Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

swoją drogą, naprawdę radziłbym robić jakąkolwiek selekcję w tekstach, na które powołujemy się, bo potem za argument w ew. dyskusji służy artykuł członkini Ruchu Narodowego studiującej resocjalizację, która w części głównej pisze:

 

W pewnych momentach jest to wręcz figura kolaboranta i zdrajcy.

 

a jej argumenty sprowadzają się do:

Wiele z podanych tam informacji może być plotkami, ponieważ stronka nie ma w sobie wiarygodnego źródła. Sam autor tego zbioru zastrzega, że nie wszystkie informacje mają swoje potwierdzenie

 


wiem dlaczego bartoszewski jest nazywany profesorem i wzbudza to we mnie taki sam uśmiech politowania, jak kiedy słyszę o ,,doktorze lepperze"

skoro porównujesz obie te sytuacje, to chyba jednak nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem zamieszanie o nocnych wilkach od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj dowiedziałem się jednego, niesamowicie istotnego faktu odnośnie tej sprawy. 

Mowa o 10(sic!) motocyklistach. Czy to poważne? Gdyby to nie dotyczyło Polski, to bym się śmiał z tego przez tydzień, tak mi tylko głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi powiedz

a to że głównym źródłem i często jedynym świadkiem dla wydarzeń z biografii bartoszewskiego jest bartoszewski ci nie przeszkadza?

Bartoszewski był do końca swoich ostatnich dni tytułowany profesorem, bo:

- ma olbrzymi dorobek naukowy, kilkadziesiąt książek, setki artykułów, o historii II Wojny Światowej, pisanych także w okresie w którym było to niebezpieczne tj. w okresie Stalinizmu.

- nie miał szans na jakąkolwiek karierę naukową, jego pierwsze studia zostały przerwane przez aresztowanie UB, z drugich studiów został wyrzucony, jako były żołnierz AK aktywizujący się w opozycyjnych środowiskach mógł tylko pomarzyć o uczciwej drodze edukacyjnej.

- był tytułowany profesorem wizytującym w Monachium gdzie pełnił rolę wykładowcy.

- był wykładowcą KUL-u i kilku niemieckich uczelni.

- uważany jest przez ogromną liczbę osób w kraju i zagranicą, czy podoba się Wam to, czy nie, za autorytet.

 

każdy pojedynczo z tych argumentów może nie byłby tak przekonujący, ale łącznie, kwestionowanie nieformalnego nadania tytułu który z natury jest ... nadawany, wobec osoby która w każdym aspekcie teoretycznym i praktycznym jeżeli chodzi o pracę naukową, intelektualną, zdradzała, że na takie miano zasługuje, a która nie miała szans na zdobycie go przez poglądy, działanie w opozycji i - przede wszystkim - urodzenie się w takim kraju, to po prostu przejaw złej woli. odpowiedzcie sobie na dwa pytania, czego brakuje Bartoszewskiemu w dorobku by zasłużyć na to miano, i dlaczego tej jedynej brakującej rzeczy Bartoszewski nie mógł zdobyć. jeżeli ktoś porównuje Bartoszewskiego do Leppera, to nie wiem po co się produkuję...

 

to nie jest kwestia żadnego przeszkadzania. Bartoszewski, moim zdaniem niemądrze, pod koniec życia zaangażował się w spory polityczne i wielu ludzi nie potrafi tego oddzielić od pewnej perspektywy, przez co ofiarą staje się on sam, gdy jest bezpardonowo i z reguły niesłusznie atakowany. pisanie o nim jako o kolaborancie i zdrajcy na podstawie spekulacji ( i to popełnianych przez niechętne mu osoby) to po prostu sk****syństwo.

 

dalej nie napisałeś, na które pytania szczerze poznałbyś odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem zamieszanie o nocnych wilkach od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj dowiedziałem się jednego, niesamowicie istotnego faktu odnośnie tej sprawy. 

