Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Eeetam, ja tam mysle, ze 500+ ma jakistam wplyw, ale po prostu uwazam, ze czynnikow jest tak wiele, ze nie da sie go oszacowac, a Ty go troche przeceniasz. A o gowno wartych prognozach GUS w kwestii urodzen juz pisalem kilka razy ;)

 

Inna sprawa, ze "500+" w Rosji spowodowalo szał i to jest odosbniony przypadek. Zobaczymy gdzie nam blizej kulturowo :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam, ja tam mysle, ze 500+ ma jakistam wplyw, ale po prostu uwazam, ze czynnikow jest tak wiele, ze nie da sie go oszacowac, a Ty go troche przeceniasz. A o gowno wartych prognozach GUS w kwestii urodzen juz pisalem kilka razy ;)

 

Inna sprawa, ze "500+" w Rosji spowodowalo szał i to jest odosbniony przypadek. Zobaczymy gdzie nam blizej kulturowo :nevreness:

Ja w sumie nie wiem jaka jest skala programu 500 plus ale podobnie jak ty uwazam ze jakos dziala.

 

Rdr w 2017 prawdopodobnie bedzie plus 5 procent. Ile z tego to 500 plus to sie nigdy nie bedzie dalo policzyc.

 

A w rosji putin rzucil jeszcze wiecej niz pis ale to chyba dopiero w tym roku wprowadzili.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w rosji putin rzucil jeszcze wiecej niz pis ale to chyba dopiero w tym roku wprowadzili.

Tam jest od groma ulg od dluzszego czasu. Ulga na dzieci w podatkach, odliczanie kosztow zdrowotnych i na edukacje dzieci, kapital macierzynski na trzecie i kolejne. I w sumie w 15 lat skoczyli z 1,5 na 2,31 takze calkiem dobry wynik...

 

I nie wiem czy przypadkiem ten kapital macierzynski (jak sie jeszcze tym troche interesowalem, to byl planowany do 31.12.2016) nie zostal zastapiony przez 1000rubli+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, wczoraj Warszawą przeszedł marsz organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobieta, partię Razem oraz partię Zieloni. Uczestników wymac***ących czerwonymi flagami prowadziła grupa Pań w wieku 65+ niosących transparent "Warszawski Strajk Kobiet". 

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,poslowie-je-zawiedli-kobiety-wyszly-na-ulice-czarna-sroda,250764.html

Demonstracja zakończyła się pod biurem PIS na Nowogrodzkiej, gdzie kilku uczestników manifestacji zniszczyło elewację budynku obrzucając ją workami z farbą:

https://www.wprost.pl/kraj/10098684/atak-na-siedzibe-pis-w-strone-budynku-polecialy-balony-z-farba.html

Darkonza ma rację, tolerancja dla komunistów w tym kraju jest wręcz niespotykana i to kuriozum, że można pod komunistycznymi sztandarami demolować miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod sztandarem Solidarności czy MW to już nie takie kuriozum?

Spalili kilkadziesiąt opon, jakiś samochód, kilkunastu policjantów jest w szpitalu? Bo chyba to pomazanie elewacji farbą to nie jest "demolowanie"?

Byłem w Katowicach, frekwencja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod sztandarem Solidarności czy MW to już nie takie kuriozum?

Spalili kilkadziesiąt opon, jakiś samochód, kilkunastu policjantów jest w szpitalu? Bo chyba to pomazanie elewacji farbą to nie jest "demolowanie"?

Byłem w Katowicach, frekwencja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła

Dokładnie, pod sztandarem Solidarności, czy MW to już nie takie kuriozum, bo pod tymi sztandarami nikt nie wybijał masowo ludzi, a pod czerwonymi już tak i każdy przejaw agresji ze strony ludzi trzymających czerwone flagi powinien być odpowiednio napiętnowany, by przypadkiem nie przyszło im do głowy, że mogą sobie zrobić powtórkę.

