Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromna bo zeby wytlumaczyc takiemu glabowi jak ty czym jest srednia potrzeba ogromnej desperacji...

Szczególnie, jeśli miast wytłumaczyć, potrafi się jedynie używać ad personam :)

 

Czy ty mozesz przyjac do zrozumienia ze twoje szanse zaleza od tego ile procent osob dozywa jakiegos wieku a nie od sredniej?

Oczywiście, że rozróżniam te dwa pojęcia, jednak jest pewna dość znaczna różnica między populacją ogólną, a populacją lekarzy. Mniej więcej z tego co mi wiadomo, nie ma w Polsce lekarza, który zmarł jako noworodek. Populacja lekarska generalnie cec***e się dość dużą rozbieżnością od populacji generalnej jeśli chodzi o choroby genetyczne, pewnie wynika to z tego, że są to osoby powyżej 25 roku życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że rozróżniam te dwa pojęcia, jednak jest pewna dość znaczna różnica między populacją ogólną, a populacją lekarzy. Mniej więcej z tego co mi wiadomo, nie ma w Polsce lekarza, który zmarł jako noworodek. Populacja lekarska generalnie cec***e się dość dużą rozbieżnością od populacji generalnej jeśli chodzi o choroby genetyczne, pewnie wynika to z tego, że są to osoby powyżej 25 roku życia :)

Co nie zmienia faktu ze dane sa nieaktualne a nawet gdyby byly to nie dotycza twoich procentowych szans na dozycie 70 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze dane sa nieaktualne a nawet gdyby byly to nie dotycza twoich procentowych szans na dozycie 70 lat.

Ale pozwalają oszacować, że skoro przy aktualnej średniej wieku mam 2/3 szans, to przy średniej wieku o 2,5 roku niższej przy znacznie niższym odchyleniu standardowym mogę mieć poniżej 50% :) A to oznacza, że szanse są przeciwko mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie całe życie za możliwość niedostania niczego. No cóż, w 1989 też wprowadzono podatki na spłacenie długów PRL, załóżmy że ktoś kto poparłby projekt podobny do opisanego przeze mnie powiedziałby, że zaczynamy 5/6/7/8 RP i ten mój podatek celowy na spłacenie długów zaciągniętych przez 3RP niczym by się nie różnił od spłacania długów PRLu :) Jak się dostaje do władzy, to niestety (albo stety) razem z całą historią i dziedzictwem dostaje się też wierzycieli.

 

 

Jak już tak gaworzymy znów po dniu przerwy, to który z Was ma pomysł lepszy od mojego, na taką reformę systemu emerytalnego, żeby nie trzeba było 60-70% z całej potrzebnej kwoty ściągać z "innych podatków"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak gaworzymy znów po dniu przerwy, to który z Was ma pomysł lepszy od mojego, na taką reformę systemu emerytalnego, żeby nie trzeba było 60-70% z całej potrzebnej kwoty ściągać z "innych podatków"?

Ja nie mam, ale podam pomysł mojego taty, który mi się podoba - pracujesz do czasu, kiedy jesteś zdolny do pracy. Jeśli twój wiek, a dokładniej co mi cały czas powtarzano, że wiek nie jest wskazaniem/przeciwwskazaniem, jeśli ubytki zdrowotne, które mogą wynikać z wieku, uniemożliwiają Ci podjęcie pracy, wtedy otrzymujesz rentę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozwalają oszacować, że skoro przy aktualnej średniej wieku mam 2/3 szans, to przy średniej wieku o 2,5 roku niższej przy znacznie niższym odchyleniu standardowym mogę mieć poniżej 50% :) A to oznacza, że szanse są przeciwko mnie :)

To co piszesz to sa takie bzdury ze az przykro mi to czytac. Zajmij sie juz tym leczeniem i trzymaj sie z dala od matematyki.

Jak już tak gaworzymy znów po dniu przerwy, to który z Was ma pomysł lepszy od mojego, na taką reformę systemu emerytalnego, żeby nie trzeba było 60-70% z całej potrzebnej kwoty ściągać z "innych podatków"?

Wedlug fundacji kaleckiego emerytura obywatelska ma stale koszty do 2060 roku gdybysmy ja teraz wprowadzili.

Ja nie mam, ale podam pomysł mojego taty, który mi się podoba - pracujesz do czasu, kiedy jesteś zdolny do pracy. Jeśli twój wiek, a dokładniej co mi cały czas powtarzano, że wiek nie jest wskazaniem/przeciwwskazaniem, jeśli ubytki zdrowotne, które mogą wynikać z wieku, uniemożliwiają Ci podjęcie pracy, wtedy otrzymujesz rentę.

