Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Flubciu lubię twoje posty pt wszystko co dobre to PIS a co złe to inni.

Jakże to "odkrywcze"

 

W kilku miejscach jest zabawna gra słów. Ja wiem ze wg wyborców pisu wszystko musi być poważnie z godnością i szacunkiem dla tradycji.

PiS jest poważny do tego stopnia ze nawet rondo Puchatka ich niektórym radnym przeszkadza, są tak zatroskani dobrem sąsiadów swych że karetki chcą wyciszyć

O tym napisz

Ależ ja wcale tak nie uważam. Na przykład podwyżki prądu to wina PIS, a dobra koniunktura gospodarcza jest w całej Europie.

 

No ale jeśli ktoś robi spot, że trzeba będzie jeść na Wigilii na jedenaste danie majonez, a na dwunaste ocet, a potem się składa serdeczne życzenia, to chyba normalny człowiek powinien poczuć pewien niesmak. Przynajmniej w naszej kulturze, tak to wygląda. Ten spot jest akurat ciśnięty z każdej strony, jak się da, bo jak najbardziej na to zasługuje. 

 

Ktoś dobrze podsumował, że komuś w Platformie powiedzieli, że nie da się zrobić gorszego spotu niż to:

 

 

a Platforma powiedziała "Potrzymaj mi piwo":) Efekty wszyscy widzimy:)

 

Poza tym powtórzę, zwracam honor Platformie, trafiła w target. Ja oczekuję od partii sensownego programu, a Ty zabawnej gry słów. Każdy dostał, to czego oczekiwał, więc luzik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS jest poważny do tego stopnia ze nawet rondo Puchatka ich niektórym radnym przeszkadza, są tak zatroskani dobrem sąsiadów swych że karetki chcą wyciszyć

O tym napisz

Właściwie to prosiłbym, żebyś ty coś o tym napisał, bo zupełnie nie znam tematu, nie wiem, co to za akcja z Kubusiem Puchatkiem i czemu jest dla ciebie taka ważna?

 

A z tymi karetkami to z tego, co czytałem, to jedna z radnych PIS napisała INTERPELACJĘ ( dla Ciebie prościej - pisemne pytanie ) na prośbę mieszkańców Saskiej Kępy, czy karetki przewożące krew nie nadużywają sygnałów dźwiękowych w nocy. 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-12-27/radna-pis-walczy-z-za-glosnymi-karetkami-umieraj-ciszej-czlowieku-komentuja-internauci/

 

Rozumiem, że zadanie pytania przez jedną radną o karetki z konkretnego szpitala, wykonujące konkretne czynności w nocy na Saskiej Kępie jest jakimś zorganizowanym wyciszaniem karetek przez PIS??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wciskasz mi że do mnie ten spot trafia? A co ja k**** jestem? Ich wyborcom to wmawiaj!

Po prostu zasmiapem się z gry słów i tyle

Ty podajesz tylko zabawne anegdoty dot pisu i wymyslasz sobie teorie że do tego jest ten topick a o poważnych sprawach które choćby ja tu wrzucam nie raczysz nawet słowem się zajaknac bo być może kiedyś ktoś będzie sprawdzał teoje treści żeby cię zweryfikować i uzna że jednak na członka się nie nadajesz

 

Śmiać się z gry słów to jedno a popierać partię to zupełnie coś innego

Dopóki tego nie zrozumiesz nie mamy o czym dyskutować

 

Nie wiem co jest bardziej żałosne

Przekaz tego spotu czy twój niby śmieszny komentarz że lepiej opacac nosicieli piwa i zwirku dla kota w kwocie mln złotych polskich

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty podajesz tylko zabawne anegdoty dot pisu i wymyslasz sobie teorie że do tego jest ten topick a o poważnych sprawach które choćby ja tu wrzucam nie raczysz nawet słowem się zajaknac bo być może kiedyś ktoś będzie sprawdzał teoje treści żeby cię zweryfikować i uzna że jednak na członka się nie nadajesz

 

No dobra, porozmawiajmy o poważnych sprawach

 

 

PiS jest poważny do tego stopnia ze nawet rondo Puchatka ich niektórym radnym przeszkadza

Rozwiniesz temat?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzed kilku lat kiedy to opozycja chciała przemianowac nazwę ronda na coś "bardziej godnego"

 

Typowo populistyczna gadka szmatka dla ludzi twojego pokroju

 

 

Chcesz poważnych spraw

Na każdym kroku podkreslasz jak to pis dotrzymuje obietnic

No to co z akcyza na banzyne czy obnizaniem podatków?

