Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz też nie jest suwerenna, mamy na to świeże dowody w postaci respektowania wyroku TSUE.

To albo wtedy nie była i teraz nie jest, albo wtedy była i teraz jest.

 

jakby ci to powiedzieć. może tak: wtedy na siłę umieszczano obce wojska na polskiej ziemi i gdy ruscy wyjechali, to ludzie się cieszyli. teraz to my zabiegamy o to, aby te obce wojska u nas były i ich ewentualny wyjazd byłby niepożądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakby ci to powiedzieć. może tak: wtedy na siłę umieszczano obce wojska na polskiej ziemi i gdy ruscy wyjechali, to ludzie się cieszyli. teraz to my zabiegamy o to, aby te obce wojska u nas były i ich ewentualny wyjazd byłby niepożądany.

ale to nie jest odpowiedź na pytanie czym jest suwerenność lub niepodległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakby ci to powiedzieć. może tak: wtedy na siłę umieszczano obce wojska na polskiej ziemi i gdy ruscy wyjechali, to ludzie się cieszyli.

Jak ruskie wchodzili do Polski w 1944 i 1945 to Polacy się cieszyli bardzo, później - fakt - cieszyli się coraz mniej z ich obecności, chociaz sam mieszkajac przy ruskiej bazie i widując na ulicach ruskich nic do nim nie miałem ani oni do mnie, ale za młody byłem by rozumieć ze może byc inaczej i ze to nie jest normalne i ze tak nie poiwnno być.

Natomiast czy ludzie sie cieszyli jak ruskie wyjeżdżali? Nie wiem ilu forumowiczów to pamięta ale podejrzewam że wszyscy bez wyjatku mieli to gdzieś, ja tez maiłem to gdzieś. Politycy sie cieszyli w mediach a media nam powtarzały ze my też bardzo się z tego cieszymy, tak długo nam to powtarzały aż wszyscy w to uwierzyliśmy.

Przypomne jak wyglądał wyjazd okupanta

https://www.youtube.com/watch?v=Yw45NMOHC-A&t=207s

NIe widze tu radości z wyjazdu, widzę tu pożegnanie kolegów

 

 

 teraz to my zabiegamy o to, aby te obce wojska u nas były i ich ewentualny wyjazd byłby niepożądany.

 

Ja nie zabiegam,

o obce wojska mogą zabiegać tylko zdrajcy, bo obce wojsko służy zawsze interesom tego kto je wysłał, a nie interesom tego kto je u siebie trzyma

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest odpowiedź na pytanie czym jest suwerenność lub niepodległość.

bo nie miała być. pewnie nie ma w pełni suwerennego państwa, ale cały czas próbuje wytłumaczyć Darknozie, jak określona grupa ludzi patrzy na te sprawy (np. za sowietów polska była mniej suwerenna niż teraz), a co za tym idzie, że ten ich "paradygmat" jest spójny, więc on nie dyskutuje tu z ich poglądami, lecz własnym chochołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się tylko przekazać że próba mieszania obcych w polskie interesy to zdrada, zdradą jest kablowanie na Polskę do instytucji unijnych w oczekiwaniu na sankcje, zdradą jest działalność kuklińskiego, zdradą jest zapraszanie obcych wojsk do Polski.

Zdradą jest po prostu mieszanie obcych w nasze polskie interesy.

natomiast nie jest zdradą manifestowanie na ulicach, czy nawet zbrojny zamach stanu, jest co najwyżej bezprawiem, anarchią, czy wojskowym przewrotem.

 

Jak rozumiem sugerujesz ze kukliński mógł sie tak zachowac bo nie było suwerennej Polski, tylko że na skutek jego działań głowice atomowe zabijałby niesuwerennych Polaków i ginęliby oni w takim samym samym cierpieniu jak Polacy suwerenni, dlatego to czy Polska jest czy nie jest suwerenna nie ma znaczenia jeśli rozmawiamy o zdradzie, bo suwerennośc to pojęcie względne.

Dla komunistów PRL był jak najbardziej suwerenny, dziś dla PIS Polska jest suwerenna gdy robi laske USA a nie jest suwerenna gdy musi słuchać Brukseli.

