Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomka, tylko dlaczego nie mogę iść do kogoś po 22 kupić wódki jak chce mi sprzedać i ma na to zgodę? tym bardziej że u mnie na starym osiedlu były petycje aby zamknąć sklep 24 h z powodu meneli . sklep jest teraz od 6 do 22 i jest wszystko ok, takie działania jak najbardziej szanuje i niech powstają inicjatywy obywatelskie które cenię. ale centralnym działaniem się brzydzę ponieważ Pan w Wawie gówno wie co boli Pana z Gdańska czy Pan z Rzeszowa co boli Pana ze Szczecina. byłbym nawet za zakazem handlu w niedziele gdziekolwiek i czegokolwiek ale niech to wychodzi od grupy interesariuszy , niech zadziała rynek i społeczeństwo , u mnie na osiedlu nie działa pizzeria w poniedziałek bo pewnie się im nie opłacało ale w weekendy jak najbardziej.

 

No czyli skoro pomysł zakłada danie takiej możliwości samorządom to tak w gruncie rzeczy to się z tym zgadzasz? :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz o tym porozmawiać na komendzie?

Z tego co czytam to nikt nigdy nie rozmawial na ten temat na komendzie.

 

A z Twojego artykulu wynika ze nie tyle nie wolno od niedawna bimbru pedzic tylko ze nigdy nie mozna bylo:) i nikt nigdy nie zostal skazany za pedzenie na wlasny uzytek. Na szczescie przepis jest martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to nikt nigdy nie rozmawial na ten temat na komendzie.

 

A z Twojego artykulu wynika ze nie tyle nie wolno od niedawna bimbru pedzic tylko ze nigdy nie mozna bylo:) i nikt nigdy nie zostal skazany za pedzenie na wlasny uzytek. Na szczescie przepis jest martwy.

 

A czy ja w którymkolwiek momencie pisałem że 'od niedawna'? 

 

Co do 'nikt nigdy nie został skazany' - szybka wycieczka po google'u:

 

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/963237,gmina-chodel-32latek-nielegalnie-produkowal-bimber,id,t.html

 

1,5 litra to chyba nie jest ilość przemysłowa? :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę przepisy na korzyść konsumentów.

 

Jeśli wolny handel nazywasz sprawiedliwością społeczną, to niech będzie

Te przepisy nie maja nic do konsumentow. Mozesz kupowac w niedziele ile chcesz.

 

A sprawiedliwe spolecznie jest to ze kasjerzy i lekarze pracuja w niedziele czy to ze lekarze pracuja a kasjerzy nie?:)

A czy ja w którymkolwiek momencie pisałem że 'od niedawna'?

Zle zrozumialem sformulowanie " juz teraz" ktorego uzyles w tym kontekscie:)

 

Gdyby pisowska policja zamknela kogos za pedzenie alkoholu na wlasny uzytek to mielibysmy druga afere tasmowa i koniec rzadow pis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przepisy nie maja nic do konsumentow. Mozesz kupowac w niedziele ile chcesz.

 

A sprawiedliwe spolecznie jest to ze kasjerzy i lekarze pracuja w niedziele czy to ze lekarze pracuja a kasjerzy nie? :smile:

Ależ mają, ponieważ jak widać supermarkety pozamykano. 

 

Nie wiem, nie jestem specem. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest jednak możliwość pracy kasjerów nawet dzień wolny katolików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mają, ponieważ jak widać supermarkety pozamykano.

 

Nie wiem, nie jestem specem. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest jednak możliwość pracy kasjerów nawet dzień wolny katolików.

To juz miej pretensje do wlascicieli zamknietych sklepow ze nie chcieli ci nic sprzedac i zamkneli sklep. Wiekszosc sklepow spozywczych byla otwarta w niedziele.

 

A dla kasjerow nie:) i chyba masz jakas katolicka manie przesladowcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz miej pretensje do wlascicieli zamknietych sklepow ze nie chcieli ci nic sprzedac i zamkneli sklep. Wiekszosc sklepow spozywczych byla otwarta w niedziele.

Wolę mieć pretensje do ustawodawców, bo przed tą ustawą jakoś chcieli mi coś sprzedać i otworzyli sklep.

 

A dla kasjerow nie:) i chyba masz jakas katolicka manie przesladowcza:)

Ale nie wiem jakim prawem kasjerzy mają rządzić Polską. 

Bo to jedyny powód tego zakazu, który zostanie cofnięty po pierwszy przegranych przez PiS wyborach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć pretensje do ustawodawców, bo przed tą ustawą jakoś chcieli mi coś sprzedać i otworzyli sklep.

 

 

Do kogo miales pretensje ze biedronka jest zamknieta w nocy?:) wiele sklepow bylo otwartychm to nie wina ustawodawcy ze chcesz zrobic zakupy w zamknietym sklepie:)

 

Ale nie wiem jakim prawem kasjerzy mają rządzić Polską.

