Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że podane są źródła.

 

Jakoś mnie nie dziwi, że nawet nie potrafisz tego znaleźć w 3-4 stronicowym (na oko) tekście.

 

Lakoniczne przytoczenie, że są to dane MS i KGP - to nie jest źródło

 

A co mnie najbardziej śmieszy w tym artykule, to fakt, że autor liczy jakieś odchylenia standardowe i pokazuje tabelki, po czym pisze, że w ostatich 20 latach skazano 7 księży LOL. Zajebista analiza statystyczna na reprezentatywnej próbie. Weź przestań, to jest jakiś pseudonaukowy bełkot i pisanie pod tezę, czego zresztą autor nie ukrywa posługując się "antylewackimi" epitetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie jest możliwe, że wśród 1000 księży jest 300 pedofili z czego 10 skazanych, a wśród 1000 zwykłych obywateli jest 200 pedofili z czego 100 skazanych

 

To ile osób wyłapie wymiar sprawiedliwości nie ma przełożenia na skalę zjawiska.

 

A ja uwazam, że księża są zdemoralizowani, bo trudno nie byc jeśli Twój zawód polega na czytaniu książki na głos, machaniu kropidełkiem i odbieraniu kopert z kasą. 

 

edit:  otworzyłem ten artykuł loraka z jakiegoś paskudnego blogaska i w drugim akacpicie

 

"Najpotężniejszą bronią w antykościelnym arsenale lewizny jest obecnie tzw „pedofilia”."

 

Dzięki nie czytam dalej, też mogę sobie na wordpressie pisać brednie i przytaczac dane z dupy (w artykule autor nie zająknął się skąd ma takie dane, całkowity brak źródel)

A prawdopodobieństwo tego jest takie, jakbyś miał 50 kul - 30 białych i 20 czarnych, wylosowałbyś 11 i trafiłbyś 10 czarnych i 1 białą:) Czyli bliskie zeru, logiczne?:)

 

To jest artykuł z gazety, tylko został wrzucony do internetu, bo niestety nie można jeszcze przesyłać gazet przez internet:)

Lakoniczne przytoczenie, że są to dane MS i KGP - to nie jest źródło

 

A co mnie najbardziej śmieszy w tym artykule, to fakt, że autor liczy jakieś odchylenia standardowe i pokazuje tabelki, po czym pisze, że w ostatich 20 latach skazano 7 księży LOL. Zajebista analiza statystyczna na reprezentatywnej próbie. Weź przestań, to jest jakiś pseudonaukowy bełkot i pisanie pod tezę, czego zresztą autor nie ukrywa posługując się "antylewackimi" epitetami.

Jakie masz zastrzeżenia odnośnie reprezentatywności próby? Bo użycie słowa lewizna w artykule raczej się do reprezentatywności próby nie odnosi:)

 

Czemu Ministerstwo Sprawiedliwości i Komenda Główna Policji nie może być źródłem danych na temat liczby przestępstw?:) To kto ma nim być?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawdopodobieństwo tego jest takie, jakbyś miał 50 kul - 30 białych i 20 czarnych, wylosowałbyś 11 i trafiłbyś 10 czarnych i 1 białą :smile: Czyli bliskie zeru, logiczne? :smile:

 

 

No nie jest tak, dlaczego porównujesz losowanie kul do pedofilii? przyjmujesz wtedy a priori założenie, że odsetek księzy pedofili jest taki sam jak nie-księży pedofili na co nie ma danych. Kule wiadomo jakie są: czarne i białe. Księża nie wiadomo jacy są, bo nie ma danych poza kilkoma wyrokami skazującymi.

 

Wyciąganie ogólnych wniosków  z tego, że jest 10 skazanych księży i dajmy na to dwustu skazanych nie-księży to przecież jakaś kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ministerstwo Sprawiedliwości i Komenda Główna Policji nie może być źródłem danych na temat liczby przestępstw? :smile: To kto ma nim być? :smile:

 

Tu chyba nie chodzi o to skąd, ale o lakoniczny sposób podania.

Jakby te źródła zostały podane z odpowiednią pompą to co innego!

przecież jakaś kpina.

 

Największa kpina jest wtedy kiedy użytkownik BothTeamsPlayedHurd używa słówka 'logiczne'

 

serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie chodzi o to skąd, ale o lakoniczny sposób podania.

Jakby te źródła zostały podane z odpowiednią pompą to co innego!

 

A w pracy magisterskiej też podawałeś "źródła bez pompy"? :smile: No proszę, szanujmy się - komentowany artykuł nie ma nic wspólnego z rzetelną analizą i jest subiektywnym tekstem pisanym pod obraną tezę.

