Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrośliśmy w społeczeństwie które kara więzieniem i widzę że innej "kary" już sobie nie wyobrażamy, a to bezsensowna kara jest.

Wyobraźmy sobie ze za nałogowe palenie trawy sadzają kogoś w wiezieniu.

Palacz dostaje trzy lata i przez lata marzy tylko o tym by po wyjsciu znów sobie zapalić :smile:

Analogicznie jeśli ktoś jest nałogowym gwałcicielem bo ma do tego pociąg i go to jara bardziej niż narkotyki to ile by w tym wiezieniu nie siedział po wyjsciu będzie marzył ze znów zaliczy gwałt.

Co by było gdyby palacza zamiast do wiezienia zabrać na kilkudniowa sesję w której daje mu się jointa i po każdym zaciągnięciu bije gościa prądem?

Ano po zakończonej kuracji w życiu by maryski nie tknął. (pomijam czy słusznie karze sie za maryske u nas)

Z gwałcielem tak samo, fakt że w tej chwili nie wiem jak miałaby dokładnie wyglądać ta antygwałtowa kuracja ale to szczegół :tongue:

 

Wiezienie to jest absurd ale nie widzimy w tym absurdu bo sie wychowaliśmy w społeczeństwie które właśnie taką karę wyznacza i przez to inne kary wydaja nam się absurdalne mimo tego że w odróżnieniu od wiezienia byłyby szybkie i skuteczne, a także kosztowałyby nieporównanie mniej społeczeństwo.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję zatem źródła:

H. Naci Mocan and R. Kaj Gittings, Getting Off Death Row: Commuted Sentences and the Deterrent Effect of Capital Punishment, “Journal of Law and Economics” vol. 46 ( October 2003), s. 453-­478

.Zhiqiang Liu, Capital Punishment and the Deterrence Hypothesis: Some New Insights and Empirical Evidence, “Eastern Economic Journal”, vol. 30 (Spring 2004), s. 237.

.Joanna M. Shepherd, Murders of Passion, Execution Delays, and the Deterrence of Capital Punishment, “Journal of Legal Studies”, vol. 33 (June 2004), s. 283­-322

Hashem Dezhbakhsh, Joanna M. Shepherd, The Deterrent Effect of Capital Punishment: Evidence from a "Judicial Experiment", “Economic Enquiry”, vol. 44 (July 2006), s. 512-­535

Sorry, ale bede szukal cyferek a nie monografii z zalozona teza :D

Wiezienie to jest absurd

Imho wiekszy absurd to pisanie 10tego troll-posta jak nikt nie zareagowal na poprzednie 9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale bede szukal cyferek a nie monografii z zalozona teza :grin:

 

 

Po pierwsze, to zapewniam Cię, że w wyżej przestawionych pracach również są cyferki:) 

 

Po drugie, to nie mogę się doczekać aż znajdziesz te cyferki, znajdziesz korelację, a potem stwierdzisz, że cokolwiek wykazałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu chyba o tym nie pisal :smile:. Mnie np srednio interesuje samopoczucie przestepcow. Wole sie skupic na samopoczuciu porzadnych obywateli.

Czyli zgadzasz się, że nie tyle liczy się wysokość kary co jej nieuchronność?

 

Do tego zresztą nie trzeba żadnych adv stats, wystarczy trochę logiki i doświadczenia życiowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadzasz się, że nie tyle liczy się wysokość kary co jej nieuchronność?

 

Do tego zresztą nie trzeba żadnych adv stats, wystarczy trochę logiki i doświadczenia życiowego.

 

Oczywiscie. Liczy sie jak najefektywniejsze kosztowo odseparowanie patoli od spoleczenstwa (dlatego DOBRZE zagospodarowane dozywocie moze byc jeszcze lepsze niz kara smierci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu chyba o tym nie pisal :smile:. Mnie np srednio interesuje samopoczucie przestepcow. Wole sie skupic na samopoczuciu porzadnych obywateli.

A w czym ma mi poprawić samopoczucie fakt, że mój kraj stosuje karę śmierci, bo nie za bardzo łapię?

 

No i zdajesz sobie sprawę, że egzekucje i obozy pracy przymusowej to nie jest nowy pomysł w historii świata?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ma mi poprawić samopoczucie fakt, że mój kraj stosuje karę śmierci, bo nie za bardzo łapię?