 

Jeżeli macie jakiś problem z tym, co robi wybrany przez Polaków Sejm i nie możecie sobie poradzić z własną agresją, to umówcie się na jakąś ustawkę z chuliganami pro-life, a nie demolujcie miasto.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod sztandarem Solidarności czy MW to już nie takie kuriozum?

Spalili kilkadziesiąt opon, jakiś samochód, kilkunastu policjantów jest w szpitalu? Bo chyba to pomazanie elewacji farbą to nie jest "demolowanie"?

Byłem w Katowicach, frekwencja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła

W zadnym wypadku wandalizm nie jest akceptowalny. Osoby dokonujace takich aktow powinny z wlasnej kieszeni pokrywac szkody, koszta naprawy/czyszczenia + odszkodowanie.

 

Jak nie stac to samemu ze szmata stac i sprzatac (z odgornym przyzwoleniem na nagrywanie tego procesu).

 

Niewazne czy to MW, Solidarnosc czy "postepowi i pokojowi" uczestnicy lewicowych manifestacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku wandalizm nie jest akceptowalny. Osoby dokonujace takich aktow powinny z wlasnej kieszeni pokrywac szkody, koszta naprawy/czyszczenia + odszkodowanie.

 

Jak nie stac to samemu ze szmata stac i sprzatac (z odgornym przyzwoleniem na nagrywanie tego procesu).

 

Niewazne czy to MW, Solidarnosc czy "postepowi i pokojowi" uczestnicy lewicowych manifestacji.

Żeby była jasność, ja również potępiam każdy akt wandalizmu, ale inaczej się patrzy na solidarność palącą opony, a inaczej na ludzi pod czerwonymi flagami demolującymi budynki publiczne, czy członków Ku Klux Klanu obrzucających farbą domostwa czarnoskórych, albo neofaszystów demolujących siedzibę działaczy LGBT.  Zdecydowanie wandale powinni naprawiać wyrządzone przez siebie szkody i chętnie zobaczyłbym to na filmie. Na przykład jak ta pisarka od Gombrowicza, poleruje samochody BOR:)

 

Po pierwsze wydarzenia historyczne zmieniają obraz, po drugie agresja nakierowana na konkretny cel, co jest o wiele bardziej niebezpieczne niż spalenie opony, która sama w sobie nie jest przedmiotem agresji.

Tak wygląda nowy, wspaniały świat Cichego:

http://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/canada-summer-jobs-falk-1.4489022

Następny krok to będą Gułagi, gdzie się pozamyka tych wszystkich reakcjonistów, burżujów i kapitalistów. 

Tutaj może się pojawić cała paleta pomysłów z delegalizacją katolików na czele, bo fakt, że papieżem może być tylko mężczyzna to dyskryminacja, na którą nie może być zgody w naszym światłym społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek 100% poparcia. Rozumiem podpalić komisariat, ale oblać farbą drzwi to żenada a nie "protest"

fluber do tej pory miałem o Tobie w miarę normalną opinię. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się usunąć Piłsudskiego z polskiej historii. Bandyta, który obalił legalną władzę i ma krew Polaków na rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek 100% poparcia. Rozumiem podpalić komisariat, ale oblać farbą drzwi to żenada a nie "protest"

fluber do tej pory miałem o Tobie w miarę normalną opinię. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się usunąć Piłsudskiego z polskiej historii. Bandyta, który obalił legalną władzę i ma krew Polaków na rękach

Szkody o jakiej wartości mogę ci w chałupie wyrządzić, żebyś nie miał do mnie pretensji?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek 100% poparcia. Rozumiem podpalić komisariat, ale oblać farbą drzwi to żenada a nie "protest"

fluber do tej pory miałem o Tobie w miarę normalną opinię. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się usunąć Piłsudskiego z polskiej historii. Bandyta, który obalił legalną władzę i ma krew Polaków na rękach

Jest oczywiscie roznica miedzy podpaleniem komisariatu a oblaniem farba. I taka roznica powinna byc odzwierciedlona w wymiarze kary: spalony komisariat "wandal X" by splacal cale zycie a farbe "wandal Y" moglby ogarnac w jeden weekend. W obu przypadkach oczywiscie personalia wandala powinny byc upublicznione (np na komisariacie fota z dopiskiem "sponsor i przyjaciel policji" a w przypadku zmywania farby filmik na YT :D).

