Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie masz doświadczenia zawodowe ,że tak twierdzisz?.Ja od kilkunastu lat pracuje w "modzie męskiej" (..) klient nie ma już możliwości zamówienia wizyty domowej tylko musi się pofatygować do naszego lokalu nawet jak jest jakimś celebrytą .

To juz wiemy kto ubiera Westbrooka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pracę, z biura w fabryce znów na biuro w małym korpo (w sumie też przy fabryce, ale skala nieporównywalnie większa). Zmieniło się towarzystwo ze średniej 35 na średnią 25 lat. Na palarni słyszę gadki o tym, że przy tym co PiS odpierdala to PO była miodem i mlekiem płynąca. Kiedy pytam dlaczego to słyszę te same 2-3 argumenty niezależnie od składu na palarni. To tak na większą skalę czy tylko ja tak trafiłem? Ktoś coś?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenia zawodowe ,że tak twierdzisz?.Ja od kilkunastu lat pracuje w "modzie męskiej" i "siłą rzeczy" obserwuje ,często też dyskutuje z ludźmi z branży wszelkie trendy.Maszyna nigdy nie zrobi tego co zrobią ręce krawca-krawcowej.Klienci są w stanie bez problemu zapłacić $2000 do $4000 za garnitur szyty tradycyjnie w sytuacji kiedy za $99 mogą dostać trzy garnitury szyte przemysłowo.Dla przykładu ręczne obszycie krawędzi (pick stitching) może doskonale wykonać maszyna Columbia,ale klient woli zapłacić za ręczne szycie ,które jest perfectly imperfect. Po latach kiedy masowa produkcja rządziła i wyznaczała trendy, przyszły czasy kiedy rynek docenia "Handcrafted over industrial mass made".Takie trendy nie dotyczą tylko mody,ale w wielu segmentach rynku małe mikro-firmy odnoszą ogromne sukcesy ,a kolosy bankrutują,stoją w miejscu ,albo pełzają do przodu.

 

To o czym mówisz to niszowe produkty które nigdy nie zastąpią masówki. Jaki kupisz garnitur sam "perfectly imperfect" za 2000 dolców czy naprawde perfekcyjny za powiedzmy 100 dolców? Bo ja zdecydowanie ten drugi i większość ludzi też. To że zawsze będzie jakas tam nisza na nietypowe produkty to prawda ale na tym sie nie da zbudowac całej gospodarki. Już pomijam fakt że maszyna bez problemu może tez uszyć "perfectly imperfect" za 30 dolarów. Jeśli Twój szef nie brzydzi się oszustwem to kiedyś może o tym pomyśleć, bo efekt będzie ten sam a koszty spadną.

 

Właściwie juz dziś można by większosc lekarzy zacząc eliminowąć. Należy stworzyć system w który można by załadować wszystkie znane choroby, ze wszystkimi objawami, interakcjami leków itp. I taki "komputerowy lekarz" będzie geniuszem przy którym doktor House wysiada. Na podstawie objawów i wyników badań postawi diagnoze w kilka sekund lub kilka diagnoz z procentowym prawdopodobieństwem która ma wieksze szanse być prawdziwa. Wyobraźcie sobie lekarza z cała wiedzą medyczną świata - kim byliby przy nim dzisiejsi lekarze.

inna sprawa to nasze przyzwyczajenia, starsi pacjenci moga nie ufać maszynom, bo wolą miłego pana w okularach który co prawda nie postawi diagnozy albo postawi zła ale sie uśmiechnie i poklepie po plecach.

 

 

Właściwie cieżko mi przekonywać kolejnymi przykładami, wszystko jest w filmikach i sam już lepszych argumentów nie znajdę, albo je ktoś przyjmuje albo nie. Np. w tym filmie jest o tym że w XXI wieku ilość zawodów już przestała rosnąć i ze ten proces w który trudno nam uwierzyć juz trwa

Moim zdaniem będzie tylko  przyśpieszał.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie dwóch studentów politechniki: Krzysia i Jasia. Krzyś jest z dużego miasta i chodził do bardzo dobrej szkoły i się ciężko w liceum uczył. Dzięki temu ma duże i solidne podstawy w matematyce i fizyce. Jasiu jest z małego miasta, ledwo cokolwiek potrafi, ale ma ambicje i chce się uczyć. Krzysiu uznał, że Jasiu może być dla niego zagrożeniem, więc napisał przed rozpoczęciem studiów pismo do rektora, by każdy miał dostęp do biblioteki tylko jedną godzinę dziennie, argumentując to koniecznością ochrony praw czasu studenta. Zasada została zaakceptowana. I tak Krzysiu z łatwością utrzymuje przewagę nad Jasiem przez całe studia, który ma ledwie możliwość nadganiać podstawowe braki i nie nabywa nowych umiejętności. W ten sposób Krzysiu kończy lepiej studia i dostaje dużo lepszą pracę z dużo lepszymi perspektywami rozwoju i Jasiu na zawsze będzie dużo biedniejszy od Krzysia.