 

 

A propos upraszczania dla mnie, który od kilku lat działam w samorządzie

Wiem już co to interpelacja ale co to pytanie?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sprzed kilku lat kiedy to opozycja chciała przemianowac nazwę ronda na coś "bardziej godnego"

 

Typowo populistyczna gadka szmatka dla ludzi twojego pokroju

 

 

Sorry, ale mam wrażenie, że to nie ja byłem adresatem wiadomości, że PIS nie lubi Kubusia Puchatka:)

 

 

Chcesz poważnych spraw

Na każdym ktoku podkreslasz jak tocpos dotrzymuje obiwtnic

No to co z akcyza na banzyne czy obnizaniem podatków?

 

Po pierwsze PIS rządzi dwa lata, więc trudno, żeby w tym czasie zrealizował calutki swój program.

 

Po drugie w programie PIS nie ma ani słowa o akcyzie na benzynę, więc zupełnie nie mam pojęcia, dlaczego o tym wspominasz.

 

Po trzecie PIS wprowadził część zapowiadanych zmian związanych z obniżeniem podatków, choćby obniżka CIT dla małych firm do 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński osobiście mówił o cenach benzyny i o tym jak latwo mozna jej cenę obniżyć

No ale on wówczas był w opozycji więc przy podwyżkach benyny za czasów po mógł sobie mówić ile wlezie

Ale nie mówmy już o tym, przecież nie napisali o tym w programie wyborczym więc jest ok

 

 

Ostatnio max kolonko, nikt mu nie zarzuci lewackich poglądów, naskoczyl na PiS w sprawie zawladniecia sądami

O tym też może nie wspomnę bo tego w programie wyborczym być może mie bylo

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński osobiście mówił o cenach benzyny i o tym jak latwo mozna jej cenę obniżyć

No ale on wówczas był w opozycji więc przy podwyżkach benyny za czasów po mógł sobie mówić ile wlezie

Ale nie mówmy już o tym, przecież nie napisali o tym w programie wyborczym więc jest ok

 

 

No ale rozmawiamy poważnie, czy jak? PIS nie miał obniżki akcyzy w programie, z którym szedł do wyborów. To, że szeregowy poseł powiedział w 2011, że można łatwo cenę benzyny obniżyć, to nie znaczy, że to jest w programie partii w 2015 roku. Program PIS z którym szedł do wyborów wciąż jest w internecie. Przeczytaj go i rozliczaj z obietnic, które złożyli. Nie obiecywali obniżki akcyzy na benzynę. To nie jest poważna rozmowa, sorry:)

Ostatnio max kolonko, nikt mu nie zarzuci lewackich poglądów, naskoczyl na PiS w sprawie zawladniecia sądami

O tym też może nie wspomnę bo tego w programie wyborczym być może mie bylo

Sądownictwo i prokuratura w naszym kraju wymagają zasadniczej naprawy, która powinna się opierać na trzech założeniach. Po pierwsze, wymiar sprawiedliwości nie może być „państwem w państwie”. Zachowując podstawowe konstytucyjne gwarancje niezależności i niezawisłości, obywatele nie mogą być pozbawienie wpływu na funkcjonowanie „trzeciej władzy”. Ma ona służyć społeczeństwu, ludziom, a nie samej sobie. Muszą istnieć skuteczne mechanizmy kontroli przeciwdziałające odrywaniu się ogniw wymiaru sprawiedliwości od jego służebnej wobec społeczeństwa roli oraz korygowania błędów Po drugie, polityka karna musi zapewniać skuteczne ściganie i sprawiedliwe karanie przestępców. Musi być ona realizowana głównie poprzez działalność prokuratury w zakresie ścigania przestępstw, oskarżania przestępców przed sądami oraz wnoszenia środków zaskarżenia od kontrowersyjnych orzeczeń sądów. Dlatego prokuratura musi stać się na powrót ogniwem władzy wykonawczej na czele z Ministrem Sprawiedliwości – Prokuratorem Generalnym, instrumentem realizacji polityki, za którą rząd ponosić będzie odpowiedzialność przed Sejmem. Trzecie założenie: zero tolerancji dla patologii w wymiarze sprawiedliwości. Wymiar sprawiedliwości powinien być sferą działalności państwa całkowicie wolną od korupcji, nepotyzmu, układów towarzysko-biznesowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, widze, ze tu bez zmian. Z okazji konczacego sie calkiem pozytywnego roku 2017 pod wzgledem gospodarczym, zycze Wam, zeby 2018 byl jeszcze lepszy, czyli, zebysmy nie mieli zadnego ujemnego kwartalu PKB r/r ;), a wtedy juz bedzie lepszy. Z takich bardziej personalnych rad, to polecam omijanie GPW i innych tego typu zabawek.