To tez jest nieglupi pomysl pod pewnymi warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to sa takie bzdury ze az przykro mi to czytac. Zajmij sie juz tym leczeniem i trzymaj sie z dala od matematyki.

Podobno zajmujesz się nauczaniem studentów. Z tego by wynikało, że masz talent pedagogiczny, a że kwestia, którą dyskutujemy jest całkiem prosta(pewnie ją nawet miałem zdaną na 5 albo 6), to zamiast mnie obrażać, mogłeś pokazać błędy i mnie nakierować, tak, żebym ich więcej nie popełnił. Co więcej, tak nakazuje twoja religia - miast potępiać i obrażać, pokazywać błędy i nakierowywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, ale podam pomysł mojego taty, który mi się podoba - pracujesz do czasu, kiedy jesteś zdolny do pracy. Jeśli twój wiek, a dokładniej co mi cały czas powtarzano, że wiek nie jest wskazaniem/przeciwwskazaniem, jeśli ubytki zdrowotne, które mogą wynikać z wieku, uniemożliwiają Ci podjęcie pracy, wtedy otrzymujesz rentę.

 

Przecież z uwagi na dolegliwości zdrowotne rentę dostajesz i w obecnym systemie.

 

Ogólnie wiek jako kryterium przejścia na emeryturę jest absurdalne. Ja studiowałem zaocznie, zacząłem zatem pracę miesiąc po maturze, dzisiaj mając 27 lat mam prawie 8 lat stażu pracy, jeżeli ktoś ciśnie magistra na dziennych to w wieku 27 lat ma ile? 3 lata stażu? Czyli de facto przy ciągłości zatrudnienia muszę tyrać 6 lat dłużej niż ten ktoś "w nagrodę" za to, że potrafiłem łączyć pracę ze studiami. Fajnie :smile:

Podobno zajmujesz się nauczaniem studentów. Z tego by wynikało, że masz talent pedagogiczny, a że kwestia, którą dyskutujemy jest całkiem prosta(pewnie ją nawet miałem zdaną na 5 albo 6), to zamiast mnie obrażać, mogłeś pokazać błędy i mnie nakierować, tak, żebym ich więcej nie popełnił. Co więcej, tak nakazuje twoja religia - miast potępiać i obrażać, pokazywać błędy i nakierowywać :smile:

 

problem w tym, że za nakierowywanie studentów mu płacą :smile: na nakierowywanie Ciebie może mieć wyjebane :smile:

Wedlug fundacji kaleckiego emerytura obywatelska ma stale koszty do 2060 roku gdybysmy ja teraz wprowadzili.

 

 

Emerytów przybędzie, pracowników ubędzie do 2060, na logikę zarówno koszt per capita jak i total powinien pójść w górę.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zajmujesz się nauczaniem studentów. Z tego by wynikało, że masz talent pedagogiczny, a że kwestia, którą dyskutujemy jest całkiem prosta(pewnie ją nawet miałem zdaną na 5 albo 6), to zamiast mnie obrażać, mogłeś pokazać błędy i mnie nakierować, tak, żebym ich więcej nie popełnił. Co więcej, tak nakazuje twoja religia - miast potępiać i obrażać, pokazywać błędy i nakierowywać :)

Po pierwsze czym innym jest nauczyc matematyki studenta matematyki a czym innym lekarza praktykanta/stazyste. Podejrzewam ze dziala to w druga strone tzn nie zrozumialbym nawet najlepszego nauczyciela gdyby mi wyjasnial jak sie rozwija jakas choroba.

 

Po drugie twoje przekonanie ze jak 10 lat temu miales 5 z matmy tzn ze cos z miej rozumiesz jest smieszne. Gdybym ja cie pouczal na tematy medyczne czulbys teraz to samo co ja.

 

Po trzecie na uczelni pracuha naukowcy ktorych przygotowanie do nauczania jest najczesciej zadne i wiekszosc z nich nie na do tego talentu. Rowniez ja.

 

Po czwarte pedagogika to nauczanie dzieci. Na studiach nie ma dzieci. Moglbys ode mnie co najwyzej oczekiwac talentu andragogicznego. Tym razem nie bede pietnowal twojej niewiedzy.

 

Po piate wartosc odchylenia standardowego nie wplywa na to po ktorej stronie sredniej na rozkladzie prawdopodobienstwa znajduje sie mediana.