 

W 1905 nowe mocarstwo pojawiło się na świecie całkowicie spoza kręgu chrześcijaństwa Japonia, wkrótce zaś potem Rosja, do tej pory zacofana, zaczęła się szybko reformować i wydawało się, że zostanie największą potęgą na świecie. Okazało się, że dotychczasowy cud Zachodu jest jak najbardziej do powtórzenia przez inne państwa. Dlatego zachód ograniczył do 40 godzin i wywołał rewolucję w Rosji, a także upewnił się, że komuniści przejmą Chiny. Plan działa świetnie przez już wiek z małym wyjątkiem - Afryka, Ameryka Południowa, Azja pogrążyły się w biedzie i stagnacji, będąc znacznie biedniejsi od zachodu niż byli przed 1918. Jedyna skaza to niestety Chiny - tamtejsi komuniści postanowili olać te pomysły w które wierzą ludzie okłamani propagandą jak Darkonza, którzy nie chcą przyjąć faktów, bo tak zostali wychowani i poszli drogą XIX wieku, stając się pierwszą potęgą gospodarczą świata.

 

Dlatego właśnie kładzie się nacisk, by zaprogramować w stylu Darkonzy jak najwięcej ludzi, tak głęboko, by nawet nie byli świadomi swojego zaprogramowania, by jednak Chiny pozostały jedynym wyjątkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiemy kto ubiera Westbrooka :smile:

Westbrooka nie.Ale w pierwszej robocie w krawiectwie(kilkanascie lat temu) pracowałem u gościa,który za $250 uszył garnitur dla Evinga na prośbę matki Patricka w 1993 roku kiedy Eving grał w college. Szył tez dla Wilta Chamberlaina,Bernarda Hopkinsa,burmistrzów Kocha i Giulianiego.Jego stałym klientem jest też Clyde Frazier jak oglądasz mecze na MSG Chanel to  leci jego reklama gdzie Frazier przymierza marynarkę.Walt Frazier był co najmniej 3 razy kiedy ja tam robiłem,wcześniej wymienionych niestety nigdy nie widziałem,zresztą Koch i Chamberlain zmarli zanim do tej roboty trafiłem.    

 

To o czym mówisz to niszowe produkty które nigdy nie zastąpią masówki. Jaki kupisz garnitur sam "perfectly imperfect" za 2000 dolców czy naprawde perfekcyjny za powiedzmy 100 dolców? Bo ja zdecydowanie ten drugi i większość ludzi też. To że zawsze będzie jakas tam nisza na nietypowe produkty to prawda ale na tym sie nie da zbudowac całej gospodarki. Już pomijam fakt że maszyna bez problemu może tez uszyć "perfectly imperfect" za 30 dolarów. Jeśli Twój szef nie brzydzi się oszustwem to kiedyś może o tym pomyśleć, bo efekt będzie ten sam a koszty spadną.

 

Ja garnituru nie kupie z prostej przyczyny-co kwartał dostaje od firmy "służbowy" i za 100 dolców perfekcyjnego garnituru też nie dostaniesz,gdyż yard porządnego materiału kosztuje $100 ,a na garnitur potrzeba 4-4.5 jarda.Ale kiedy kupuje buty to nigdy nie biorę pod uwagę masówki za 30 czy 50 dolarów ,tylko szukam lepszych.Ostatnio zamówiłem za $800 buty szyte w niewielkim zakładzie z Colorado gdzie produkują 6-8 par dziennie, a za te same pieniądze mógłbym mieć 2 pary porządnych szytych przemysłowo angielskich Church,Crocket&Jones czy amerykańskich Alden.W Polsce się utarło ,że gospodarkę da się  zbudować tylko na wielkich hutach i stoczniach.W USA połowa gospodarki to 28 milionów małych innowacyjnych przedsiębiorstw.,Próbowałem kilka razy przekonać mojego szefa żeby zlecić szycie innym zakładom i skrócić oczekiwanie na produkt do 2-4 tygodni,gdyż przy 12 tygodniach sporo klientów rezygnuje i rocznie na stole zostawiamy kilkadziesiąt tysięcy.Niestety nie da się,chociaż nie było by to ,żadnym oszustwem bo klient by dostal taki sam produkt, to według jego standardów jest to sprzeczne z filozofią firmy. Oczywiście nie miałem na myśli garniturów za 30 dolarów tylko za 300-400.,Garnitur uszyty za $30 to jest taki chłam ,że nawet ślepego byś nie oszukał,a ja zobaczę różnicę z odległości 100 jardów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się utarło ,że gospodarkę da się  zbudować tylko na wielkich hutach i stoczniach.W USA połowa gospodarki to 28 milionów małych innowacyjnych przedsiębiorstw.,Próbowałem kilka razy przekonać mojego szefa żeby zlecić szycie innym zakładom i skrócić oczekiwanie na produkt do 2-4 tygodni,gdyż przy 12 tygodniach sporo klientów rezygnuje i rocznie na stole zostawiamy kilkadziesiąt tysięcy.Niestety nie da się,chociaż nie było by to ,żadnym oszustwem bo klient by dostal taki sam produkt, to według jego standardów jest to sprzeczne z filozofią firmy. Oczywiście nie miałem na myśli garniturów za 30 dolarów tylko za 300-400.,Garnitur uszyty za $30 to jest taki chłam ,że nawet ślepego byś nie oszukał,a ja zobaczę różnicę z odległości 100 jardów.  

