment kiedy zauroczenia mijało to spotkanie z nim w salce szkolnej gdzie na odpowiedź protestów co by zrobił to strzelał aż przypomniała mi się scena z Ziemi Obiecanej i słowa Daniela Olbrychskiego grającego Karola Borowieckiego

fo_film_ziemia_obiecana_01_48276.jpg?ito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie fascynujaca sprawa kiedy mlodzi ludzie (tak liceum mniej wiecej) sa zaangazowani politycznie (nie mylic z interesowaniem sie polityka/historia).

 

Troszke smutne to w sumie :)

Ja trochę "dorosłem" i już nie jestem za trybunałem rewolucyjnym i wyrokami w trybie doraźnym. Ale kucem korwinista nie byłem nigdy. Dla mnie Razem są zbyt ugodowi

lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polki.pl/praca-i-finanse/praca,nowy-kodeks-pracy-bedzie-mozna-zwolnic-kobiete-w-ciazy,10427307,artykul.html

Nowy kodeks może zamieszać w wyborach samorządowych

PiS musi czuć się wyjątkowo mocno (i w sumie się nie dziwię) że taki projekt robi krótko przed wyborami

Co na to Duda drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany sa mocno proprzedsiebiorcze. Wyglada na to, ze chca zdobyc dotychczas raczej przeciwna im grupe. A same zmiany niektore kontrowersyjne, niektore potrzebne. A niektore pewnie beda zmianami tylko dla zmian, i beda martwe jak caly stos przepisow stworzonych przez tych czy tamtych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.