Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest taka jak między gwałtem a seksem dobrowolnym. Za Rosji nie chcieliśmy być dymani a byliśmy, dziś sami oddajemy się komu chcemy. Na to pierwsze jest paragraf w tym drugim przypadku po prostu jesteśmy...

Wielu chciało być z Rosja tak jak wielu chce dziś z USA - to jeśli chodzi o opinię publiczną, choć trzeba przyznać ze jednak USA ma teraz pewnie znacznie większe poparcie niż miał ZSRR

Natomiast jeśli chodzi o władze myślę ze odwrotnie, Ci co rządzili chcieli iść naprzód razem z ZSRR, Ci obecni moga być po prostu szantażowani i przymuszani na różne sposoby, bo jak wyjaśnić inaczej spotkanie grupy wyszechradzkiej w Izraelu? Przeciez nasi czy Węgrzy na to nie wpadli, na to wpdł Izrael lub USA i wszyscy sie zgodzili choć to bez sensu.

Pewnie maja na nich haki większe niż te na Niesiołowskiego.

 

p.s. Róznica jest taka ze za ruska to nikt nas nie mógł wziać, bo rusek nie pozwalał, gwarantował granice na Odrze itp. Obecnie jestesmy jak dziwka przerzucana z rąk jednego alfonsa do drugiego, bierze nas każdy gdy ma ochotę, watpie by wszyscy Polacy tego chcieli, bo jedni moze by chcieli Berlina, inni moze Watykanu, a jeszcze inni USA, ale żeby tak wszyscy razem na zmianę? Nie wierzę ze to sie podoba komukolwiek

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru zadam to pytanie:

 

- a ten Watykan to w jaki sposób dyma Polskę???

W trochę podobny sposób jak Bruksela, co zabawne - konkordat narzuca nam to kiedy mamy mieć wolne, albo czego na religii będą uczone nasze dzieci. artykuł 22 punkt 4 mówi ze w miarę możliwości będziemy udzielać wsparcia materialnego obiektom sakralnym, co jest podobne do wspierania w miarę możliwości montowni imienia Balcerowicza - to mnie w sumie zaskakuje bo sugeruje ze tak jak montownie nie należą do nas tak samo te obiekty sakralne, bo przeciez jakby należały to nie trzeba by namawiac do ich remontowania za nasze.

A generalnie z konkordatu wynika ze gwarantujemy jakieś prawa w zasadzie obcym nie dostając nic w zamian - tak samo jak obecnie w stosunkach z USA, tyle ze skala i rodzaj "ulg" inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe dni wolne od pracy: Trzech Króli, Boże Ciało, Poniedzialek Wielkanocny to skandal. Zgadzam się.

 

Dzieciak zaczyna szkołę i w pierwszym tygodniu przynosi papier ze szkoły " Czy zgadzasz się aby Twoje dziecko uczęszczało na lekcje religii?? TAK/NIE.

 

Przerażająca jest ta watykańska okupacja.

 

Z tym biznesem z ZSRR to w latach 50-tych było tak, że na sprzedazy samego wegla do ZSRR straciliśmy pobad 600 mln dolarów.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nie mówie ze to przerażajace. To tylko przykłąd na to ze ktoś nam narzuca zasady, jednostronnie, nie dajac nic w zamian.

Bez tego konkordatu być moze sami bysmy sobie takie narzucili i byłoby jak jest.

Tyle ze to nie zmienia faktu ze oni  tez nam narzucaja pewne rozwiazania jak np. KE

I nie mówie ze te rozwiazania są złe, chodzi o sam fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym biznesem z ZSRR to w latach 50-tych było tak, że na sprzedazy samego wegla do ZSRR straciliśmy pobad 600 mln dolarów.

