Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej jasne ,że większość z Was jest przeciwko tym wartościom które symbolizuje SOL i przeciw słowom  Emmy Lazarus ,które są na tablicy umieszczonej pod pomnikiem.,

 

Ofc - w końcu to Polacy wprowadzili u siebie wizy :D

Dzis już spadam, Matrix jest zaj....ie silny, ale mam nadzieje ze choc na sekunde ktoś z was zwątpił w dotychczasowy system wartosci :smile:

 

o kierwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis już spadam, Matrix jest zaj....ie silny, ale mam nadzieje ze choc na sekunde ktoś z was zwątpił w dotychczasowy system wartosci :smile:

Oj, ja watpie caly czas i przy kazdej okazji, niestety twoja propozycja jest z tej ligi co plaska Ziemia albo Mormonizm, musisz przygotowac cos bardziej trzymajacego sie kupy, jesli chcesz otwierac ludziom oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukliński zdradził Twoich rodziców i dziadków, gdyby wybuchła wojna amerykanie skuteczniej zabijaliby członków Twojej rodziny.

Owszem Kukliński zdradził moich rodziców, dziadków wstępując do PZPR, robiąc karierę w LWP, służąc Sowietom. To, że potem zdradził komunistów robiąc z nich przez prawie 10 lat głupków to już tylko czysta satysfakcja.

Wiesz, skąd w Polsce taki kult marszałka Piłsudskiego po II wojnie(o wiele większy niż w II RP)? Tylko dlatego, że jego postać była zohydzana przez komunistów.

 

 

Moja definicja zdrady jest taka ze zdradził ten kto donosił obcym lub oczekiwał obcej interwencji.

Czy w takim razie przedwojenni działacze KPP dostający rozkazy z Kominternu, NKWD czekający na sowiecką interwencję byli zdrajcami? Kim był Jaruzelski współpracujący z Informacją Wojskową, któa była całkowicie podporządkowana Sowietom? Jak nazwiesz Jaruzela, który w 1980r. prosił towarzyszy z ZSRR, NRD o interwencję wojsk Układu Warszawskiego? Jedynym wtedy, który sprzeciwiał się interwencji był Kania.

Jaruzelski zatwierdzający atak z użyciem 200 głowic atomowych kim był?

Dezerterzy spod Lenino też byli zdrajcami czy trzeźwo myślącymi którzy ratowali swoje życia?

Wyższi wojskowi z LWP kim byli? Cały aparat państwowy PRL-u służący Sowietom jak nazwiesz jak nie zdrajcami?

 

Wszyscy ludzie których zdołałem o to zapytać (ludzi którzy pamiętaja "wyzwolenie") twierdzili ze to była wielka radość i ulga gdy ruskie weszły,

Piszesz, że Sowietów wszyscy witali radośnie. Ja pytam o rozwinięcie tego wątku, to Ty zamiast jakiś opracowań historycznych, dokumentów z archiwów piszesz, że zapytałeś wszystkich ludzi, któych zdołałeś. Jak rozumiem, rzetelne opracowania historyczne to dla ciebie częśc istniejącego matrixu.

Ile tych osób wypytałeś? Trzy, cztery, jedenaście?

 

 

No i na jakiej podstawie tak dokładne cyfry?

 

Przecież jeżeli referendum fałszowano i na szczeblu poszczególnych komisji i na szczeblu centralnym to nikt prawdziwych cyfr nie zna bo to niemożliwe. Te cyfry to też nic więcej niż tylko wiara, a to ze wyniki sa tak dokładne sugeruje ze to po prostu kłamstwo.

Ty pozostaniesz przy wierze, ja przy historykach, którzy grzebali latami w archiwach. Znasz takie coś jak wewnętrzny obieg dokumentów , raporty i w ogóle podstawową wiedzę ze szkoły na temat komunistycznego systemu?

Raporty, ogromna biurokracja, sprawozdania, ciągłe badanie nastrojów w terenie?