 

Żródło wygląda tak, że podajesz tytuł, autora, rok publikacji i stronę - to nie jest trudne.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak, dlaczego porównujesz losowanie kul do pedofilii? przyjmujesz wtedy a priori założenie, że odsetek księzy pedofili jest taki sam jak nie-księży pedofili na co nie ma danych. Kule wiadomo jakie są: czarne i białe. Księża nie wiadomo jacy są, bo nie ma danych poza kilkoma wyrokami skazującymi.

 

 

To też dobry banger.

 

Rozumiem, że wiadomo jacy są nie-księża? :grin:

 

Żródło wygląda tak, że podajesz tytuł, autora, rok publikacji i stronę - to nie jest trudne.

 

aha, czyli tak jak pisałem - zabrakło pompy

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że wiadomo jacy są nie-księża? :grin:

 

 

 

 

skąd taki wniosek? też nie ma na to danych

 

w tym cały problem - jak chcesz z kilku wyroków skazujących wydanych przez kulejący wymiar sprawiedliwości wyciągać wnioseko tym która grupa społeczna jest bardziej narażona na zjawisko pedofilii?

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd taki wniosek? też nie ma na to danych

 

w tym cały problem - jak chcesz z kilku wyroków skazujących wydanych przez kulejący wymiar sprawiedliwości wyciągać wnioseko tym która grupa społeczna jest bardziej narażona na zjawisko pedofilii?

 

czyli od częściowych (potencjalnie, bo tego czy są częściowe też nie wiemy!) danych lepszy jest kompletny brak danych i mistycyzm ("czuję że tak właśnie jest") - okej!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak, dlaczego porównujesz losowanie kul do pedofilii? przyjmujesz wtedy a priori założenie, że odsetek księzy pedofili jest taki sam jak nie-księży pedofili na co nie ma danych. Kule wiadomo jakie są: czarne i białe. Księża nie wiadomo jacy są, bo nie ma danych poza kilkoma wyrokami skazującymi.

 

Wyciąganie ogólnych wniosków  z tego, że jest 10 skazanych księży i dajmy na to dwustu skazanych nie-księży to przecież jakaś kpina.

 

Chyba nie zrozumiałeś, więc wyjaśnię.

Napisałeś, że wśród 1000 księży 300 to pedofile, a wśród nie księży 200 to pedofile. Czyli mamy 300 pedofili księży i 200 pedofili nieksięży, czyli proporcja jest taka, że 60% pedofili to księża, a 40% to nieksięża, co odpowiada proporcji 30 białych kul ( księża) i 20 czarnych kul ( nieksięża). Wymiar sprawiedliwości skazuje 11 osób z tego grona ( losuje przypadkowo 11 kul). Jakie jest prawdopobieństwo, że skaże 10 nieksięży i 1 księdza ( wylosuje 1 białą kulę i 10 czarnych)? Ja tylko przyjąłem Twoje założenia, nic nie dodawałem od siebie. Logiczne?:)

 

 

skąd taki wniosek? też nie ma na to danych

 

w tym cały problem - jak chcesz z kilku wyroków skazujących wydanych przez kulejący wymiar sprawiedliwości wyciągać wnioseko tym która grupa społeczna jest bardziej narażona na zjawisko pedofilii?

 

Gość Niedzielny zrobił opracowanie na podstawie danych amerykańskich i wyszło, że 0,034% pedofili to księża, czyli statystycznie rzadziej są pedofilami niż inne grupy społeczne. poniżej źródła, na których oparli obliczenia:

https://www.acf.hhs.gov/sites/default/files/cb/cm11.pdf

http://www.usccb.org/issues-and-action/child-and-youth-protection/upload/2011-annual-report.pdf

Z pompą:)

czyli od częściowych (potencjalnie, bo tego czy są częściowe też nie wiemy!) danych lepszy jest kompletny brak danych i mistycyzm ("czuję że tak właśnie jest") - okej!

Policja chwali się 90% wykrywalnością tego rodzaju przestępstw, więc można założyć, że te dane częściowe obejmują 90% przypadków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Gość Niedzielny zrobił opracowanie na podstawie danych amerykańskich i wyszło, że 0,034% pedofili to księża, czyli statystycznie rzadziej są pedofilami niż inne grupy społeczne. poniżej źródła, na których oparli obliczenia:

https://www.acf.hhs.gov/sites/default/files/cb/cm11.pdf

http://www.usccb.org/issues-and-action/child-and-youth-protection/upload/2011-annual-report.pdf

Z pompą :smile:

 

Możesz podać stronę? nie chce mi się czytać całych 330 stron 

 

btw Gośc Niedzielny to na pewno rzetelne źródło informacji o pedofilii w kościele aha

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pracy magisterskiej też podawałeś "źródła bez pompy"? :smile: No proszę, szanujmy się - komentowany artykuł nie ma nic wspólnego z rzetelną analizą i jest subiektywnym tekstem pisanym pod obraną tezę.

