Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

generalnie, chcą faceta wypinkować, bo robił to, co w danym momencie było polską racją

stanu i że nie dał sie zabić robiąc coś przeciwnego :]

 

jesli ktoś Polskę uzależnił od ZSRR, to Brytyjczycy i Amerykanie, i to im należy zabronić 

pochowania się na Powązkach.

 

tak swoją drogą, korzyści z "uzaleznienia' POlski od ZSRR były chyba jednak większe od tych, które

są z uzależniania Polski od USA.

Mnie bardziej denerwuje to:

http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1082580,wos-reagan-i-thatcher-dzieciecy-kult-brutala-i-oszustki-felieton.html

Sankcje na nas nakładali, planowali uderzenia jądrowe na nasze miasta w razie wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam programu Razem ale jeśli Zandberg jest z Danii to moze chcieć tego samego a to wciąż działa.

Też byłem zafascynowany Balcerowiczem, później Korwinem, a póxniej fakty nie pasowały do teorii.

W pełni rozumiem Cardiego, bo system z ZUS-em faktycznie wygląda źle, taka głupia piramida i też sie na to wściekałem.

Problem w tym że ten głupi system jest najlepszym jaki da sie zastosować. Dowodem na to jest fakt ze inne rozwinięte kraje również go stosują, a nawet prywatne ubezpieczalnie OC stosują dokładnie taką samą piramidę.

Coś tam piszą, że do Duńczyków nawiązują, propozycja Razem jest tutaj, ale obawiam się, że nas na nią nie stać:

http://partiarazem.pl/program-emerytalny-razem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy oczywiście, jeżeli dopuszczasz, że ludzie będą umierać z głodu to nie muszą być gwarantowane. Ja po prostu założyłem z góry taki system, w którym ludzie z głodu nie będą umierać :smile:

 

Ale w czym PIS kłamał? W tym, że będzie rozdawał pieniądze? Przecież oni wygrali te wybory właśnie dzięki socjalnemu programowi, o którym głośno mówili. Sugerujesz, że gdyby ludziom ktoś powiedział, że to co proponuje PIS nazywa się fachowo "socjalizmem", to by dostali 8 razy mniej głosów? :smile: Nie nazwałbym tego kłamstwem. Nazwa to jedno, ale PIS robi dokładnie to co zapowiedział, więc jak można nazywać to kłamstwem?

 

Dlaczego ludzie mają umierać z głodu jeżeli świadczenia emerytalne nie będą gwarantowane?

 

W czym PiS kłamał? Na przykład nazywając się partią prawicową, a takową nie są. Socjalizm z powodu PRL ma wciąż negatywne konotacje i podawanie się za prawicę ma zamierzony skutek socjotechniczny. Więc kłamią.

 

Ciągle nie chcesz przyjąć że prywatne będzie gorsze, bo zażąda wiecej składek i wypłaci mniej emerytur choćby dlatego że właściele będą chcieli zysków a nie działalnosci charytatywnej, ZUS jest dziś jak frma charytatywna właśnie :smile:

Cała Europa tak ciągnie

 

Działa i obecnie dopłaty do ZUS spadają

https://www.agropolska.pl/pieniadze/prezes-zus-mniej-pieniedzy-z-budzetu-na-emerytury,1080.html

Czyli ZUS działa coraz lepiej!

 

Nie możesz jechac samochodem i mówić ze on nie działa :smile:

Jak samochód stanie (odpowiednio ZUS przestanie płacić emerytury) to wtedy przestanie działać, póki jedzie - działa.

Przyznaj się lepiej kto Cię tak przekręcił ze sie upierasz przy tym niedziałaniu. Korwin? :tongue:

 

No nie przesadzajmy, to nie wyniki tylko prognozy

 

Na samej redukcji etatów można zaoszczędzić wiele pieniędzy, aparat biurokratyczny w instytucjach państwowych osiąga niebotyczne rozmiary, w firmach prywatnych tworzy się tyle etatów na ile jest zapotrzebowanie, w firmach państwowych zatrudnia się dodatkowych ludzi by nałapać głosów wdzięczności w kolejnych wyborach. Poza tym jak coś jest moje, to o to dbam, jak coś jest nasze, to dba się o to znacznie mniej.

 

Korwin, Korwin, wszędzie Korwin, bardzo podobny pogląd do mojego ma były prezes rady nadzorczej ZUS, śmiem podejrzewać, że ten człowiek coś tam jednak wie. Zaskoczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie mają umierać z głodu jeżeli świadczenia emerytalne nie będą gwarantowane?

 

Bo od 70 lat żyją w socjalizmie i nie potrafią oszczędzać?

 

No i oczywiście nie będą umierać z głodu tylko zrobią rewolucję i w krwawy sposób odsuną kapitalistów od rządzenia systemem emerytalnym. 

 

 

 

W czym PiS kłamał? Na przykład nazywając się partią prawicową, a takową nie są. Socjalizm z powodu PRL ma wciąż negatywne konotacje i podawanie się za prawicę ma zamierzony skutek socjotechniczny. Więc kłamią.