 

Po szoste im mniejsze odchylenie standardowe tym spodziewamy sie blizszego polozenia mediany i sredniej.

 

Po siodme jest roznica miedzy mozesz miec a miec w prawdopodobienstwie.

 

Po osme 27 letni lekaez na slasku ma wieksze szanse ze dozyje 70 lat niz na to ze nie dozyje.

 

Po dziewiate co i tak nie ma zadnego znaczenia dla systemu podatkowego panstwa.

 

Emerytów przybędzie, pracowników ubędzie do 2060, na logikę zarówno koszt per capita jak i total powinien pójść w górę.

Koszt bedzie powoli rosl i do 2060 roku wzrosnie o jakies 15 procent ale to jest przy zalozeniu wieku 60 i 65 i emeryturze na poziomie 70 procent minimalnej pensji.

Ale sam wzrost kosztow jest niewielki.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte pedagogika to nauczanie dzieci. Na studiach nie ma dzieci. Moglbys ode mnie co najwyzej oczekiwac talentu andragogicznego. Tym razem nie bede pietnowal twojej niewiedzy.

Niektóre słowa mające swoją etymologię w starożytnej grece, mają inne znaczenie w polskim języku, niż wynikałoby z dosłownego tłumaczenia. Takim przykładem jest słowo pedagogika :)

 

Po piate wartosc odchylenia standardowego nie wplywa na to po ktorej stronie sredniej na rozkladzie prawdopodobienstwa znajduje sie mediana.

To wynika z moich doświadczeń. Widziałem osoby umierające w wieku 0-1 lat, nie usłyszałem o osobach umierających w wieku 130-150 lat :(

 

Po szoste im mniejsze odchylenie standardowe tym spodziewamy sie blizszego polozenia mediany i sredniej.

A średnia jest poniżej 70 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre słowa mające swoją etymologię w starożytnej grece, mają inne znaczenie w polskim języku, niż wynikałoby z dosłownego tłumaczenia. Takim przykładem jest słowo pedagogika :)

 

To wynika z moich doświadczeń. Widziałem osoby umierające w wieku 0-1 lat, nie usłyszałem o osobach umierających w wieku 130-150 lat :(

 

A średnia jest poniżej 70 lat :)

Whatever. Talentu do nauczania ode mnie nigdy nie wymagano. A jak spotkam profesor od andragogiki ktora kiedys twierdzila na zajeciach ze pedagogika to nauczanie dzieci to przekaze jej od Ciebie ze ba wikipedii przeczytales inaczej.

 

Wspolczuje ze masz takue doswiadczenia. Wspolczuje rowniez ze nie rozumiesz jak wplywa na mediane fakt eliminacji osob w wieku 0-25 z badanego zbioru. A podpowiem ze wplywa na twoja niekorzysc.

 

Srednia byla ponizej 70 lat pietnascue lat temu. Teraz jest powyzej. A wlasciwie powinna byc.

Aragorn

Mojzesz

Ale pozwalają oszacować, że skoro przy aktualnej średniej wieku mam 2/3 szans, to przy średniej wieku o 2,5 roku niższej przy znacznie niższym odchyleniu standardowym mogę mieć poniżej 50% :) A to oznacza, że szanse są przeciwko mnie :)

Zakladajac ze to co wrzucales wczesniej ze slascy lekarze zyja o 2.4 lat krocej niz polscy mezczyzni to wedlug danych gus za 2016 srednia dlugosc zycia mezczyzn w polsce to 73.9 wiec srednia dlugosc zycia slaskich lekarzy to powinno byc teraz 71.5. Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whatever. Talentu do nauczania ode mnie nigdy nie wymagano. A jak spotkam profesor od andragogiki ktora kiedys twierdzila na zajeciach ze pedagogika to nauczanie dzieci to przekaze jej od Ciebie ze ba wikipedii przeczytales inaczej.

Rozumiem, że polskie wydawnictwo naukowe także nie zna polskich słów:https://sjp.pwn.pl/szukaj/pedagogika.html

 

Wspolczuje ze masz takue doswiadczenia. Wspolczuje rowniez ze nie rozumiesz jak wplywa na mediane fakt eliminacji osob w wieku 0-25 z badanego zbioru. A podpowiem ze wplywa na twoja niekorzysc.