 

Czlowieku, co Ty tu piszesz?:) rzadzic polska?:) wolne niedziele dla kasjerow to nie jest rzadzenie polska, dlaczego uzywasz takich wielkich slow zupelnie nieproporcjonalnych do sytuacji;)

 

Jak rezydenci protestowali ze za duzo pracuja i za malo zarabiaja a pis sie przychylil do ich postulatow to wtedy bylo fajnie bo chodzilo o ciebie? Wtedy rezydenci nie rzadzili polska co? Szkoda ze nie masz tyle inteligencji emocjonalnej by dostrzec jakim jestes hipokryta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo miales pretensje ze biedronka jest zamknieta w nocy? :smile: wiele sklepow bylo otwartychm to nie wina ustawodawcy ze chcesz zrobic zakupy w zamknietym sklepie:)

Do nikogo. Mam pretensję, że od czasu wejścia ustawy są zamknięte supermarkety w 2 niedziele.

 

Czlowieku, co Ty tu piszesz? :smile: rzadzic polska? :smile: wolne niedziele dla kasjerow to nie jest rzadzenie polska, dlaczego uzywasz takich wielkich slow zupelnie nieproporcjonalnych do sytuacji;)

No nie wiem dlaczego większość obywateli ma przegrywać w tej kwestii z mniejszością obywateli. Nie wiem czemu się cieszysz z tej ustawy, bo PiS dorzucił bardzo dużo amunicji opozycji. 

 

Jak rezydenci protestowali ze za duzo pracuja i za malo zarabiaja a pis sie przychylil do ich postulatow to wtedy bylo fajnie bo chodzilo o ciebie? Wtedy rezydenci nie rzadzili polska co? Szkoda ze nie masz tyle inteligencji emocjonalnej by dostrzec jakim jestes hipokryta:)

Z tego co się orientuję, to jednak tutaj nie mniejszość obywateli, ale większość obywateli jest za powstrzymaniem odpływu lekarzy za granicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale nie wiem jakim prawem kasjerzy mają rządzić Polską. 

Bo to jedyny powód tego zakazu, który zostanie cofnięty po pierwszy przegranych przez PiS wyborach. 

Kasjerzy?Chyba masz na myśli tych kasjerów,którzy nie wydaja reszty,tych od tacy i "co łaska" ubranych w czarne sukienki.,Kasjerzy którzy wydaja resztę i dają paragony mają tyle samo wspólnego z tym durnym zakazem handlu, ile barmani z Utah z idiotycznymi zakazami alkoholowymi w tym Stanie.Ta ustawa jest napisana na życzenie i pod dyktando kleru.KK nie chodzi o jakieś korzyści materialne czy większe wpływy z tacy.Oni chcą Wam i całemu światu pokazać kto w Polsce rządzi. Zachowują się tak samo jak pies który podnosi nogę i szczy żeby oznaczyć swój teren,.Pies może się załatwić tak samo jak suka albo szczeniak,ale on celowo podnosi nogę do szczania żeby każdy widział ,ze to jest jego rewir .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjerzy?Chyba masz na myśli tych kasjerów,którzy nie wydaja reszty,tych od tacy i "co łaska" ubranych w czarne sukienki.,Kasjerzy którzy wydaja resztę i dają paragony mają tyle samo wspólnego z tym durnym zakazem handlu, ile barmani z Utah z idiotycznymi zakazami alkoholowymi w tym Stanie.Ta ustawa jest napisana na życzenie i pod dyktando kleru.KK nie chodzi o jakieś korzyści materialne czy większe wpływy z tacy.Oni chcą Wam i całemu światu pokazać kto w Polsce rządzi. Zachowują się tak samo jak pies który podnosi nogę i szczy żeby oznaczyć swój teren,.Pies może się załatwić tak samo jak suka albo szczeniak,ale on celowo podnosi nogę do szczania żeby każdy widział ,ze to jest jego rewir .,

 

Prawak powie PiSem kierują Żydzi

Lewak powie PiSem kieruje KK

 

I to i to śmieszy :grin:

 

aha - 3cia opcja:

vasquie powie to co aktualnie wyczytał na sokuzburaka (ew. oko.press)

 

aha nr 2 - fajnie widać te wpajane antymęskie wzorce u hamerykańskich libtardów :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikogo. Mam pretensję, że od czasu wejścia ustawy są zamknięte supermarkety w 2 niedziele.

 

No nie wiem dlaczego większość obywateli ma przegrywać w tej kwestii z mniejszością obywateli. Nie wiem czemu się cieszysz z tej ustawy, bo PiS dorzucił bardzo dużo amunicji opozycji. 