 

 

Tak samo, a nawet bardziej by kłamali, jakby się nazwał partią lewicową. A moim zdaniem w PIS jest więcej wartości prawicowej niż lewicowych, mimo wszystko. Nawet za wikipedią: "Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym ( ideologia, która bazuje na hasłach obrony porządku społecznego oraz umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet...) , nacjonalistycznym...". PIS to prawica z elementami socjalizmu, w żadnym wypadku nie lewica, czepiasz się na siłę:)

 

Na samej redukcji etatów można zaoszczędzić wiele pieniędzy, aparat biurokratyczny w instytucjach państwowych osiąga niebotyczne rozmiary, w firmach prywatnych tworzy się tyle etatów na ile jest zapotrzebowanie, w firmach państwowych zatrudnia się dodatkowych ludzi by nałapać głosów wdzięczności w kolejnych wyborach. Poza tym jak coś jest moje, to o to dbam, jak coś jest nasze, to dba się o to znacznie mniej.

 

Ja też tak myślałem, ale skoro darkonza podał dane, że koszty funkcjonowania OFE w stosunku do pieniędzy, którymi obracają są wyższe niż w przypadku ZUS, to najwyraźniej to co napisałeś powyżej to nieprawda, choć na korwinową logikę brzmi to całkiem, całkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to większość tych spraw to rzeczywiście owoc pazerności jego kontrahentów, bo z 489 spraw, które się już zakończyły w sprawach Trumpa, sąd przyznał rację Trumpowi w 451 z nich. To ponad 92% wygranych spraw. I to tylko te sprawy, w których zapadł wyrok, a nie zostały oddalone z innych powodów.

 

No i te 3600 robi rzeczywiście wrażenie, ale dla miliarderów/ największych polityków w USA takie liczby są całkowicie normalne. Rzeczywiście w sprawach Trumpa toczy się ponad 3500 śledztw. No ale w sprawach Clinton toczy się prawie tysiąc, więc jak widać to w USA o niczym nie świadczy.

Uff .Dzięki uspokoiłeś mnie.Czyli jednak uczciwy(chociaż znam uczciwszych).A co z jego zięciem ,ojciec kryminalista ? Czy też uczciwy,tylko gruby prokurator się uwziął i go wsadził?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej denerwuje to:

http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1082580,wos-reagan-i-thatcher-dzieciecy-kult-brutala-i-oszustki-felieton.html

Sankcje na nas nakładali, planowali uderzenia jądrowe na nasze miasta w razie wojny.

sorry za offtop troche, ale ty kolego bardziej w strone keynesa jesli chodzi o ekonomie? może byś coś polecił na początek do poczytania w tych klimatach bo chce mieć rozeznanie z jednej i drugiej strony, a z tej wolnorynkowej już mam podstawowe lektury.

 

Mikro i makro ekonomia Begga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od 70 lat żyją w socjalizmie i nie potrafią oszczędzać?

 

No i oczywiście nie będą umierać z głodu tylko zrobią rewolucję i w krwawy sposób odsuną kapitalistów od rządzenia systemem emerytalnym. 

 

 

 

Tak samo, a nawet bardziej by kłamali, jakby się nazwał partią lewicową. A moim zdaniem w PIS jest więcej wartości prawicowej niż lewicowych, mimo wszystko. Nawet za wikipedią: "Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym ( ideologia, która bazuje na hasłach obrony porządku społecznego oraz umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet...) , nacjonalistycznym...". PIS to prawica z elementami socjalizmu, w żadnym wypadku nie lewica, czepiasz się na siłę :smile:

Ja też tak myślałem, ale skoro darkonza podał dane, że koszty funkcjonowania OFE w stosunku do pieniędzy, którymi obracają są wyższe niż w przypadku ZUS, to najwyraźniej to co napisałeś powyżej to nieprawda, choć na korwinową logikę brzmi to całkiem, całkiem:)

 

1. Dzieci przez 18-25~ lat żyją w najmniejszej komunie świata czyli w rodzinie, idąc Twoim tokiem rozumowania nie mogą się wyprowadzić z domu, bo umrą z głodu. Ewentualnie zrobią rewolucję czyli nie wiem... najebią rodzicom, żeby ich siłą zmusić że mogą zostać i nie pracować.

 

2. Więcej prawicy niż lewicy :)

 

- koncepcja państwa opiekuńczego

- zalewanie każdej możliwej dziedziny życia publicznego przepisami i regulacjami - ograniczanie wolności

- wprowadzanie nowych podatków

- rozrost aparatu biurokratycznego

- limitowanie dostępu do broni palnej

- brak zgody na przywrócenie kary śmierci

- dążenie do wprowadzenia sprawiedliwości społecznej

- zwiększanie pomocy socjalnej

 

 

No więc co to są za wartości prawicowe?

 

- jebać komuchów

- lubimy flagi, flagi są spoko

- jebać millera

- to przed snem jeszcze paciorek i spać

- jebać ruskich

 

Więcej nie znalazłem.

 

3. Na korwinową logikę... Tylko na tyle Cię stać?

 

Dlaczego dobrowolnie nie mogę się wypisać z ZUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff .Dzięki uspokoiłeś mnie.Czyli jednak uczciwy(chociaż znam uczciwszych).A co z jego zięciem ,ojciec kryminalista ? Czy też uczciwy,tylko gruby prokurator się uwziął i go wsadził?  