 

USA to wciąz imperium, masa ludzie z duża kasą, których stac na wszelkie fanaberie, tam takie firmy jak Twoja to może być strzał w dziesiątkę. W biedniejszych krajach nie ma tak dobrze. W Polsce też się to zmienia, ale np. w latach 90-tych to głównie chińskie trampki, teraz lepsze rzeczy ale wciąz masówka, a żeby naprawdę wielu Polaków było stać na garnitury za tysiace dolców czy buty za setki dolarów to tak dobrze raczej nie bedzie długo, a może nigdy i niestety większosc świata wciąz jest bardziej na poziomie Polski niż USA. Dla bidnych liczy się cena, dla średnich stosunek jakości do ceny, a takich dla których liczy się że coś jest wyjątkowe to wciąz na świecie jest zdecydowana mniejszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrooka nie.Ale w pierwszej robocie w krawiectwie(kilkanascie lat temu) pracowałem u gościa,który za $250 uszył garnitur dla Evinga na prośbę matki Patricka w 1993 roku kiedy Eving grał w college. Szył tez dla Wilta Chamberlaina,Bernarda Hopkinsa,burmistrzów Kocha i Giulianiego.Jego stałym klientem jest też Clyde Frazier jak oglądasz mecze na MSG Chanel to  leci jego reklama gdzie Frazier przymierza marynarkę.Walt Frazier był co najmniej 3 razy kiedy ja tam robiłem,wcześniej wymienionych niestety nigdy nie widziałem,zresztą Koch i Chamberlain zmarli zanim do tej roboty trafiłem.    

 

Ja garnituru nie kupie z prostej przyczyny-co kwartał dostaje od firmy "służbowy" i za 100 dolców perfekcyjnego garnituru też nie dostaniesz,gdyż yard porządnego materiału kosztuje $100 ,a na garnitur potrzeba 4-4.5 jarda.Ale kiedy kupuje buty to nigdy nie biorę pod uwagę masówki za 30 czy 50 dolarów ,tylko szukam lepszych.Ostatnio zamówiłem za $800 buty szyte w niewielkim zakładzie z Colorado gdzie produkują 6-8 par dziennie, a za te same pieniądze mógłbym mieć 2 pary porządnych szytych przemysłowo angielskich Church,Crocket&Jones czy amerykańskich Alden.W Polsce się utarło ,że gospodarkę da się  zbudować tylko na wielkich hutach i stoczniach.W USA połowa gospodarki to 28 milionów małych innowacyjnych przedsiębiorstw.,Próbowałem kilka razy przekonać mojego szefa żeby zlecić szycie innym zakładom i skrócić oczekiwanie na produkt do 2-4 tygodni,gdyż przy 12 tygodniach sporo klientów rezygnuje i rocznie na stole zostawiamy kilkadziesiąt tysięcy.Niestety nie da się,chociaż nie było by to ,żadnym oszustwem bo klient by dostal taki sam produkt, to według jego standardów jest to sprzeczne z filozofią firmy. Oczywiście nie miałem na myśli garniturów za 30 dolarów tylko za 300-400.,Garnitur uszyty za $30 to jest taki chłam ,że nawet ślepego byś nie oszukał,a ja zobaczę różnicę z odległości 100 jardów.  

a dla Trumpa bys uszyl garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pracę, z biura w fabryce znów na biuro w małym korpo (w sumie też przy fabryce, ale skala nieporównywalnie większa). Zmieniło się towarzystwo ze średniej 35 na średnią 25 lat. Na palarni słyszę gadki o tym, że przy tym co PiS odpierdala to PO była miodem i mlekiem płynąca. Kiedy pytam dlaczego to słyszę te same 2-3 argumenty niezależnie od składu na palarni. To tak na większą skalę czy tylko ja tak trafiłem? Ktoś coś?