 

Żródło wygląda tak, że podajesz tytuł, autora, rok publikacji i stronę - to nie jest trudne.

http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63501,Seksualne-wykorzystanie-maloletniego-art-200.html

 

Powiedz mi, w jaki sposób napisałbyś tytuł, autora, rok publikację i stronę tego źródła, z którego autor bloga wziął dane? Jak widać wszystko się zgadza:)

Możesz podać stronę? nie chce mi się czytać całych 330 stron 

 

btw Gośc Niedzielny to na pewno rzetelne źródło informacji o pedofilii w kościele aha

Możesz samodzielnie przestudiować źródła i zanegować ich rezultaty, albo przestać robić z siebie idiotę :smile: Z dobrego serca polecam to drugie:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-6/63501,Seksualne-wykorzystanie-maloletniego-art-200.html

 

Powiedz mi, w jaki sposób napisałbyś tytuł, autora, rok publikację i stronę tego źródła, z którego autor bloga wziął dane? Jak widać wszystko się zgadza:)

Możesz samodzielnie przestudiować źródła i zanegować ich rezultaty, albo przestać robić z siebie idiotę :smile: Z dobrego serca polecam to drugie:)

 

sam jesteś idiotą 

 

a co do Twojego źródła to podziękuję, mam lepsze rzeczy do czytania niż 300 stron opracowania o pedofilii - rzoumiem jednak, że Ty takie rzeczy łykasz do śniadania panie erudyto?

 

wrzucasz linki, których nawet nie przeczytałeś i myślisz, że jesteś tu najmądrzejszy?

 

no czapki z głów, jaki kolega oczytany

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jesteś idiotą 

 

a co do Twojego źródła to podziękuję, mam lepsze rzeczy do czytania niż 300 stron opracowania o pedofilii - rzoumiem jednak, że Ty takie rzeczy łykasz do śniadania panie erudyto?

 

wrzucasz linki, których nawet nie przeczytałeś i myślisz, że jesteś tu najmądrzejszy?

 

no czapki z głów, jaki kolega oczytany

liczba przestępstw seksualnych duchownych na nieletnich w 2011 roku wyniosła 21 ( str. 36 drugiego linka), a liczba wszystkich przestępstw seksualnych na nieletnich w 2011 roku wyniosła 61472 ( str.45 pierwszego linka). To naprawdę nie jest trudne, idioci znajdują takie rzeczy w parę minut:)

 

Nie jestem oczytany, po prostu gość niedzielny podał źródło, znalazłem potrzebne informacje w trzy minuty i tyle. To nie jest moja wina, że najpierw potrzebujesz jakichś źródeł z pompą, a potem nie wiesz, jak ich użyć:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba przestępstw seksualnych duchownych na nieletnich w 2011 roku wyniosła 21 ( str. 36 drugiego linka), a liczba wszystkich przestępstw seksualnych na nieletnich w 2011 roku wyniosła 61472 ( str.45 pierwszego linka). To naprawdę nie jest trudne, idioci znajdują takie rzeczy w parę minut:)

 

Nie jestem oczytany, po prostu gość niedzielny podał źródło, znalazłem potrzebne informacje w trzy minuty i tyle. To nie jest moja wina, że najpierw potrzebujesz jakichś źródeł z pompą, a potem nie wiesz, jak ich użyć :smile:

 

IDŹ LIZAĆ JAJA KSIĘDZU IDIOTO! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba przestępstw seksualnych duchownych na nieletnich w 2011 roku wyniosła 21 ( str. 36 drugiego linka)

 

z Newsweeka - wychodzi na to, że są różne raporty i w każdym inna wersja zdarzeń, bo jeśli co 25 ksiądz to pedofil, to te 21 ofiar rocznie to trochę mało chyba że gwałcą te same dzieci

 

Dwa lata później Episkopat USA zlecił opracowanie raportu na temat pedofilii księży, który szybko przeciekł do mediów. Dane zebrane przez ekspertów były szokujące, choć autorzy skompilowali jedynie raporty, które dostarczyły im dobrowolnie poszczególne diecezje. Od roku 1950 do 2002, ofiarą księży padło 10667 nieletnich, a oskarżonych zostało 4450 duchownych. Przeciętnie co 25 ksiądz okazał się pedofilem. Ale na przykład wśród kapłanów, którzy otrzymali święcenia w roku 1970, pedofilem był co dziesiąty. Blisko 80 procent ofiar stanowiły nastolatki między 11 a 17 rokiem życia, 16 procent – dzieci w wieku od 8 do 10 lat, 6 procent – poniżej lat 7.

