Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Eh panowie.

 

Jak pisałem - nie siedzę w polityce, ale to było dość medialne, więc wszyscy gadają.

Rozmawiałem dziś w 2 osobnych luźnych gadkach z inteligentnymi, jakby się wydawało umiarkowanymi osobami z przeciwnych obozów jeśli chodzi o poglądy polityczne.

 

Dwukrotnie użyłem tego samego tekstu "nie chce mi się o tym gadać, parodia że i Pis i opozycja próbuje na tym od razu politycznie ugrać"

 

Dziwne, bo to co powiedziałeś jest akurat dość oczywiste, że obie strony będą próbowały coś na tym ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien tego co napisałeś?

Że na Woodstock idą dodatkowe pieniądze?

Z tego co ja wiem to na organizację idą pieniądze z odsetek i jest to swego rodzaju podziękowanie ludziom i sponsorom.

Mogę się mylić i nawet jeżeli jest inaczej to co w tym złego?

Przecież sam rzecznik festiwalu mówił, że pieniądze nie idą z WOŚP tylko od strategicznych sponsorów. 

 

Być może odsetki z datków kiedyś finansowały Woodstock ( choć jak dla mnie fakt, że pieniądze ze składki Owsiak trzyma na jakichś lokatach i finansuje z tych odsetek Woodstock też jest trudny do przyjęcia) , ale w tej chwili koszt Woodstocku to ponad 10 milionów złotych, więc nie ma opcji, żeby to było z odsetek, bo kwota jest na to o wiele za duża.

 

Nie wiem, czym to jest, ale wiem, że grono ludzi, które zbiera na WOŚP u mnie w mieście i grono ludzi, które jeździ na Woodstock, to dwie różne grupy. Może u Was jest inaczej, nie wiem, nieważne.

 

Co jest złego w tym, że fundacja zbiera na sprzęt dla umierających dzieci ( jakieś 100 milionów), a jednocześnie organizuje festiwal zupełnie niezwiązany ze zbieraniem sprzętu na umierające dzieci ( jakieś 10 milionów)? Jeżeli dla Ciebie nic, to spoko. Mnie to przeszkadza, dlatego nie wpłacam na orkiestrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczynski ma jakas dziwna slabosc do Kurskiego bo on powinien po pol roku poleciec. TVPiS nie da sie bronic i tylko zraza umiarkowany elektorat (niczego nie dajac w zamian). Dziwna ta slabosc bo Jaro sie zazwyczaj nie pierdoli z psujacymi pijar.

 

Swoja droga to fenomen, ze dwaj arguably najwieksi kutasiarze po obu stronach politycznej barykady w PL to rodzenstwo :smile:

 

 

 

Mało kto pamięta, ale Jacek Kurski odpowiadał za kampanię wyborczą Ligi Polskich Rodzin do Europarlamentu w 2004 roku. Nie wiem jak ten c*** to zrobił, ale LPR zajęło wtedy drugie miejsce, tuż za PO (czyli wyprzedziło PiS, SLD, PSL, partię Borowskiego i już dość popularną Samoobronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki są obowiązkowe i nierozliczalne. Ciekawe przy okazji jaki jest koszt ściągania podatków, administracji w stosunku do przykładowo 100 zł wydanych na leczenie w Polsce.

NFZ kosztuje około 1% budżetu, którym zarządza. 

Jaki znowu kult? Po prostu każdego człowieka z minimum RIGCZu to w jakiś sposób poruszyło, ale do kanonizacji jest od tego daleka droga.

Jeśli przez RIGCZ masz na myśli człowieka, który nigdy nie widział śmierci i umierającego człowieka, to masz rację.

 

A o kulcie możesz sobie poczytać na twitterze swoich ulubieńców.

Jak Ci pacjent umrze w szpitalu w LA w środę o 10PM to jaką datę wpiszesz do aktu zgonu? Proroku 

To, że wpiszę inną datę, nie oznacza wcale, że dla kogoś w LA ta śmierć nie nastąpiła w środę o godzinie 10 PM.