A jakie to argumenty ktore ciagle slyszysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to argumenty ktore ciagle slyszysz?

no faszysci i chca nas wyprowadzic z europy

btw slyszeliscie ze anty faszysci chcą uniemozliwic spotkanie z wyborcami potężnego faszysty nacjonalisty Roberta Winnickiego mające się odbyć 15.11 w Poznan? ely3 bedziesz z anty faszystami? bo uztykownik ptak na pewno sie pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla Trumpa bys uszyl garnitur?

Pewnie ,że bym uszył .Bardzo trudno jest zrobić garnitur dla ludzi z nadwagą,z jednej strony musi być wygodny a u ludzi otyłych tkanka tłuszczowa wymaga nieco więcej miejsca,z drugiej strony zbyt obszerny garnitur pogrubia.,Trzeba umieć znaleźć balans złoty środek,to jest zawsze trudne wyzwanie.Nawet w momencie doboru tkaniny trzeba brać pod uwagę ,że materiał na tak mocno otyłym człowieku będzie ciężko pracował.Przy takiej nadwadze pojawiają się też rożne zaburzenia organizmu np. zaburzona gospodarka płynami i skłonności do opuchlizny.Na dodatek taki osobnik lubi się obżerać byle czym i trzeba mu zostawić trochę miejsca na wiaderko z KFC. Jedyny plus jest taki ,że otyłość przeważnie ma wpływ na niewielki rozmiar przyrodzenia i nie trzeba takiej osoby pytać w której nogawce go nosi,żeby uszyć spodnie z jedną nogawką szerszą.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że bym uszył .Bardzo trudno jest zrobić garnitur dla ludzi z nadwagą,z jednej strony musi być wygodny a u ludzi otyłych tkanka tłuszczowa wymaga nieco więcej miejsca,z drugiej strony zbyt obszerny garnitur pogrubia.,Trzeba umieć znaleźć balans złoty środek,to jest zawsze trudne wyzwanie.Nawet w momencie doboru tkaniny trzeba brać pod uwagę ,że materiał na tak mocno otyłym człowieku będzie ciężko pracował.Przy takiej nadwadze pojawiają się też rożne zaburzenia organizmu np. zaburzona gospodarka płynami i skłonności do opuchlizny.Na dodatek taki osobnik lubi się obżerać byle czym i trzeba mu zostawić trochę miejsca na wiaderko z KFC. Jedyny plus jest taki ,że otyłość przeważnie ma wpływ na niewielki rozmiar przyrodzenia i nie trzeba takiej osoby pytać w której nogawce go nosi,żeby uszyć spodnie z jedną nogawką szerszą.     

 

oto proszę państwa typowy lewak z USA. ma tak wdrukowane zachowania, iż na hasło "Trump" staje natychmiast gotów do boju i nic go nie obchodzi, że gównem upaćka sobie ręce (oraz własną godność...). ważne, aby to gówno poleciało na Donalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że bym uszył .Bardzo trudno jest zrobić garnitur dla ludzi z nadwagą,z jednej strony musi być wygodny a u ludzi otyłych tkanka tłuszczowa wymaga nieco więcej miejsca,z drugiej strony zbyt obszerny garnitur pogrubia.,Trzeba umieć znaleźć balans złoty środek,to jest zawsze trudne wyzwanie.Nawet w momencie doboru tkaniny trzeba brać pod uwagę ,że materiał na tak mocno otyłym człowieku będzie ciężko pracował.Przy takiej nadwadze pojawiają się też rożne zaburzenia organizmu np. zaburzona gospodarka płynami i skłonności do opuchlizny.Na dodatek taki osobnik lubi się obżerać byle czym i trzeba mu zostawić trochę miejsca na wiaderko z KFC. Jedyny plus jest taki ,że otyłość przeważnie ma wpływ na niewielki rozmiar przyrodzenia i nie trzeba takiej osoby pytać w której nogawce go nosi,żeby uszyć spodnie z jedną nogawką szerszą.    

 

ale wystarczyło by odpisać Tak lub Nie, te wrażenia mogłeś zostawić dla siebie, te fantazje o przyrodzeniu Trumpa moga wskazywać, że jesteś tolerancyjnym liberałem

 

 

klasyk w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że pyta postanowiła w paru miejscach zrobić trochę zmanipulowany montaż, bo fakty i filmy przedstawione w materiale mówią same za siebie. Zwłaszcza ta scenka na początku z Węglarczykiem jest poniżej krytyki

 

Ja tylko zwrócę uwagę na fakt, że ostatnio nie ma żadnych zajść na Marszu Niepodległości, a przecież policja nie zrobiła czystek w swoich szeregach, zmienili się tylko nadzorujący.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.