Ale nie mówimy o medianie, ale o średniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że polskie wydawnictwo naukowe także nie zna polskich słów:https://sjp.pwn.pl/szukaj/pedagogika.html

 

Ale nie mówimy o medianie, ale o średniej :)

Pewnie zna. Najwyrazniej ta profesor uznala ze uczelnia nie prowadzi dzialalnosci wychowawczej bo chodza tam dorosli ludzie. Przynajmniej ja takiej mie prowadze. Moi koledzy rowniez. Natomiast nie wiem jak to jest na studiach medycznych. Mam nadzieje ze przekazywano ci na studiach informacje z zakresu medycyny a nie wysylano do konta.

 

Ty mowisz o sredniej bo dalej nie wiesz o co chodzi. Probowalem ci to wczesniej wyjasnic ale juz sobie daruje skoro najwyrazniej nie jestes w stanie tego pojac ewentualnie trolujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sieg Heil !", "Biała siła", "Europa będzie tylko biała", "Módlmy sie o islamski Holokaust", "Czysta krew",

"Ku Klux Klan", "zakaz pedałowania" - czy to hasła ze zjazdu neofaszystów w Niemczech ?

 

ależ skąd, to hasła z Marszu mającego czcić polskie Święto Niepodległości :]

 

niepojęte, wnukowie ludzi prześladowanych i mordowanych w imię ideologii rasistowskiej wznoszą hasła popierające rasistowską

ideologię, domagające się krwi, mordu i prześladowań.

 

to nie są wariaci. to się debile. 

 

W normalnym, szanującym sie, cywilizowanym kraju taki pryszaczty przemarsz zostałby zatrzymany przez policję, transparenty

skonfiskowane, niosący je kretyni spisani i zabrani na komisariat, a organizatorzy marszu pociągnięci do odpowiedzialności

karnej i skazani.

 

Co się dzieje w Polsce, pardon - WOLSCE, bo to z Polską nie ma nic wspólnego ? otóż własnie, nic się nie dzieje. 

 

We Wroclawiu tłum zdziczałych faszystów domaga się "podpalenia ku.rwy !', czyli dziewczyny, który miała odwagę

stanąc z hasłem antynazistowskim przed tym towarzystwem z rozmiękczonymi mózgami. Została pobita, skopana przez

mężczyzn. Kultura macho znad Wisły. ja się wychowałem w przekonaniu, ze kobiety nawet kwiatkiem, ale w podręcznikach

Hitlerjugend inne wzorce zostały zdaje się zapisane.

 

Policja stoi obok incydentów o takim charakterze i nie interweniuje. I się dziwić, że na każdym murze w każdym polskim

mieście nagryzmolone "HWDP".

 

minister MSWiA żadnych haseł faszystowskich, pobić nie widział. dziennikarze z Ameryki, Niemiec, nawet Turcji widzieli, 

a on nie widział. Nic nie widzi. zabojstwa Stachowiaka do dzisiaj nie widział.

 

POlicja za to interweniuje z prawdziwą nazistowską gorliwością, kiedy trzeba spisywać grzecznie stojących OBywateli RP.

za kimono i do suki, i "ku..rwą !" w człowieka, wtedy absolwenci zawodówek, profil obróbka skrawaniem, są odwazni.

 

W Radio Zet o poranku PISowski gamoń mówi, że "trzeba ludziom pozwolić na wolnośc słowa" :]

 

Powiedzenie dziś o np Lechu Kaczyńskim, ze był 'miernym prezydentem", to "przemysł pogardy". Bicie ludzie, Sieg Heil,

Holokaust dla Islamu, to "wolnośc słowa". 

 

I cieszy się, że Marsze i demonstracje są "pokojowe" :]

 

"MY chcemy Boga" oznacza w wolskim narzeczu : chcemy prześladować i zabijać ludzi innych niż my, wierzących w 

innego Boga, mających inny odcień skóry, pochodzących z innego kręgu kulturowego, o innej orientacji seksualnej,

a wygląda na to, ze także po prostu kobiety.

 

To się w pale nie mieści.

 

Amerykanie zaczynają finansować organizacje pozarządowe i niezależne media na Węgrzech. Brawo ! Niedługo w Polsce przyda 

się taka pomoć.

 

Ale było i komicznie. Wyszedł Kaczyński i powiada, że "Polska silna, wielka i wybitna". jak patrzę na tego gostka, który boi się

ludzi do tego stopnia, że przez 24 na dobę chowa się za wynajętą securitate, umiejętności społeczne ma poniżej zdolności samodzielnego zrobienia zakupów, a jak idzie na wycieczkę, to go odziewaja w oczojebną pelerynkę, zeby się nie zgubił i

ze strachu nie umarł - to wszystko mi się kojarzy poza siłą, wielkościa i wybitnością.