Nawet komisje złożone z podległych włądzy członków raportowały o tym, że ubecja zabiera protokoły i znika z nimi na wiele dni.

http://www.historiastrzelec.pl/images/referendum_1946.jpg

 

Poniżej masz raport Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej Bolesława Koseckiego z Nowego Sącza z notatką na temat prawdziwych wyników referendum.

 

http://www.ank.gov.pl/sites/default/files/36%20WRN%20147_0.jpg

http://www.ank.gov.pl/sites/default/files/37%20WRN%20147_0.jpg

 

Uwierz mi, że komunistyczna biurokracja wszystko niemalże notowała.

Twoja teza o tym, że komuniści w Polsce mieli w Polsce od początku wielkie poparcie jest nie poparta ŻADNYMI DOWODAMI. Tylko ślepo wierzysz, nic więcej.

Pewnie będziesz mi tez udowadniał, że w czasie okupacji partyzankta GL-AL cieszyła się wielką popularnością, a bandy Liska, szmalcownicy z "Iskry" na Rzeszowszczyźnie to zwykłe kłamstwa, w które ty nie możesz uwierzyć. Nie jesteś w stanie.

Jeszcze na dowód kochania komunistów w Polsce, koleś pisze, że przecież nikt po śmierci Stalina nie wyszedł na ulice? A kto miał wyjść skoro kilkanaście tysięcy polskiej młodzieży siedziało w obozach pracy m.in w Jaworznie, na kolejnych kilku tysiącach został wykonany wyrok śmierci, kilkadziesiąt tysięcy zginęło w lasach, wiele tysięcy zostało wywiezionych na wschód, a kilkadziesiąt tysiecy gniło w komunistycznych więzieniach, a  ich rodziny na wolności były zastraszane i inwigilowane.

Oczywiście, zaraz darkonza weźmie do ręki kalkulator i policzy, że to za mało, żeby stracić wiarę.

 

 

Byli za zsrr gdyby nie byli to mielibyśmy partyzantkę od 1945 aż do obalenia komuny.

Skoro partyzantka była a później zanikła to znaczy ze poparcie dla "reakcji" było niskie.

Chyba najlepszy fragment. Skoro komuniści w Polsce potrzebowali pomocy kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy NKWD i obecności kilkuset tysięcy żołnierzy sowieckich to dowód na to, że władza Bieruta w Polsce cieszyła się dużym poparciem. Na dowód , notatka agenta CIA -ciekawe czy na tę notatkę miał już wpływ "Cezary".

Rację miał Stalin, który straszył Bieruta czy Gomułkę, że gdyby nie pomoc sowiecka to polskie podziemie wystrzelałoby komunistów w Polsce jak kaczki.

W ogóle żyć w XXI wieku, mieć dostęp do google books, masy ebooków i pisać o "pańskiej Polsce" i strachu przed panami.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio trzeba mierzyć rzetelność tej najbardziej szkodliwej dla naszego kraju gazety? Gazety tak antypolskiej, że wyjebało skalę?

 

P.S. Nie umiem w cytaty :( Sorry

nie nie trzeba, ale zarzucanie komuś że nie sprawdził rzetelności jednego z dwóch największych brukowców wxkraju przy jednoczesnym jechaniu po wyborczej to trochę przypał

 

 

I nie, nie będę juleczku szukał twoich postów bo ja mam życie poza forum. Ale jeśli napisałem nieprawdę i nigdy sobie nie kpiles z GW to uroczyście serdecznie bozonarodzeniowo PRZEPRASZAM

 

 

Ja pi****le że też komuś się jeszcze chce dyskutować z tym komuchem darknoza...

Delta nie lubię twoich postów bo są z reguły kompletnie oderwane od rzeczywistości ale teraz to muszę ci pogratulować cierpliwości

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli za zsrr gdyby nie byli to mielibyśmy partyzantkę od 1945 aż do obalenia komuny.

Skoro partyzantka była a później zanikła to znaczy ze poparcie dla "reakcji" było niskie.