 

Otóż nie. Węgiel ruscy wybierali w zamian za nasz udział w podziale reparacji od Niemców. My nigdy reparacji z puli staninowskiej nie dostaliśmy, a ruscy węgiel wybierali hurtowo. W końcu PRL po śmierci Stalina poczuł się odważny i zaproponował zrzeknięcie się prawa do swojej części reparacyjnego tortu w zamian za zaprzestanie dymania nas na węgiel.

 

Między innymi dlatego te żądania reparacji wyglądają zabawnie.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wykorzystywaniem nas przez zsrr to mam ogromne wątpliwości.

Ludzie daja jakieś przykłady, ale zawsze tylko potwierdzajace tą tezę, a tych w drugą stronę nie podaja, bo tak jest przyjemnie gdy nasze problemy są winą zsrr a nie nas samych.

Mieliśmy jednak tanie licencje na uzbrojenie, tanie surowce i nie wiem co tam jeszcze. W dzisiejszych czasach za 200 rakiet Patriot płacimy 5000 mln dolarów, plus dojdą do tego koszty obsługi i eksploatacji (offset jest szczątkowy) a to tylko jeden kontrakt.

 

Ktoś gdzieś nazywał zsrr jedynym "antyimperium" w historii, bo imperia ciagna z kolonii, a zsrr na pewno dotował Kubę. Nie potrafię na teraz znaleźć linka ale Korwin twierdził ze zsrr więcej Polsce dawał niz zabierał i miał na to jakieś dane.

Na razie musze się wiec poddac nie majac linków ale jak znajdę to wróce :tongue:

 

p.s. Na szybkiego znalazłem opracowanie z 1993 a wiec już z "wolnej Polski" ale jeszcze nie przekręconej ideologicznie :)

 

"Sytuacja płatnicza i niekorzystne saldo handlowe krajów socjalistycznych z krajami zachodnimi wymuszały bardzo wysoki stopień pokrycia potrzeb surowcowych krajów socjalistycznych przez ZSRR, niezbędny dla utrzymania wzrostu gospodarczego tych krajów. W związku z tym stawały sięone coraz bardziej uzależnione od handlu z ZSRR."

 

Czyli wszyscy handlowali z zachodem na minusie, a ten minus nadrabiali handlując z zsrr który był z zachodem na plusie dzieki sprzedaży surowców - już to pierwsze pokazuje ze to zsrr utrzymywał nas i resztę RWPG

 

"W okresie lat 70-tych obroty ze Związkiem Radzieckim stanowiły jeden z najbardziej dynamicznych sektorów polskiego handlu zagranicznego, a radzieckie zamówienia stawały się bodźcem do rozwoju wielkoseryjnej produkcji eksportowej."

 

Nasz rosnący deficyt z zachodem w latach 70-tych (import towarów "luksusowych" i technologii) pokrywaliśmy nie tylko dzięki długom ale tez dzięki rosnacemu eksportowi do zsrr który był gotowy odbierać towar gorszej jakosci niż zachód.

 

"Powiązania specjalizacyjne i kooperacyjne były jednak często niekorzystne dla naszej gospodarki ze względu na podporządkowanie ich przede wszystkim potrzebom gospodarki ZSRR"

 

No taki minus, że musieliśmy sie dostosowac do potrzeb klienta, ale przeciez dziś też tak jest, choć w roku 1993 (w czasie pisania artykułu) wciąz mogło sie wydawac dziwne ze to producent ma sie dostosowac do klienta a nie odwrotnie :)

 

"Znaczną część importu z ZSRR stanowiły w 1982 roku dodatkowe dostawy surowców i materiałów oraz artykułów rynkowych w ramach pomocy udzielanej w tym czasie Polsce w zaopatrzeniu materiałowym przemysłu i łagodzeniu trudności na rynku konsumpcyjnym."