 

No nie zniżajmy się do tego poziomu i nie oceniajmy ludzi po rodzinie. To tak jakbym ja stwierdził teraz, że Hilary Clinton jest puszczalska, bo mąż ją zdradzał:)

 

 

1. Dzieci przez 18-25~ lat żyją w najmniejszej komunie świata czyli w rodzinie, idąc Twoim tokiem rozumowania nie mogą się wyprowadzić z domu, bo umrą z głodu. Ewentualnie zrobią rewolucję czyli nie wiem... najebią rodzicom, żeby ich siłą zmusić że mogą zostać i nie pracować.

 

 

1. To jest znakomity przykład, ale nie rozumiesz mojego toku rozumowania. Ja nie uważam, że nie mogą się wyprowadzić z domu, bo umrą z głodu, ale uważam, że wyrzucenie po 18 urodzinach PRZYMUSOWO wszystkich dzieci sprawi, że część z nich umrze z głodu ( a właściwie przeprowadzi rewolucję np. coś ukradnie swoim rodzicom z żalu )

 

Każdy dostaje info z ZUS ile będzie miał emerytury. Czy ludzi te kwoty satysfakcjonują? nie. Dlaczego? Bo nie myślą, o tym co będzie za 20 lat. Jaki będzie efekt? 

 

Nikt nie zabrania odkładać dodatkowych pieniędzy na emeryturę, nikt nie skazuje Cię na emeryturze na dochody tylko z ZUS.

 

 

 

2. Więcej prawicy niż lewicy :smile:

 

- koncepcja państwa opiekuńczego

- zalewanie każdej możliwej dziedziny życia publicznego przepisami i regulacjami - ograniczanie wolności

- wprowadzanie nowych podatków

- rozrost aparatu biurokratycznego

- limitowanie dostępu do broni palnej

- brak zgody na przywrócenie kary śmierci

- dążenie do wprowadzenia sprawiedliwości społecznej

- zwiększanie pomocy socjalnej

 

 

No więc co to są za wartości prawicowe?

 

- jebać komuchów

- lubimy flagi, flagi są spoko

- jebać millera

- to przed snem jeszcze paciorek i spać

- jebać ruskich

 

Więcej nie znalazłem.

 

Co charakteryzuje partię prawicową, to już napisałem wyżej, czyli konserwatyzm, przywiązanie do rodziny, do religii, do narodu. Te wszystkie elementy charakteryzują PIS. 

 

Mam wrażenie, że utożsamiasz prawicę z libertarianami, ale PIS nie startowa w wyborach pod szyldem Zjednoczeni Libertarianie.

 

Postulaty takie jak dostęp do broni, czy kara śmierci ze względu na członkostwo w UE w ogóle są nie do zrealizowania. Masz skrzywione postrzeganie podziału na prawicę i lewicę, ewentualnie uważasz swoje sympatie polityczne z czystą prawicę i różnice w poglądach pomiędzy PIS-em a Tobą tłumaczysz tym, że PIS jest lewicowy. Tak nie jest.

 

 

 

3. Na korwinową logikę... Tylko na tyle Cię stać?

 

Dlaczego dobrowolnie nie mogę się wypisać z ZUS?

 

Napisałem na korwinową logikę, bo sam przeżyłem kiedyś fascynację poglądami Korwina i doskonale wiem, jak funkcjonuje ta logika i czemu wydaje się sensowna. Samo to, jak zadajesz pytania: dlaczego dobrowolnie nie mogę się wypisać z ZUS? Pozornie pytanie wydaje się logiczne. W praktyce pytasz o to, dlaczego w kraju,który opłacił Twoje wykształcenie musisz płacić podatki, jakie ten kraj ustalił? Po dłuższym zastanowieniu dochodzisz do wniosku, że pytanie jest kretyńskie.

 

Co do Twojej wizji systemu emerytalnego to mam 3 pytania i to są jednocześnie 3 rzeczy, które według mojego postrzegania wolnościowej reformy systemu emerytalnego sprawiają, że jest to niemożliwe.

 

Pytanie numer 1: Jak fakt, że wszyscy pracujący ludzie będą 30% swoich pensji odkładać do skarpety wpłynie na konsumpcję, bezrobocie, wzrost gospodarczy itd?

Pytanie numer 2: : Na jakiej podstawie opierasz założenie, że ludzie będą w ogóle te 30% pensji odkładać, a nie wydawać na bieżące wydatki/przejadać? Dlaczego uważasz, że ci którzy nie będą oszczędzać ( a takich jest większość ) będą grzecznie głodować, albo umierać z głodu, żeby służyć przykładem młodszym pokoleniom,co to będzie jak nie będziesz oszczędzał na emeryturę?