Czas jest też sam, strefa czasowa to tylko podawanie rachuby czasu względem miejscowego położenia wobec słońca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFZ kosztuje około 1% budżetu, którym zarządza. 

Jeśli przez RIGCZ masz na myśli człowieka, który nigdy nie widział śmierci i umierającego człowieka, to masz rację.

 

A o kulcie możesz sobie poczytać na twitterze swoich ulubieńców.

 

 

Ale Adamowicz nie umarł na zawał w wieku 70 lat, tylko został zamordowany w biały dzień na imprezie charytatywnej.

 

 

Jakich ulubieńców masz na myśli? Tylko konkretnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** mać. Ś.P. Adamowicz zmarł parę godzin temu a w Wiadomościach już sugerowanie czyja to wina, a Owsiak jak się pojawił przez te 5 sekund to nie było o jego rezygnacji, a jak odchodził od mikrofonu i dwukrotnie powtórzył "dziki kraj".

 

Ma racje. Dziki kraj. Nawet w takiej chwili warany z Woronicza nie potrafią zachować klasy, szacunku i choć odrobinę wstrzemięźliwości.

 

Nie no. Jadymy dalej z retoryką.

 

 

Aż nagram sobie powtórkę na Polonii i zweryfikuję. 

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-trwaja-rozmowy-na-odwolaniem-kurskiego/xm8epgm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk. 

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego. 

Ja obstawiam, że zaraz zaczną się jakieś miesięcznice w obronie konstytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczynski ma jakas dziwna slabosc do Kurskiego bo on powinien po pol roku poleciec. TVPiS nie da sie bronic i tylko zraza umiarkowany elektorat (niczego nie dajac w zamian). Dziwna ta slabosc bo Jaro sie zazwyczaj nie pierdoli z psujacymi pijar.

 

Swoja droga to fenomen, ze dwaj arguably najwieksi kutasiarze po obu stronach politycznej barykady w PL to rodzenstwo :smile:

 

Nawiązując do Twojej wypowiedzi można dodać, że nie kto inny a Krystyna Pawłowicz również ma siostrę, która znajduje się zupełnie po przeciwnej stronie barykady politycznej chyba.

 

Wg mnie to trochę dziwne, że polska scena polityczna dzieli całe rodziny ideologicznie i światopoglądowo, a może to tylko cyniczni krętacze wykorzystujący za pomocą manipulacji zdrrową tkankę narodu w celu utrzymania władzy i pozycji społecznej?

 

Dziwny ten nasz matrix

 

A a'propos NFZ, to Fundusz wydaje na sprzęt medyczny, czy szeroko pojętą infrastrukturę medyczną okrągłe 0 (słownie: zero) złotych rocznie, bo to nie jest jego zadanie. Uogólniając: fundusz ze składek zdrowotych obywateli zawiera umowy o świadczenia usług zdrowotnych z podmiotami i czuwa nad ich wypelnianiem (jakość, analizy, przesławne limity świadczeń) , nadzoruje wykonanie zadań zleconych przez MZ (badania przesiewowe etc) promuje zdrowie, refunduje leki, koordynuje refundacje kosztów leczenia za granicą i ogarnia cała biurokrację z tym związaną.

 

Sprzęt medyczny kupują natomiast same szpitale ze środków własnych (przekazanych właśnie przez NFZ za wykonywanie świadczeń medycznych) o ile oczywiście generują zyski na to pozwalające, organy prowadzące te szpitale czyli m. in. MZ, urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe, gminy miejskie i inne, oczywiście przy wsparciu ze środków rządowych jak i unijnych.

 

to tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 27 lat ludzie idą, wrzucają, korzystają i nie narzekają. Jest ich co raz więcej. Nie dajesz ? Nie dawaj i przestań pi*****ić hejt na człowieka, który zrobił więcej dla szpitali i dzieci niż każdy inny rząd i niby nfz. Obyś nigdy nie musiał korzystać ze sprzętu z sercem. 