A skoro suwerennośc jest pojęciem względnym i zalezy od tego która partia rządzi i od tego jakie są sympatie społeczeństwa to nie ma co mieszac tematu suwerenności z tematem zdrady

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieprawidłowa analogia, bo nie pokazuje efektów zdrady

Bardziej A od B zdradziła go i w efekcie zginęła w ogniu jądrowym razem ze swoimi dziećmi (albo dzieci oberwały sankcjami)

C od D zdradziła D i w efekcie zginęła w ogniu jądrowym ze swoimi dziećmi (albo dzieci oberwały sankcjami)

Nie patrz na A i C patrz na ich dzieci (40mln) i to czego one doświadczą.

 

Mówisz o C i D z przymusu, ale wbrew dzisiejszej propagandzie w 1945 większosc Polaków nie chciała miec "panów" tylko równość i sprawiedliwosc która obiecywali komuniści. To Panowie (których potomkowie dzis pisza historię) nie chcieli komunistów bo oni chcieli miec dalej swoje prywatne majątki a nie równość i sprawiedliwość.

Jak to później wyszło z tą równościa i sprawiedliwością to inna sprawa.

 

"W umysłach Polaków Anders i grupa londyńska to bogaci kapitaliści i posiadacze ziemscy. Chociaż „Londyńscy” Polacy mają pewną sympatię za walkę przeciw Sowietom i reżimowi warszawskiemu, nie można powiedzieć, że wielu Polaków chciałoby, żeby grupa londyńska przejęła władzę. Zwłaszcza robotnicy i chłopi czują, że powrót grupy londyńskiej do władzy oznaczałby przywrócenie nietolerowanych warunków życia z 1939 roku, z obecną dyktaturą lewicową zamienioną na równie niesmaczną dyktaturę prawicową."

http://krajwspanialy.pl/zolnierze-wykleci-raport-cia-1947/

 

Sugerujesz więc (zgodnie z narracją dzisiejszej propagandy) ze Polacy woleli USA niż zsrr ale w raporcie CIA stoi jak byk ze woleli ZSRR, więc w Twoim przykładzie nie jest tak jakbyś chciał bo A i B to Polska i zsrr a nie Polska i USA.

Sytuacja nie była zero-jedynkowa, ale wbrew dzisiejszej propagandzie wiecej sympatii było dla "równosci i sprawiedliwości" zamiast tego co było w IIRP.

 

p.s. Zgodnie z Twoją analogią to w sumie spokojnie KOD może prosić o sankcje na Polskę jeśli połowa Polaków nie lubi PIS (małzeństwo z przymusu) więc wtedy niech nam dowalą sankcje i to nie bedzie zdrada ze strony KOD-u?

 

Dla mnie nawet jak 99% Polaków będzie przeciwko PIS to próba uzyskania sankcji ze strony Europy to i tak jest zdrada! Jeśli sie PIS nie podoba i mamy przewagę jako opozycja to trzeba to załatwić u siebie, w swoim domu, a nie cudzymi rękoma, bo cudze ręce przy okazji wyjmą najlepsze kartofle dla siebie, gdy tyko pozwolimy mieszać im sie w nasze sprawy i rozstrzygac nasze spory

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz więc (zgodnie z narracją dzisiejszej propagandy) ze Polacy woleli USA niż zsrr ale w raporcie CIA stoi jak byk ze woleli ZSRR, więc w Twoim przykładzie nie jest tak jakbyś chciał bo A i B to Polska i zsrr a nie Polska i USA.

[/b]

gdzie jest napisane że Polacy woleli ZSRR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak interpretować to:

"nie można powiedzieć, że wielu Polaków chciałoby, żeby grupa londyńska przejęła władzę. Zwłaszcza robotnicy i chłopi czują, że powrót grupy londyńskiej do władzy oznaczałby przywrócenie nietolerowanych warunków życia z 1939 roku"

przeczytaj to jeszcze raz :) z naciskiem na „nie można że powiedzieć że wielu „ czyli trochę mniej niż wielu „ czują” czyli nie są pewni . w dodatku sfałszowane referendum oraz wybory to potwierdzają. przyznaje że sanacja była skończona przez wrzesień 39 ale ten „byk” u Ciebie brzmi zabawnie. opozycja powojenna, odsetek żydów w bezpiece oraz rządzie plus armia złożona przez oficerów rosyjskich świadczy o tym że przy takiej niemieckiej brutalnej okupacji najcięższej w Europie a być może na świecie ten entuzjazm był słaby , w dodatku wychodzi nadzieja że może pod ruskiem będzie może lżej. jestem za tym aby potwierdzić że nastroje tak jak pisałeś wśród chłopów i robotników były nastawione na socjalizm bo te zjawisko po wojnie i I i II panowało i w Europie i na świecie ( dlatego uruchomiono plan Marshalla) ale byłbym skłonny że Polacy woleli takiej komuny Gomułkowskiej z odwilży lub nawet Gierkowskiej a na pewno nie wersji ZSRR oraz stalinizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj to jeszcze raz :smile: z naciskiem na „nie można że powiedzieć że wielu..

