Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

autolajk leciiiiiiiii!

 

darkonza myślicielu! <3 (najlepsze w sumie jest to, że nikt tu nie twierdził, że 'wartość' sztuki jest czymś obiektywnym - mam wrażenie, że cały czas walczysz nie z tym co przeczytałeś ale z tym co Ci się wydaje, że przeczytałeś :>)

Postanowiłem się tylko podzielić moim nowo nabytym rozumieniem sztuki. Do wczoraj uważałem że się na niej nie znam i jej nie rozumiem. Kupno tej kolekcji przez państwo z również z moich podatków i nasza dyskusja na forum zmobilizowała mnie by spróbować w końcu ogarnąć czym ta wielka sztuka jest.

Z nikim nie miałem zamiaru walczyć tym przydługim wpisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się tylko podzielić moim nowo nabytym rozumieniem sztuki. Do wczoraj uważałem że się na niej nie znam i jej nie rozumiem. Kupno tej kolekcji przez państwo z również z moich podatków i nasza dyskusja na forum zmobilizowała mnie by spróbować w końcu ogarnąć czym ta wielka sztuka jest.

Z nikim nie miałem zamiaru walczyć tym przydługim wpisem.

Gdyby PIS kupił za 100 milionów zbiór sztuki współczesnej, to sam bym się zastanowił, ile w tym sensu. Natomiast dzieła historyczne mają ceny bardzo stabilne i rozpatruje się je w innych kategoriach niż sztukę współczesną.

 

Natomiast dzieło sztuki, które wrzuciłeś tu jako przykład, to chyba najbardziej ekstremalna wersja efektu Veblena. Za 100 tysięcy nikt by tego obrazu nie kupił :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach mają teraz problem. Facet miał dzień wolny to pojechał. Ja tam nie widzę problemu. Na co drążyć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach mają teraz problem. Facet miał dzień wolny to pojechał. Ja tam nie widzę problemu. Na co drążyć temat?

Oczywiście, ale dzisiaj ukazał się wywiad z Petru dla 300polityka, gdzie jedzie po Dudzie, że w trakcie takiego kryzysu pojechał na urlop.

http://300polityka.pl/news/2017/01/02/nie-chce-byc-koniunkturalny-o-kluczowym-2017-300polityka-rozmawia-z-ryszardem-petru/

 

Nie mówiąc o tym, że miałby wolne, gdyby nie prowadził okupacji sejmu. Ktoś to trafnie porównał, że to jak przyłapać głodujących podczas strajku głodowego w pizzerii.

 

Przy okazji polecam

https://www.youtube.com/watch?v=OhnU0ofHJ0A

Po dość jednostronnym początku pan Wolski ośmielił się też pośmiać z władzy. Telewizja jednak nie taka reżimowa, jak ją malują :nevreness:

 

 

Petru to w tej chwili gwiazda opozycji i muszę przyznać, że przy wsparciu mediów dużo zyskuje. Rozgrywa platformę koncertowo, co jak na człowieka, sprawiającego wrażenie półgłówka jest szokujące. Nowoczesna jest bankrutem, nie ma dotacji i ledwo się utrzymuje. Przekonuje jakimś cudem platformę do blokowania sejmu, co dla platformy jest wizerunkowym strzałem w głowę i odejściem od wizerunku spokojnych, poważnych i zrównoważonych ludzi.  Halicki zapowiada na mównicy pogodę, ministra śpiewa piosenki, a w sejmie tak naprawdę siedzi na dyżurach 15 posłów z platformy i dwóch z nowoczesnej, a pozostali wyjeżdżają na urlopy Petru wylatuje w sylwestra po południu na Maderę z koleżanką z partii , a wiceprzewodnicząca partii twierdzi, że poleciał w sprawach służbowych. Na Maderę, w sylwestra wieczorem :nevreness:  I ludzie to kupują, to jest niesamowite :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest głosów nawet wśród zwolenników obecnej władzy że jest trochę tak jakbyśmy kupili kolumnę Zygmunta

 

To jest trochę tak, jakbyśmy kupili coś, co od dawna wszystkim się wydaje, że jest nasze, a nie było :nevreness:

Facet, którego wrzuciłeś jest zdania, że powinniśmy te wszystkie dzieła zabrać za darmo. Wszyscy zawsze czuliśmy, że to nasze i wszyscy uważamy, że powinno być to nasze, ale żeby tak było trzeba było zapłacić. Za darmo 10 woda po kisielu oddać kolekcji nie chciała.