Naukowcy z John Jay College of Criminal Justice, którym Konferencja Biskupów Katolickich USA zleciła przeprowadzenie badań, obciążyli odpowiedzialnością za kryzys swoich zleceniodawców. Hierarchowie nie rozumieli wagi problemu, gotowi byli wybaczać zbłąkanym klerykom a przede wszystkim chcieli uniknąć skandalu i zamiast dochodzić skali pedofilskich ekscesów woleli wypłacać ofiarom odszkodowania w zamian za milczenie – w łącznej wysokości 2-3 miliardów dolarów.

Dlatego właśnie rzecznicy ofiar uważają, że w dokumencie zabrakło informacji o znaczeniu zasadniczym dla obrazu nadużyć: liczby biskupów, którzy kryli pedofilów. Wskutek afery z Kościoła katolickiego odeszło około 13 procent wiernych. Mimo napływu do USA ludności hiszpańskojęzycznej z Meksyku i Ameryki Południowej, katolicy stanowią dziś jedną piątą społeczeństwa.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że ktoś poczuje się urażony, że jednak coś napisałem, wiem, że miałem nie pisać, ale niestety ten gwałt na logice mnie rozbolał.

 

Nie występuję tu jako wróg kościoła, wierzę w Boga, choć faktycznie moje zaufanie do Kościoła ostatnio jest na nieco niższym poziomie.

 

Link Loraka, wszędzie link Loraka (bez urazy Lorak) jako wytłumaczenie wszystkiego i dowód na wszystko. Dla mnie niestety jest to po prostu artykuł a nie żadne źródło wiedzy.

 

Po pierwsze - założenia.

W tym artykule, który chyba pozuje na naukowy, jest taka masa założeń, gorszych lub lepszych, że nie ma prawa to wszystko trzymać się kupy.

 

Pierwsze podstawowe, które Wy też popełniacie, to to, że pedofil to tylko taki co jest skazany. Błędne założenie.

 

"pedofilia jako choroba ma najprawdopodobniej taką samą genezę jak homoseksualizm, w związku z tym można ją opisać tym samym modelem matematycznym" - to najprawdopodobniej, czy z pewnością skoro można opisać tym samym modelem? Skąd założenie prawdopodobności?

 

"Oczywiście nie wiemy, jaka część pedofilów próbuje w praktyce zaspokajać swoje chore popędy i tym samym wchodzi w krąg zainteresowania organów ścigania, zapewne jest ich, z uwagi na kryminalizację ich upodobań, mniej niż aktywnych homoseksualistów, ponieważ jednak interesuje nas tylko porównanie odsetka pedofilów w szeregach katolickiego kleru ze średnią dla całej populacji, nie powinna nam ta niewiedza w żaden sposób przeszkadzać." - zapewne, niewiedza nam nie przeszkadza. Logiczne :)

 

"Zauważyć dodatkowo należy, że wykrywalność tego rodzaju przestępstw jest bardzo wysoka i nigdy nie spada poniżej 90%." - może to tylko kwestia słownictwa, ale nie jest prawdą, że 90% przestępstw na tle pedofilskim jest wykrywana, bo jakaś (prawdopodobnie duża) część jest nawet nie zgłaszana a skoro nie jest zgłaszana to nie da się wyliczyć %, więc jest to pomieszanie pojęć. A trzeba zauważyć, że jest to kolejne bezpodstawne założenie.

 

"Za „pedofila”, czyli osobę dopuszczającą się przestępstwa z art. 200 KK uznamy mężczyznę skazanego za to prawomocnym wyrokiem" - co do prawnej strony to się zgadzam, ale do badania tego z artykułu jest to tylko założenie, nie musi być ono prawdziwe.

 

"Możemy zatem, z prawdopodobieństwem 99,7%, a już na pewno większym od 89%"

- tu dochodzi do głosu matematyka, rachunek prawdopodobieństwa miałem na studiach z 10 lat temu i niewiele pamiętam, ale coś mi tu nie za bardzo pasuje. Skoro wychodzi rocznie zakres 0-5 to dlaczego w ciągu 10 lat wychodzi 4-28? To kwestia wyjaśnienia przez flubera, z pewnością to logicznie wytłumaczy.