To oznacza ze niewielu by chciało starych warunków.

Przeciez to oczywiste ze chłopi i robotnicy nie chcieli powrotu Panów, Ty jako chłop byś chciał?

Cały ten raport mówi ze poparcie dla "białych" jest ale maleje i nie ma przyszłości

 

w dodatku sfałszowane referendum

Teraz mozesz mnie obśmiać (bo nie mam na to linków i dowodów) ale ni ch...a nie wierze w dane o tych fałszerstwach, przynajmniej nie w tej skali.

Jak mi dziś historycy twierdzą że ludzie byli przeciwko temu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reforma_rolna_w_Polsce_(1944)#Skutki_reformy

To prędzej wierze ze wielodzietne rodziny są gotowe głosować przeciwko 500+

No i 1/3 ludzi nie chciała przesunięcia granicy na zachód? A z jakiego powodu nie chcieli?

Zróbmy dzis referendum w temacie, przesunięcia granicy na Ren i ze będziemy mogli wysiedlić tam niemców a sami zająć ich posiadłości - 1/3 zagłosuje przeciw? Ten IPN i reszta to wstydu dla mnie nie ma

 

 byłbym skłonny że Polacy woleli takiej komuny Gomułkowskiej z odwilży lub nawet Gierkowskiej a na pewno nie wersji ZSRR oraz stalinizmu.

A kto tam wiedział co to jest stalinizm. Ci co wiedzieli (garstka) to jasne ze nie chcieli

Większość pewnie bała sie komuchów, bo wtedy tez nimi straszono, ale jak komuchy zaczęły rozdawac ziemię, dzieciaki za darmo do szkoły prowadzać, likwidowac analfabetyzm u dorosłych to ludzie mimo ze woleli by Polski niezaleznej od nikogo odpuścili i zajęli się budowaniem tego co jest czyli komuny - przynajmniej wiekszość. Sporo ludzi dostwało po d...e ale mimo wszystko to był jakiś stosunkowo niewielki procent w stosunku do całości, albo w stosunku do tych co dostali ziemię lub cokolwiek innego.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 1/3 ludzi nie chciała przesunięcia granicy na zachód? A z jakiego powodu nie chcieli?

Zróbmy dzis referendum w temacie, przesunięcia granicy na Ren i ze będziemy mogli wysiedlić tam niemców a sami zająć ich posiadłości - 1/3 zagłosuje przeciw? Ten IPN i reszta to wstydu dla mnie nie ma

Akcja 3 razy NIE. Był to rodzaj manifestu przeciw komunistom, nie samego sprzeciwu wobec przesunięcia granicy. Dość powszechna wiedza. 

Zróbmy dzis referendum w temacie, przesunięcia granicy na Ren i ze będziemy mogli wysiedlić tam niemców a sami zająć ich posiadłości - 1/3 zagłosuje przeciw? Ten IPN i reszta to wstydu dla mnie nie ma

Raczej sporo więcej niż 1/3, ja bym na przykład zagłosował na nie. Ale tutaj mamy do czynienia z kompletnie inną sytuacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej sporo więcej niż 1/3, ja bym na przykład zagłosował na nie. Ale tutaj mamy do czynienia z kompletnie inną sytuacją. 

Ok, zły przykład, inna sytuacja, mamy mieszkania, pracę itp. ale tamci ludzie to były biedaki bez niczego.

Komunisci specjalnie dobrali tak pytania by kazdy normalny głosował na tak, równie dobrze mogli zadac pytanie "czy chcesz miec prawo do oddychania".

