Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć co premier miał na myśli mówiąc że Polska jest liderem działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia

 

Naćpał się czy już kompletnie oderwało go od ziemi?

 

Może chodziło mu o to, że to Polska zorganizowała ten szczyt?:) Nie wiem, trochę to śmieszne, nawet biorąc pod uwagę słabość Morawieckiego do hybryd:)

 

A może rzeczywiście jesteśmy jakimś liderem w obniżaniu zanieczyszczenia? Choć głównie dlatego, że mamy z czego obniżać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie!

 

Widział ktoś ten filmik o sytuacji przed szczytem?

Kurski płakał jak publikował

 

Brakuje tylko na koniec rzutu na salę pełną prominentnych polityków bijących brawo na stojąco!

 

Dziś po raz kolejny wyszło ostrzeżenie żeby szkoły i przedszkola nie wypuszczały dzieci na zewnątrz a morawiecki przychodzi pijany do roboty

Sam mysle o hybrydzie ale nie dziś i jeszcze nie przez jakiś czas, bo aktualne ceny tych aut są zdecydowanie powyżej moich możliwości

 

Ale za sukces uznaje iz zrezygnowałem z diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale za sukces uznaje iz zrezygnowałem z diesla

Coś tam się dzieje, teraz jest ten program Czyste Powietrze i niby będzie można odpisywać termomodernizację od podatku ( btw. ktoś już brał udział ostatnio w którymś z tych termomodernizacyjnych programów i może się podzielić doświadczeniami?). Samochodami pewnie zajmiemy się w drugiej kolejności, chociaż o zakazach wjazdów diesli do miast, co jakiś czas robi się głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dzieje, teraz jest ten program Czyste Powietrze i niby będzie można odpisywać termomodernizację od podatku ( btw. ktoś już brał udział ostatnio w którymś z tych termomodernizacyjnych programów i może się podzielić doświadczeniami?). Samochodami pewnie zajmiemy się w drugiej kolejności, chociaż o zakazach wjazdów diesli do miast, co jakiś czas robi się głośno.

Z tymi rzucanymi na oślep tekstami o zakazie diesli to jest niestety sam problem.

 

Jest jakaś plotka, która żyje swoim życiem, niby nic a jednak ludzie tracą pieniądze. Teraz już trudniej sprzedać nawet w miarę nowego i w miarę ekologicznego diesla a co za tym stoi ich ceny na wtórnym rynku lecą mocno w dół i sporo ludzi traci sporo pieniędzy.

Jestem za zakazem jazdy samochodami, które trują najbardziej powietrze, ale po pierwsze to musi być stopniowe a po drugie nie być takim ogólnym hasłem jak zakazać diesli, bo diesel dieslowi nie jest równy a stara benzyna z biorącym olej silnikiem, truję powietrze nieporównywalnie bardziej niż diesla z dpfami i innymi cudami wymyślonymi po to by nie truć środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program czyste powietrze, fundusz e-mobilności, a wystarczyłoby przestać zabierać, żeby ludzie nie palili czym popadnie. Nigdy tego nie skumają.

 

Kochanie, obniżyli VAT! Teraz będziemy mogli sobie wreszcie kupić ten wymarzony bardziej ekologiczny węgiel do naszego pieca:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Szwedzi lykneli hasło i dieslach

W przygranicznych komisach stoi ich podobno mnóstwo bo Szwedów przede wszystkim stać.

Znajomy który mieszka tam jakiś czas mówi że od naszych wschodnich sąsiadów jeżdżą całe kolumny i ciągną wszystko jak leci

 

Sam bym może to rozważył gdyby nie tak duże różnice w cenie ropy i benzyny

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu na pogadankach o narkotykach w szkole był taki Pan i o tym opowiadał :smile:

 

W przeciwieństwie do Ciebie w wolnym czasie nie zajmuję się czytaniem światowej literatury z zakresu wpływu LSD na organizm człowieka i bez bicia przyznaję się, że musiałbym pogooglować :smile:

 

 

zaoszczędzę ci czasu: szkodliwość jest mniejsza niż mszalnego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rządzący muszą rozwiązać ten problem.

Bardziej bym powiedział mogą. A właśnie bezkonstruktywne rozpierdalanie kraju im w tym utrudnia, a pewien że tak to ujmę wspólny cel protestujących wręcz uniemożliwia.

Francja właśnie nas uczy czym demokracja nie jest :) Miło widzieć, że właśnie po wschodniej stronie żelaznej kurtyny mamy w 2018 najlepiej funkcjonujące demokracje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rzucanymi na oślep tekstami o zakazie diesli to jest niestety sam problem.

 

Jest jakaś plotka, która żyje swoim życiem, niby nic a jednak ludzie tracą pieniądze. Teraz już trudniej sprzedać nawet w miarę nowego i w miarę ekologicznego diesla a co za tym stoi ich ceny na wtórnym rynku lecą mocno w dół i sporo ludzi traci sporo pieniędzy.

