Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam zapytanie..?

Po co wrzucasz takie rzeczy gdy Adamowicz jeszcze nawet w trumnie nie leży?

Komentujesz kilkulinijkowy post jednym zdaniem, gratuluję umiejętności kompresji.

Naprawdę nie ma co komentować. Ty wiesz lepiej a ciemny lud to kupi. Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Tecu.. opowiadasz się po stronie jednego z plemion.

W czym ci ludzie o których wrzuciłem cytaty są gorsi od niego?

Po prostu nie mam w zwyczaju mówić o kimś źle w czasie stypy. Tak mnie rodzice wychowali. Do rozmowy na temat tego co wkleiłeś, Odniosę się, ale nie teraz. W razie czego przypomnij, bo to ciekawa sprawa i mam nadzieję, że znasz więcej szczegółów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mieliby się zachować i nie interesuje mnie to jak wykorzystają tę tragedię. Jedynie wkurwia mnie że ciemny lud to kupi, zamiast - jak pisałem w (przed)ostatnim swoim poście - wyjebać ich na śmietnik i już nigdy takim ludziom nie powierzyć swojego.

jak nie wiesz to po co zabierasz głos? po wydarzeniu tak emocjonalnym obojętnie jak będą się zachowywać politycy to będzie zbijanie kapitału. dlatego lepiej zbijać dobrze dla siebie a nie źle. restgnacja Owsiaka nie wydaje mi się być polityką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie mam w zwyczaju mówić o kimś źle w czasie stypy. Tak mnie rodzice wychowali. Do rozmowy na temat tego co wkleiłeś, Odniosę się, ale nie teraz. W razie czego przypomnij, bo to ciekawa sprawa i mam nadzieję, że znasz więcej szczegółów.

ja również uważam, że o zmarłych powinno się mówić dobrze lub w ogóle nie mówić - dlatego wrzuciłem suche cytaty, nie komentując tego, żeby nie zginęły te informacje gdzieś w natłoku tego czym jesteśmy zarzucani, a żeby nasza koszykarska brać miała możliwość zapoznania się z nimi i sama wyciągnęła własne wnioski. Oczywiście te informacje można wygooglowac i szczegółowiej się z nimi zapoznać, żeby mieć pełniejszą wiedzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz to po co zabierasz głos? po wydarzeniu tak emocjonalnym obojętnie jak będą się zachowywać politycy to będzie zbijanie kapitału. dlatego lepiej zbijać dobrze dla siebie a nie źle. restgnacja Owsiaka nie wydaje mi się być polityką

 

Jako wyborca mogę sobie gdybać, więc sobie gdybam. Gdyby wszyscy zabierali głos w sprawach, w których mają 100% wiedzę, to to forum możnaby zamknąć. Gdyby politycy mieli chociaż trochę RiGCzu to pochowaliby Adamowicza z honorami jakie mu przysługują i zakończyli temat, a tak pewnie padną słowa "cześć jego pamięci" czy inne "niech spoczywa w pokoju", a imieniem tragicznie zmarłego nieboszczyka będą bujać na wszystkie strony. Obrzydzą nam tę śmierć tak jak obrzydzili nam Smoleńsk.

 

Co do Owsiaka to przecież nie pisałem, że to polityka. Wybrnął z sytuacji wzorowo i pewnie następny finał też poprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? historycy mają nie mówić o złych rzeczach, których dokonali zmarli? albo my w dyskusjach o martwych koszykarzach, że np. taki Moses był dziura w obronie?

Zbyt dosłownie wziąłeś to co napisałem :)

 

Jak emocje opadną, to zupełnie inna kwestia. Rozmowa ma sens, jak druga strona nie ma :gorącej głowy".

LeBron teraz też jest słaby w obronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jurek miał co chciał. Błysk reflektorów wciąż na nim.

W dniu śmierci Adamowicza nikt już nie gadał o kolejnym finale, kolejnym już rekordzie, o miliardzie. To wszystko stało się sprawą drugorzędną wobec tragedii. Jurek nie wytrzymał, zwołał konferencję, coś tam zaczął pieprzyć o Auchwitz, dzikim kraju i o tym, że on odchodzi.

Rozpętało się. Faceboook rozgrzany do czerwności z wklejanymi bezmyślnie apelami o to, aby Jurek został, bo bez ciebie to będzie bieda, dzieci i starcy poumierają, dołączyło stadko celebrytów z akcją #muremZaJurkiem.

Dziś dochodzi jeszcze żona Adamowicza, z apelem "Jurku nie odchodź".

 

Jurek nie będzie miał wyjścia - "ok, skoro tyle autorytetów na czele z komitetem noblowskim mnie prosi, to zostanę, mimo tego hejtu, kampanii oszczerstw wobec mnie, damy radę, będę dalej ratował polskie dzieci".

 

Kurtyna opada.

 

PS. Już się sam w tym przekazie pogubiłem. NIe wiem kto jest większą ofiarą? Adamowicz czy Owsiak cierpiący jak w Auschwitz.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fb łańcuszki z poparciem dla owsiaka to już na prawdę szczyt żenady. na pewno zmieni dzięki temu zdanie... chociaż z drugiej strony dowiedziałem się, co spora część znajomych ma w głowie. SIEMA

Ja tylko przypomnę, ze po zamachu smoleńskim Macierewicz został uznany za wariata, to wrzucę tylko kilka wypowiedzi z ostatnich dni dziennikarzy i polityków ze strony opozycji:

 

Zabòjca Pawła Adamoiwcza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkad rzadzi PiS,w placòwkach publicznych puszcza się tylko TVP.Jest więc dosyć jasne,jaki przekaz do niego docierał.Aż dotarł....

