Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem to jeszcze raz ( i chyba obejrzę jeszcze raz, bo nadal nie dowierzam, że to zrobili) i w połączeniu z materiałem, który sugerował, że to częściowo wina Owsiaka ( tzn. w sumie trochę mieli rację, ale czas, w którym to puścili to po prostu obrzydlistwo) , to będę bardzo zdziwiony, jak nie poleci minimum szef Wiadomości, za tę akcję. A nawet dopuszczam możliwość, że poleci Kurski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOŚP daje na zakup sprzętu więc proste pytanie jaki jest budżet na sprzęt medyczny NFZ?

W 2009 roky WOŚP zebraľ chyba coś około 35 mln złotych.

W tym samym roku zakupy NFZ na sprzęt medyczny wyniosły ponad 6 MILIARDÓW złotych.

Zakupy WOŚP na sprzęt to 0,58% tego co wydało polskie państwo.

 

Jeszcze coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dajesz to co Cię obchodzi jak ktoś wydaje swoje prywatne pieniądze?

 

Uwaga, będzie metafora, która nie oznacza, że Owsiak kradnie:)

 

Czy jeżeli widzę, jak osoba A okrada osobę B, to nie mogę tego nigdzie zgłosić, bo to nie moje pieniądze i nie powinno mnie to obchodzić?:) Bo trochę taka logika wychodzi z Twojego stwierdzenia.

A jakieś dowód na ten fakt? Bo sprawozdania finansowe WOŚP tego nie potwierdają

A i jeszcze jedno, jeżeli ten przystanek Woodstock, który nie jest finansowany z datków, a jest finansowany głównie od sponsorów ( czyli te wszystkie playe, allego, mbanki) i kosztuje jakieś 10 milionów złotych, to oczywiście w sprawozdaniu finansowym nie jest to wpisane, że Woodstock jest finansowany z datków, ale przecież play, allegro i mbanki płacą za organizację woodstocku, żeby mogły się reklamować podczas finału WOŚP, więc jak mam te miliony od nich na Woostock traktować, jak nie jako kasę, która poszła na Woodstock zamiast na sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli to dziecko wyrośnie na Hitlera/Stalina 2.0?

Szanse na to, Panie statystyku, są niewielkie. Chyba bym jednak zaryzykowałem, bo inaczej to możemy tylko zakazać rodzenia dzieci - tak prewencyjne :)

Uwaga, będzie metafora, która nie oznacza, że Owsiak kradnie:)

 

Czy jeżeli widzę, jak osoba A okrada osobę B, to nie mogę tego nigdzie zgłosić, bo to nie moje pieniądze i nie powinno mnie to obchodzić?:) Bo trochę taka logika wychodzi z Twojego stwierdzenia.

 

 

Masz dowody to idź do prokuratury i go zamkną. Nie masz, to nie rozpowszechniać plotek i insynuacji,bo to nielegancko i chyba też niezbyt po chrześcijańsku.

To czy to jest 87 czy 95% to nie jest kradzież, bo na to się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem to jeszcze raz ( i chyba obejrzę jeszcze raz, bo nadal nie dowierzam, że to zrobili) i w połączeniu z materiałem, który sugerował, że to częściowo wina Owsiaka ( tzn. w sumie trochę mieli rację, ale czas, w którym to puścili to po prostu obrzydlistwo) , to będę bardzo zdziwiony, jak nie poleci minimum szef Wiadomości, za tę akcję. A nawet dopuszczam możliwość, że poleci Kurski.

Kaczynski ma jakas dziwna slabosc do Kurskiego bo on powinien po pol roku poleciec. TVPiS nie da sie bronic i tylko zraza umiarkowany elektorat (niczego nie dajac w zamian). Dziwna ta slabosc bo Jaro sie zazwyczaj nie pierdoli z psujacymi pijar.