 

Dodatkowo Wam zycze, zebyscie nie odpisywali Vasquezowi na jego troski, bo czlowiek ewidentnie czuje bluesa jak mu ktos odpisuje. A z perspektywy czasu, to wole, zeby on jednak nie mial weny...

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym akapitem wygrałeś internet

Szeregowy poseł

No u super

Szach i mat, o co ja się czepiam!

 

 

Drugi akapit rozumiem że skądś skopiowales żeby wyszło mądrze

A ja po przeczytaniu zastanawiam się jak to możliwe że minister sprawiedliwości zmienia na dwa dni przed rozprawa swojego ojca sędziego

Czy to nie ty czasem sprawę wytypowania "nieprzychylnego" pisowi sędziego tal krytykowales ostatnio?

Dlaczego kiedy napisałem o tym co odwalil Ziobro siedziales cicho?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, widze, ze tu bez zmian. Z okazji konczacego sie calkiem pozytywnego roku 2017 pod wzgledem gospodarczym, zycze Wam, zeby 2018 byl jeszcze lepszy, czyli, zebysmy nie mieli zadnego ujemnego kwartalu PKB r/r ;), a wtedy juz bedzie lepszy. Z takich bardziej personalnych rad, to polecam omijanie GPW i innych tego typu zabawek.

 

Dodatkowo Wam zycze, zebyscie nie odpisywali Vasquezowi na jego troski, bo czlowiek ewidentnie czuje bluesa jak mu ktos odpisuje. A z perspektywy czasu, to wole, zeby on jednak nie mial weny...

 

Serdecznie dziękujemy:)

 

Przeczuwasz jakieś pierdolnięcie w przyszłym roku? Już czytałem parę pesymistycznych artykułów, że sytuacja przypomina tę sprzed wielkiego kryzysu. Ja się na pewno od giełdy i akcji w nadchodzącym roku będę się trzymał z daleka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, ze bedzie bolec o wiele mocniej, bo stopy ciagle prawie zerowe, rynek zalany pustym pieniadzem i juz nie ma Chin, ktore 10 lat temu mialy walizki gotowki, ktore mozna bylo spozytkowac na miekkie w miare ladowanie, bo sami sa teraz zadluzeni. Jestem dosc mocno pesymistycznie nastawiony do nastepnego kryzysu, ktory pewnie skonczy sie albo zacznie wojna, bo ta bedzie jedynym sposobem "moznych" na miekkie kryzysowe ladowanie, a jak nie wojna, to kilka duzych panstwowych bankructw nas czeka (tak na oko to polowa strefy Euro jest mocno zagrozona). Tak czy siak odlozylem decyzje o zakupie nieruchomosci, bo mam wrazenie, ze za 2-3 lata ją kupie dobre kilka% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi akapit rozumiem że skądś skopiowales żeby wyszło mądrze

A ja po przeczytaniu zastanawiam się jak to możliwe że minister sprawiedliwości zmienia na dwa dni przed rozprawa swojego ojca sędziego

Czy to nie ty czasem sprawę wytypowania "nieprzychylnego" pisowi sędziego tal krytykowales ostatnio?

Dlaczego kiedy napisałem o tym co odwalil Ziobro siedziales cicho?

Tak, to fragment programu PIS, z którym szli do wyborów w 2015...

 

Jakiego sędziego zmienił Ziobro? Przecież Ziobro nie może decydować o tym, kto prowadzi rozprawę, a kto jej nie prowadzi. Chodzi ci o odwołanie prezes sądu, w którym to sądzie będzie się odbywać sprawa ojca Ziobry? Przecież ministerstwo zrobiło raport, wyliczyło, gdzie zalega najwięcej spraw i na tej podstawie zrobiło listę sądów, w której wymieniają prezesów. No i po prostu to robią. Nie tylko w Krakowie przecież. Ponadto prezes sądu nie ma najmniejszego wpływu na dobór sędziego do rozprawy i pełni tylko funkcję dyrektora administracyjnego.

 

Rozróżniasz wytypowanie sędziego do konkretnej rozprawy w konkretnej sprawie od zmiany dyrektora administracyjnego sądu, w którym odbywa się rozprawa, czy to już za wiele, jak na twoje możliwości? To są dwie zupełnie różne sprawy. Nie mówiąc o tym, że MS wprost zmienia sędziów na podstawie określonych kryteriów, a sędzia Tuleya, który jest jednym z ponad 10 tysięcy sędziów dostał tę sprawę podobno zupełnie przypadkowo, co jest kompletną bzdurą. Statystycznie 3 razy większe szanse są na to, że umrzesz jadąc na rowerze, niż że sprawę przeciwko PIS dostanie największy publiczny wróg PIS wśród sędziów.