 

Dziś czas na żałobę, żal i milczenie. Ale jutro otwieram moją zdradziecką mordę. Po ludzku, wyraźnie i bez idiotycznych wątpliwości, jasno mówię: jeden psychol, mały i zakompleksiony facecik, rozwalił nam Polskę na kawałki! #StopNienawisci 

 

Czyszczę konto z hejtu. Ale powtórzę jeszcze raz: to był mord polityczny, stan sprawcy bez znaczenia, ważne pod wpływem jakich impulsów publicznych działał

 

Ponawiam apel do prezydenta @trzaskowski_ aby zmienić nazwę ulicy Nowogrodzkiej na ulicę Pawła Adamowicza. Niech pośredni współsprawcy tego politycznego mordu codziennie na kopertach i na pieczątkach widzę nazwisko tego, kogo ścigali i swoim szczuciem doprowadzili do śmierci.

 

No i na koniec, coś, co wczoraj już przepowiadałem:

Ta Śmierć nie może „pójść na marne”, choć wiem jak strasznie to brzmi. A może miesięcznice im. Pawła Adamowicza przeciw przemocy, nienawiści i łamaniu Konstytucji, 13 dnia każdego miesiąca (lub w najbliższą niedzielę tego dnia)? Czegoś nauczmy się od naszych sióstr i braci z PiS.

 

I to nie są cytaty anonimowych hejterów i wariatów tylko poważnych polityków, profesorów i dziennikarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wywiadu nadal nie rozumiem, za co Śpiewak został skazany:

Aktywista Jan Śpiewak został pozwany przez córkę byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
Bogumiła Górnikowska uważa, że doszło do zniesławienia, gdy radny warszawskiego Śródmieścia ujawnił jej rolę przy reprywatyzacji jednej z kamienic na Ochocie.
 
W październiku 2017 roku stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" przedstawiło kulisy reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Joteyki 13. Z ustaleń członków stowarzyszenia wynika, że kuratorem 118-letniej osoby, w imieniu której przejęto pół kamienicy z lokatorami, była córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
 
Górnikowska pozwała za tę informację Jana Śpiewaka. 

 

Przecież nawet z wywiadu z Górnikowską wynika, że to prawda ( ona tylko tłumaczy, że nie wiedziała iż ta osoba nie żyje, że działała w dobrej wierze i obligowało ją do tego prawo itd.), więc na czym ma polegać to zniesławienie?

 

Zresztą bardziej zastanawiające jest to, że skazuje się już po raz kolejny osobę, która stoi za ujawnieniem tej afery, a nie tych, którzy kradli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego wywiadu nadal nie rozumiem, za co Śpiewak został skazany:

 

Przecież nawet z wywiadu z Górnikowską wynika, że to prawda ( ona tylko tłumaczy, że nie wiedziała iż ta osoba nie żyje, że działała w dobrej wierze i obligowało ją do tego prawo itd.), więc na czym ma polegać to zniesławienie?

 

Zresztą bardziej zastanawiające jest to, że skazuje się już po raz kolejny osobę, która stoi za ujawnieniem tej afery, a nie tych, którzy kradli.

wrzucilem ten link przede wszystkim by pokazać ze ta sprawa jest bardziej skomplikowana niż to przedstawiał twój twitter (w szczególności ze autorem nie była osoba postronna).

Jesli chodzi o zniesławienie to nie wiem czego nie rozumiesz. Jeśli ktoś w mediach będzie cie oskarżał o kradzież/zabójstwo/whatever to go pozywasz. Tak tez zrobiła ta pani.

 

IMO, o ile było trochę przekrętów przy tych reprywatyzacjach i wrzucili wszystkich do jednego worka, tak tutaj strzelili kula w płot i teraz musza wykładać hajsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zniesławienie to nie wiem czego nie rozumiesz. Jeśli ktoś w mediach będzie cie oskarżał o kradzież/zabójstwo/whatever to go pozywasz. Tak tez zrobiła ta pani.

 

No ale skoro oni napisali, że ona była kuratorem zmarłego od 50 lat człowieka, a przecież to prawda, to na czym polega to zniesławienie? Szkoda, że całe akta sprawy i uzasadnienie zostały utajnione, bo nawet nie ma się do czego odnieść, ale z materiałów, które zacytowałem ( sprzed ponad roku, gdzie poszedł pozew i za co) i wywiadu, który zacytowałeś wynika, że Śpiewak nie napisał nieprawdy, więc nie wiem na czym polega zniesławienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro oni napisali, że ona była kuratorem zmarłego od 50 lat człowieka, a przecież to prawda, to na czym polega to zniesławienie? Szkoda, że całe akta sprawy i uzasadnienie zostały utajnione, bo nawet nie ma się do czego odnieść, ale z materiałów, które zacytowałem ( sprzed ponad roku, gdzie poszedł pozew i za co) i wywiadu, który zacytowałeś wynika, że Śpiewak nie napisał nieprawdy, więc nie wiem na czym polega zniesławienie.
no ale przecież nie chodzi tutaj o sam fakt bycia kuratorem tego współwłaściciela. Tylko o wnioski które wyciągnęli na podstawie tego faktu i które to zamieścili w mediach. Przecież zreszta w samym wywiadzie pyta konkretne pytanie od dziennikarza:

„Jak reaguje Pani na zarzuty o związek tej sprawy z dziką reprywatyzacją i  handlem roszczeniami?„

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.