Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Kłamiesz.

 

b85777dd3db64d5195861b26763abd5a.png

A możesz mi odpowiedzieć co to za tabelka i co to za waluta w niej występuje bo ma się ona nijak do rzeczywistości .. Wiec zanim zarzucisz komuś kłamstwo to ja odpiszę że manipulejesz

 

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Real_GDP_growth,_2005%E2%80%932015_(%C2%B9)_(%25_change_compared_with_the_previous_year;_%25_per_annum)_YB16.png

 

Tu masz dane z Urzędów Statystycznych danego kraju i ni cholery nie wychodzi Twoje 3,6 %. Mało tego GDP per capita też wzrosło o 29%

GDP per capita w 2007 11366 a w 2015 to 14581

http://www.tradingeconomics.com/poland/gdp-per-capita

 

Więc powiem mi czemu kłamiesz wstawiając tabelkę która się ma nijak do rzeczywistości.. Skąd są te dane? Bo PKB w latach 08 czy 15 jest inne . Te warstości to jakaś manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi ile na razie wyszło z Unii krajów?

Na razie tylko UK,ale możliwe ,że "nagle w przyszłości" więcej krajów opuści UE  

 

@ Cardi

 

Twoje kłamstwo jest w ogóle ostre

 

GUS PKB 2008

1275 mld złoty

 

GUS PKB 2015

1789,7 mld złoty

 

Więc powtórzę pytanie co to za tabelka skoro wartośći PKB Polski wg GUSU wynosi kompletnie co innego

W 2008 roku dolar kosztował niewiele ponad 2 zł,w 2015 prawie 4 zł.,Dlatego w złotówkach wzrost PKB może wyglądać imponująco,ale kiedy przeliczyć go na walutę to wyjdzie niewielki.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pierdolisz.

 

Skaczmy do góry bo za chwilę będziemy mieć pkb per capita jak Włosi 60 lat temu. Hurra! No i zapalmy świeczkę Włochom bo przez jedno pokolenie jedynie pozostali na poziomie ponad dwukrotnie wyższym niż my.

to moja wina że nie przyjeliśmy planu marshala albo że nadal zabór pruski jest bardziej rozwinięty albo że nadal jesteśmy w europie środkowowschodniej? ja pi****le wy naprawdę daliście soę nabrać że od polityków w polsce wszystko zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko UK,ale możliwe ,że "nagle w przyszłości" więcej krajów opuści UE  

 

W 2008 roku dolar kosztował niewiele ponad 2 zł,w 2015 prawie 4 zł.,Dlatego w złotówkach wzrost PKB może wyglądać imponująco,ale kiedy przeliczyć go na walutę to wyjdzie niewielki.,

Ale żyjemy w kraju gdzie zarabiamy i wydajemy w złotówkach. Więc jak ktoś podaje w dolarach to odpieprza jedną wielką manipulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi odpowiedzieć co to za tabelka i co to za waluta w niej występuje bo ma się ona nijak do rzeczywistości .. Wiec zanim zarzucisz komuś kłamstwo to ja odpiszę że manipulejesz

 

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Real_GDP_growth,_2005%E2%80%932015_(%C2%B9)_(%25_change_compared_with_the_previous_year;_%25_per_annum)_YB16.png

 

Tu masz dane z Urzędów Statystycznych danego kraju i ni cholery nie wychodzi Twoje 3,6 %. Mało tego GDP per capita też wzrosło o 29%

GDP per capita w 2007 11366 a w 2015 to 14581

http://www.tradingeconomics.com/poland/gdp-per-capita

 

Więc powiem mi czemu kłamiesz wstawiając tabelkę która się ma nijak do rzeczywistości.. Skąd są te dane? Bo PKB w latach 08 czy 15 jest inne . Te warstości to jakaś manipulacja.

 

Po pierwsze primo, to Ty mówisz cytuję:

 

 

 

Polska przez 8 lat rządów PO była najlepiej rozwijającym się krajem UE i to ponad dwukrotnie szybciej od pozycji nr 2 . A ok 20 razy szybciej niż średnia UE

 

Nie podajesz kryteriów, walut, wskaźników, a sam tego wymagasz, faktycznie mogłem to zrobić, ale jak widać przyganiał kocioł garnkowi.

 

Źródło: http://en.classora.com/reports/t24369/ranking-of-the-worlds-richest-countries-by-gdp?id=243&groupCount=50&startIndex=1&version=2008

 

Na tej stronie pojawiają się dane jedynie do 2014, chciałem podać 2015 jako ostatni rok władzy PO, ale zdecydowałem że skoro opuściłem 2007 bo PO nie rządziło cały rok, tak 2015 też ostrzelę, poza tym nie chciało mi się robić vlookup'u z wikipedii, bo słabo się wklejało do excela. A w pierwszym rzędzie niestety pozostało wciąż 2015, mea culpa.