Mowa o 10(sic!) motocyklistach. Czy to poważne? Gdyby to nie dotyczyło Polski, to bym się śmiał z tego przez tydzień, tak mi tylko głupio.

Ta grupa pierwotnie miała być dużo większa. I możesz się śmiać z Niemców, bo jeszcze przed nami ich zblokowali. 

 

To, co chce wjechać teraz, to tylko pojedynczy goście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepoważne jest jednak to, że do Braniewa na jakieś tam obchody ich wpuścili, a przez Terespol już nie.. I teraz ci z Braniewa na pewno nie wrócą do siebie przez obwód Kaliningradzki tylko pojadą dalej, a reszta została zablokowana. Widać, że jedni celnicy mają taki punkt widzenia, a drudzy inni.

 

Dobrze choć, że na pewno nie wpuszczą Załdostanowa. Nocne wilki z Braniewa bez swojego lidera sobie przejadą, coś tam wykrzyczą i tyle.

 

Gdyby wpuścili całą zgraję, to na przejeździe by się nie skończyło, tylko na szumnej manifestacji takiej, żeby tylko nas skompromitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego brakuje Bartoszewskiemu w dorobku by zasłużyć na to miano

 

Jak to czego? Poparcia dla plującego na wszystko bełkotu ze strony KaczoKukizoBraunoKorwino internetowej bazy sfrustrowanej dzieciarni, mającej przekonanie o nieomylności swoich sądów. Czego jeszcze? występu w Radiu Maryja i przynajmniej kilku tekstów obrażających Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego, Frasyniuka, Piniora, Wałęsy, Solidarności, Sthura, Olejnik, Lisa, Kwaśniewskiego, Blidy, Solidarności, Polityki, i, najważniejsze, żydów.

 

To jak z muzyką rockową:

Kazik Staszewski powie, że Kaczyński był najlepszym prezydentem Polski? Wielki wokalista, ikona polskiej sceny niezależnej.

Kukiz rozpracował układ z Magadlenki? Muzyk pięćdziesięciolecia, itp, itd.

 

W drugą stronę, Maleńczuk - głuchy ćpun, analafabeta(?), piesek władzy. Lipiński (Tilt, Brygada Kryzys) - reżimowy artysta.

 

 

Nieznaczna tak naprawdę grupka ludzi stworzyła sobie na forach alternatywny świat, w którym modne jest plucie na wszystko co bardziej lub nie jest w miarę akceptowane społecznie. Podszywają to jakimś kloaczno-stadionowym patriotyzmem i maślanymi oczami do szkoły chicagowskiej i latają od Wykopu do Dragon Balla syfiąc tą zarazą po internetach.

 

Potem przychodzą wybory, standardowa porażka i męczenie dupy o tępym społeczeństwie, niemieckim kapitale, itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigManFan -  krótkie pytania ode mnie!

 

dlaczego ten wielce zasłużony dla całego świata profesor (dziwne, że nie dostał nobla) został  w tajemniczy sposób wypuszczony z obozu i co nim kierowało, że blokował przyznanie Orderu Orła Białego Pileckimu?

 

nazywanie ludzi inaczej myślących niż on i jego ukochana partia bydłem, tak wielkiemu intelektualiście nie przystoi, przeznasz chyba?

 

a to, że przez dużą ilość osób w kraju i zagranicą jest uważany za autorytet średnio mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dlaczego ten wielce zasłużony dla całego świata profesor (dziwne, że nie dostał nobla) został  w tajemniczy sposób wypuszczony z obozu i co nim kierowało, że blokował przyznanie Orderu Orła Białego Pileckimu?

2) nazywanie ludzi inaczej myślących niż on i jego ukochana partia bydłem, tak wielkiemu intelektualiście nie przystoi, przeznasz chyba?

