Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jakby to był promil to jest wartość dodana ponad to co zapewnia państwo. Już nie mówiąc o tym, ile z tego co daje NFZ jest przeznaczone na sprzęt - a przez te 27 lat trochę się tego sprzętu WOŚPowego jednak nazbierało.

 

Jakby nie zbiórka Owsiaka to pewnie te pieniądze do służby zdrowia by nie trafiły tylko byśmy je wydali na coś innego. Wiadomo przecież, że to "nasze" pieniądze a nie Owsiaka ale dzięki jego zbiórce znajdują one drogę do miejsc, z których korzysta całe społeczeństwo.

 

Pewnie, że nieraz i dwa gada głupoty ale kto ich czasami nie palnie. Widać ile u nas plonu w łapu capu się zbiera :] Pewnie można by było coś zrobić lepiej ale kto komu broni rozkręcić bardziej przejrzystą i transparentną akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka/kilkanaście latemu powstała sekta, która wierzy, że roczny budżet Ministerstwa Zdrowia to jakieś 40 mln złotych rocznie i gdyby nie te owsiakowe 90 mln to umieralnosc noworodków byłaby na poziomie 10% rocznie.

 

Serio?

 

W żadnym normalnym, cywilizowanym kraju nikt nie próbował kopiować czegoś takiego jak WOŚP, a ponoć cały świat patrzy i podziwia.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co daje Owsiak to nie jest jeden procent tego

co daje rocznie NFZ.

 

Chwała wielkiemu NFZ i politykom! Cały czas zbierają kasę i potem dają Nam miliardy na leczenie!

Ale o czym Ty piszesz?

Wg Ciebie NFZ co roku wydaje na zakup sprzętu ponad 100 razy więcej niż WOŚP?

 

No a masz jakiś dowód na pokrycie swojej bzdurnej tezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przez sam ten wpis ze to akcja wyjątkowa na skale światowa ja akurat byłem dumny.

 

Z komentarzy po zamachu od lewej do prawej i od biskupa do Janusza już nie bardzo.

 

Koniec filmu Konsul pasuje jak ulał.

 

Akcje są na całym świecie nasza jest inna.

I mnie to cieszy.

A zaraz będzie zaorane bo wyczytaliscie o nieprawidłowościach finansowych fundacji.

Gdzie leży prawda ciężko będzie dojść.

I nie twierdze ze wszystko idzie idealnie.

Ale literalnie się nie da żyć i tak bo ktoś samochodem po bułki pojedzie służbowym a inny zaprosi na obiad swoją dziewczynę wiec nie ma idealnego modelu.

Kto z Nas okrada teraz pracodawcę i pisze w trakcie godzin roboczych ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka/kilkanaście latemu powstała sekta, która wierzy, że roczny budżet Ministerstwa Zdrowia to jakieś 40 mln złotych rocznie i gdyby nie te owsiakowe 90 mln to umieralnosc noworodków byłaby na poziomie 10% rocznie.

 

Serio?

 

W żadnym normalnym, cywilizowanym kraju nikt nie próbował kopiować czegoś takiego jak WOŚP, a ponoć cały świat patrzy i podziwia.

A jednak to coś fajnego. Chciałbyś to w innym kraju skopiować ustawą? :) Potrzeba takiego Owsiaka i określonego kontekstu społeczno-politycznego. Orkiestra przecież nie zaczęła grać w niedzielę, tylko dawno temu.

 

Poza tym ich sprzęt faktycznie jest w tych szpitalach i ma znaczenie. Pogadajcie z ratownikami czy pielęgniarkami. Niby to nic w świetle budżetu, a jednak to zawsze maszyna więcej. Chociażby inkubator, w którym był mój syn miał naklejkę "zakupiono przez fundację WOŚP" data, kwota i takie tam.

 

Zawsze znajdą się jakieś oryginały, które każdą fajną ideę będą negować i niszczyć, bo w sumie nic innego w życiu do roboty nie mają. Szkoda tylko, że taki głos dostaje tubę w mediach i rządzie. Mam nadzieję, że już niedługo. Chociaż to pewnie próżna nadzieja, wciąż można zbić niezły kapitał polityczny na byciu na -anty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z innej strony - powiedzcie proszę co złego dla was osobiście niesie ta Owsiakowa zbiórka?

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk. 

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk.

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego.

Wyobrazmy sobie narracje opozycji jak pis blokowalby ulice adamowicza w gdansku...

Serio wierzysz w taki obrót sprawy ?

Czy po prostu tłumaczysz tą przedziwną teorię ?

Tlumacze przedziwna teorie.

 

Na pewno faktem jest ze koszty wosp ma chyba najwyzsze z wszystkich akcji charytatywnych ( tzn najwiekszy procent z kazdej zlotowki idzie na dzialalnosc fundacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk. 

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego. 

 

 

A co ma do tego Owsiak, że śmierć w katastrofie czy w wyniku mordu niesie ze sobą pewną gloryfikację osoby zmarłej/zabitej?

 

Adamowicz miał swoje wady i nie był idealnym prezydentem miasta tak jak Lech Kaczyński nie był prezydentem bez skazy i nie uczynił za swego życia tyle, żeby mu stawiać pomnik w każdym mieście...