 

Orkiestra do 2018 zebrała 825 mln złotych a tutaj http://www.nfz.gov.pl/bip/finanse-nfz/ masz link do wydatków nfz z ostatnich ośmiu lat. Przeczytaj i przestań pleść bzdury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto pamięta, ale Jacek Kurski odpowiadał za kampanię wyborczą Ligi Polskich Rodzin do Europarlamentu w 2004 roku. Nie wiem jak ten c*** to zrobił, ale LPR zajęło wtedy drugie miejsce, tuż za PO (czyli wyprzedziło PiS, SLD, PSL, partię Borowskiego i już dość popularną Samoobronę).

 

LPR był wtedy w zasadzie jedyną partią antyunijną i takie też hasła głosił.więc możliwe, że duża część z tych 22/23? % obywateli głosujących rok wcześniej przeciwko wejściu PL do EU to byli właśnie wyborcy LPR. Co spotęgowała oczywiście dużo niższa frekwencja w wyborach do PE.

 

Także w tej sytuacji jakiegoś geniuszu Kurskiemu bym nie przypisywał.

 

Bardziej ciekawi mnie dlaczego tak wyszydzani Misiek Kamiński, Giertych, Dorn i paru innych znależli taki cieplutki kurwidołek wokół Platformy i jej wyborcy nie dają shitu o tę sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem wyraźnie o metaforze, wiedząc, że jak napiszę w metaforze o złodzieju, to pomyślisz iż coś insynuuję...

 

No oczywiście, że to nie oznacza iż jest złodziejem, cieszę się iż rozumiesz, że nie uważam Owsiaka za złodzieja i nie jest to powód, dla którego nie wrzucam na WOŚP. Mimo wszystko dysponuję ograniczonym budżetem na akcje charytatywne i efektywne zarządzanie moimi pieniędzmi oraz brak finansowania inicjatyw niezgodnych z moim światopoglądem są istotnymi kryteriami doboru organizacji charytatywnej, którą wspieram:)

 

Oczywiście, że nie prześwietlam wszystkiego, ale wydając 2-3 tysiące rocznie na różne charytatywne akcje, to jest to już kwota, gdzie warto się z takimi rzeczami zapoznać. Jeżeli kupujesz np. nowego laptopa, czy komórkę ( bo to ten cenowy rząd wielkości), to też zwykle dłużej się nad tym zastanawiasz:)

Może po prostu nie wyrazasz się jasno.

Jedyny tekst jaki napisałeś o efektywności wydawania pieniędzy przez WOŚP to jakieś wyrwane z sufitu 87% z 2010 roku bez porównania z innymi fundacjami i bez żadnego linka potwierdzającego tę daną. Jak na osobę, która skrupulatnie sprawdza jak są wydawane jego datki charytatywne, to raczej słabo.

Przecież sam rzecznik festiwalu mówił, że pieniądze nie idą z WOŚP tylko od strategicznych sponsorów.

 

Być może odsetki z datków kiedyś finansowały Woodstock ( choć jak dla mnie fakt, że pieniądze ze składki Owsiak trzyma na jakichś lokatach i finansuje z tych odsetek Woodstock też jest trudny do przyjęcia) , ale w tej chwili koszt Woodstocku to ponad 10 milionów złotych, więc nie ma opcji, żeby to było z odsetek, bo kwota jest na to o wiele za duża.

 

Nie wiem, czym to jest, ale wiem, że grono ludzi, które zbiera na WOŚP u mnie w mieście i grono ludzi, które jeździ na Woodstock, to dwie różne grupy. Może u Was jest inaczej, nie wiem, nieważne.

 

Co jest złego w tym, że fundacja zbiera na sprzęt dla umierających dzieci ( jakieś 100 milionów), a jednocześnie organizuje festiwal zupełnie niezwiązany ze zbieraniem sprzętu na umierające dzieci ( jakieś 10 milionów)? Jeżeli dla Ciebie nic, to spoko. Mnie to przeszkadza, dlatego nie wpłacam na orkiestrę.