Pytanie numer 3: Jak sobie wyobrażasz sfinansowanie tego kapitalnego pomysłu, skoro prawa nabyte są chronione? Zdajesz sobie sprawę, że narzekasz na ZUS, bo nie działa, bo wypłaca więcej niż jest płacone w składkach, a sam postulujesz pomysł, w którym, uwaga, składki będą wynosiły ZERO, a emerytury dalej będą wypłacane na takim samym poziomie jak przed reformą. Czy to jest Twoim zdaniem lepsze działanie? A emerytury będą musiały być płacone przez kilkadziesiąt lat, a przez te kilkadziesiąt lat nie będzie żadnych składek. Jak to sobie wyobrażasz? Przecież ta reforma jest ekonomicznie nie do zrobienia. ZUS wypłaca na emerytury, renty i zasiłki ponad 200 miliardów złotych rocznie i zanim zejdzie z wypłatami do zera, to minie kilkadziesiąt lat. Przez te kilkadziesiąt lat będzie musiał wypłacać średnio 100 miliardów złotych, nie pozyskując ze składek ani złotówki. Czy Ty nie widzisz, że to nie ma prawa działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop troche, ale ty kolego bardziej w strone keynesa jesli chodzi o ekonomie? może byś coś polecił na początek do poczytania w tych klimatach bo chce mieć rozeznanie z jednej i drugiej strony, a z tej wolnorynkowej już mam podstawowe lektury.

 

Mikro i makro ekonomia Begga?

Siara trochę ale nie przeczytałem żadnej książki z ekonomii :)

Czyli oficjalnie totalny ignorant, ale ja się z tego cieszę, bo np. prawie w każdej książce jest napisane że jak naprodukujesz pieniedzy to wybuchnie inflacja.

USA zaczęło masowo produkowac pieniadze w 2008 roku

https://fred.stlouisfed.org/series/BOGMBASEW

a Ci co czytają i piszą książki zaczęli krzyczeć że zaraz na pewno wybuchnie hiperinflacja.

Jak się okazało wpadliśmy w deflację :P

Czyli chrzanić oficjalne ksiazki, Korwinów, Balcerowiczów i innych, bo czymże są teorie autorytetów skoro mamy tak potężny dowód ze w praktyce bywa inaczej.

Upieram się że oficjalna ekonomia to odpowiednik alchemii. 99% to głupoty a często większą wartość maja niby głupie filmiki, blogi czy dyskusje na forach ludzi którzy czują temat. Oczywiście na takich forach, blogach czy filmikach też bardzo często sa tylko głupoty.

Jeśli Cie to interesuje moge wysłać kilka takich źródeł na maila które uważam za wartościowe, tu nie chcę zaśmiecać wątku.

 

Dlaczego dobrowolnie nie mogę się wypisać z ZUS?

Dokładnie z tego samego powodu dla którego nie możesz się wypisać z płacenia składek OC posiadajac samochód.

System ubezpieczeń OC jest konieczny i obowiazkowy z tych samych powodów dla których konieczny i obowiązkowy jest ZUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest znakomity przykład, ale nie rozumiesz mojego toku rozumowania. Ja nie uważam, że nie mogą się wyprowadzić z domu, bo umrą z głodu, ale uważam, że wyrzucenie po 18 urodzinach PRZYMUSOWO wszystkich dzieci sprawi, że część z nich umrze z głodu ( a właściwie przeprowadzi rewolucję np. coś ukradnie swoim rodzicom z żalu )

 

Każdy dostaje info z ZUS ile będzie miał emerytury. Czy ludzi te kwoty satysfakcjonują? nie. Dlaczego? Bo nie myślą, o tym co będzie za 20 lat. Jaki będzie efekt? 

 

Nikt nie zabrania odkładać dodatkowych pieniędzy na emeryturę, nikt nie skazuje Cię na emeryturze na dochody tylko z ZUS.

 

 

 

Co charakteryzuje partię prawicową, to już napisałem wyżej, czyli konserwatyzm, przywiązanie do rodziny, do religii, do narodu. Te wszystkie elementy charakteryzują PIS. 

 

Mam wrażenie, że utożsamiasz prawicę z libertarianami, ale PIS nie startowa w wyborach pod szyldem Zjednoczeni Libertarianie.

 

Postulaty takie jak dostęp do broni, czy kara śmierci ze względu na członkostwo w UE w ogóle są nie do zrealizowania. Masz skrzywione postrzeganie podziału na prawicę i lewicę, ewentualnie uważasz swoje sympatie polityczne z czystą prawicę i różnice w poglądach pomiędzy PIS-em a Tobą tłumaczysz tym, że PIS jest lewicowy. Tak nie jest.

 

 

 

Napisałem na korwinową logikę, bo sam przeżyłem kiedyś fascynację poglądami Korwina i doskonale wiem, jak funkcjonuje ta logika i czemu wydaje się sensowna. Samo to, jak zadajesz pytania: dlaczego dobrowolnie nie mogę się wypisać z ZUS? Pozornie pytanie wydaje się logiczne. W praktyce pytasz o to, dlaczego w kraju,który opłacił Twoje wykształcenie musisz płacić podatki, jakie ten kraj ustalił? Po dłuższym zastanowieniu dochodzisz do wniosku, że pytanie jest kretyńskie.