Obecnie we francji pojawił się ruch przeciwko władzy, jeśli będzie miał duze poparcie na ulice wyjdą w końcu miliony, jesli będzie miał małe powoli zaniknie. Tak jest wszedzie, skoro w Polsce aż do solidarności te ruchy nie były masowe, to znaczy ze poparcie komuchy miały.

Kurka, przeciez oni mieli poparcie nawet w 1993, wygrały obie partie postkomunistycznee:

o czym Ty piszesz? Nie rozmywaj dyskusji , dyskutujemy za tym że Polacy byli jak byk za zsrr , powtarzam Ci że kłamiesz. partyzantka Polska była większa po 45 niż w innych krajach europejskich za okupacji niemieckiej, żeby nie wojska radzieckie, terror i nkwd to by się udało. Bierut nawe musiał poluzować i razem Cyrankiewiczem brali udział w mszach , dopuścili Kościół oraz przeprowadzali iluzyryczne amnestie a jak poczuli się mocniej to znowu przycisnęli. jak na społeczeństwo które najwięcej wycierpiało w czasie II wojny to opór po 45 był niesamowity i godny pochwały, nawet nazwałbym desperacki. I co ma do tego 93 r? nie wiem , pływasz Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Ty piszesz? Nie rozmywaj dyskusji , dyskutujemy za tym że Polacy byli jak byk za zsrr , powtarzam Ci że kłamiesz. partyzantka Polska była większa po 45 niż w innych krajach europejskich za okupacji niemieckiej, żeby nie wojska radzieckie, terror i nkwd to by się udało. Bierut nawe musiał poluzować i razem Cyrankiewiczem brali udział w mszach , dopuścili Kościół oraz przeprowadzali iluzyryczne amnestie a jak poczuli się mocniej to znowu przycisnęli. jak na społeczeństwo które najwięcej wycierpiało w czasie II wojny to opór po 45 był niesamowity i godny pochwały, nawet nazwałbym desperacki. I co ma do tego 93 r? nie wiem , pływasz

Kłamiesz to Ty mówiąc, że partyzantka polska po 1945 była silniejsza niż za okupacji niemieckiej w innych krajach europejskich. Partyzantki we Francji, Jugosławii i ZSRR były znacznie silniejsze.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz to Ty mówiąc, że partyzantka polska po 1945 była mniejsza niż za okupacji niemieckiej w innych krajach europejskich. Partyzantki we Francji, Jugosławii i ZSRR były znacznie silniejsze.

we Francji było kilkanaście tysięcy w tym 40 tys polaków. z Titem i ZSRR się zgadzam ale nie wziąłem ich po uwagę. oczywiście musimy zachować proporcję oraz procentowy stosunek do ludności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Francji było kilkanaście tysięcy w tym 40 tys polaków. z Titem i ZSRR się zgadzam ale nie wziąłem ich po uwagę. oczywiście musimy zachować proporcję oraz procentowy stosunek do ludności

Kilkanaście tysięcy w tym 40 tysięcy Polaków? Widać, że jesteś humanistą.

Francuzów było znacznie więcej.

Jesccze zapomniałem o greckiej.

I mam do Ciebie pytanie: czy możesz wymienić wszystkie ataki podziemia na armię radziecką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście tysięcy w tym 40 tysięcy Polaków? Widać, że jesteś humanistą.

Francuzów było znacznie więcej.

Jesccze zapomniałem o greckiej.

I mam do Ciebie pytanie: czy możesz wymienić wszystkie ataki podziemia na armię radziecką?

napisz coś sensownego i na temat. jak masz pytania na jakiś temat to najpierw podaj swoje dane a później pytaj innych. po tylu latach wypadałoby abyś nabrał trochę kultury w dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz coś sensownego i na temat. jak masz pytania na jakiś temat to najpierw podaj swoje dane a później pytaj innych. po tylu latach wypadałoby abyś nabrał trochę kultury w dyskusji.

Ty rzucileś pierwszy tezą podaną bez żadnych danych. Może i bym nabrał, ale nie mam tutaj wzorców.

