Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy antydyskryminacyjne. Jak ktoś mnie pobije i będzie krzyczał nienawidzę Ciebie Maciek, dostanie maksymalnie 3 lata. Ale jeśli ktoś pobije geja i będzie krzyczał nienawidzę Ciebie pedale, to może dostać nawet 15 lat.

Zacytuj dokładne brzmieniu tego przepisu.

 

Czy wlasnie w warszawie trzaskowski nie podpisal zgody na budowe hotelu wylacznie dla osob lgbt ktory miasto bedzie w calosci utrzymywac?

 

Wyobraz sobie ze robia taki hotel wylacznie dla hetero.

 

I jak się ma ten ,,przywilej" do przywilejów Kościoła Katolickiego w Polsce albo przywilejów emerytalnych kilkunastu grup społecznych?

 

Zresztą to ma być hostel, a nie hotel. Swoją drogą domy samotnej matki albo domy pomocy społecznej to nie są swego rodzaju przywileje dla pewnych grup? ;] 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się ma ten ,,przywilej" do przywilejów Kościoła Katolickiego w Polsce albo przywilejów emerytalnych kilkunastu grup społecznych?

Nie wiem o jakich przywilejach kk mowisz.

 

Na przywileje emerytalne trzeba pracowac 20 lat. Tutaj wystarczy coming out:)

Zresztą to ma być hostel, a nie hotel. Swoją drogą domy samotnej matki albo domy pomocy społecznej to nie są swego rodzaju przywileje dla pewnych grup? ;]

Sa. Tak samo jak pogotowie opiekuncze. Czemu nieheteronormatywni maja miec przywilej specjalnej instytucji zajmujacej sie tym samym?

to nie są swego rodzaju przywileje dla pewnych grup? ;]

Wymien mi jeden przywilej w tym kraju ktory przysluguje tylko wtedy kiedy jestes heteroseksualny a kiedy nie jestes to nie mozesz z niego skorzystac.

 

Tutaj masz hostel tylko dla lgbt+. To jawna dyskryminacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich przywilejach kk mowisz.

 

Finansowanie z budżetu państwa, ulgi podatkowe, zniżki przy zakupach nieruchomości od samorządów, religia w szkołach finansowana z budżetu, zatrudnianie kapelanów w publicznych instytucjach, istnienie przestępstwa obrazy uczuć religijnych (dlaczego nie istnieje przestępstwo obrazy fanów Lakers?).

 

Na przywileje emerytalne trzeba pracowac 20 lat. Tutaj wystarczy coming out:) 

Agent Tomek został emerytem w wieku obecnego LeBrona. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa. Tak samo jak pogotowie opiekuncze. Czemu nieheteronormatywni maja miec przywilej specjalnej instytucji zajmujacej sie tym samym?

 

Wymien mi jeden przywilej w tym kraju ktory przysluguje tylko wtedy kiedy jestes heteroseksualny a kiedy nie jestes to nie mozesz z niego skorzystac.

 

Tutaj masz hostel tylko dla lgbt+. To jawna dyskryminacja.

 

Po pierwsze ja się nie upieram przy tym pomyśle. Śmieszy mnie natomiast, że takie coś jest podawane jako przykład nadzwyczajnego przywileju a w domyśle jako symbol upadku Europy.

 

Po drugie to nie ma być hostel dla każdej osoby homo, tylko dla tych w trudnej sytuacji z uwagi na orientację (poczytaj sobie jak to wyglądało wcześniej, bo przypominam, że to ma być reaktywacja hostelu a nie tworzenie go zupełnie od podstaw). Równie dobrze możesz się czepiać dlaczego na darmowe zajęcia z psychologiem dla dzieci alkoholików nie zapraszano osób z normalnych rodzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po drugie to nie ma być hostel dla każdej osoby homo, tylko dla tych w trudnej sytuacji z uwagi na orientację (poczytaj sobie jak to wyglądało wcześniej, bo przypominam, że to ma być reaktywacja hostelu a nie tworzenie go zupełnie od podstaw). Równie dobrze możesz się czepiać dlaczego na darmowe zajęcia z psychologiem dla dzieci alkoholików nie zapraszano osób z normalnych rodzin.