 

No i zdajesz sobie sprawę, że egzekucje i obozy pracy przymusowej to nie jest nowy pomysł w historii świata?

"Porzadnych" flubciu PORZADNYCH :D

 

No powiedz to powiedz H....i... zrob to! :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu chyba o tym nie pisal :smile:. Mnie np srednio interesuje samopoczucie przestepcow. Wole sie skupic na samopoczuciu porzadnych obywateli.

fluber pisał

 

 

 

Konsensus naukowy jest w tej chwili taki, że nie udowodniono pozytywnego wpływu stosowania kary głównej na liczbę zabójstw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ma zatem poprawić samopoczucie tych porządnych, żądnych krwi obywateli?:)

 

Ale co mam powiedzieć? I czemu się tak gorączkujesz, jak Bruno Ganz w Upadku?:)

Zawiodles mnie. Liczylen, ze odpiszesz chociazby "Stalin?"

 

I czemu piszesz o jakiejs krwiozerczosci? Ja cos pisalem o torturach czy czyms takim? Jak dla mnie to niech se nawet w czasie wolnym graja online z Breivikiem na playstation. Byleby byli odseparowani.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według twojej logiki PRL był państwem prawackim, bo chorym pomagał (jako tako) a zwyroli wieszał. :nevreness:

 

Poza tym Hitler w kwestiach społecznych nie miał nic wspólnego z lewicą. Sama eugenika stała się zresztą ,,modna" w XIX wieku w USA, Hitler ją udoskonalił, a obecnie jest w zaniku. Dlatego bardzo karkołomne jest utożsamiane tego zjawiska z lewicą czy centrolewicą, a już na pewno bez sensu jest sugerowanie popierania eugeniki przez obecne zachodnie socjaldemokracje. Dzisiaj np. każda szkoła czy urząd ma windy czy kible przystosowane dla osób niepełnosprawnych i ogólnie tego typu ludziom żyje się łatwiej niż kiedyś. Oczywiście niektóre pomysły nie są trafione (klasy integracyjne itp), ale overall trudno mówić o jakimś ,,wykluczaniu chorych" (jeżeli już to bardziej z prawej stronie, ale też raczej jest to margines).

hitler byl nazista,czyli lewakiem,to raz. 2. - eugenika jest w ofensywie,nie w odwrocie. kliniki aborcyjne rosna jak grzby po deszczu,a polityke 'pro choice' lansue znakomita wiekszosc msm mediow. duzy temat. tak,ze...bladzisz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodles mnie. Liczylen, ze odpiszesz chociazby "Stalin?"

 

I czemu piszesz o jakiejs krwiozerczosci? Ja cos pisalem o torturach czy czyms takim? Jak dla mnie to niech se nawet w czasie wolnym graja online z Breivikiem na playstation. Byleby byli odseparowani.

 

No co Ty, Stalin nie jest na H:)

 

Bo egzekucja kojarzy mi się z kulką w łeb, a przy tym może pojawić się krew, stąd krwiożerczość:)

 

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie:)

 

Czyli podsumowując Twoje przemyślenia: Resocjalizacja< Źle zorganizowane dożywocie < Kara śmierci< Dobrze zorganizowane dożywocie z obozem pracy przymusowej < Granie na playstation ? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, Stalin nie jest na H:)

 

Bo egzekucja kojarzy mi się z kulką w łeb, a przy tym może pojawić się krew, stąd krwiożerczość:)

 

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie:)

 

Czyli podsumowując Twoje przemyślenia: Resocjalizacja< Źle zorganizowane dożywocie < Kara śmierci< Dobrze zorganizowane dożywocie z obozem pracy przymusowej < Granie na playstation ? :nevreness:

Tak wiec odpowiadam: chocby tym (to poki co hipoteza), ze statystycznie mniej obywateli bedzie ofiarami ciezkich przestepstw (a te, jak zakladam, zle wplywaja na samopoczucie).

 

A to playstation to bylo takie mrugniecie na zgode w Twoim kierunku. Bo tak jak Tobie egzekucja w cywilizowanym kraju kojarzy sie z kulka w leb tak mi resocjalizacja zwyroli z playstation Breivika :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.