Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

czego brakuje Bartoszewskiemu w dorobku by zasłużyć na to miano

 

Jak to czego? Poparcia dla plującego na wszystko bełkotu ze strony KaczoKukizoBraunoKorwino internetowej bazy sfrustrowanej dzieciarni, mającej przekonanie o nieomylności swoich sądów. Czego jeszcze? występu w Radiu Maryja i przynajmniej kilku tekstów obrażających Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego, Frasyniuka, Piniora, Wałęsy, Solidarności, Sthura, Olejnik, Lisa, Kwaśniewskiego, Blidy, Solidarności, Polityki, i, najważniejsze, żydów.

 

To jak z muzyką rockową:

Kazik Staszewski powie, że Kaczyński był najlepszym prezydentem Polski? Wielki wokalista, ikona polskiej sceny niezależnej.

Kukiz rozpracował układ z Magadlenki? Muzyk pięćdziesięciolecia, itp, itd.

 

W drugą stronę, Maleńczuk - głuchy ćpun, analafabeta(?), piesek władzy. Lipiński (Tilt, Brygada Kryzys) - reżimowy artysta.

 

 

Nieznaczna tak naprawdę grupka ludzi stworzyła sobie na forach alternatywny świat, w którym modne jest plucie na wszystko co bardziej lub nie jest w miarę akceptowane społecznie. Podszywają to jakimś kloaczno-stadionowym patriotyzmem i maślanymi oczami do szkoły chicagowskiej i latają od Wykopu do Dragon Balla syfiąc tą zarazą po internetach.

 

Potem przychodzą wybory, standardowa porażka i męczenie dupy o tępym społeczeństwie, niemieckim kapitale, itp, itd.

 

I w sumie większość to prawda...

 

Tymińskiego jeszcze zbrakło obok Maleńczuka. Tego co śpiewa o sraniu na Polskę i polskie godło.

 

Kolejny rynsztokowy autorytet.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Ci się Tymon z Mozilem pojebali.

A Maciek nie aspiruje nawet do bycia autorytetem. Przyznał się, że jest artystyczną kurwą, stara się godzić to, co chce grać z aspektem finansowym i zabezpieczaniem przyszłości - i ok. A to, że się jeden z drugim z polityków śmieją - artystom więcej wolno z racji bycia artystami. Inna miara.

 

Jeden wór. Brylu chciał się wybić z wora a ok 2 miechów temu przyznał się, że brak patentów na jego utwory to był głupi bunt bo teraz zwyczajnie na jedzenie pożycza. Krzyki krzykami ale kasa musi się zgadzać. 

To samo Budzy mówił, Janerka. Ci, co się dorobili mówią o tym mało - Muniek, Grabaż. Co jakiś czas wrzucą wywiad pt"tak mi źle, tak mi szaro, kraj jest niefajny" i tyle tego. Święto Gruszy jest grane, kasa się zgadza, autorytetem raczej bym ich nie określił.

 

Autorytety polityczne? To, co BMF mówi - niepotrzebnie się Bartoszewski wmieszał w układy. Chciał, musiał? Whateva. Biorę go przez pryzmat całości życia, nie przez ostatnie 10 lat brudzenia łap polityką.

 

Tak mi się skojarzyło. Ostatnio skazali gościa, który był strażnikiem w Auschwitz. Ma teraz 95 lat i dostał jakiś głupi wyrok. I tak sobie myślę - z jednej strony symbolika, z drugiej łachanie gościa który nad grobem stoi. Różne aspekty sprawy, co robił dokładnie podczas wojny, czy był ochotnikiem, ilu przez niego zginęło. Trzeba było to robić jak gościu mógł faktycznie odpowiadać za cokolwiek.

 

Zabawy w sprawiedliwość w kontekście czy to 93 l Bartoszewskiego, 95 l nazisty czy nawet Jaruzela w wieku 85 lat - coś tu się nie rymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Ci się Tymon z Mozilem pojebali.

A Maciek nie aspiruje nawet do bycia autorytetem. Przyznał się, że jest artystyczną kurwą, stara się godzić to, co chce grać z aspektem finansowym i zabezpieczaniem przyszłości - i ok. A to, że się jeden z drugim z polityków śmieją - artystom więcej wolno z racji bycia artystami. Inna miara..

 

Nic nie pomyliłem. To był jakiś Marsz debilów przeciw Marszowi Niepodległości, bodajże 4 lata temu. Polska kolorowa czy inne badziewie. Faszyzm nie przejdzie i takie tam głosili. Media ostro nakręcały to wtedy, a w antymarszu było 200 osób i to jeszcze wspieranego niemiecką antifą. Tymiński, właśnie był i puszczał 11 listopada piosenki o jebaniu Polski i sraniu na godła.

 

Koelner, a co PiS ma wspólnego z prawicą?

 

Przecież Duda to żyd.

 

Chociaż i tak PiS lepszy niż PO.

 

Braun to zdecydowanie najlepszy kandydat z tej zgrai. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do emigracji to jest nowe badanie, które potwierdza sedno tego, o czym mówił Ely: http://www.workservice.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Az-1-2-mln-Polakow-zdecydowanych-na-emigracje-zarobkowa

 

np. osoby z wyższym wykształceniem stanowią tylko 19% rozważających wyjazd. 50% to ci, którzy nie mają dochodów, a 31% z pensją poniżej 2k. zarabiający ponad 3k to jedynie 8% biorących pod uwagę emigrację.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do emigracji to jest nowe badanie, które potwierdza sedno tego, o czym mówił Ely: http://www.workservice.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Az-1-2-mln-Polakow-zdecydowanych-na-emigracje-zarobkowa

 

np. osoby z wyższym wykształceniem stanowią tylko 19% rozważających wyjazd. 50% to ci, którzy nie mają dochodów, a 31% z pensją poniżej 2k. zarabiający ponad 3k to jedynie 8% biorących pod uwagę emigrację.