 

Co do Twojej wizji systemu emerytalnego to mam 3 pytania i to są jednocześnie 3 rzeczy, które według mojego postrzegania wolnościowej reformy systemu emerytalnego sprawiają, że jest to niemożliwe.

 

Pytanie numer 1: Jak fakt, że wszyscy pracujący ludzie będą 30% swoich pensji odkładać do skarpety wpłynie na konsumpcję, bezrobocie, wzrost gospodarczy itd?

Pytanie numer 2: : Na jakiej podstawie opierasz założenie, że ludzie będą w ogóle te 30% pensji odkładać, a nie wydawać na bieżące wydatki/przejadać? Dlaczego uważasz, że ci którzy nie będą oszczędzać ( a takich jest większość ) będą grzecznie głodować, albo umierać z głodu, żeby służyć przykładem młodszym pokoleniom,co to będzie jak nie będziesz oszczędzał na emeryturę?

Pytanie numer 3: Jak sobie wyobrażasz sfinansowanie tego kapitalnego pomysłu, skoro prawa nabyte są chronione? Zdajesz sobie sprawę, że narzekasz na ZUS, bo nie działa, bo wypłaca więcej niż jest płacone w składkach, a sam postulujesz pomysł, w którym, uwaga, składki będą wynosiły ZERO, a emerytury dalej będą wypłacane na takim samym poziomie jak przed reformą. Czy to jest Twoim zdaniem lepsze działanie? A emerytury będą musiały być płacone przez kilkadziesiąt lat, a przez te kilkadziesiąt lat nie będzie żadnych składek. Jak to sobie wyobrażasz? Przecież ta reforma jest ekonomicznie nie do zrobienia. ZUS wypłaca na emerytury, renty i zasiłki ponad 200 miliardów złotych rocznie i zanim zejdzie z wypłatami do zera, to minie kilkadziesiąt lat. Przez te kilkadziesiąt lat będzie musiał wypłacać średnio 100 miliardów złotych, nie pozyskując ze składek ani złotówki. Czy Ty nie widzisz, że to nie ma prawa działać?

 

Nie chce mi się dzielić.

 

1. Przecież po ukończeniu 65/67/70/80 roku życia nikt PRZYMUSOWO nie wyrzuca ludzi na emeryturę. 

Zbieraj do skarpety, dobijasz 65, skarpeta jest pusta, nie umieraj z głodu tylko zapieprzaj dalej jak żeś głupi.

 

2. Przywiązanie do rodziny, dlatego nie pozwalają ojcowi i matce rodziny bronić swojej rodziny np. przy użyciu broni.

 

Konserwatyzm czyli bazowanie na tradycji. Tradycja w Polsce jest taka, że zdrajców i morderców wieszano lub ścinano. Tradycja w Polsce jest taka, że Polska była suwerennym krajem obecnie taka nie jest, zresztą najjaśniejszy Leszek z łaski bożej i nadania naczelnika kraju prezydent Polski podpisał traktat lizboński wyrzekając się suwerenności Polski.

 

Słynnej ustawy 1044 też nie udało się tym przywiązanym do narodu znieść, mimo że minęły 2 lata (minęły?) rządów. Są tak przywiązani do narodu, że zostawiają sobie furtkę by w razie buntu tego umiłowanego narodu gdy przegną pałę móc wezwać bratnią pomoc.

 

Nie widzę przywiązania do religii, za to widzę służalczość wobec kościoła katolickiego i jego hierarchów. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną." 

 

P.S. Szybkie google powiedziały, że UE wymaga by starając się o broń samopowtarzalną przejść jedynie badania psychologiczne zatem ten postulat jest jak najbardziej do zrealizowania. Kara śmierci już nie, tu się zgadzam, ale przecież nikt nas w UE nie trzyma na siłę.

 

3. Kraj opłacił moje wykształcenie, niby tak, a jednak nie do końca. Książki musiałem kupić sam, tak samo zeszyty, kredki, ołówki i inne cuda wianki, studia zrobiłem prywatnie. Ale co ma wykształcenie do systemu emerytalnego? Dlaczego nie mogę zamiast 2000zł oddawać do budżetu 1300 a 7 stów odłożyć na konto/do skarpety na emeryturę, albo przepić? 

 

ad1: Rozumiem, że chodzi Ci o wycofanie pieniądza z obiegu, ale przecież można odkładać pieniądze aktywnie, nie trzeba ich pakować w skarpety czy zakopywać w ziemi.

ad2: Ale co mnie obchodzi co będą robić inni ludzie? Idziemy ulicą i mamy wyjebane na pijaczka, który leży w swojej urynie, na cygankę z dzieckiem na ręku krzyczącą daj, więc dlaczego się przejmować ludźmi którzy balowali za cały swój hajs a na starość nie mają za co żyć? A nawet jeśli, to dlaczego ludzie pracują? Ile procent ludzi nie pracuje? Dlaczego bezdomni grzecznie głodują, a nie napierdalają się na ulicach z policją, bo nie mają co jeść?

