Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro mimo całej kampanii reklamowej nie odkładają, to powinna się nimi zająć selekcja naturalna co mogę więcej powiedzieć.

 

Co do ostatniego zdania, to uwielbiam je, serio. Do tego stopnia, że wyobrażam sobie ludzi, którzy je wygłaszają jak są królem Hiszpanii w dniu gdy Kolumb przychodzi po kasę na wyprawę do Indii.

 

"- No nie wiem, Krzychu, a był już ktoś kto takie pojebane gówno zrobił? Mogę z nim pogadać?"

Byc moze powinna ale gdyby nie bylo tej pewnej minimalnej emerytury to 1/3 nowozelandczykow z rodzinami zrobilaby taki rozpierdol ze z rzadu nie zostaloby nic. I tu jest problem.

 

Z tym kolumbem to troche pudlo bo na przykladzie nowej zelandii widac ze przy twoim pomysle ludzie nie beda oszczedzac. Za duzo nie bedzie odkladac.

 

Swoja droga jak oceniasz system nowej zelandiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia, że wyobrażam sobie ludzi, którzy je wygłaszają jak są królem Hiszpanii w dniu gdy Kolumb przychodzi po kasę na wyprawę do Indii.

 

"- No nie wiem, Krzychu, a był już ktoś kto takie pojebane gówno zrobił? Mogę z nim pogadać?"

Biorąc pod uwagę, że Kolumb zjebał wszystko co było do zjebania i miał tylko sporo farta, dałeś porównanie właśnie, które stwierdza, że jak kiepsko zarabiasz, powinieneś całą wypłatę wydać na grę w totka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze powinna ale gdyby nie bylo tej pewnej minimalnej emerytury to 1/3 nowozelandczykow z rodzinami zrobilaby taki rozpierdol ze z rzadu nie zostaloby nic. I tu jest problem.

 

Z tym kolumbem to troche pudlo bo na przykladzie nowej zelandii widac ze przy twoim pomysle ludzie nie beda oszczedzac. Za duzo nie bedzie odkladac.

 

Swoja droga jak oceniasz system nowej zelandiu?

 

Znalazłem informację, że emerytura obywatelska to około 1350NZD, cena litra benzyny to 2,11NZD, czyli za emeryturę obywatelską można kupić około 600 litrów benzyny.

 

Gdyby w Polsce za średnią emeryturę można było kupić 600 litrów benzyny (2700pln) to myślę, że w ogóle nie dyskutowalibyśmy tutaj o tym czy ZUS działa czy nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat benzyna jest tam bardzo tania ale inne rzeczy w tym jedzenie czy mieszkanie bardzo drogie. Srednia pensja w nowej zelandii to jakies 4200 nzd wiec 1350 wyglada przy tym jak 1300 zlotych w polsce. Ja bym odkladal do tego kiwi saver

 

Skąd to info?

 

Jak na studenckich saksach robiłem na budowie w Londku to mój tamtejszy 'majster' finalizował zakup domu tam - bo milion razy taniej niż w Anglii (że w Anglii mieszkania to najdroższa rzecz świata to inna sprawa)

 

sprawdziłem i wg tego dalej się zgadza:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_countries_result.jsp?country1=United+Kingdom&country2=New+Zealand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat benzyna jest tam bardzo tania ale inne rzeczy w tym jedzenie czy mieszkanie bardzo drogie. Srednia pensja w nowej zelandii to jakies 4200 nzd wiec 1350 wyglada przy tym jak 1300 zlotych w polsce. Ja bym odkladal do tego kiwi saver

 

 

"You would need around 2,185.03NZ$ (5,514.22zł) in Warsaw to maintain the same standard of life that you can have with 4,200.00NZ$ in Auckland (assuming you rent in both cities)."

 

5500PLN żeby przyjąć na klatę w Wawie to chyba trzeba być przynajmniej managerem gnojącym orków w Mordorze.

 

 

 

Było poruszane, nie cytujcie trolli typu Cardi. Rozwala mi forum, zajmuje dużo miejsca a pożytku żadnego.

 

Najebiesz się elaboratów na 4 stronach tematu odpowiadając symultanicznie dwóm-trzem użytkownikom, a i tak dostaniesz łatkę trolla...

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info?

 

Jak na studenckich saksach robiłem na budowie w Londku to mój tamtejszy 'majster' finalizował zakup domu tam - bo milion razy taniej niż w Anglii (że w Anglii mieszkania to najdroższa rzecz świata to inna sprawa)

 

sprawdziłem i wg tego dalej się zgadza:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_countries_result.jsp?country1=United+Kingdom&country2=New+Zealand

 

Czytałęm wczoraj jakiegoś bloga o Nowej Zelandii i że o ile koszty wynajmowania są tam jeszcze względnie ok, to koszt kupienia sobie mieszkania, czy domu jest podobno astronomicznie wysoki i że wielu Nowozelandczyków wynajmuje mieszkania, a nie kupuje. W Wielkiej Brytanii jest na pewno jeszcze drożej. Jeżeli masz informacje z pierwszej ręki, to pewnie wiesz lepiej niż ja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak najbardziej zgodne z prawem.

 

W ogóle czemu miałoby być niezgodne z prawem, rozumiem że policja weszła przez otwarte drzwi do mieszkania w którym znajdowali się ekolodzy, którzy wcześniej popełnili przestępstwo i ich zatrzymała. Co tu było niezgodnego z prawem?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.