 

Tu juz otwartym tekstem ze ruskie nam udzieliły pomocy po stanie wojennym bo sami bysmy nie wyrobili

 

http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_93/i-126.pdf

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

jestem pewien że jakby Izraelowi gotowało się na bliskim wschodzie równie z ewakuacją to na bank PiS wydzieliłbym kawałek RP żeby mogli sobie żyć. druga sprawa że od ZSRR dostaliśmy Gdańsk, Szczecin, Wrocław , Mazury a od USA zostałaby linia Curzona i reszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien że jakby Izraelowi gotowało się na bliskim wschodzie równie z ewakuacją to na bank PiS wydzieliłbym kawałek RP żeby mogli sobie żyć. druga sprawa że od ZSRR dostaliśmy Gdańsk, Szczecin, Wrocław , Mazury a od USA zostałaby linia Curzona i reszta

 

 

Linia Curzona nie jest od USA tylko od naszych kochanych brytyjskich przyjaciół. I kwestia dostania Gdańska to nie była kwestia dostania go od ZSRR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max kolonko

Dawno go nie słuchałem bo przez pewien czas był na tym płatnym streemengu ale ostatnio wrócił do YT i nie wiem czy to tylko moje odczucia ale fscetowi coś się poprzestawiały pod kopułą

Robi z siebie jedynego słusznie myślącego, teksty typu "będę wam doradzał, nawet za darmo, ale zróbcie to dla Polski" "oni to zrobili po tych wszystkich moich wykładach! Pomimo tego oni to zrobili"

Trochę tu zalatuje autofantyzmem megalomanią i wszystkim podobnym

 

Kiedyś, choć czesto mam inne zdanie l, lubiłem włączyć jego kanał, ale ostatnie dwa które wrzucił są naprawdę przesycone butą i arogancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max kolonko

Dawno go nie słuchałem bo przez pewien czas był na tym płatnym streemengu ale ostatnio wrócił do YT i nie wiem czy to tylko moje odczucia ale fscetowi coś się poprzestawiały pod kopułą

Robi z siebie jedynego słusznie myślącego, teksty typu "będę wam doradzał, nawet za darmo, ale zróbcie to dla Polski" "oni to zrobili po tych wszystkich moich wykładach! Pomimo tego oni to zrobili"

Trochę tu zalatuje autofantyzmem megalomanią i wszystkim podobnym

 

Kiedyś, choć czesto mam inne zdanie l, lubiłem włączyć jego kanał, ale ostatnie dwa które wrzucił są naprawdę przesycone butą i arogancją

Mam identyczne odczucia. Gosc zwariowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odczucia. Gosc zwariowal.

 

Max kolonko

Dawno go nie słuchałem bo przez pewien czas był na tym płatnym streemengu ale ostatnio wrócił do YT i nie wiem czy to tylko moje odczucia ale fscetowi coś się poprzestawiały pod kopułą

Robi z siebie jedynego słusznie myślącego, teksty typu "będę wam doradzał, nawet za darmo, ale zróbcie to dla Polski" "oni to zrobili po tych wszystkich moich wykładach! Pomimo tego oni to zrobili"

Trochę tu zalatuje autofantyzmem megalomanią i wszystkim podobnym

 

Kiedyś, choć czesto mam inne zdanie l, lubiłem włączyć jego kanał, ale ostatnie dwa które wrzucił są naprawdę przesycone butą i arogancją

 

Sądzę, że to dlatego, że po założeniu własnej, płatnej platformy, gość zaczął żyć w bańce informacyjnej kreowanej przez samego siebie. Jakby nie patrzeć regularny odzew Youtube'owy jest zróżnicowany poglądowo, co mogło rewidować jego myślenie i obiektywizować nadawaną treść. Nie wiem jak to wygląda na jego platformie, ale może być tam po prostu zachwalany przez swoich fanów niezależnie, co powie. Max ewidentnie odleciał i możliwe, że właśnie przez to, że kanał się zamknął i stworzyło się kółko wzajemnej adoracji z dość charyzmatycznym wodzem/obiektem kultu na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.