1) Bartoszewski (oraz Geremek, Skubiszewski, Mazowiecki) nie blokowali przyznania Orderu Orła Białego Pileckiemu, a zgłaszali swoje wątpliwości wobec przyznawania tego Orderu zmarłym osobom. nie mogli oni niczego ''blokować'' bo przyznanie Orderu leży w kompetencjach Prezydenta RP. to było pierwsze, za czasów obecności Bartoszewskiemu w kapitule, i za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, takie odznaczenie dla zmarłej osoby i tego tyczyła się dyskusja wobec przyznania wyróżnienia Pileckiemu i Fieldorfowi. wg mnie znaczenie miał aspekt polityczny (tutaj można krytykować Bartoszewskiego), tyle, że zupełnie inną sprawą jest oskarżanie WB na zasadzie Płużańskiego. oczywiście, takie zachowanie mogło budzić pytania, tyle, że jeżeli ktoś zna poglądy Bartoszewskiego, czytał jego książki albo np. spotykał się z tematyką jego artykułów w PRL-owskiej opozycji - to wie, że twierdzenie, że blokował przyznanie Orderu Orła Białego Pileckiemu jest po prostu nieznajomością faktów i naginaniem rzeczywistości. Bartoszewski mówił, że Pilecki jest bohaterem, i dlaczego miałby przeciwnie swoim poglądom się zachowywać? tutaj dojdziemy znowu do niechętnych spekulacji, prawda?

2) oczywiście, że ta wypowiedź była skandaliczna i niepotrzebna. tylko moje pytanie brzmi, czy w ostatecznym rozrachunku, u osoby która aktywnie angażowała się w losy naszego kraju ponad 70 lat, takie jednostkowe wypowiedzi, powiedziane w bardzo podeszłym wieku, mają jakikolwiek impakt na ocenę ogólnego życiorysu. według mnie - byłoby dziwne, gdyby w rzeczywistości tak było.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, stary, naprawdę mam wyjebane czy ktoś tytułuje Bartoszewskiego profesorem (grunt, żeby sam siebie tak nie tytułował), premierem czy zwykłą kurwą, po prostu śmieszy mnie to, tak jak i twoje argumenty, typu był profesorem wizytującym w niemczech albo jest autorytetem, więc mu się należy. nonsens. znam typów co do kolesia od matmy w liceum mówią panie profesorze. i spoko. cokolwiek utrzymuje twoją łódkę na wodzie, jak to się mówi. jak dla mnie - stockton i malone dobrze napierdalali, to może w sumie przedstawimy ich jako b2b mistrzów?

 

dobra, sory za głupie (ale chyba dość trafne) porównanie, jestem styrany, nie chciałem swoich postem wywoływać takiego spięcia dupy (pozdro bostonfan), bartoszewski to dla mnie parówa za swoją działalność 3rpową, choć niewątpliwie warto się zainteresować jego przeszłością, zwłaszcza wątkiem domniemanego kapusiostwa

 

co do tych pytań to przeczytałem coś tam co wrzucił ktoś wyżej, duża część pytań to jakieś kłamstwa i insynuacje (jeśli wierzyć anonimowemu kolesiowi z c*** wie kąd), zresztą jeśli ich autorem jest ten typek nowak to nie ma co się dziwić. no, co nie zmienia faktu, że jeśli już to ciekawiłyby mnie odpowiedzi bartoszewskiego, a nie tego łebka z c***wiekąd

ide w kime, na razie chlopaki i bez ciezkich uczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik Staszewski powie, że Kaczyński był najlepszym prezydentem Polski? Wielki wokalista, ikona polskiej sceny niezależnej.

Kukiz rozpracował układ z Magadlenki? Muzyk pięćdziesięciolecia, itp, itd.

 

W drugą stronę, Maleńczuk - głuchy ćpun, analafabeta(?), piesek władzy. Lipiński (Tilt, Brygada Kryzys) - reżimowy artysta.

 

 

Akurat Kazik zjada wszystkich tu wymienionych. Po długiej przerwie Kukiz na drugim miejscu. c***owy przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.