Angielska wiki podaje, że w we francuskim ruchu oporu działało 300000-500000 cytując prof Paxtona i Marcota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj RappaR, a znasz liczbę patyzantki antykomunistycznej w Polsce po wojnie?

Wiki Ci podaje, że we francuskiej w czasie wojny działało 300-500 tys.

Za działającego uznasz w Polsce członków siatki terenowej? Uskoka w końcowej fazie kryła jedna cała rodzina. Sam jeden zdesperowany Lalek miał w terenie kilkadziesiąt osób do pomocy. Cywilów.

 

Ataki podziemia na wojska radzieckie? Raczej były to kontrataki albo wychodzenie z okrążenia.

Potyczki Łupaszki z partyzantką sowiecką, achoćby i słynna Kuryłówka z Ojcem Janem i Wołyniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Nikt nie był głupi, żeby wprost na hurraaaaa atakować oddziały sowieckie.

Nie wymagaj tego od tamtych ludzi.

Na pewno polskie podziemie nie dorównywało ilościowo i sprzętowo ruchowi oporu w czasie wojny we Francji, Jugosławii czy Grecji.

Nawet polskie podziemie w czasie wojny mogło pozazdrościc zaopatrzenia Francuzom czy Grekom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty rzucileś pierwszy tezą podaną bez żadnych danych. Może i bym nabrał, ale nie mam tutaj wzorców.

Angielska wiki podaje, że w we francuskim ruchu oporu działało 300000-500000 cytując prof Paxtona i Marcota.

masz rację. czytałem pozycje Beevora Paryż Wyzwolony i użycie słowa największa była błędna. ale porównywanie francuskiego ruchu oporu do polskiego jest krzywdzące jeśli chodzi o zaangażowanie i ofiary. nawołując do dyskusji z darkonaza francuski ruch oporu przyjąłby ruskich z otwartymi rękoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Nikt nie był głupi, żeby wprost na hurraaaaa atakować oddziały sowieckie.

Ale byli wystarczająco głupi, by mordować dzieci, nauczycieli i chłopów.

Więc raczej brak ataku na oddziały sowieckie wynikał z tego, że byli po prostu słabi.

 

Nawet polskie podziemie w czasie wojny mogło pozazdrościc zaopatrzenia Francuzom czy Grekom.

Polskie podziemie w czasie wojny było dużo gorzej zaopatrzone od powojennego.

 

masz rację. czytałem pozycje Beevora Paryż Wyzwolony i użycie słowa największa była błędna. ale porównywanie francuskiego ruchu oporu do polskiego jest krzywdzące jeśli chodzi o zaangażowanie i ofiary. nawołując do dyskusji z darkonaza francuski ruch oporu przyjąłby ruskich z otwartymi rękoma.

Możliwe, tym bardziej, że sama partyzantka komunistyczna liczyła 100 tysięcy żołnierzy, a partia komunistyczna zdobyła najwięcej głosów w powojennych wyborach. Ale nie taka była teza.

Czyli ogółem wyszło, że były 4 podziemia, które stawiło większy opór Niemcom, niż Polacy Sowietom po 44. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja watpie caly czas i przy kazdej okazji, niestety twoja propozycja jest z tej ligi co plaska Ziemia

Płaskoziemcy to Ci co wierzą ze celem była nie kasa i władza ale krzewienie kultury, chrześcijaństwa i demokracji.

 

 

 musisz przygotowac cos bardziej trzymajacego sie kupy, jesli chcesz otwierac ludziom oczy.

Wszystko świetnie się trzyma kupy

Róznica polega nie na faktach a na punkcie z którego dokonujesz ich oceny

Skoro cywilizacja zachodu rzadzi w europie i ameryce a my jesteśmy pod jej wpływem to patrzymy niejako przez ich oczy, patrzymy z punktu widzenia waszyngtonu, berlina, brukseli, watykanu

Można jednak te same fakty zacząć interpretowac z innego punktu widzenia, np. z punktu widzenia połnocnoamerykańskich indian, wyglądałaby historia inaczej prawda?