faktycznie wytykanie zartobliwego posta w którym nazwałem "gospodarza" imprezy menda bo nie wyszedł to "poziom"

faktycznie wytykanie mi, ze wierzę w jakieś bzdury, po czym nie wiedzieć co napisać, to jest właśnie Twój poziom :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem Ci tylko uzmysłowić, że to co dla Cibie jest logicznym mysleniem dla innych moze być bzdurą, tak jak wg Ciebie to w co wierzą kodowcy i s-ka to bzdury

 

 

Ty dla przykładu wierzysz praktyczie we wszystko co mówią politycy Pisu czy Kościół, a w naszym społeczeństwie jest ogromna grupa ludzi, którzy pis maja za wariatów (choćby Antka broniłeś), a w boga nie wierzą, wiec twoje poglądy na temat wiary sa dla tych ludzi bzdurami

 

I nie musze szukać Twoichg cytatów, bo sam wiesz co o Bogu i religii pisałeś. Wierzysz w to, ja w część tych rzeczy, które napisałeś też wierzę, ale są (nawet tu na forum) ateiści i wg nich Twoj posty to stek bredni

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem Ci tylko uzmysłowić, że to co dla Cibie jest logicznym mysleniem dla innych moze być bzdurą, tak jak wg Ciebie to w co wierzą kodowcy i s-ka to bzdury

Zależy w co wierzą. Jak już gdzieś wcześniej pisałem jestem w stanie rozumieć sympatyzowanie z wieloma opcjami politycznymi. Bardzo wielu ludzi z kodu, pewnie zdecydowana większość ma dobre intencje. 

 

Napisałem o bzdurze typu Petru był służbowo na Maderze, czyli czymś takiego typu, jak: Nitras pełnił obowiązki dziennikarza w sejmie, Kwaśniewski miał chorobę filipińską itp. 

 

Natomiast odnośnie szerszej sytuacji to:

Fakt 1 - Nowoczesna nie dostała dotacji, straciła ładnych parę milionów złotych

Fakt 2 - Przy przeprowadzeniu wcześniejszych wyborów mogą się starać znowu o dotację

Fakt 3 - W przypadku nieuchwalenia budżetu należy rozpisać nowe wybory

Dlaczego Nowoczesna okupuje salę sejmową? Jakie jest Twoim zdaniem wyjaśnienie? Tutaj chętnie mogę podyskutować, bo zakładam możliwe inne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber nie chce mi sie szuakc twoich postów o smoleńsku ale tam dla przykładu płynąłeś równie mocno jak petru z maderą

 

 

mało mnie interesuje dlaczego okupuja sale sejmowa.

Robia dokładnie to samo co robił pis i tak samo są na tendencji wznoszącej w sondażach bo ludze dają sie wodzic za nos obietnicami

Pis jak juz wspominałem blokował sejm, pkazywał technicznego na tablecie itd

to samo robi petru i tak jak w przyoadku wariatów z pisu tak samo w przyoadku wariatów z nowoczesnej mało mnie interesują ich intencje, albo raczej prawdziwe powody, bo te dla publiczki są kazdemu znane.

 

Duza polityka to gówno i kazdy z nich ma gównpo w butach, dlatego ja skupiam sie teraz na samorządach, bo to są komórki robiace dla ludzi istotne rzeczy

Dlatego tez głosowałem na kolesie od Kukiza, choc zagłosowałbym na niego niezależnie od partii. nawet gdyby był w pisie czy u komuchow z sld

 

 

jedno mnie tylko zastanawia

czy faktycznie pis w sali kolumnowej nie miał kworum? w jakims radiu mówili ze nie mieli, a wiec wynik tego głosowania faktycznie jest niekonstytucyjny. Co im zalezy powtórzyć

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Petru i PO okupują te salę naprawdę, ale PiS może w prosty sposób im argumenty wybić. W Senacie zgłosić poprawkę - jakaś banalną. Ustawa cofa się do sejmu i jest glosowana już na sali sejmowej na nowo. Petro i Platforma nie ma już wcale argumentów wówczas. Dziękuję do widzenia.

 

A ciekawe czy Prezydent zawetuje reformę szkolnictwa - podobno myśli o tym. Jego żona przecież była nauczycielką więc może mieć na to inne spojrzenie niż PiS. Bym był zaskoczony takim obrotem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.