 

A co do religii to kto w co wierzy to w moim życiu nic nie zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego Owsiak, że śmierć w katastrofie czy w wyniku mordu niesie ze sobą pewną gloryfikację osoby zmarłej/zabitej?

Twoja pytanie nie brzmiało co ma do tego Owsiak, ale co złego zrobiła według mnie ta zbiórka.

A śmierć w trakcie WOŚPu wzmocni strasznie ewangelizację.

 

Adamowicz miał swoje wady i nie był idealnym prezydentem miasta tak jak Lech Kaczyński nie był prezydentem bez skazy i nie uczynił za swego życia tyle, żeby mu stawiać pomnik w każdym mieście...

 

A co do religii to kto w co wierzy to w moim życiu nic nie zmienia...

Adamowicz nie był idealny? Zaraz będą za to ścigać heretyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk.

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego.

 

1. A to WOŚP gra od 2019? Pytanie nimha pozostaje nadal aktualne

 

2. Pewnie będzie ale w czym problem?

 

 

WOŚP gra od prawie 30 lat, co roku znajdują się krytycy i co roku WOŚP zbiera coraz więcej :) taki chyba już los tej akcji :)

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty piszesz?

Wg Ciebie NFZ co roku wydaje na zakup sprzętu ponad 100 razy więcej niż WOŚP?

 

No a masz jakiś dowód na pokrycie swojej bzdurnej tezy?

Piekna manipulacja Milordzie!

 

MC odnosil sie do wpisu Wrobla o tym jak to 'wosp robi wiecej dla szpitali i dzieci niz nfz'.

 

Pieknie przeszedles od tego do 'zakupu sprzetu' (co tam personel, co tam infrastruktura!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna manipulacja Milordzie!

 

MC odnosil sie do wpisu Wrobla o tym jak to 'wosp robi wiecej dla szpitali i dzieci niz nfz'.

 

Pieknie przeszedles od tego do 'zakupu sprzetu' (co tam personel, co tam infrastruktura!).

Pięknie manipiulujesz jak zwykle gdyż Camby wprost napisał ,że WOŚP daje mniiej niż 1% tego co daje NFZ.

 

WOŚP daje na zakup sprzętu więc proste pytanie jaki jest budżet na sprzęt medyczny NFZ? To jest mega proste bo nie wiem dlaczego masz pretensje do WIOŚP że nie daje na infrastrukturę?

 

Nie wiem jak jest teraz ale jak sie kiedys tym interesowalem ( 2010 ) to na pomoc szlo okolo 87 procent zebranych srodkow.

Czyli rzucasz oskarżeniami bez pokrycia. Aha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie manipiulujesz jak zwykle gdyż Camby wprost napisał ,że WOŚP daje mniiej niż 1% tego co daje NFZ.

 

WOŚP daje na zakup sprzętu więc proste pytanie jaki jest budżet na sprzęt medyczny NFZ? To jest mega proste bo nie wiem dlaczego masz pretensje do WIOŚP że nie daje na infrastrukturę?

 

 

Przeciez post oryginalny (Wrobla) mowil o dawaniu na 'szpitale i dzieci' - czyli cos wiecej niz tylko sprzet.

 

Nie mam zadnych pretensji do WOSPu nawet pisalem o tym ze pozytywnie oceniam calosciowe dzialania fundacji (kolejna manipulacja z Twojej strony - narzucanie oskarzycielskiego tonu lol).

 

Nie podoba mi sie tylko ta mityczna otoczka (sam Owsiak juz powiedzial, ze odpuszcza grzechy tym co dadzo do puchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A to WOŚP gra od 2019? Pytanie nimha pozostaje nadal aktualne

A co ma czas grania WOŚPu odnośnie tego, co mi się nie spodobało w tej zbiórce?

 

2. Pewnie będzie ale w czym problem? 

W tym, że nie lubię wybielania i wychwalania ludzi tylko z tego powodu, że zmarli, podobnie jak nie podoba mi się kreowanie polityki i propagandy na podstawie czyjejś śmierci.

 

Piekna manipulacja Milordzie!

 

MC odnosil sie do wpisu Wrobla o tym jak to 'wosp robi wiecej dla szpitali i dzieci niz nfz'.

 

Pieknie przeszedles od tego do 'zakupu sprzetu' (co tam personel, co tam infrastruktura!).

NFZ akurat wydaje 100 razy więcej niż WOŚP na sam sprzęt, MZ także finansuje. Oczywiście nie w sposób bezpośredni, ale ogólne wydatki na sprzęt są w takiej skali.

Dobre USG ginekologiczne kosztuje ponad milion, tomograf potrafi nawet 4 miliony, nowy ambulans ponad 4 miliony, a sam koszt roczny użytkowania jednego ambulansu to ponad 800 tysięcy złotych. 

Raczej to wszystko sprzęt powszechny, będący praktycznie w każdym szpitalu albo mający możliwości do wykorzystania.

I można zobaczyć jak na tle tego wygląda te 100 milionów od WOŚPu. 

Fajnie, że jest dodatkowe 100 milionów, podobnie jak miliony z mnóstwa innych akcji, ale te 100 milionów to kropla, której by się nie dało zobaczyć, gdyby nie nagonka medialna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.