 

​No i porównanie końcowe:

"Pozostało nam teraz postawić kropkę nad „i” i porównać nasze teoretyczne wyniki z faktyczną liczbą duchownych skazanych za pedofilię. I tu nagle napotykamy na nieoczekiwane trudności. Pomimo olbrzymiego rozmachu antykatolickiej kampanii propagandowej, pomimo masy artykułów i programów z oburzeniem piętnujących „pedofilskie zbrodnie w Kościele” faktyczna liczba skazanych księży nigdy i nigdzie nie pada."

 

​Skoro nie pada to jak możemy porównać?

 

"Z wielkim trudem, zbierając rozproszone informacje, można się doliczyć 6-7 przypadków skazania duchownych w ciągu ostatnich …20 lat." - czyli założenie, że się natrudził autor i ze 100% prawdopodobieństwem znalazł wszystkie. A co jeżeli jest to błędna liczba? Czy na przykład liczba 50 nie pasowałaby do tezy? Tyle zachodu by porównać to z liczbą, której nie da się ustalić a przynajmniej nie ma na to danych co sam przyznaje autor? Naukowe podejście.

 

​No i podsumowanie:

"Pedofilów w Kościele jest mniej, niż średnia." Przy kilkunastu założeniach, często błędnych. Przykro mi, ale tego nie da się nazwać logicznym.

 

Ja mogę przykładowo założyć, że z racji tego, że księża są często, zwłaszcza w małych miejscowościach i wsiach, osobami dobrze znanymi i szanowanymi, i stoi za nimi cała machina kościelna to % zgłoszeń zachowań pedofilskich a co za tym idzie skazań jest niższy niż u innych grup.

Czy jest to prawdziwe założenie? Nie musi być, ale jest porównywalne do tych z tego artukułu.

 

"Gadanie o „skandalu pedofilskim” jest zatem po prostu jednym wielkim humbugiem propagandowym, nie mającym absolutnie żadnego pokrycia w faktach, nawet tak wątłego jak „problem globalnego ocieplenia”.

Tu już autor chyba jest dumny ze swych dokonań naukowych :) Chyba następny artykułem obali problem globalnego ocieplenia. Oczywiście przy pomocy kilku założeń :)

 

"W sumie, po głębszym zastanowieniu, nawet bez dokonywania przytoczonych obliczeń, jest to oczywiste. W końcu pedofil będzie tak planował swoje życie, żeby mieć jak najłatwiejszy dostęp do swojego ulubionego „towaru”, a przecież, wymagający poza tym olbrzymich wyrzeczeń i samozaparcia, zawód księdza, czy tym bardziej zakonnika, wcale takiej gwarancji nie daje. "

 

No i po co ten cały artykuł? :) Przecież wiadomo, że tezę trzeba było udowodnić. Oczywiście przy założeniu, że zna psychikę pedofili :)

 

 

I jeszcze raz powtarzam. Nie chodzi mi o żaden atak na kościół, ale o gwałt na logice i to, że teraz jak mantrę przytaczacie dumnie "link loraka". Wiecie jak jest, więc tylko potrzebowaliście jakiegoś pseudo naukowego bełkotu by to udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Newsweeka - wychodzi na to, że są różne raporty i w każdym inna wersja zdarzeń, bo jeśli co 25 ksiądz to pedofil, to te 21 ofiar rocznie to trochę mało chyba że gwałcą te same dzieci

 

To co wrzuciles to dane z

1. Blizej niezidentyfikowanych przeciekow bez jakiegokolwiek zrodla

2. Ktory kazdego oskarzonego okresla pedofilem

3. Wsrod ktorych 80 procent oskarzen to seks z niepelnoletnia a nie pedofilia.

4. Gdzie efektem jest i tak nizszy odsetek pedofili niz podaje literatura.

5. W polsce wszystkim ksiezom lacznie udowodniono zgwalcenie tylu dzieci ponizej 15 roku zycia co romanowi polanskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tecu

Kompletnie nie wiesz o czym piszesz.

 

99.7 procent wynika z tego ile odchylen standardowych wzial pod uwage autor artykulu. 4-28 wynika wprost z wykresu ktory narysowal na podstawie obliczonych danych statystycznych. Wykrywalnosc przestepstw jest matematycznie mozliwa do oszacowania i takie dane sa oczywiscie obliczane w raportach dla wiekszosci przestepstw. A przy takiej wykrywalnosci spokojnie mozna mowic o tym ze proba jest reprezentatywna i zaden zawod nie bedzie tam nagle blednie reprezentowany.

 

Jedyny sensowny zarzut odnosi sie do listy przypadkow bo doniesienia medialne to jedno ale przeciez nie wiemy czy media pisaly o kazdym takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.