 

Nie cieszę się z tej ustawy, ale uważam za słuszne ograniczanie pracy w weekendy, jeżeli nie jest to społeczeństwu niezbędnie potrzebne. Jak już pisałem, wolałbym dwie obowiązkowe niedziele w tygodniu. No i tak jak pisał ptak 250% pensji płatne w niedzielę, a nie jakieś dni wolne w zamian.

 

 

 

Z tego co się orientuję, to jednak tutaj nie mniejszość obywateli, ale większość obywateli jest za powstrzymaniem odpływu lekarzy za granicę. 

 

Oczywiście i z tego co pamiętam większość obywateli wspominała coś o zakazie wyjazdu za granicę i zwracaniu kasy za studia. Szkoda tylko, że kiedy otwarcie pisałem tutaj o tym, że postulaty lekarzy powinny zostać spełnione ( a dotyczyły przecież nie tylko podwyżek, a także... POPRAWY WARUNKÓW PRACY ), to Ci się to podobało i nie wyzywałeś mnie od komunistów czy socjalistów:)

Przecież ta ustawa o zakazie handlu w niedziele śmierdzi kadzidłem na odległość. Nikt mi nie wmówi ,że władza która ma głęboko w dupie lekarzy i nauczycieli,nagle przejęła się losem kasjerek w supermarketach. 

Rzeczywiście są osoby, którym nic się nie da wmówić niezależnie od argumentów:)

 

Rząd podpisał porozumienie z lekarzami i zaakceptował ich żądania, więc raczej kulą w płot. O nauczycielach już sobie nie żartujmy. 

Oni chcą Wam i całemu światu pokazać kto w Polsce rządzi. 

Następny:) Powinniście przed pisaniem postów w tym temacie usiąść, zrobić trzy głębokie wdechy i dopiero pisać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wezmą się za prohibicje i nasz nadworny troll pisu też pewnie będzie tego bronił :grin:

Żeby było śmieszniej to ta ustawa, o której piszesz działa od stycznia:) 

http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/1988_u.htm

No i zapis, o którym piszesz:

Rada gminy może ustalić, w drodze uchwały, dla terenu gminy lub wskazanych
jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży
napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22.00 a 6.00
 

To są takie represje, że nawet nie zauważyłeś, że działają:)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i z tego co pamiętam większość obywateli wspominała coś o zakazie wyjazdu za granicę i zwracaniu kasy za studia. Szkoda tylko, że kiedy otwarcie pisałem tutaj o tym, że postulaty lekarzy powinny zostać spełnione ( a dotyczyły przecież nie tylko podwyżek, a także... POPRAWY WARUNKÓW PRACY ), to Ci się to podobało i nie wyzywałeś mnie od komunistów czy socjalistów:)

I jeśli taki przepis wejdzie wobec wszystkich, nie mam nic przeciwko niemu. Inaczej mamy do czynienia z dyskryminacją prawną, a temu jestem przeciwny, jako że godzi to w podstawy wolności i równości prawnej. 

Przy okazji z tego co się orientuję nie był to postulat większości obywateli, tylko biedoty i niewykształconych. 

 

Nie cieszę się z tej ustawy, ale uważam za słuszne ograniczanie pracy w weekendy, jeżeli nie jest to społeczeństwu niezbędnie potrzebne. Jak już pisałem, wolałbym dwie obowiązkowe niedziele w tygodniu. No i tak jak pisał ptak 250% pensji płatne w niedzielę, a nie jakieś dni wolne w zamian.

Nie chcę by państwo ustalało co jest społeczeństwu potrzebne, a co nie :smile:

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli taki przepis wejdzie wobec wszystkich, nie mam nic przeciwko niemu. Inaczej mamy do czynienia z dyskryminacją prawną, a temu jestem przeciwny, jako że godzi to w podstawy wolności i równości prawnej. 

 

Dyskryminacją prawną nie jest fakt, że jakieś studia są płatne, a inne nie?:) 

 

Fakt, że koszykarze w NCAA mają stypendium, a inni płacą za studia to dyskryminacja prawna?:) Nie żartuj sobie z godzeniem w podstawy wolności i równości prawnej, bo to nie ma z tym nic wspólnego:)

 

Znowu wyjeżdżasz ze sprawiedliwością społeczną nie mając świadomości, że to robisz:)

 

 

 

Przy okazji z tego co się orientuję nie był to postulat większości obywateli, tylko biedoty i niewykształconych. 

 

 

No tak, tylko biedota i niewykształceni nie chcieli żebyś dostał podwyżkę:) No proszę Cię Rappar:)

 

 

 

Nie chcę by państwo ustalało co jest społeczeństwu potrzebne, a co nie :smile:

 

Ale większość chce. A mamy demokrację, przykro mi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.