Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz tylko na wykres a wojny nie traktuj tylko jako daty. Wojna ma swoje prawa i ekonomia i boom na dzieci to coś co jest związane stricte z wojną. Coś trzeba stracić by mieć większą motywację by odbudować. Chyba nie chcesz kolejnej wojny?

Kanada, Australia czy Szwecja tak wiele straciły na wojnie :)

 

Wielki Mur nie powstał tylko dla obrony państwa. Gdy było za dużo ludzi i zaczynał się głód, cesarz nakazywał otwierac granice by plemiona sąsiednie mogły zacząć pustoszyc wioski i miasta. Dzięki temu populacja wracała do zdrowej na ten czas ilości a poddani mieli motywację do odbudowy kraju.

Źródło.

 

Nie muszę zakładać, bo nie do tego się odnosilem. Liczyłem ręce do pracy. Tak samo jak posilkujemy się ludźmi z Ukrainy, których wydajność też jest przez pewne ograniczenia (język?) niższa tak samo można wykorzystać osoby w kwiecie wieku.

Ale tu nie chodzi o same ręce do pracy, ale o pewną strukturę społeczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to napisałeś, by potwierdzić to, że się nie nadajesz do praw wyborczych i bym miał na potrzebę tego szybki cytat?

Nie chodzi o liczbę mieszkańców. Problemem nie jest to, że Polska się skurczy o 5 milionów. Japonia ma 126 milionów i ma kryzys demograficzny. 

Chodzi o strukturę wiekową i społeczną i w tym tkwi problem.  

A co do tego, że nie spadnie nam nawet 5 milionów w tym wieku - prognoza ludności Polski na 2100 to 13 milionów. Nie spadek - liczba ludności. 

Po otwarciu granic 15 lat temu wyjeżdżali głównie ludzie młodzi a jakoś przez to komfort życia w Polsce wcale się nie obniżył (wręcz przeciwnie) a i na ulicach jakoś się zrobiło bezpieczniej, bo dużą część emigracji stanowiła patola.

Ponadto ty zwyczajnie nie rozumiesz, że dziecko Seby i Karyny nie będzie budować komputerów, ale istnieje duża szansa, że kiedyś ci ten komputer ukradnie. Do tego za kilkanaście lat z powodu automatyzacji nie będzie już zawodu kasjerki, zawodowego kierowcy i budowlańca, zatem nawet wielu porządnych ludzi będzie na rynku pracy bezużyteczna. 

System emerytalny powinno się reformować nie przez namawianie do bezmyślnego rozmnażania tylko poprzez zlikwidowanie możliwości przechodzenia na emeryturę w wieku 40 czy 45 lat, zwiększenie wieku emerytalnego kobiet oraz ograniczanie wydatków budżetowych, które można przeznaczyć na emerytury.

Poza tym zabawne, że chcesz mi ograniczyć prawa wyborcze bez żadnego konkretnego powodu, a randomowego Sebixa chętnie nagrodzisz socjalem na Brajanka i swobodnym dostępem do broni palnej.

Swoją drogą jestem ciekawy czy bykowe mieliby płacić również księża, zakonnicy, geje i lesbijki, a jeżeli nie to dlaczego. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po otwarciu granic 15 lat temu wyjeżdżali głównie ludzie młodzi a jakoś przez to komfort życia w Polsce wcale się nie obniżył (wręcz przeciwnie) a i na ulicach jakoś się zrobiło bezpieczniej, bo dużą część emigracji stanowiła patola.

Ponieważ mimo to odsetek ludzi w wieku produkcyjnym wzrastał i to szybko. 

 

Ponadto ty zwyczajnie nie rozumiesz, że dziecko Seby i Karyny nie będzie budować komputerów, ale istnieje duża szansa, że kiedyś ci ten komputer ukradnie. Do tego za kilkanaście lat z powodu automatyzacji nie będzie już zawodu kasjerki, zawodowego kierowcy i budowlańca, zatem nawet wielu porządnych ludzi będzie na rynku pracy bezużyteczna. 

Ile mamy w Polsce Seby i Karyn? Daj jakieś statystyki, ale nie z tego, że kuzyn sąsiadki twojej cioci zna osobę, którego była kiedyś chodziła z siostrą policjanta i stąd wiesz. Generalnie mowa nienawiści. Ludzie, którzy generalnie przez tą swoją kochaną elitę sami by zostali uznani za patolę, tworzy fikcyjne masy ludzi, by się poczuć lepiej.

 

 

Poza tym zabawne, że chcesz mi ograniczyć prawa wyborcze bez żadnego konkretnego powodu, a randomowego Sebixa chętnie nagrodzisz socjalem na Brajanka i swobodnym dostępem do broni palnej

Ja nigdzie nie stwierdziłem, że chcę komukolwiek ograniczyć prawa wyborcze. To Ty stwierdziłeś, że powinno się odbierać prawa wyborcze osobom, które nie nadają się za bardzo do głosowania. Ja po prostu przyznałem Ci rację, że mogłoby to być korzystne  :smile:

 

Swoją drogą jestem ciekawy czy bykowe mieliby płacić również księża, zakonnicy, geje i lesbijki, a jeżeli nie to dlaczego. 

 

Jak najbardziej :smile:

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mimo to odsetek ludzi w wieku produkcyjnym wzrastał i to szybko. 

 

Za kilkanaście lat rynek pracy nie będzie wcale potrzebował dużej liczby osób w wieku produkcyjnym a i sam wiek produkcyjny będzie coraz wyższy. 