Tak samo ocena z punktu widzenia "słowian" wyglada inaczej mimo ze fakty te same

To co napisałem to byłyby historyczne fakty gdyby to słowianie pisali historię i narzucali ją całemu światu, własnie wtedy pisali by o krucjatach przeciwko słowianom i o Polsce jako przedmurzu słowian a nie przedmurzu chrześcijaństwa która to optyke narzuca kościół bo dla niego taka rolę mogliśmy spełnić

To podobne do oglądania samochodu tylko z jednej pozycji, np. z przodu, ale samochód mozna obejrzec tez z tyłu, albo z boku i mimo ze to ten sam samochód to jednak inaczej wyglada z różnych miejsc/

Patrzenie tylko z jednego punktu widzenia pozwoliłem sobie nazwac matrixem, choć moze lepiej pasuje "koń z klapami na oczach"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nazwiesz Jaruzela, który w 1980r. prosił towarzyszy z ZSRR, NRD o interwencję wojsk Układu Warszawskiego?

 

Takiego jaruzelskiego nazwę bez problemu zdrajcą, bo to jest zgodne z definicją zdrajcy wobec Polski, a ja jestem Polakiem.

Ty zaś jesteś bardziej antykomunistą niż Polakiem dlatego masz problem z nazwaniem kuklińskiego zdrajcą mimo ze nim był

 

Poniżej masz raport Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej Bolesława Koseckiego z Nowego Sącza z notatką na temat prawdziwych wyników referendum.

Wierze ze komunisci faszłowali, jednak sposób fałszowania nie pozwala sie doliczyc rzeczywistych jego rozmiarów

Gdyby sfaszłowano to tylko centralnie, wtedy byłoby to mozliwe

Musze znaleźć kiedys chiwle czasu i wtedy znajde Ci rózne wyniki tego fałszowania, podawane przez róznych historyków, zobacze co Ty na to.

 

Twoja teza o tym, że komuniści w Polsce mieli w Polsce od początku wielkie poparcie jest nie poparta ŻADNYMI DOWODAMI. Tylko ślepo wierzysz, nic więcej.

 

Decydującym dowodem na to ze hitler miał poparcie  u niemców jest to ze niemcy sie do końca bili

i tak samo decydującym dowodem dla poparcia komunistów jest to ze ludzie chodzili do pracy i żyli swoimi sprawami, nie zorganizowali powstania przeciwkomusnitycznego,

Poparcie komunisci stracili pod koniec lat 70-tych i efektem były strajki, marsze, protesty - to jest dowód na brak poparcia

brak tak masowych protestów wcześniej jest dowodem na poparcie.

 

Jakims cudem po wojnie okazłao sie ze Hitler to jednak nie miał poparcia i tak samo po PRL okazało sie jakims cudem ze PRL też nie miał. Zwolennicy władzy w obu krajach magicznie wyparowali :smile:

 

Pewnie będziesz mi tez udowadniał, że w czasie okupacji partyzankta GL-AL cieszyła się wielką popularnością, a bandy Liska, szmalcownicy z "Iskry" na Rzeszowszczyźnie to zwykłe kłamstwa, w które ty nie możesz uwierzyć. Nie jesteś w stanie.

Zacytuje Ci raport CIA:

"Trudno ocenić dokładnie siły Partyzantów. Na bazie informacji którymi dysponujemy uważa się, że 40 000 do 50 000 ludzi to rozsądne wyliczenie na jesień 1946 roku."

Tyle było tego oporu w całym kraju przeciwko "okupacji gorszej niż niemiecka", tyle samo było powstańców w samej warszawie, a z czasem te 50tys malało bo ludzie zobaczyli ze da sie żyć w nowym systemi i nawet jeśli skrzywdził on 10% a moze i 20% ludności to pozostali popierali te zmiany jak edukacja, praca dla wszystkich, poczatki powszechnej opieki zdrowotnej, uwłaszczenie itp.