Jestem za zakazem jazdy samochodami, które trują najbardziej powietrze, ale po pierwsze to musi być stopniowe a po drugie nie być takim ogólnym hasłem jak zakazać diesli, bo diesel dieslowi nie jest równy a stara benzyna z biorącym olej silnikiem, truję powietrze nieporównywalnie bardziej niż diesla z dpfami i innymi cudami wymyślonymi po to by nie truć środowiska.

 

Ja nie wiem, czy przyczyną nie jest to, że renoma tych nowych diesli w takim ogólnym rozumieniu mocno spadła. Ciągle się słyszy o jakichś awariach, wycinanych dpfach, oszukiwanych spalaniach, cały czarny PR motoryzacyjny poszedł na diesla. 

 

Powinno się zacząć od zaoferowania sensownej alternatywy, w takim Wrocławiu transport publiczny, czy strefy park@go totalnie leżą. Miasto nie jest ani trochę przygotowane na wprowadzenie takiego zakazu.

 

Z innej beczki: 

"Nie osiągniemy własnych celów klimatycznych wyznaczonych do 2020 roku. Nie da się określić, kiedy będziemy gotowi odejść od węgla. protesty żółtych kamizelek we Francji pokazały, że w ochronie klimatu od początku muszę być brane pod uwagę kwestie społeczne"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos nagonki na diesle, ktoś mi wytłumaczy w czym mój 1.5dCi jest zły? pali to 5-5,5l/100km w cyklu miejskim. Czy sam fakt niskiego spalania, tym samym niższego zużycia zasobów naturalnych nie sprawia, że jest to bardziej ekologiczny wybór niż benzyniaki palące po 7-9 litrów?

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos nagonki na diesle, ktoś mi wytłumaczy w czym mój 1.5dCi jest zły? pali to 5-5,5l/100km w cyklu miejskim. Czy sam fakt niskiego spalania, tym samym niższego zużycia zasobów naturalnych nie sprawia, że jest to bardziej ekologiczny wybór niż benzyniaki palące po 7-9 litrów?

Problem wynika z tego, że te spaliny diesla są mocno rakotwórcze.

 

Sam fakt niższego zużycia zasobów naturalnych nie sprawia, że diesel to bardziej ekologiczny wybór.

Jeśli chodzi o pyszałkowatość to przebija cię już tylko Wałęsa Lech. JA fluber to, JA fluber tamto :grin:

To patrz na to:

https://sklep.robertbiedron.pl/

:)

Nie oceniam, informuję:

 

Nie pomogło:

https://wiadomosci.wp.pl/a-jednak-rydzyk-bedzie-mial-swoja-partie-dokumenty-zlozone-w-sadzie-6323937045534337a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego sie nie dzieje w polityce. Wałesa wysepil bilet do usa od dudy a poza tym same nudy.

Smutne to. Prezydent Duda się na chwilę chociaż wzniósł ponad podziały, ale Ty i tak musisz wbić szpileczkę :(

Skarb Państwa na tym nie straci, samolot i tak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu na pogadankach o narkotykach w szkole był taki Pan i o tym opowiadał :smile:

 

W przeciwieństwie do Ciebie w wolnym czasie nie zajmuję się czytaniem światowej literatury z zakresu wpływu LSD na organizm człowieka i bez bicia przyznaję się, że musiałbym pogooglować :smile:

 

 

Myślę, że już to napisałem, a skoro uważasz, że nie, to dalsza dyskusja na temat jest po prostu bezcelowa:)

 

 

Błąd stylistyczny zrobiłeś. Źle sformułowałeś zdanie. Stąd teraz przez dwie strony bijecie pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber,aż taka jest różnica w spalinach benzyniaków? Masz jakies porównanie?

Chodzi o inne substancje niż w silnikach benzynowych, głównie o tlenki azotu. Ja wiem tylko tyle, co czasem przeczytam na jakichś stronach motoryzacyjnych, ale ogólnie dane wyglądają tak, że największym problemem są właśnie cząstki stałe, które odpowiadają za około 40 tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie + niezliczone przypadki astm, alergii itp. Widziałem nawet badania, sugerujące, że za masowe wymieranie pszczół odpowiadają dieslowskie spaliny.

 

Co ciekawe przez lata uważano, że diesle są bardziej ekologiczne, bo emitują mniej dwutlenku węgla. 

 

Ogólnie temat wydaje się być wciąż nie do końca zbadany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to. Prezydent Duda się na chwilę chociaż wzniósł ponad podziały, ale Ty i tak musisz wbić szpileczkę :(

Skarb Państwa na tym nie straci, samolot i tak leci.

Szkoda tylko, że Wałęsa się nie wzniósł:

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1069933579180875776?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F424073-walesa-poleci-na-pogrzeb-busha-w-koszulce-konstytucja

Kotuś ten ruski, którym PiS w kampanii tak gardził, że aż w 2k18 pada rekord w ilości importu?

Apropos:

https://wpolityce.pl/gospodarka/209395-pis-do-tuska-dlaczego-rzad-nie-wprowadza-embarga-na-rosyjski-wegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.