Tak, tylko, ze bedzie bolec o wiele mocniej, bo stopy ciagle prawie zerowe, rynek zalany pustym pieniadzem i juz nie ma Chin, ktore 10 lat temu mialy walizki gotowki, ktore mozna bylo spozytkowac na miekkie w miare ladowanie, bo sami sa teraz zadluzeni. Jestem dosc mocno pesymistycznie nastawiony do nastepnego kryzysu, ktory pewnie skonczy sie albo zacznie wojna, bo ta bedzie jedynym sposobem "moznych" na miekkie kryzysowe ladowanie, a jak nie wojna, to kilka duzych panstwowych bankructw nas czeka (tak na oko to polowa strefy Euro jest mocno zagrozona). Tak czy siak odlozylem decyzje o zakupie nieruchomosci, bo mam wrazenie, ze za 2-3 lata ją kupie dobre kilka% taniej.

 

Jak to możemy odczuć w Polsce twoim zdaniem? I jak się w ogóle powinniśmy do tego przygotować? Czy jak kryzys rąbnie, to czy socjal nas nie sprowadzi w kierunku drugiej Grecji? Jak to widzisz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kazdym kryzysem jest taki, ze my nie mamy na niego wplywu, dostajemy rykoszetem i tak jak kiedys chyba Koelner napisal, upadek stosunkowo nieduzego banku w Stanach ma na nas wiekszy wplyw niz 5 Kaczynskich i Tuskow razem wzietych. A co do recepty, to Ameryki nie odkryje, ale trzeba pracowac nad sztywnymi wydatkami budzetowymi, obnizac zadluzenie zagraniczne (nie mylic z calkowitym zadluzeniem ;)). Socjal nas raczej nie zabije, bo nie ma co nas zabic, gros wydatkow socjalnych u nas to sa emerytury (a 500+ all in all nie jest taki tragiczny), wiec to co mozna bylo zepsuc pod tym katem, to PIS juz zepsul, niestety. Troche nas moze "uratowac" demografia, bo stopa bezrobocia bedzie miala dosc niewielkie mozliwosci do wzrostow. Niby jest u nas zagranicznych firm od groma, ale malo ktora u nas placi jakies normalne podatki, wszystko smiga do Irlandii/Lux/UK czy Holandii, wiec pod tym wzgledem tragedii tez nie widze (za to Irlandia zbankrutuje pewnie jako jedna z pierwszych). Do tego poduszka w postaci OFE. Generalnie u nas rewelki nie bedzie, ale do bankructwa nam daleko (oby!).

 

A w dluzszej perspektywie to wg mnie dobrym pomyslem jest polaczenie bankow i zaatakowanie rynkow zagranicznych tak, zebysmy my mieli skad sciagac, a nie, zeby od nas sciagali (tym bardziej, ze pewnie pare bankow padnie, wiec bedzie wyrwa w rynku - Deutsche Bank jest moim faworytem, ale chyba za duzy by upasc).

 

I upraszczac podatki (nie mylic z obnizaniem, choc to gdzieniegdzie by sie przydalo), co ulatwi i naszym januszom biznesu zycie i bedzie mozna w koncu zaprzestac rozwijac hydre administracyjna, ktora u nas jest dosc sporym problemem pod takim katem, ze ani urzedy nie sa dla nas obywateli/przesiebiorcow, ani urzedy nie sa tanie w utrzymaniu.

 

Juz o zmianach w ustawach emerytalnych (nie mowie o wieku, ale np. o groteskowym przeliczaniu emerytur), o dziwnych przywilejach wielu grup (gornikow, munurdowcow, rolnikow, sedziow etc.) nie wspomne.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 a sędzia Tuleya, który jest jednym z ponad 10 tysięcy sędziów dostał tę sprawę podobno zupełnie przypadkowo, co jest kompletną bzdurą. Statystycznie 3 razy większe szanse są na to, że umrzesz jadąc na rowerze, niż że sprawę przeciwko PIS dostanie największy publiczny wróg PIS wśród sędziów.

 

Flubi, bierzesz udział w jakiejś świątecznej zabawie w stylu ,,RappaR, zamieńmy się na konta, będzie zabawnie"?