 

Swoja droga to fenomen, ze dwaj arguably najwieksi kutasiarze po obu stronach politycznej barykady w PL to rodzenstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, jeżeli ten przystanek Woodstock, który nie jest finansowany z datków, a jest finansowany głównie od sponsorów ( czyli te wszystkie playe, allego, mbanki) i kosztuje jakieś 10 milionów złotych, to oczywiście w sprawozdaniu finansowym nie jest to wpisane, że Woodstock jest finansowany z datków, ale przecież play, allegro i mbanki płacą za organizację woodstocku, żeby mogły się reklamować podczas finału WOŚP, więc jak mam te miliony od nich na Woostock traktować, jak nie jako kasę, która poszła na Woodstock zamiast na sprzęt?

Przy takiej logice, nie byłoby koncertów sponsorowanych, bo przecież mogliby dać na Caritas czy na inną fajną organizację.

Są to prywatne firmy, które same zarządzają swoimi wydatkami. Widocznie mają z tego korzyści.

Dlaczego młodzież ma się nie bawić? Inne organizacje nie organizują tego typu eventów? Kościół z pieniędzy wiernych?

Czepiasz się naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dowody to idź do prokuratury i go zamkną. Nie masz, to nie rozpowszechniać plotek i insynuacji,bo to nielegancko i chyba też niezbyt po chrześcijańsku.

To czy to jest 87 czy 95% to nie jest kradzież, bo na to się zgadzam.

Tecu, przeczytałeś moją uwagę w pierwszym akapicie? 

 

Oczywiście, że to nie jest kradzież!!!

 

To może inaczej, jak sąsiad chce kupić samochód w salonie obok za 50k, a ja wiem, że dwie ulice sprzedają ten sam za 47k, to czy mogę mu powiedzieć, skoro to nie moje pieniądze? :) 

Przy takiej logice, nie byłoby koncertów sponsorowanych, bo przecież mogliby dać na Caritas czy na inną fajną organizację.

Są to prywatne firmy, które same zarządzają swoimi wydatkami. Widocznie mają z tego korzyści.

 

Oczywiście, że mają z tego korzyści Tecu! Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden bank. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden operator komórkowy. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden serwis zakupowy. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden wydawca kart płatniczych. Dlatego, że bycie sponsorem WOŚP jest opłacalne. A jaka jest cena tego sposnsoringu? Parę milionów na Woodstock.

 

 

Dlaczego młodzież ma się nie bawić? 

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na to, Panie statystyku, są niewielkie. Chyba bym jednak zaryzykowałem, bo inaczej to możemy tylko zakazać rodzenia dzieci - tak prewencyjne :smile:

nie w tym rzecz. skoro mówisz, że każde dodatkowe to jakaś wartość dodana, to jak ją mierzysz? (i nie, nie chodzi o liczby.) naprawdę życie każdego człowieka jest tyle samo ważne? czy to Hitler czy Einstein?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tecu, przeczytałeś moją uwagę w pierwszym akapicie?

 

Oczywiście, że to nie jest kradzież!!!

 

To może inaczej, jak sąsiad chce kupić samochód w salonie obok za 50k, a ja wiem, że dwie ulice sprzedają ten sam za 47k, to czy mogę mu powiedzieć, skoro to nie moje pieniądze? :)

 

Widocznie Twój dobór słów o zlodziejach, nie nadąża za Twoją logiką.

Jasno insynuowałeś o zlodzieju.

 

Możesz oczywiście, ale to, że ktoś sprzedaje drożej nie oznacza, że jest złodziejem a także nie oznacza, że opłaca się zawsze brać to co najtańsze. Dochodzi moje zaufanie, przywiązanie do marki, jakość obsługi, dostępność i jeszcze wiele innych czynników. A Ty nawet nie udowodniłeś, że cena jest wyższa, a nawet jeżeli to nie uwzględniłeś innych czynników, bardzo indywidualnych.

 

Rozumiem, że jeździsz po mieście i wyszukujesz najlepsze promocje i super, ale nie każdy do tego przywiązuje wagę tak wielką.

W przeciwieństwie do Ciebie, ja nie mam problemu z dawa iem na różne organizacje i zwariowałbym gdybym każdej przeswietlał zeznania. Od tego jest Państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie nowej religii w postaci kultu Adamowicza? To co się będzie działo w tym roku, przyćmi Smoleńsk. 