Więc nawet jeśli ludzie odpowiadali "nie" bo ktoś ich tam zindoktrynował to wszystko wtedy staje sie jakims rodzajem walki politycznej a nie rzeczywistym stanowiskiem społeczeństwa. Każdy normalny na wszystko odpowiadał tak nawet jak nie lubił komunistów, bo ludzie chcieli niemieckiej ziemi, niemieckich majątków i chcieli dostac kawałek tego pola na którym tyrali wcześniej dla Pana, a to ze Pan dostawał w d..e i zostawał goły to był z pewnoscią dodatkowy i wiele znaczący "smaczek" dla wielu - w końcu tak prosty lud rozumie sprawiedliwosć

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na historyczne tematy podyskutuję wyłącznie.

 

...Tak mnie zastanawia ilu ludzi uważa kuklińskiego za bohatera a dzisiejszy KOD za zdrajców.
...Kukliński przekazywał informacje  które miały spowodować, że atak na nasz kraj dokonałby większych zniszczeń

i spowodował więcej ofiar
...Kukliński pomagał bandytom
...zająłem sie tylko Kuklińskim bo jego osoba mnie bardziej drażni niż KOD
...bo i tak zdrajca jest zdrajca.

Matko, ale tych wszystkich czerwonych uwiera ten Kukliński. Zgadza się, Kukliński zdradził komunistów, zdradził Związek Radziecki, zdradził Jaruzelskiego. Dla kareiery Kukliński został komunistą, został agentem wojskowej bezpieki, a potem przeszedł na stronę USA. Proste. Ktoś kiedyś z tej całej komunistycznej wierchuszki z LWP zadał ciekawy pytanie: "skoro Kukliński jest zdrajcą, to kim my jesteśmy???".
To chyba zazdrość, że to Kukliński robił karierę, był ulubieńcem sowieckich marszałków i przez ponad 10 lat na jego trop nie wpadły komunistyczne służby. Mieć kreta w Sztabie Generalnym i przez 10 lat nic na ten temat nie wiedzieć.
Bez dwóch zdań, wojskowi w PRL-u to była najbardziej lojalna Sowietom formacja zbrojna. Zresztą lista wysokich oficerów LWP przechodzących na stronę zahcodnich imperialistów jest dosyć długa.

 

 

...zdradą jest działalność kuklińskiego

Już chyba po raz szósty piszesz o tej zdradzie. Tak, zgadzam się. Nikt tak mocno nie zdradził komunistów jak Kukliński. Wcześniej na podobnę skalę komunistów rowścieczył chyba tylko płk. Światło.

 

 

SIOP-4 – kolejny plan przyjęty w 1969 r. Jego zasadniczym celem było zniszczenie nuklearnego potencjału ZSRR

Poszukałbyś głebiej w internecie na ten temat, a nie bazował jedynie na wikipedii. Dowiedziałbyś się, że Nixon i Kissinger nie byli wielkimi entuzjastami tego planu.

 

 

Jak ruskie wchodzili do Polski w 1944 i 1945 to Polacy się cieszyli bardzo

Może coś więcej na temat napiszesz. Śmiała teza.

 

 

o obce wojska mogą zabiegać tylko zdrajcy, bo obce wojsko służy zawsze interesom tego kto je wysłał,
tylko że na skutek jego działań głowice atomowe zabijałby niesuwerennych Polaków i ginęliby oni w takim samym samym cierpieniu jak Polacy suwerenni, dlatego to czy Polska jest czy nie jest suwerenna nie ma znaczenia jeśli rozmawiamy o zdradzie, bo suwerennośc to pojęcie względne.

Jak w tym kawale, że sowiecie pociski nuklearne są pokojowe. Kukliński jeszcze nie rozpędził się ze szpiegostwem na rzecz USA, a tu w 1970r. Jaruzel zatwierdził plan ataku na Europę Północną z uzyciem 450 tys. żołnierzy z Polski. Ile tam miało być na tym odcinku żytutych głowic nuklearnych??? 200? Jakie straty szacowano wśród atakujących? 30-40%? Lenino to byłoby przy tym pikuś. Zresztą nawet Polacy pod Lenino zachowali resztki rozsądku i masowo dezertowali. Choć pewnie darkonza wychowany na lekturach "Żółty Tygrys" wciąż bawi się w Janka nacierającego na 5 niem... sorki faszystoskich tygrysów.

 

 

Przeciez to oczywiste ze chłopi i robotnicy nie chcieli powrotu Panów, Ty jako chłop byś chciał?