 

 

Chyba najlepszy fragment. Skoro komuniści w Polsce potrzebowali pomocy kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy NKWD i obecności kilkuset tysięcy żołnierzy sowieckich to dowód na to, że władza Bieruta w Polsce cieszyła się dużym poparciem.

 

I znów pomocny będzie raport:

"Sowieckie jednostki w Polsce mają zakaz angażowania się w bitwy z Partyzantami. Tylko jeśli zostaną zaatakowane mogą się bronić. Nawet gdy polskie władze proszą o sowiecką pomoc, odpowiedź jest zawsze jedna: „bez konkretnych instrukcji z Moskwy nie możemy wam pomóc”, mimo że wielu z ich wysokich oficerów zostało zabitych przez partyzantów. Niektóre specjalne jednostki, takie jak NKWD mają większą swobodę w walce antypartyzanckiej, ale nawet oni specjalnie się nie angażują."

 

I tyle bajek. Skoro partyzanci byli tak liczni a Moskwa zostawał sprawy swojemu biegowi to Ci partyzanci gdyby mieli poparcie wśród ludnosci i byli liczni poi prostu przejęliby władzę na podobnej zasadzie jak Polacy przejmowali władze w powstaniu wielkopolskim. Mieli przewagę i oparcie w większości więc władze przejęli, "żołnierze wyklęci" byli marginesem wiec nie było na to szansy

 

p.s. Tu musze sprostować, pewnie zaraz wądaze by stracili, bo ruskie w końcu zdecydowałyby sie na działanie, ale jak sie okazuje ruskie nie musiały nic zrobić, Polacy sami z Polakami rozgrywali tą partię i po prostu wygrali liczniejsi. Zrozumcie ze Ci polscy komuniści to byli patrioci, myśleli ze tak jest dobrze dla Polski, zupełnie tak samo jak dziś proamerykańscy patrioci myślą ze dobrze dla Polski jest w ramię w ramie z USA

o czym Ty piszesz? Nie rozmywaj dyskusji , dyskutujemy za tym że Polacy byli jak byk za zsrr , powtarzam Ci że kłamiesz. partyzantka Polska była większa po 45 niż w innych krajach europejskich za okupacji niemieckiej, żeby nie wojska radzieckie, terror i nkwd to by się udało.

Co by się udało? Chłopi chcieliby powrotu Panów i oddania ziemi która im komuniści przekazali? Czy moze chcieliby likwidacji powszechnego nauczania i likwidacji analfabetyzmu, a moze chcieliby powrotu bezrobocia?

Zrozum ze mimo represji zdecydowana wiekszosc społeczeństwa była za bo była beneficjentem tej zmiany która nastąpiła

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukliński zdradził swój kraj i rodaków, jest zdrajcą, to żaden bohater. Romantyczne opowieści o tym, że był przeciwko obecnemu układowi i to go usprawiedliwia można wsadzić między bajki w momencie przekazania planów m.in. stanu wojennego.

 

I zawsze w takiej sytuacji mam pytania - jak byłby oceniany przez ocalałych Polaków, gdyby jego decyzja i późniejsze działania przyczyniły się do zrzutów atomowych na Polskę (lub jakiekolwiek inne bombardowania)? Dalej byłby oceniany jako "bohater"? Jak byłby traktowany w Stanach ktoś, kto przyczynił się do zabicia milionów cywilnych obywateli Układu Warszawskiego? Koniunktora by się zmieniła i byłoby to samo, co z każdym zdrajcą - w najlepszym wypadku byłby zmarginalizowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydującym dowodem na to ze hitler miał poparcie  u niemców jest to ze niemcy sie do końca bili

i tak samo decydującym dowodem dla poparcia komunistów jest to ze ludzie chodzili do pracy i żyli swoimi sprawami, nie zorganizowali powstania przeciwkomusnitycznego,

Poparcie komunisci stracili pod koniec lat 70-tych i efektem były strajki, marsze, protesty - to jest dowód na brak poparcia

brak tak masowych protestów wcześniej jest dowodem na poparcie.

Jak rozumiem między 1832-1860 Rosjanie mieli masowe poparcie Polaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.