 

Bo nie wierzę, że akurat ty mogłeś walnąć taką bzdurę. Jasne zdarzały ci się jakieś tam mniejsze czy większe manipulacje (jak w sumie każdemu), ale to?  :nightmare::moon:

 

W Polsce faktycznie jest 10 tys sędziów, ale ta konkretna ,,sprawa przeciwko PiS" dotyczy zdarzeń na Wiejskiej w Warszawie czyli mogła trafić tylko do Sądu Okręgowego w Warszawie (a nie w Elblągu, Łęczycy czy Suwałkach). Dodatkowo w grę wchodzi tylko wydział karny (a nie cywilny, gospodarczy czy ksiąg wieczystych xD).

 

Według tej listy Igor Tuleya to VIII Wydział Karny, w którym jest 12 sędziów:

http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/311/lista-sedziow

 

Czyli prawdopodobieństwo, że akurat ta konkretna sprawa trafi do Tuleji nie wynosiło 1 do 10 tysięcy (jak sugerujesz) tylko 1 do 12 (zatem było dość duże).

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się potwierdza

Co dobre to PIS a reszta jedynie mataczy, skarży się do UE, kradnie, a Joseph to wyborca po, bez wiedzy o samorządzie, czepia się bezpodstawnie Ziobry, wytyka wyznaczenie na ministra skazanego wyrokiem sądu Kamińskiego, dziwi się że prezydent odpisuje (bezpodstawnie) ulaskawienie

No i tak minął 2017

Dobro 1 Joseph 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flubi, bierzesz udział w jakiejś świątecznej zabawie w stylu ,,RappaR, zamieńmy się na konta, będzie zabawnie"?

 

Bo nie wierzę, że akurat ty mogłeś walnąć taką bzdurę. Jasne zdarzały ci się jakieś tam mniejsze czy większe manipulacje (jak w sumie każdemu), ale to? :nightmare::moon:

 

W Polsce faktycznie jest 10 tys sędziów, ale ta konkretna ,,sprawa przeciwko PiS" dotyczy zdarzeń na Wiejskiej w Warszawie czyli mogła trafić tylko do Sądu Okręgowego w Warszawie (a nie w Elblągu, Łęczycy czy Suwałkach). Dodatkowo w grę wchodzi tylko wydział karny (a nie cywilny, gospodarczy czy ksiąg wieczystych xD).

 

Według tej listy Igor Tuleya to VIII Wydział Karny, w którym jest 12 sędziów:

http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/311/lista-sedziow

 

Czyli prawdopodobieństwo, że akurat ta konkretna sprawa trafi do Tuleji nie wynosiło 1 do 10 tysięcy (jak sugerujesz) tylko 1 do 12 (zatem było dość duże).

Artlan ale tuleya nie orzekał w sprawie tego głosowania tylko w sprawie zazalenia na decyzje prokuratury ktora zaskarzyli poslowie opozycji a w tej sprawie nie musial orzekac ten konkretny wydzial tego konkretnego sadu (tzn musial bo tu zglosila opozycja sprawe podejrzewam ze po to zeby tuleya orzekal ale nie dlatego ze to byl jedyny wydzial w polsce ktory mogl to zrobic) wiec to zgloszenie potraktowalem jako nieprzypadkowe. Zwlaszcza ze wydzialow karnych w sadzie okregowym w warszawie jest piec. Takze na prawdopodobienstwo ktore wpisalem wplynelo wiele czynnikow. Poza tym ja od poczatku uwazam ze prawdopodobienstwo orzekania przez tuleye w tej sprawie wynosilo jeden...

 

 

Do tego pan sedzia podejrzewa popelnienie przeztepstwa podczas glosowania w ktorym obcieto emeryture jego mamie ktora pracowala dla bezpieki wiec mial dodatkowa motywacje zeby to glosowanie zanegowac. W ogole nie powinien orzekac w sprawie ktora bezposrednio dotyczy jego rodziny.

 

Tuleya pracuje w sekcji postepowan miedzynarodowych wiec z jakiej paki twierdzisz ze to wlasnie ta sekcja musiala orzekac? Wcale nie musiala.

No i się potwierdza

Co dobre to PIS a reszta jedynie mataczy, skarży się do UE, kradnie, a Joseph to wyborca po, bez wiedzy o samorządzie, czepia się bezpodstawnie Ziobry, wytyka wyznaczenie na ministra skazanego wyrokiem sądu Kamińskiego, dziwi się że prezydent odpisuje (bezpodstawnie) ulaskawienie

No i tak minął 2017

Dobro 1 Joseph 0

Joseph, zapamietaj pierwsza zasade na forach internetowych. Pijesz - nie piszesz.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.