Jestem w stanie się założyć, że w ciągu najbliższych lat Adamowicz także doczeka się filmu biograficznego. 

 

 

Jaki znowu kult? Po prostu każdego człowieka z minimum RIGCZu to w jakiś sposób poruszyło, ale do kanonizacji jest od tego daleka droga.

 

 

O kim w Polsce były ostatnio filmy biograficzne? Wałęsa (20 lat po odejściu z czynnej polityki), Riedel (10 lat po śmierci), Anna German (30 lat po śmierci), Religa (5 lat po śmierci), no i Papież. Średnio widzę zatem szansę na film o Adamowiczu w najbliższym czasie, o ile w ogóle taki powstanie (nie miał on przecież aż tak ciekawej czy intrygującej biografii). Aha, Smoleńsk to nie jest film biograficzny, Gulczas też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mają z tego korzyści Tecu! Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden bank. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden operator komórkowy. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden serwis zakupowy. Dlatego sponsorem WOŚP jest tylko jeden wydawca kart płatniczych. Dlatego, że bycie sponsorem WOŚP jest opłacalne. A jaka jest cena tego sposnsoringu? Parę milionów.

A jesteś pewien tego co napisałeś?

Że na Woodstock idą dodatkowe pieniądze?

Z tego co ja wiem to na organizację idą pieniądze z odsetek i jest to swego rodzaju podziękowanie ludziom i sponsorom.

Mogę się mylić i nawet jeżeli jest inaczej to co w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Twój dobór słów o zlodziejach, nie nadąża za Twoją logiką.

Jasno insynuowałeś o zlodzieju.

 

Możesz oczywiście, ale to, że ktoś sprzedaje drożej nie oznacza, że jest złodziejem a także nie oznacza, że opłaca się zawsze brać to co najtańsze. Dochodzi moje zaufanie, przywiązanie do marki, jakość obsługi, dostępność i jeszcze wiele innych czynników. A Ty nawet nie udowodniłeś, że cena jest wyższa, a nawet jeżeli to nie uwzględniłeś innych czynników, bardzo indywidualnych.

 

Rozumiem, że jeździsz po mieście i wyszukujesz najlepsze promocje i super, ale nie każdy do tego przywiązuje wagę tak wielką.

W przeciwieństwie do Ciebie, ja nie mam problemu z dawa iem na różne organizacje i zwariowałbym gdybym każdej przeswietlał zeznania. Od tego jest Państwo.

No przecież napisałem wyraźnie o metaforze, wiedząc, że jak napiszę w metaforze o złodzieju, to pomyślisz iż coś insynuuję... 

 

No oczywiście, że to nie oznacza iż jest złodziejem, cieszę się iż rozumiesz, że nie uważam Owsiaka za złodzieja i nie jest to powód, dla którego nie wrzucam na WOŚP. Mimo wszystko dysponuję ograniczonym budżetem na akcje charytatywne i efektywne zarządzanie moimi pieniędzmi oraz brak finansowania inicjatyw niezgodnych z moim światopoglądem są istotnymi kryteriami doboru organizacji charytatywnej, którą wspieram:)

 

Oczywiście, że nie prześwietlam wszystkiego, ale wydając 2-3 tysiące rocznie na różne charytatywne akcje, to jest to już kwota, gdzie warto się z takimi rzeczami zapoznać. Jeżeli kupujesz np. nowego laptopa, czy komórkę ( bo to ten cenowy rząd wielkości), to też zwykle dłużej się nad tym zastanawiasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w tym rzecz. skoro mówisz, że każde dodatkowe to jakaś wartość dodana, to jak ją mierzysz? (i nie, nie chodzi o liczby.) naprawdę życie każdego człowieka jest tyle samo ważne? czy to Hitler czy Einstein?

Poza ekstremalnymi przypadkami, jest.

Jeżeli znasz metodę, która umie przewidzieć przyszłość człowieka na etapie płodu, to zdradź ją światu.

Ja wierzę, że większość zdecydowana ludzi jest dobra i warto im dać szansę.

Dodatkowo, zupełnie nie bierzesz pod uwagę rodziców takiego dziecka. A to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.