Skocz do zawartości

NBA Draft 2014


Bloniek

Rekomendowane odpowiedzi

większość mocków jednak dawała go w top 5, zresztą po ostatnim sezonie to on by musiał z 2rd być żeby go bustem nie nazywać :tongue:

 

już murzyn był raz trenerem w Utah :tongue::grin: Jakby Wig i Parker byli poza pulą to brałbym Smarta ponad Randlem pomimo posiadania w składzie Burka, którego zawsze można gdzieś opchnąć albo zrobić rezerwowym jeśli Smart by wypalił. Exum wporzo chłopak i niezłe warunki ciekawe tylko co z niego będzie, niemam zaufania do typów z poza ncaa, no i typ musiałby conajmniej z 2/3 sezony być ogrywanym.

 

ps. Smart ma niezły wing chyba nawet na 2 by się nadał

 

Ostatni mock przed draftem na nbadraft.net dawał go na 10, na draftexpress na 8 i w tym kontekście bym go rozpatrywał. Czemu nikt nie krytykuje bustów po pierwszym sezonie w postaci Portera (miał być gotowy na wejście i grę od razu a tu zero), McColluma (wiem, że był Mo Williams, kontuzja ale mimo wszystko gość mógł coś pokazać, miał czas podobnie jak Kanadyjczyk) czy Lena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle ma jeszcze większy potenacjał na busta niż Parker, to fakt.

 

Ale dlaczego Parker miałby być bustem?

- zero obrony

- na razie dominował bo był większy od inny, ale jego fizyczność w NBA to nie będzie nic szczególnego

- ma tendencje do szybkiego tycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na razie dominował bo był większy od inny, ale jego fizyczność w NBA to nie będzie nic szczególnego

Przecież repertuar zagrań Parkera, ilość sposobów na które potrafi zdobywać punkty jak na gracza z NCAA jest ogromna. Jego gra nie opiera się na fizyczności. To typ gracza bardzo podobny do Melo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież repertuar zagrań Parkera, ilość sposobów na które potrafi zdobywać punkty jak na gracza z NCAA jest ogromna. Jego gra nie opiera się na fizyczności. To typ gracza bardzo podobny do Melo

 

Wg mnie do Melo nie ma startu w tym względzie. Zresztą na mnóstwo sposobów to kosze w NCAA zdobywały takie tuzy jak Luke Harangody czy Greivis Vasquez. Nie twierdzę, że jest na ich poziomie bo potencjał na dużo większy, ale póki nie zobaczę jak będzie radził sobie z fizycznościa NBA to nie uwierzę w niego w 100%.

 

I żeby nie było - on może być za 3-4 lata i superstarem bo to, że idzie w top3 nie jest przypadkowe, ale wg mnie, z powiedzmy pierwszej piątki draftu ma największy potencjał na bycie niewypałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonleh jednak ma całkiem niezły wyskok i długie łapy. Może faktycznie to kwestia młodego wieku i zbyt dużej ilości nabranej masy, że w trakcie gry tego nie widać. Oglądałem gdzieś jakiś filmik z HS, gdzie był szczuplejszy i wyglądał lepiej.

 

Gordon potwierdza, że jest athletic freakiem. Top3 vert w historii wśród wysokich - dlatego nie martwię się, że będzie "za krótki".

 

Parker wydaje mi się właśnie jednym z bezpieczniejszych picków. Tyle że paru gości ma większy upside.

 

 

 

Exum ma warunki Kobe, będzie grał na 2 i ustawianie go na siłę na 1 będzie głupotą. 

 

a więc mają go wystawiać na dwójce tylko dlatego, że ma do tego warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mock przed draftem na nbadraft.net dawał go na 10, na draftexpress na 8 i w tym kontekście bym go rozpatrywał. Czemu nikt nie krytykuje bustów po pierwszym sezonie w postaci Portera (miał być gotowy na wejście i grę od razu a tu zero), McColluma (wiem, że był Mo Williams, kontuzja ale mimo wszystko gość mógł coś pokazać, miał czas podobnie jak Kanadyjczyk) czy Lena?

 

Z tego co ja pamiętałem to Bennet zawsze oscylował w granicach nawet 3 miejsca ale możliwe że ostatnie mocki go zepchnęły niżej, ale pozatym zgoda co do wymienionych nazwisk, w sumie to niesamowite jak cienki był to rocznik, przynajmniej na ten moment, 4 kolesi z top 10 albo dokłądnie nic nie wniosło na parkiet albo prawie nic. Suns to chyba byli o wybór lena własnie od play offs.

Największym wygrany w pomiarach jest Vonleh jak na razie. Gabaryty i atletyzm ma na super poziomie... W tej chwili brałbym go ponad Randle. Inna sprawa że NBA coś musi zrobić z tymi absencjami.

 

Vonleh naprawdę super się prezentuje i wychodzi z dobrego systemu, ja bym go prał ponad randlem i również ponad embidim, może niema takiego sufitu jak tamci ale zato wydaje się znacznie pewniejszy, może być z chłopaka w przyszłości podpora jakiegoś prawdziwego contendera

Randle ma jeszcze większy potenacjał na busta niż Parker, to fakt.

 

Ale dlaczego Parker miałby być bustem?

- zero obrony

- na razie dominował bo był większy od inny, ale jego fizyczność w NBA to nie będzie nic szczególnego

- ma tendencje do szybkiego tycia

 

 

Wg mnie do Melo nie ma startu w tym względzie. Zresztą na mnóstwo sposobów to kosze w NCAA zdobywały takie tuzy jak Luke Harangody czy Greivis Vasquez. Nie twierdzę, że jest na ich poziomie bo potencjał na dużo większy, ale póki nie zobaczę jak będzie radził sobie z fizycznościa NBA to nie uwierzę w niego w 100%.