 

I dodal, ze Polska "samodzielna" - mówienie o samodzielności w świecie, w którym już nawet mocarstwa nie są w stanie funkcjonować należycie bez powiązań z innymi państwami, systemami ekonomicznymi i politycznymi, to też niezły kit dla ciemnogrodu.

 

Kaczyński myśli sobie, i PISowcy też, że świat wygląda tak jak ich grajdołek : skoro Kaczyński moze żyć za cudze pieniądze, ma sługusów do wszystkiego, pelerynki i inne gadżety, wożą go, podmywają, kota wyprowadzają na spacer, to Polska też tak powinna.

 

po 89 nie było władzy, która tak pogardzała by obywatelami. PISowski tuman sejmowy i rządowy nie wie nawet skąd się bierze

jego pensja i że z podatków tych 17 % którzy ich popierają rząd by się nie utrzymał, więc ich pensje, limuzyny, forsa na łapówki

dla swojego suwerena, bierze się z kasy tych 83 %, które oni codziennie obrażają i z których drwią na każdym kroku.

 

to jest całe przesłanie z Wolski do Polski.

 

może zróbmy tak : albo 17 % PISowców złoży się i ufunduje 83 % antypisowców bezludną wyspę, na której oni sobie

zorganizują państwo wolne od PISowskiej trucizny, albo 83 % zorganizuje tym 17 % bezludną wyspę, na której trucizna

będzie się swobodnie rozmnażać jak króliki i rządzić za swoje i po swojemu ?

 

Jako ze 83 % to ciut więcej niż 17 % - proponuję rozpocząć zbiórkę funduszy na zakup PISowskiej mniejszości jakiegoś

kawałka ziemi, na którym sobie będą żyli. Pod nazwą Wolska.

 

I wybudować mur na 15 metrów, żeby po pół roku trwania tego państwa, uciekajacy masowo z Wolski Wolacy nie mogli przedostać się z powrotem na teren Polski.

 

są tacy dumni z bycia Wolakami, kiedy mogą tymi swoimi demonstracjami, hasłami, popisowymi pozami irytować nas, Polaków.

Podejrzewam wiec, ze gdyby nas, Polakow, zabrakło - Wolacy straciliby całą radość ze swojego wolakowania. Zatęskniliby

za Polską, za  normalnością, za szacunkiem, kulturą i poprawnością polityczną. 

 

Trzeba więc, choćby w ramach edukacji, dać im szansę poczuć jak to jest być Wolakiem w Wolsce, w której nie ma Polakow.

To by ich nauczyło miłości do Polski, do nas.

 

Póki co, są to ludzie potrzebujący innych ludzi do tego, by na nich wyładowywać swoją złośc, agresję, frustrację, w których 

przejawach sami dostrzegają dumę, patriotyzm, niezależność. Jak kogos wyzwą, skopią, obrzucą błotem - czują się lepsi,

dowartościowani. Jak nie ma kogo skopać i wyzwać - zaczyna się problem.

 

Bez Polaków do skopania i obsobaczenia - Wolacy sie wyzwolą. Najpierw będzie depresja, ale potem : kto nie umarł, ten zdrów.

 

NIniejszym wrzucam pierwszą symboliczną złotówkę na ten zbożny cel. 

 

Wyspa dla Wolaków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zna. Najwyrazniej ta profesor uznala ze uczelnia nie prowadzi dzialalnosci wychowawczej bo chodza tam dorosli ludzie. Przynajmniej ja takiej mie prowadze. Moi koledzy rowniez. Natomiast nie wiem jak to jest na studiach medycznych. Mam nadzieje ze przekazywano ci na studiach informacje z zakresu medycyny a nie wysylano do konta.

1. «nauka o celach i metodach wychowania i kształcenia»
Jeszcze odpaliłem sobie podręcznik do Pedagogiki profesorów Kwiecińskiego i Śliwerskiego i tam cały czas używają pojęcia człowiek, a nie dziecko. Oni chyba także używali tylko wikipedii  :(

 

Ty mowisz o sredniej bo dalej nie wiesz o co chodzi. Probowalem ci to wczesniej wyjasnic ale juz sobie daruje skoro najwyrazniej nie jestes w stanie tego pojac ewentualnie trolujesz.

 

Nie próbowałeś nic wyjaśniać i nie wiesz jak działa przy szacowaniu długości życia nie uwzględnianie próbki populacji przed 25 rokiem życia. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.