 

Ile mamy w Polsce Seby i Karyn? Daj jakieś statystyki, ale nie z tego, że kuzyn sąsiadki twojej cioci zna osobę, którego była kiedyś chodziła z siostrą policjanta i stąd wiesz. Generalnie mowa nienawiści. Ludzie, którzy generalnie przez tą swoją kochaną elitę sami by zostali uznani za patolę, tworzy fikcyjne masy ludzi, by się poczuć lepiej.

 

Ośrodki Pomocy Społecznej są w każdej gminie, większość klientów to tego typu rodziny. Dodatkowo część Sebixów i Karyn nie korzysta z OPS, bo jako tako zarabia. A zatem trochę tych ludzi jest. 

 

Ja nigdzie nie stwierdziłem, że chcę komukolwiek ograniczyć prawa wyborcze. To Ty stwierdziłeś, że powinno się odbierać prawa wyborcze osobom, które nie nadają się za bardzo do głosowania. Ja po prostu przyznałem Ci rację :smile:

 

Ja stwierdziłem, że trzeba nieco rozszerzyć krąg osób pozbawionych prawa głosu w wyborach i zaproponowałem kryterium wiedzy o funkcjonowaniu państwa (weryfikacja tej wiedzy to już kwestia czysto techniczna). Czyli zaproponowałem podobne zasady co w przypadku np. prawa jazdy. Ty natomiast stwierdziłeś, że ja bym nie spełnił tego kryterium wiedzy o funkcjonowaniu państwa, bo tak i c***. 

 

Jak najbardziej :smile:

Chociaż tyle dobrego, że księżom i zakonnicom też by się wtedy dostało po kieszeni.  :moon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilkanaście lat rynek pracy nie będzie wcale potrzebował dużej liczby osób w wieku produkcyjnym a i sam wiek produkcyjny będzie coraz wyższy. 

Japończycy w latach 1990 mieli podobne nastawienie  :panda:

 

Ośrodki Pomocy Społecznej są w każdej gminie, większość klientów to tego typu rodziny. Dodatkowo część Sebixów i Karyn nie korzysta z OPS, bo jako tako zarabia. A zatem trochę tych ludzi jest. 

W każdej gminie znajdziesz też OSP. A jednak nie twierdzę, że połowa Polski to strażacy.

 

Ja stwierdziłem, że trzeba nieco rozszerzyć krąg osób pozbawionych prawa głosu w wyborach i zaproponowałem kryterium wiedzy o funkcjonowaniu państwa (weryfikacja tej wiedzy to już kwestia czysto techniczna). Czyli zaproponowałem podobne zasady co w przypadku np. prawa jazdy. Ty natomiast stwierdziłeś, że ja bym nie spełnił tego kryterium wiedzy o funkcjonowaniu państwa, bo tak i c***. 

Masz rację, oceniłem to tylko po przeczuciu, chociaż i tak je podtrzymuję  :panda:

 

Owszem, ale to pokazuje, że nieco przesadziliśmy z produkcją ludzi w latach 70-tych i 80-tych (głównie w pierwszej połowie) i nic się nie stanie jak trochę przystopujemy. 

A może mieliśmy transformację ustrojową? Już w Polsce brakuje 2 mln tej emigracji, i to mimo imigracji ukraińskiej.

Wspomniane przez Ciebie Czechy także mają ten problem. 

 

Chociaż tyle dobrego, że księżom i zakonnicom też by się wtedy dostało po kieszeni.  :moon:

Cieszysz się z tego, że ktoś straci pieniądze.

Mam nadzieję, że byłeś już grzecznie na manifestacji STOP MOWIE NIENAWIŚCI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zamiast księżom napisał "gejom", a zamiast zakonnicom, "lesbijkom" to czy byłaby to mowa nienawiści? :smile:

 

To było pół żartem, pół serio. Ale ogólnie to osoby homo nie są grupą jednolitą, tak można ich traktować jedynie w kontekście bykowego i tego typu spraw. Księża natomiast należą do jednej organizacji, zatem ich odpowiednikiem nie są geje czy lesbijki tylko np. działacze LGBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tvny w ostatnich dniach ida tak na ostro z przekazem ze sie w glowie nie miesci. Czekam na wywiad ojca wisniewskiego z pania olejnik.

 

odkąd zacząłem się interesować polityką, to staram się oglądać programy informacyjne wszystkich trzech głównych stacji. w poprzednim roku już nie dałem rady przetwarzać propagandy TVP; w ostatnim tygodniu TVN im dorównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd zacząłem się interesować polityką, to staram się oglądać programy informacyjne wszystkich trzech głównych stacji. w poprzednim roku już nie dałem rady przetwarzać propagandy TVP; w ostatnim tygodniu TVN im dorównał.

Tez mam wrazenie ze zostal juz tylko polsat do sensownego ogladania. Obejrzalem wlasnie kropke nad i. To bylo straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący wstęp do tego artykułu Newsweeka z lutego o Adamowiczu:

https://www.newsweek.pl/opinie/prezydent-gdanska-pawel-adamowicz-powinien-posluchac-lecha-walesy/gywn7lf

 

 

(...)A Paweł Adamowicz ma „miękkie podbrzusze” (...)

 

Wiem, że w innym kontekście te słowa padły, ale biorąc pod uwagę jak został zamordowany, to też "interesujące".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD

 

jakim cudem ta Olejnik zrobiła taką karierę?

Ja nie wiem. Serio, już pominę wszystko(jest co pomijać, tak to nazwijmy ;)), ale ilość razy kiedy wcina się rozmówcy w pół słowa w trakcie wywiadu przyprawia mnie o ... sam nie wiem co, słowo mi uciekło :D

 

Bill Simmons mnie może za bardzo rozpieścił, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.