Przecież sam napisałeś, że to są inne pieniądze,więc dalej nie rozumiem w czym jest problem?

Lepiej trzymać na oprocentowanych lokatach do momentu wydania, niż nie, to chyba oczywiste?

Oczywistym jest to, że nie wszyscy przyjadą i nie w każdy gust się trafi, ale wszystkie znane mi osoby, które były na Woodstocku, działały lub działają na rzecz WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPR był wtedy w zasadzie jedyną partią antyunijną i takie też hasła głosił.więc możliwe, że duża część z tych 22/23? % obywateli głosujących rok wcześniej przeciwko wejściu PL do EU to byli właśnie wyborcy LPR. Co spotęgowała oczywiście dużo niższa frekwencja w wyborach do PE.

 

Także w tej sytuacji jakiegoś geniuszu Kurskiemu bym nie przypisywał.

 

Bardziej ciekawi mnie dlaczego tak wyszydzani Misiek Kamiński, Giertych, Dorn i paru innych znależli taki cieplutki kurwidołek wokół Platformy i jej wyborcy nie dają shitu o tę sytuację.

 

 

Ok, ale popatrz sobie na ówczesny roster LPR oraz chociażby PiS. To jest sukces Kurskiego, tak czy inaczej.

 

 

 

Giertych zmienił się z radykała w umiarkowanego konserwatystę a PO zawsze miało umiarkowanie konserwatywne skrzydło (Rokita, Gowin, Biernacki). Do tego on ma naprawdę sporo trafnych analiz sytuacji politycznej, nawet potrafi inteligentnie pośmieszkować. W jego przypadku zaszła nie tylko pewna zmiana poglądów, ale również styl uprawiania polityki. Gdyby obecnie był po stronie PiS napisałbym o nim to samo.

 

 

Notabene przypominam, że członkiem PO byli Gowin, Szydło i paru innych posłów PiS. Duda był członkiem Unii Wolności a Morawiecki jeszcze kilka lat temu wpierdalał ośmiorniczki u Sowy. Transfery są w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę chamskie tak nazywać panie Pawłowicz, Sobecką i Wróbel.

Sorry ale w licytacji na dupy jestes bez szans. Grodzka jest nie do przeskoczenia (obejscia w sumie tez)

W jego przypadku zaszła nie tylko pewna zmiana poglądów, ale również styl uprawiania polityki. Gdyby obecnie był po stronie PiS napisałbym o nim to samo.

 

Jaka niby zmiana stylu? On nigdy nie byl jakis kontrowersyjny w tym temacie (patrz Pawlowicz patrz Niesiolowski). Po prostu ma teraz poglady pasujace Tobie i jest go mniej w przestrzeni publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie wyrazasz się jasno.

Jedyny tekst jaki napisałeś o efektywności wydawania pieniędzy przez WOŚP to jakieś wyrwane z sufitu 87% z 2010 roku bez porównania z innymi fundacjami i bez żadnego linka potwierdzającego tę daną. Jak na osobę, która skrupulatnie sprawdza jak są wydawane jego datki charytatywne, to raczej słabo.

Przecież sam napisałeś, że to są inne pieniądze,więc dalej nie rozumiem w czym jest problem?

Lepiej trzymać na oprocentowanych lokatach do momentu wydania, niż nie, to chyba oczywiste?

Oczywistym jest to, że nie wszyscy przyjadą i nie w każdy gust się trafi, ale wszystkie znane mi osoby, które były na Woodstocku, działały lub działają na rzecz WOŚP.

Spoko, ja tu nie zamierzam nikogo przekonywac i powolywac sie na material dowodowy:)

 

Inne ale szkoda ze cena za bycie sponsorem wosp jest datek na woodstock a nie datek na wosp.

 

Pewnie ze lepiej trzymac pieniadze na lokatach jezeli nie ma sie pilnych wydatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.