 

fluber: Co do podtekstow / aktow nienawisci - to jest mega bzdura i dyskryminacja. Nie czujesz sie zazenowany i dyskryminowany tym ze np za pobicie Ciebie dostane mniejsza kare niz za takie samo pobicie (w analogicznej sytuacji) murzyna? Przeciez i to i to jest zbrodnia nienawisci. Lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pod czerwonymi sztandarami wybijano ludzi"

 

sztandary te nieśli protestujący robotnicy.

 

 

wybijano ludzi" pod katolickim krzyżem, ze szczegolnym upodobaniem palono na stosie.

ten właśnie znaczek powinien być prawnie zakazany jako symbol zbrodni przeciw ludzkości.

 

no ale jakoś nikt się o to nie chce upomnieć w polityce, może dlatego że watykański biały tatuś

bywa przydatny - jak komu nie idzie i dołuje, to zna adres pod którym może sobie darmowo zrobić

piar.

 

 

"Marsz kobiet zakonczyl sie pod biurem PIS gdzie zniszczono elewację budynku"

 

bierz kubeł, szczotkę i zasuwaj szorować PISowskie skarby.

 

 

ręce opadają jak się tej debaty o aborcji słucha. Najważniejsze jest to, że oblano PISowskie włości, a nie

że odbyła się demonstracja w obronie podstawowych praw człowieka w XXI wieku. K..a !

 

minister PISowski : "Jakby zliberalizowano ustawę o aborcji, to dzieci z zespołem Downa nie mogłyby się

rodzić"

 

głupek nie rozumie, że tu nie chodzi o to, żeby zabijać "dzieci", ale o to, żeby DAĆ WYBÓR kobietom.

o wolnośc chodzi. O wyrażenie wolnej woli, czyli o fundament chrześcijaństwa, które PIS na klęczkach wyznaje,

a nie rozumie sensu.

 

Europa jest chrześcijańska, bo kobiety mają WOLNOŚĆ WYBORU. a potyem niech się Bozia martwi , co z nimi

zrobić.

 

Polska natomiats jest POGAŃSKIM zad,piem, bo zabrania wolności, którą chrześcijaństwo stawia na czele.

 

 

PISowski lizus i benficjent dojnej zmiany Jeden z Karnowskich postuluje, żeby ze sprzętu kupionego za pieniądze

zebrane przez WOSP zdrapać serduszka.

 

boi się, że jak trafi do szpitala z powodu raka wątroby, czego mu nie życzę, ale pracuje na niego tak wytrwale, że

niemal pożądliwie, to widząc serduszko na sprzęcie, którym go leczą, dozna nawrócenia i stanie się dobrym człowiekiem./

 

najgorszy koszmar każdego Karnowskiego na tym łez padole.

 

 

Węgry cichaczem przyjęły uchodźców. 

Takim samym cichaczem Węgry zrobią w bambuko PISowskiego suwerena.

 

 

Wiceminister sprawiedliwości wdaje się w pyskówkę z szefem WOSP.

zabawnie to wygląda, bo nieszczęsny minister chce być uderzyć, a nie ma za bardzo czym, więc wymyśla, ze

WOSP to przykrywka, z której kasa idzie na rockowe koncerty i taplanie się w błocie na Woodstocku.

 

I mówi : wpuść mnie pan do kurnika, pokaż pan swoje kury.

 

może wickiem powinien zostać ktoś, kto nie wychował się pod blokiem i potrafi w internecie znaleźć sprawozdania

finansowe WOSP ?

 

ale trzeba oddać panu Mini, że ma intuicję marketingową. 

Fajnie to wyglądało na pasku TVP INfo : służby specjalne w siedzibie WOSP, kolejna afera, Orkiestra ukradła dżylion złotych.