Ale żyjemy w kraju gdzie zarabiamy i wydajemy w złotówkach. Więc jak ktoś podaje w dolarach to odpieprza jedną wielką manipulację

 

Jeżeli chcesz zestawiać nasz nieszczęśliwy kraj z innymi krajami warto byłoby podawać dane w walucie globalnej.

 

EDIT: Zajrzałem do Twojego pierwszego linku z mojego pierwszego cytatu, widzę tam wartości procentowe.

 

Jeżeli mam 10 jabłek i po roku mam 100% więcej, a sąsiad Hans ma 1000 jabłek i po roku ma 30% więcej, to czy ja się rozwijam ponad 3x szybciej od niego? Nie róbmy k**** z logiki.

 

Zajrzałem też do drugiego linku, fajnie pięknie, ale zmieniłem kraj na Niemcy, które w mojej tabelce są zaraz nad nami i co? i to:

 

2008 Polska 11.810, Niemcy 42.367 różnica -30.557

2015 Polska 14.581, Niemcy 45.270 różnica -30.689

 

Nawet w przywołanym przez Ciebie per capita nie zapierdalamy, a to "dwukrotnie szybciej niż pozycja nr 2" jest już w ogóle groteskowe.

 

I Ty mi zarzucasz kłamstwo :D

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moja wina że nie przyjeliśmy planu marshala albo że nadal zabór pruski jest bardziej rozwinięty albo że nadal jesteśmy w europie środkowowschodniej? ja pi****le wy naprawdę daliście soę nabrać że od polityków w polsce wszystko zależy

No bo zależy. Politycy tworzą system polityczny i zmieniają w ten sposób rzeczywistość. Dwa razy straciliśmy niepodległość z powodu polityków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie Cardi bo

 

Po 1 Dolar w Europie nie jest waluta i nikt nie odnosi się do dolara a tylko do euro. W Europie dolar juz praktycznie nie występuje nawet w handlu ze Wschodem czy krajami arabskimi - nie jestem pewien co do wymiany handlowej z Chinami

Po 2 Jeśli zmiana kursu walutowego to wg Ciebie kryterium rozwoju gospodarczego to ja dziękuje bardzo za dyskusje. Porównuj rozwój kraju w wartościach bezwzględnych czyli jabłko do jabłka. Rozwój PKB Polski wg złotówki i Niemiec wg Euro a nie przeliczać na dolary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie Cardi bo

 

Po 1 Dolar w Europie nie jest waluta i nikt nie odnosi się do dolara a tylko do euro. W Europie dolar juz praktycznie nie występuje nawet w handlu ze Wschodem czy krajami arabskimi - nie jestem pewien co do wymiany handlowej z Chinami

Po 2 Jeśli zmiana kursu walutowego to wg Ciebie kryterium rozwoju gospodarczego to ja dziękuje bardzo za dyskusje. Porównuj rozwój kraju w wartościach bezwzględnych czyli jabłko do jabłka. Rozwój PKB Polski wg złotówki i Niemiec wg Euro a nie przeliczać na dolary

 

Fajno, no to popatrzmy w link #2, który podałeś.

 

 a9e816275b2a483484e06d02936910d3.png

 

 

 

:panda:  :panda:  :panda:

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żyjemy w kraju gdzie zarabiamy i wydajemy w złotówkach. Więc jak ktoś podaje w dolarach to odpieprza jedną wielką manipulację

Dlatego tabelkami, liczbami, procentami można dosyć swobodnie manipulować i jednocześnie udowodnić dowolnie wybrane tezy.,Tak samo można udowodnić ,że w USA jest większy ucisk fiskalny niż w Polsce,gdyż bogaci jankesi płacą 53% podatku a polscy oligarchowie  tylko 30%,.Tylko zarobki przy których w Polsce przysługuje maksymalna stawka podatku w USA kwalifikują podatnika do najniższej 10% stawki,a na dodatek takie dochody uprawniają do otrzymania pomocy socjalnej: food stamps ,VIC checks,mieszkania w housing pojects itp.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, no to popatrzmy w link #2, który podałeś.

 

 a9e816275b2a483484e06d02936910d3.png

 

 

 

:panda:  :panda:  :panda:

Wiem i dlatego ci napisałem że te Twoje dane są mało wiarygodne skoro PKB per capita urosło 28 % to niby jakim cudem PKB o 4% i twoja tabelka stoi w sprzeczności z danymi Baku Światowego GUSU i Unii Europejskiej. W każdym przypadku wzrost ok 30 % tylko u Ciebie 10 razy mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.