 

ad3: bardzo dobre pytanie, fajnie że je zadałeś. Należy zmierzyć się z dylematem, czy zadłużamy państwo dalej i tkwimy w tym bajorze i jest c***owo ale stabilnie czy jak na mesjasza narodów przystało wprowadzamy podatek celowy na emerytury, z którego środki obejmą wszystkich ludzi którzy rozpoczęli pracę do dnia dzisiejszego gdy dożyją wieku emerytalnego.. Ludzie którzy obecnie nadal pracują dostaną jedynie odpowiednią część świadczenia, wraz z upływem czasu ludzie z prawem do 100% świadczenia umrą, na emeryturę zaczną przechodzić ludzie z prawem do 99,98,97%... a ci co wejdą w wiek produkcyjny tego prawa w ogóle nie nabędą. Upłyną 2-3 pokolenia gdy będzie można ten kurczący się podatek całkowicie znieść.

 

Nie, to nie jest dobry pomysł, ale lepszego nie ma. Tkwienie dalej w kulawym systemie świadczeń emerytalnych na pewno nie jest lepsze.

Dokładnie z tego samego powodu dla którego nie możesz się wypisać z płacenia składek OC posiadajac samochód.

System ubezpieczeń OC jest konieczny i obowiazkowy z tych samych powodów dla których konieczny i obowiązkowy jest ZUS

 

Posiadanie samochodu nie jest obowiązkowe, w związku z tym chcę się zrzec prawa do świadczeń po wejściu w wiek emerytalny... no ale nie mogę tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na samej redukcji etatów można zaoszczędzić wiele pieniędzy, aparat biurokratyczny w instytucjach państwowych osiąga niebotyczne rozmiary, w firmach prywatnych tworzy się tyle etatów na ile jest zapotrzebowanie, w firmach państwowych zatrudnia się dodatkowych ludzi by nałapać głosów wdzięczności w kolejnych wyborach. Poza tym jak coś jest moje, to o to dbam, jak coś jest nasze, to dba się o to znacznie mniej.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tani-jak-ZUS-7270930.html

Zadania ZUS:

http://kadry.infor.pl/zus/informacje-ogolne/683985,Jakie-zadania-ma-Zaklad-Ubezpieczen-Spolecznych.html

 

Koszty prywatnych OFE zaczynały się od 10%, a na koniec spadły do chyba 3,5% - to o wiele wiecej, mimo że całe OFE to w zasadzie może byc jeden facet z komputerem który kupuje lub sprzedaje akcjie i obligacje, żadnych innych zadań.

Szukam i nie moge znaleźć gościa co jest dziś analitykiem (Kuczyński w Xelion) a pracował w OFE. Mówił że był zszokowany jak się szastało kasą, nieograniczony budżet na wszystko czego dusza zapragnie. I tą kasa szastało sobie kilkunastu facetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara trochę ale nie przeczytałem żadnej książki z ekonomii :smile:

Czyli oficjalnie totalny ignorant, ale ja się z tego cieszę, bo np. prawie w każdej książce jest napisane że jak naprodukujesz pieniedzy to wybuchnie inflacja.

USA zaczęło masowo produkowac pieniadze w 2008 roku

https://fred.stlouisfed.org/series/BOGMBASEW

a Ci co czytają i piszą książki zaczęli krzyczeć że zaraz na pewno wybuchnie hiperinflacja.

Jak się okazało wpadliśmy w deflację :tongue:

Czyli chrzanić oficjalne ksiazki, Korwinów, Balcerowiczów i innych, bo czymże są teorie autorytetów skoro mamy tak potężny dowód ze w praktyce bywa inaczej.

Upieram się że oficjalna ekonomia to odpowiednik alchemii. 99% to głupoty a często większą wartość maja niby głupie filmiki, blogi czy dyskusje na forach ludzi którzy czują temat. Oczywiście na takich forach, blogach czy filmikach też bardzo często sa tylko głupoty.

Jeśli Cie to interesuje moge wysłać kilka takich źródeł na maila które uważam za wartościowe, tu nie chcę zaśmiecać wątku.

Dokładnie z tego samego powodu dla którego nie możesz się wypisać z płacenia składek OC posiadajac samochód.

System ubezpieczeń OC jest konieczny i obowiazkowy z tych samych powodów dla których konieczny i obowiązkowy jest ZUS

jak mozesz to podeslij te zrodła na pw

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadanie samochodu nie jest obowiązkowe, w związku z tym chcę się zrzec prawa do świadczeń po wejściu w wiek emerytalny..

I dokładnie tak samo nie jest obowiazkowe życie.

Jeśli popełnisz samobójstwo przestaniesz płącić na ZUS

Jeśli sprzedasz samochód przestaniesz płacić OC

To jest naprawde to samo, w jednym przypadku ubezpieczasz sie od wypadku, w drugim przypadku ubezpieczasz się od dożycia do emerytury.

 

 no ale nie mogę tego zrobić.

Takiego egosistycznego podejscia uczy Korwin własnie :)

Jeśli masz dziadków lub rodziców na rencie i emeryturze to czemu oczekujesz ze inni będą na nich płacić składki z których sie wypłaca emerytury a Ty nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tani-jak-ZUS-7270930.html

Zadania ZUS:

http://kadry.infor.pl/zus/informacje-ogolne/683985,Jakie-zadania-ma-Zaklad-Ubezpieczen-Spolecznych.html

 

Koszty prywatnych OFE zaczynały się od 10%, a na koniec spadły do chyba 3,5% - to o wiele wiecej, mimo że całe OFE to w zasadzie może byc jeden facet z komputerem który kupuje lub sprzedaje akcjie i obligacje, żadnych innych zadań.