 

na razie WOSP wesoło go ignoruje, czym faceta ośmiesza w oczach zdrowej na umyśle połowy społeczeństwa.

 

 

rządowa Kępa pojechała do Jordanii i rozwiązała problem uchodźców. popisówka przez Unią, która piętnuje PIS za

ksenofobię. Popatrzcie, jak my dbamy o naszych kochanych Arabów, sama Kępa się pofatygowała !czy

 

czyli, tego... jeszcze tylko pokojowy Nobel dla Kępy i Polska opuści oślą ławkę i będzie wzorem dla innych.

 

 

 

w Niemczech zaraz ustanowiony zostanie rząd, zapowiadany jest ostry ruch w kierunku ściślejszej integracji UE, 

Węgrzy już puszczają smugę w pantalony, reszta demoludów też zapewne ulegnie presji, bo poza Unią nie ma życia.

 

dla PISU idą trudne czasy : albo Unia na unijnych zasadach, albo wypad : i w Polsce rozpęta się solidna zadyma, bo czego jak czego, ale tego że "Unia nas krzywdzi żadając przestrzegania zasad praworządności i Konstytucji", to PIS  ciemnemu ludowi nie wciśnie. Drobnomieszczaństwo popierające PIS ma krewnych po całej Unii rozsianych, rolnicy jadą na dopłatach - jak pojawi się widmo realnych strat [podwyżki opłat jakoś suweren łyka jak gęś kluski, pewnie PIS ich poczęstował tymi miliardami z vatu, co je odzyskuje ponoć, więc płacą więcej i to z uśmiechem], to sie skończy miesiąc miodowy.

 

 

europos. Czarnecki przyzwyczaił się, że w przaśnym POlandzie może pleść co mu ślina przyniesie, a tutaj taka niespodzianka.

 

Koledzy z UE chcą mu zabrać posadę wicka PE, bo koleżankę z PO porównał do "szmalcowników z czasów 2 wojny światowej". Czarnecki dostał szansę, by przeprosić, ale nie skorzystał.

 

zamiast tego jego koledzy z Gazety Polskiej wysyłają w masowej skali liściki w obronie Richarda, zwłaszcza do posłów PE.

 

szczerze mówiąc, jak tak sobie wizualizuję możliwe scenariusze, to posła Czarneckiego nijak sobie nie wyobrażam w  roli bohatera ukrywającego prześladowanych Żydów. JUż bardziej w tej drugiej roli.

 

a porównanie PIS do prześladowanego i zagrożonego śmiercią w komorze gazowej Żyda, zaś UE do gestapo, to istna komedia, zważywszy na to, za co "gestapo Żyda prześladuje".

 

jemu powinni zabrać to stanowisko nie za obrazę człowieka, bo pani poseł pozwie go i wygra, ale za to jakim jak wypacza historię.

 

 

PISowska lizusica Ogórek napisała ksiązkę, w której dzielnie i z narażeniem życia dowodzi, że nie umie pisać ksiażek.

 

starania pani Ogórek wsparło MInisterstwo Kultury kwotą 40 tys zł.

 

kolejne przejęte przez opcję rządową teatry polskie równie dzielnie jak pani O. prowadzą aktywnośc w jawny sposób zmierzającą do zniszczenia tych przybytków kultury w ich właściwym kształcie.

 

szefem PISF został pan, który zajmował się produkcją takich hitów jak "Kac Wawa" i "Ciacho"

 

a prezes TVP zapowiada, że w publicznej telewizji rządzić ma XI muza i żaden program poniżej milionowej oglądalności nie ma prawa zaistnieć w prime time.

 

 

 

to jeszcze jeden dowód na to, ze POlska 2018 stawia sobie za cel i ambicję przegonić Polskę 45-89. Wtedy kultura

kwitła : teatru, filmu, literatury i nie tylko zazdrościł Polsce prawie cały świat.

 

dzisiaj prawie cała Polska zazdrości światu, że istnieje on poza Polską.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.