Dlatego, przez oddziały antykomunistyczne po 1944r. przewinęło się tak wielu chłopskich synów.
A dowódcy - Uskok z rodziny chłopskiej, Zapora - robotnicza, Huzar - chłopska, Żubryd - chłopska, Rój - chłopska, Ogień - chłopska,  Młot - chłopska, bracia Taraszkiewiczowie - robotnicza, Warszyc - chłopska, Szary - chłopska, Frańczak - chłopska, Mścisław - chłopska.

 

 

ale wbrew dzisiejszej propagandzie w 1945 większosc Polaków nie chciała miec "panów" tylko równość i sprawiedliwosc która obiecywali komuniści.
Teraz mozesz mnie obśmiać (bo nie mam na to linków i dowodów) ale ni ch...a nie wierze w dane o tych fałszerstwach, przynajmniej nie w tej skali.

Myślałem, że komunisći posługują się rozumem, a nie wiarą.
Strach przed "pańską Polską"co? lol.

Powiat jarociński (26 z 30 obwodów)
Pytanie 1: TAK 11%
Pytanie 2: TAK 35%
Pytanie 3: TAK 81%

Nowy Sącz
Pytanie 1: TAK 11%
Pytanie 2: TAK 18%
Pytanie 3: TAK 40%

Kraków
Pytanie 1: TAK 16%
Pytanie 2: TAK 28%
Pytanie 3: TAK 70%

Powiat sępoliński
Pytanie 1: TAK 19%
Pytanie 2: TAK 27%
Pytanie 3: TAK 47%

Powiat strzelecki
Pytanie 1: TAK 32%
Pytanie 2: TAK 32%
Pytanie 3: TAK 50%

powiat augustowski
Pytanie 1: TAK 31%
Pytanie 2: TAK 48%
Pytanie 3: TAK 50%

To są rzeczywiste wyniki referendum. Widzisz ten strach przed "pańską Polską"? Tyle głosów na NIE pomimo takiej akcji propagandowo-kontrolnej w któej brało udział 130 tys. funkcjonariuszy róznych formacji.
Rok później fałszerstwa na wielką skalę podczas wyborów do Sejmu. Choć znalazł się obwód Gniezno, gdzie dodarto do danych niesfałszowanych, gdzie PSL miał 70% poparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata za smieci w Warszawie ma zostać urealniona mówi wiceprezydent Warszawy. Ma to oznaczać wzrost opłaty o 3/4. Trzaskowski zaczyna z wysokiego C:)

Jakiś link?

Bo jeżeli chodzi o urealnienie w miejscach gdzie jest zadeklarowała jedna osoba a śmieci pięć to jak najbardziej jestem za takim urealnieniem. A takich przypadków jest cała masa i podwyżki będą przez takich kombinatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś link?

Bo jeżeli chodzi o urealnienie w miejscach gdzie jest zadeklarowała jedna osoba a śmieci pięć to jak najbardziej jestem za takim urealnieniem. A takich przypadków jest cała masa i podwyżki będą przez takich kombinatorów.

O podwyżkach nigdzie, ale w budżecie Warszawy zaplanowano, że dochód z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniesie 567 milionów ( w tym roku było to 326 milionów), stąd wyszły informacje, że prawdopodobnie o tyle wzrośnie opłata za śmieci ( pisze o tym Dziennik Gazeta Prawna). W odpowiedzi na pytanie o to, wiceprezydent Warszawy powiedział, że stawki mają być urealnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza ze niewielu by chciało starych warunków.

Przeciez to oczywiste ze chłopi i robotnicy nie chcieli powrotu Panów, Ty jako chłop byś chciał?

Cały ten raport mówi ze poparcie dla "białych" jest ale maleje i nie ma przyszłości

 

źle interpretujesz.

"nie można powiedzieć, że wielu Polaków chciałoby, żeby grupa londyńska przejęła władzę. Zwłaszcza robotnicy i chłopi czują, że powrót grupy londyńskiej do władzy oznaczałby przywrócenie nietolerowanych warunków życia z 1939 roku"

to nie oznacza że "nie wielu"

to tak jakbyś napisał mam "wiele kochanek" , wiele mieszkań , wiele to oznacza pewnie z 10 , a nie wiele to oznacza z 2-3 .

jeśli chodzi o ludności to oznacza procent , ja to interpretuje , że wiele to jest od 75 - 100 % a to oznaczą że poniżej chciałoby powrotu londyńskiej władzy więc przyjmijmy poniżej 75% więc może z niech Ci będzie 50 %

 

 

Teraz mozesz mnie obśmiać (bo nie mam na to linków i dowodów) ale ni ch...a nie wierze w dane o tych fałszerstwach, przynajmniej nie w tej skali.