Szukam i nie moge znaleźć gościa co jest dziś analitykiem (Kuczyński w Xelion) a pracował w OFE. Mówił że był zszokowany jak się szastało kasą, nieograniczony budżet na wszystko czego dusza zapragnie. I tą kasa szastało sobie kilkunastu facetów

 

Alternatywą dla ZUS nie musi być OFE. Problem w tym, że mamy obecnie monopol, a nie muszę chyba tłumaczyć jak on działa na gospodarkę.

I dokładnie tak samo nie jest obowiazkowe życie.

Jeśli popełnisz samobójstwo przestaniesz płącić na ZUS

Jeśli sprzedasz samochód przestaniesz płacić OC

To jest naprawde to samo, w jednym przypadku ubezpieczasz sie od wypadku, w drugim przypadku ubezpieczasz się od dożycia do emerytury.

 

Takiego egosistycznego podejscia uczy Korwin własnie :smile:

Jeśli masz dziadków lub rodziców na rencie i emeryturze to czemu oczekujesz ze inni będą na nich płacić składki z których sie wypłaca emerytury a Ty nie?

 

Płacenie składek/podatków do ZUS nie gwarantuje mi prawa do życia, tylko prawo do świadczeń emerytalnych.

Nie chcę płacić OC - rezygnuję z samochodu.

Nie chcę płacić ZUSowi - nie rezygnuję z życia, tylko ze świadczeń emerytalnych. Byłbym zmuszony do życia na koszt dzieci/kradzieży/zapierdalania do śmierci, ale nie do samobójstwa.

 

No jak to, przecież wszyscy mówią że pracując "odkładasz na swoją emeryturę" ;) Moi rodzice i dziadkowie pracując i nabywając prawo do emerytury płacili składki na rodziców i dziadków "innych", więc inni płacą. Ja nie chcę płacić na innych, więc nie wymagam by dzieci i wnuki "innych" płaciły za X lat na mnie.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zniżajmy się do tego poziomu i nie oceniajmy ludzi po rodzinie. To tak jakbym ja stwierdził teraz, że Hilary Clinton jest puszczalska, bo mąż ją zdradzał :smile:

 

 

 

No nie tak ,jeżeli mąż ja zdradzał to nie "puszczalska" tylko zimna suka. Jeżeli młodzi ludzie pracują w rodzinnym biznesie to w pewien sposób przejmują ten biznes "z dobrodziejstwem inwentarza" i w takim wypadku podlegają ocenie "po rodzinie".Jeżeli ktoś się od rodziny odcina zaczyna swoje dorosłe życie na własny rachunek bez tatusiowych pieniędzy,to rzeczywiście nie jest fair wypominać mu co ojciec robił i kogo ograbił. Swoją drogą nie każdy wie o tym ,że Charles Kushner był o włos od kupienia Nets na przełomie 2003/04.Jego oferta była taka sama jak Ratnera $300M tylko management NBA miał wątpliwości co do legalności pieniędzy Kushnera  i nie dopuszczono go do kupna.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie składek/podatków do ZUS nie gwarantuje mi prawa do życia, tylko prawo do świadczeń emerytalnych.

Zgadza się i ponieważ istnieje ryzyko ze dożyjesz emerytury to płacisz ZUS.

Mając samochód istnieje ryzyko ze spowodujesz wypadek wiec płacisz OC

 

Nie chcę płacić OC - rezygnuję z samochodu.

Nie chcę płacić ZUSowi - nie rezygnuję z życia, tylko ze świadczeń emerytalnych.

To byłoby to samo gdybyś napisał, nie chcę płacić OC, rezygnuję swiadczęń które mi się należą z cudzego OC

Rezygnacja z samochodu to w tym przypadku to samo co rezygnacja z zycia. No trochę zagmatwane się robi.

 

 

No jak to, przecież wszyscy mówią że pracując "odkładasz na swoją emeryturę" ;)

 

 

I z tym odkładnaiem to jest głupie kłamstwo, to tak jakby mowić że płacisz OC a ta kasa Ci sie odkłada. Nic się nie odkłada ani w OC ani w ZUS

 

Moi  rodzice i dziadkowie pracując i nabywając prawo do emerytury płacili składki na rodziców i dziadków "innych", więc inni płacą. Ja nie chcę płacić na innych, więc nie wymagam by dzieci i wnuki "innych" płaciły za X lat na mnie.

Czekaj, była wojna, po wojnie byli ludzie starzy którzy już nie nadawali sie do pracy. Nie mieli żadnych skłądek, dlatego młodzi musieli ich utrzymywać.

Przez to że młodzi utrzymywlai starych to gdy sami stali sie starzy nie maja nic odłożone i znów młodzi musza utrzymywac starych. Taka kolej rzeczy, a Ty chcesz olać poprzednie pokolenie które nic dla siebie nie odłożyło bo utrzymywało wcześniejsze.