Warunkiem koniecznym jest bycie homo. Trudba sytuacja to warunek wystarczajacy.

 

Ja sie czepiam tworzenia hotelu z ktorego beda mogli korzystac wylacznie nieheteronormatywni. Takiej dyskryminacji ze wzgledu na orientacje seksualna jeszcze w polsce nie bylo.

Finansowanie z budżetu państwa, ulgi podatkowe, zniżki przy zakupach nieruchomości od samorządów, religia w szkołach finansowana z budżetu, zatrudnianie kapelanów w publicznych instytucjach, istnienie przestępstwa obrazy uczuć religijnych (dlaczego nie istnieje przestępstwo obrazy fanów Lakers?).

 

Przeciez wszystkie zwiazki wyznaniowe maja te same przywileje. Czemu uwazasz ze kk jest uprzywilejowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem koniecznym jest bycie homo. Trudba sytuacja to warunek wystarczajacy.

 

Ja sie czepiam tworzenia hotelu z ktorego beda mogli korzystac wylacznie nieheteronormatywni. Takiej dyskryminacji ze wzgledu na orientacje seksualna jeszcze w polsce nie bylo.

 

Tak samo jak warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach dla dzieci alkoholików było bycie dzieckiem oraz posiadanie co najmniej jednego rodzica alkoholika. To jest dyskryminacja osób, które miały 18 lat i jeden dzień (dwa dni, trzy dni etc) oraz dyskryminacja osób, których tatuś był nie alkoholikiem a hazardzistą. 

 

Przeciez wszystkie zwiazki wyznaniowe maja te same przywileje. Czemu uwazasz ze kk jest uprzywilejowany?

 

K.K. ma sporo większe przywileje niż inne związki wyznaniowe, z czego większość zagwarantowana w Konkordacie, który innych instytucji religijnych w ogóle nie dotyczy. Ponadto K.K. ma więcej przywilejów niż dowolna organizacja niereligijna. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach dla dzieci alkoholików było bycie dzieckiem oraz posiadanie co najmniej jednego rodzica alkoholika. To jest dyskryminacja osób, które miały 18 lat i jeden dzień (dwa dni, trzy dni etc) oraz dyskryminacja osób, których tatuś był nie alkoholikiem a hazardzistą. 

 

 

K.K. ma sporo większe przywileje niż inne związki wyznaniowe, z czego większość zagwarantowana w Konkordacie, który innych instytucji religijnych w ogóle nie dotyczy. Ponadto K.K. ma więcej przywilejów niż dowolna organizacja niereligijna. 

 

Uważasz, że dyskryminacją wobec Ciebie jest fakt, że nie mogłeś uczestniczyć w terapii DDA tylko dlatego, że nie jesteś DDA? Co jeszcze? Przywilejem jest wstrzykiwanie insuliny przez chorych na cukrzycę wobec ludzi, którzy są zdrowi? Jak ja mam z Tobą dyskutować, jak walisz takimi przykładami, że nie wiem, czy trolujesz, czy coś gorszego. Problemy w domu mają zarówno homo, jak i hetero. Takiego ośrodka w Warszawie potrzebują zarówno homo, jak i hetero. Nie można rozpatrywać przywilejów jednej grupy w stosunku do innej grupy zupełnie z nią niezwiązanej, nie rozumiesz tego? Dlaczego nie można było postawić hostelu dla wszystkich dzieciaków z problemami w domu, a postawiono tylko dla tych LGBT+?  Tu masz czystą sytuację obie grupy mają zapotrzebowanie na dokładnie taką samą pomoc, a pomoc otrzymuje tylko jedna z tych grup.

 

 

 

K.K. ma sporo większe przywileje niż inne związki wyznaniowe, z czego większość zagwarantowana w Konkordacie, który innych instytucji religijnych w ogóle nie dotyczy. 

 

 Jakie większe przywileje ma KK? Konkordat to nie jest przywilej.

 

 

Ponadto K.K. ma więcej przywilejów niż dowolna organizacja niereligijna. 