Jak mi dziś historycy twierdzą że ludzie byli przeciwko temu:

https://pl.wikipedia...#Skutki_reformy

To prędzej wierze ze wielodzietne rodziny są gotowe głosować przeciwko 500+

No i 1/3 ludzi nie chciała przesunięcia granicy na zachód? A z jakiego powodu nie chcieli?

Zróbmy dzis referendum w temacie, przesunięcia granicy na Ren i ze będziemy mogli wysiedlić tam niemców a sami zająć ich posiadłości - 1/3 zagłosuje przeciw? Ten IPN i reszta to wstydu dla mnie nie ma

 

wyjeżdżasz mi z wiarą :) przestań takie rzeczy czytać bo będę Cię traktował tak poważnie jak flubera ;]

Twoje interpretacje nic nie mają do faktów historycznych , nie chce mi się szukać ale z tego co pamiętam sam Bierut zlecił raport gdzie było fałszowanie, Wielka Brytania oraz USA także wysyłały noty, sam Pilecki potwierdzał . ogólnie Twoja WIARA może zostać ale faktu są inne i albo je przyjmiesz do wiadomości albo wierz dalej i nie próbuj przekonywać innych , nie bądź laickim kaznodzieją ;]

 

 

A kto tam wiedział co to jest stalinizm. Ci co wiedzieli (garstka) to jasne ze nie chcieli

Większość pewnie bała sie komuchów, bo wtedy tez nimi straszono, ale jak komuchy zaczęły rozdawac ziemię, dzieciaki za darmo do szkoły prowadzać, likwidowac analfabetyzm u dorosłych to ludzie mimo ze woleli by Polski niezaleznej od nikogo odpuścili i zajęli się budowaniem tego co jest czyli komuny - przynajmniej wiekszość. Sporo ludzi dostwało po d...e ale mimo wszystko to był jakiś stosunkowo niewielki procent w stosunku do całości, albo w stosunku do tych co dostali ziemię lub cokolwiek innego.

 

było 5-6 lat od wejścia wojsk radzieckich na wschód gdzie ludność polska to odczuła . proporcjonalnie to jak wydarzenia dla nas na EURO 2012 , ja pamiętam nadal faul Szczęsnego i obronę Tytonia

było 14-15 lat od inwazji radzieckiej i cudu nad Wisłą, pamiętam jak w 2004 roku Ben i Rasheed podwajali Shaqa w finale

nikt nie chciał ZSRR , nikt nie chciał Rosjan. ludzie tylko mieli nadzieję , że może będzie lepiej niż za Niemca i w dodatku trochę te orzełki bez korony oraz flagi na budynkach administracji przekonywały do lepszych czasów.

 

jeśli Bierut wiedział, że ma poparcie ludności to nie byłoby terroru, tuby propagandowej na każdym rogu ulicy, rozbudowanej bezpieki, wojsk NKWD oraz zamykania granic aby ludzie nie mogli uciekać na zachód. ;]

 

logika Panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę pod rozwagę.

 

Ponad tydzień temu w parlamencie Polski, kraju podobno wyznaniowego, katolickiego itd. odbyła się Chanuka. W parlamencie. Z posłami. W jarmułkach, z menorą i takie tam. Obchody odbywają się o ile dobrze kojarzę rok po roku, w internecie można znaleźć zdjęcia

  • Niesioła z menorą
  • Jarka Kalinowskiego zapalającego świeczkę
  • Kuchcińskiego z tego i zeszłego roku pozującego z rabinem Polski
  • Biedronia w jarmułce

A dodatkowo oczywiście uroczystości lubią zawitać także do pałacu prezydenckiego

  • Kaczyński pozował z jarmułką
  • Komorowski i Duda bez jarmułki, ale świeczki wesoło zapalali

 

To wszystko mając w pamięci roszczenia żydowskie wykalkulowane na 1bln PLN. Nie wiem na co oni liczą? Na choinkę w Knesecie?Pedagogika wstydu nas do tego obliguje, żeby kłaniać się jak pokorne szabesgoje i widać że swoją rolę pełnią wszystkie ugrupowania polityczne niezależnie jak głośno krzyczeli za usunięciem krzyża z sali sejmowej.

 

Dziwny ten antysemityzm w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.