 

ale to przecież oczywiste, że w większości wyjazd rozważają osoby, które mają c***owo. co nie ma żadnego przełożenia na określanie ich mianem patologii, nieudaczników etc (nie znając powodów danej sytuacji ofc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do emigracji to jest nowe badanie, które potwierdza sedno tego, o czym mówił Ely: http://www.workservice.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Az-1-2-mln-Polakow-zdecydowanych-na-emigracje-zarobkowa

 

np. osoby z wyższym wykształceniem stanowią tylko 19% rozważających wyjazd. 50% to ci, którzy nie mają dochodów, a 31% z pensją poniżej 2k. zarabiający ponad 3k to jedynie 8% biorących pod uwagę emigrację.

Ale znowu nie ma geograficznego podzialu. Bo imo do UK leca wszyscy jak leci ale np. Do francji szwecji itp raczej specjalisci. A ze wiecej tych bez wyksztalcenia to nic dziwnego.

 

Co dziwi to fakt se jest 11% roznicy jak widze miedzy ludzmi z wyzsz wyksztalceniem a ti co zarabiaja 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wyższe wykształcenie to pojęcie względne.

 

lipa jest po UG i UJ z wykształceniem humanistycznym a także i z resztą. 

ale takie szkoły jak we Włocławku czy w Lesznie (Wyższe) to poziom liceum. 

 

dlatego statystyka to statystyka. 

 

 

julek,

Braun to nie jest sensowna kandydatura. to oszołom. 

 

wybór jest kiepski. a jakbym miał wybrać kogoś to wybrałbym Janusza Gajosa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu nie ma geograficznego podzialu. Bo imo do UK leca wszyscy jak leci ale np. Do francji szwecji itp raczej specjalisci.

owszem, ale i tak anglia+niemcy to ponad 50% wszystkich wyjeżdżających.

 

Co dziwi to fakt se jest 11% roznicy jak widze miedzy ludzmi z wyzsz wyksztalceniem a ti co zarabiaja 3000

dlaczego cię to dziwi? w czasach multumu ludzi po wszelkich logiach to IMO nic zaskakującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzecież dyskusja o emigracji zaczęła się od tego że z Polski wyjeżdżają najlepsi na co zareagowałem że to jeden wielki mit na co poszła kontra i potem to się już potoczyło

 

Generalnie moja teza jest taka że to w Polsce zostają ci lepsi a wyjeżdżają ci co sobie nie umieja poradzić z życiem więc ta emigracja suma sumarum nie jest aż tak szkodliwa ( mówię o większości nie o każdym przypadku z osobna) - bo w ich miejsce przyjeżdżają Ukraińcy może w mniejszej skali ale już teraz mamy ok 400-500 tys Ukraińców i nie wiem ilu Białorusinów ale stawiam że jakieś 100tys??

 

Jeśli z Polski zaczną wyjeżdżać masowo specjaliści - menedżerowie, informatycy inżynierowie to fakt mamy się czym martwić a tak to tylko pianę biją media i partie które są w opozycji

 

A no i Interia bo zauważam że oni regularnie wstawiają artykuły typu emigruj tam czeka na Ciebie praca za kilka tysi właściwie nie ma tygodnia bez takiego artykułu. Nie wiem czy to wynik tego że zauważyli że ludzie na to klikają czy jak ale oni czasem ten sam artykuł wtawiają co miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osoby z wyższym wykształceniem stanowią tylko 19% rozważających wyjazd. 50% to ci, którzy nie mają dochodów, a 31% z pensją poniżej 2k

 

Czyli dowiedzieliśmy się, że wyjazd rozważają tylko ci, którzy w Polsce są zepchnięci na margines :) Wow :)

 

Powaga - po co ma wyjeżdżać ktoś, kto dobrze się wykształcił ORAZ teraz dobrze zarabia? Mój kumpel wyjechał, bo chciał chodzić na mecze Arsenalu, ale to jest margines :)

Problem jest zupełnie inny. Dlaczego aż tak wiele osób zmuszonych jest chociażby myśleć o wyjeździe? To jest prawdziwa porażka. Normalny kraj potrzebuje ludzi niewykształconych, zawsze się tacy przydają do roboty i wcale nie muszą zarabiać jak w biedrze na kasie. AŻ 19% ludzi (blisko 1/5) myślących o wyjeździe ma wyższe? No kurcze, to już w ogóle jest masakra. Pięknie, pięknie...

 

Nasz kraj podcina skrzydła, to jest brutalna prawda. Zupełnie inaczej niż Anglia, która wręcz zachęca żeby prowadzić własną działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzecież dyskusja o emigracji zaczęła się od tego że z Polski wyjeżdżają najlepsi na co zareagowałem że to jeden wielki mit na co poszła kontra i potem to się już potoczyło

 

inna sprawa to to, że 'najlepsi' to w społeczeństwie ile? 5%? Równie dobrze część tych najlepszych może się zawierać (nawet w większym proporcjonalnie stopniu niż ta 'gorsza masa'!) w tym szerokim zbiorze 8% zarabiających ponad 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.