 

Jakie? Że organizacje religijne mogą się starać o dofinansowanie do obiektów kultu religijnego, a organizacje niereligijne nie? Jak mam Ci wyjaśnić, że tego się nie porównuje? 

 

Btw. KK już od dawna chce, żeby w Polsce był odpis podatku na cele religijne jak na Zachodzie, zamiast przelewów z budżetu państwa, ale żaden inny związek wyznaniowy w Polsce nie wyraził na to zgody, bo to oznaczałoby dla nich koniec istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o strajku nauczycieli? U mnie w pracy zdecydowana większość osób ma stosunek baardzo mocno negatywny do protestów

A Was to w ogóle dotyczy?

 

W Tsubasie był turniej juniorów, w którym Japonia mierzyła się z Niemcami, Włochami czy Francją. Praktycznie nie było różnic w wyglądzie pomiędzy zawodnikami europejskimi i japońskimi. Z kolei pomiędzy Lewandowskim, Błaszczykowskim i Piszkiem a Hondą, Okazakim i Kagawą takowe różnice są dość widoczne. Podobnie jak pomiędzy chociażby Stochem a Kasaim.

Na jednym anime budujesz teorię :) Mocne :)

Lagoon_Company.jpg

Odróżnij na tym zdjęciu białego od Japończyka, pewnie też nie dasz rady :)

 

 

W PRL nie było kultury korpo, telewizyjnych showmanów czy powszechnego zainteresowania światem celebrytów. Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe sprowadzały się głównie do harcerstwa, organizacji opozycyjnych i jakichś klubów wędkarskich. Wpływ Hollywood był znikomy, a preferencje alkoholowe mało różnorodne. Mało kto znał język angielski. Magic i Bird mieli w Polsce mniejszą rozpoznawalność niż Stoch ma obecnie w USA.  

Z typowo zachodnich trendów przebił się głównie rock'n'roll. 

Było tego mnóstwo, ale to mnóstwo. Po prostu tego nie znasz. Dużo więcej niż obecnie.

 

 Tutaj zgoda, ale ja przecież właśnie o tym mówię. Wpływ kultury amerykańskiej był widoczny w Europie zachodniej od co najmniej lat 60-tych, a w Polsce po 1989 roku, natomiast wpływu kultury chińskiej za bardzo nie widać, chociaż Chińczycy rozwijają się w szybkim tempie od jakichś 20-25 lat, z czego ostatnie 15 lat to okres wielkiej informatyzacji światowego społeczeństwa. 

 

Lat 30-tych. Gospodarka chińska 25 lat temu była wielkości hiszpańskiej albo kanadyjskiej. Trudno, by się jej wpływ uwidoczniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o strajku nauczycieli? U mnie w pracy zdecydowana większość osób ma stosunek baardzo mocno negatywny do protestów

Ja umiarkowanie popieram, bo widzę jaki jest problem z nauczycielami, że coraz mniej osób się decyduje na ten zawód co pewnie odbija się też na jakości nauczania. A z ciekawości - który strajk popierałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiarkowanie popieram, bo widzę jaki jest problem z nauczycielami, że coraz mniej osób się decyduje na ten zawód co pewnie odbija się też na jakości nauczania. A z ciekawości - który strajk popierałeś?

Bo mieszkasz w Warszawie. Problem z nauczycielami jest w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, czy Łodzi. Tam powinny być podwyżki. W mniejszych miastach i na wsiach to jest niemożliwe, żeby uczyć w szkole, jak nie masz znajomości ( przynajmniej jest tak na terenie w którym mieszkam), a nauczyciele-radni, którzy muszą publikować oświadczenia majątkowe mają w pitach naprawdę porządne pieniądze. 

 

W jakim sensie który? Strajk rezydentów popierałem. Strajk pielęgniarek bym na pewno poparł. 

 

Przygotowanie ? Jakie przygotowanie. Waść raczysz żartować. 

No właśnie o tym piszę.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiarkowanie popieram, bo widzę jaki jest problem z nauczycielami, że coraz mniej osób się decyduje na ten zawód co pewnie odbija się też na jakości nauczania. A z ciekawości - który strajk popierałeś?

Lol,prędzej w Polsce zabraknie cebuli niż nauczycieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.