To się nazywa solidarnośc międzypokoleniowa i niestety tak tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz analogii. Twierdzisz ze trump to oszust bo dowiedziono ze jego ziec to oszust a ja stwierdzam ze hilary jest puszczalaka bo bill jest puszczalski

 

Poza tym jesli chodzi o start to chyba wiecej ludzi ma tate przedsiebiorce niz meza prezydenta

 

Zaraz, zaraz. Chyba Cie nie zrozumialem. Twoja recepta brzmi: dalej placimy skladki ale nie dostajemy emerytury???

 

Pytałeś o propozycję to ją dostałeś, z podstaw arytmetyki wynika, że lepiej płacić podatek dążący w perspektywie 50 lat do zera niż dążący przez obecny przyrost naturalny do nieskończoności. Tak jak pisałem, to nie jest dobre rozwiązanie, ale lepsze niż obecnie wdrożone.

Zgadza się i ponieważ istnieje ryzyko ze dożyjesz emerytury to płacisz ZUS.

Mając samochód istnieje ryzyko ze spowodujesz wypadek wiec płacisz OC

 

To byłoby to samo gdybyś napisał, nie chcę płacić OC, rezygnuję swiadczęń które mi się należą z cudzego OC

Rezygnacja z samochodu to w tym przypadku to samo co rezygnacja z zycia. No trochę zagmatwane się robi.

 

 

I z tym odkładnaiem to jest głupie kłamstwo, to tak jakby mowić że płacisz OC a ta kasa Ci sie odkłada. Nic się nie odkłada ani w OC ani w ZUS

 

Czekaj, była wojna, po wojnie byli ludzie starzy którzy już nie nadawali sie do pracy. Nie mieli żadnych skłądek, dlatego młodzi musieli ich utrzymywać.

Przez to że młodzi utrzymywlai starych to gdy sami stali sie starzy nie maja nic odłożone i znów młodzi musza utrzymywac starych. Taka kolej rzeczy, a Ty chcesz olać poprzednie pokolenie które nic dla siebie nie odłożyło bo utrzymywało wcześniejsze.

To się nazywa solidarnośc międzypokoleniowa i niestety tak tak to działa

 

1. Co z tego że dożyję wieku emerytalnego, skoro wobec faktu, że nie płacę składek zdmuchnięcie 65 świeczki na torcie nic dla mnie nie zmieni i rano pójdę do roboty albo zacznę wyciągać zachomikowane pieniądze ze swojej skarpety?

 

2. No niezbyt, alternatywą dla niechęci do płacenia OC jest pozbycie się/niekupienie samochodu. Alternatywą do niepłacenia ZUS jest nieotrzymanie kasy od państwa w momencie ukończenia 65/70/90/130 lat.

 

3. Wiem o tym, ale nikt nie mówi, że odkładasz pieniądze na OC, ale sporo ludzi myśli, że odkłada pieniądze na SWOJĄ emeryturę.

 

4. Dlatego należy wprowadzić podatek celowy na spłatę zobowiązań zaciągniętych u obywateli przez dziurawy system, przełknąć tę pigułkę i nie kontynuować trwania w dziurawym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlozyles mnie na lopatki. Zreszta o tym pisalem wczesniej ze pomysly korwina dobrze wygladaja w teorii. W demokratycznym kraju w ktorym co 4 lata sa wybory postulujesz wprowadzenie reformy ktora zacznie dzialac jako tako za 50 lat ( wlasciwie to zacznie dzialac w 100 procentach wtedy kiedy umrze ostatni pracujacy 16 latek... czyli za jakies 90 lat). 50 lat temu w polsce rzadzil gomulka. Zdajesz sobie sprawe ile to jest 50 lat? Do tego Twoj pomysl wymusza na calym pokoleniu placenie skladek enerytalnych bez prawa do emerytury w przyszlosci bo tak ci wyszlo z podstaw arytmetyki. Rownie dobrze mozesz pisac o smokach

 

Obecny system zmusza ludzi do płacenia składek, z nadzieją otrzymania świadczenia emerytalnego które patrząc na kondycję ZUSu mogą nie wystarczyć na zapłacenie czynszu za mieszkania. Dlatego tak czy srak ludzie są ZMUSZENI do odkładania/robienia dzieci i liczenia na ich pomoc na starość. 

 

Zadaję pytanie czy lepiej zatem trwać dalej w tym marazmie i liczyć, że:

 

- przez lata dzielące nas od otrzymania pierwszej emerytury składka nie wzrośnie do poziomu, który uniemożliwi godne życie?

- otrzymana emerytura pozwoli na godne życie bez odłożenia pieniędzy?

 

Przecież to co jest i to co ja proponuję jest PRAWIE dokładnie tym samym. Jedyna różnica to ta wyszydzana przez Ciebie arytmetyka.

 

Skoro i tak muszę odkładać/inwestować kasę w 5tkę dzieci żeby na starość jeść chleb z szynką a nie suchary popijać wodą to czy lepiej płacić zmniejszający się podatek celowy czy zwiększający się podatek przeznaczony na wypłatę emerytur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.