 

I żeby nie było - on może być za 3-4 lata i superstarem bo to, że idzie w top3 nie jest przypadkowe, ale wg mnie, z powiedzmy pierwszej piątki draftu ma największy potencjał na bycie niewypałem.

to najpierw mówisz że że Randle jednak jest ponad Parkerem jeśli chodzi o szanse zostania bustem a poźniej post niżej że Parker jest tu nr1, no chyba że Randla widzisz poza top5??? słowem nie wiem jak można w Parkerze widzieć busta wg mnie to jest chyba najpewniejszy pick tego draftu(chyba nawet bardziej od Smarta), jego osoba wiąże z sobą poważne niebezpieczeństwo że będzie właśnie jak melo, znaczy niby superstar ale taki co to nigdzie nie potrafi zaprowadzić ekipy, z tym że on ma chyba o wiele lepiej poukładane w głowie od anthonego

 

 

Vonleh jednak ma całkiem niezły wyskok i długie łapy. Może faktycznie to kwestia młodego wieku i zbyt dużej ilości nabranej masy, że w trakcie gry tego nie widać. Oglądałem gdzieś jakiś filmik z HS, gdzie był szczuplejszy i wyglądał lepiej.

 

Gordon potwierdza, że jest athletic freakiem. Top3 vert w historii wśród wysokich - dlatego nie martwię się, że będzie "za krótki".

 

Parker wydaje mi się właśnie jednym z bezpieczniejszych picków. Tyle że paru gości ma większy upside.

 

 

 

 

a więc mają go wystawiać na dwójce tylko dlatego, że ma do tego warunki?

Gordon to może być za słaby fizycznie co najwyżej, jeśli przyszło by mu grać pod koszem, żeby tylko nie poszedł w ślady innego typa z arizony to jest williamsa,a Exum to jest właśnie pg w typie MCW to na cholerę go wstawiać na 2

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mają go wystawiać na dwójce tylko dlatego, że ma do tego warunki?

Dlatego, że moim zdaniem średnio rozgrywa. Plus nie wiadomo też, jak będzie sobie radził z obroną na 1. Koleś ma 6'6 i nie wykluczone, że jeszcze urośnie. Może klepać, ale z pozycji dwójki. Ciekawe też, gdzie trafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podpierałem się ostatnimi mockami, tych wcześniejszych nie pamiętam. Ale naprawdę on był w top3? Szooookkk.... Co do Lena, zaryzykowali ale nic nie zyskali, oby nie zmarnowali na dobre tak wysoki pick, choć z drugiej strony wyrównało się im to z transferem Bledsoe.

 

Na Exuma robi się niezły hajp i pójdzie chyba w top4, a Vonleh może doskoczyć do top5. Największy zjazd w porównaniu z początkiem sezonu notuje Randle i ciekaw jestem kto z nim zaryzykuje, bo w loterii mało jest ekip, które mają rim protectora, który łatałby dziury po Randlu pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocków w 2013 to cała siódemka Bennett, Oladipo, Cody Zeller, Len, Noel, McLemore i Porter się przewijała w mockach w top 7 w prawie że absolutnej losowości (przez jakiś czas był z nimi jeszcze Marcus Smart i zazwyczaj ich godził jako nr 1 ale później przestano wierzyć że się zgłosi), przed samym draftem Bennett i Zeller poszli mocno w dół w mockach a i tak w drafcie poszli z #1 i #4 W każdym razie w sezonie 2012-13 nie dyskutowało się zbyt dużo nad problemem tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon to może być za słaby fizycznie co najwyżej, jeśli przyszło by mu grać pod koszem, żeby tylko nie poszedł w ślady innego typa z arizony to jest williamsa

 

Tak, ale przecież 18-latek ma jeszcze mnóstwo czasu, żeby nabrać siły. Williams to zupełnie inny typ zawodnika.

 

btw. Vonleh z takimi łapskami i wyskokiem powinien urywać obręcze w NCAA. Do Embiida póki co nie ma startu.

 

Dlatego, że moim zdaniem średnio rozgrywa. Plus nie wiadomo też, jak będzie sobie radził z obroną na 1. Koleś ma 6'6 i nie wykluczone, że jeszcze urośnie. Może klepać, ale z pozycji dwójki. Ciekawe też, gdzie trafi. 

 

Jest wystarczająco szybki i atletyczny na 1, a jego wzrost i zasięg są tu dodatkowym atutem. A czy średnio rozgrywa? Nie wiem, na podstawie jakich materiałów to stwierdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w mockach z 1-2 pojawiali się prócz Smarta jedynie Noel i McLemore, potem wkręcił się Oladipo, okazjonalnie widywaliśmy C.Zellera i Portera (ze względu na to, że wyglądało iż przypasuje do Wizz, ale nei pykło). Bennet nie był NIGDY w żadnym mocku w top3.

Len też był, chociażby w końcowym mocku na nbadraft.net a na pewno wcześniej też się przewijał www.nbadraft.net/2013mock_draft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elawariato, troszke Cie widze poniosło.

 

Volneh ponad Embiidem ? 

 

Embiid ma świetne warunki + naprawde sporo w ataku, mimo młodego wieku (mam na mysli to, że krótko gra w kosza) już umie więcej niż Volneh. Dla mnie no brainer. 

 

Niemniej jednak po tych pomiarach Volneh mocno imponuje - zajarałem się ździebko, ale było juz w lidze kilku, którzy mieli kosmiczne warunki, a nie byli koszykarzami i długo w lidze miejsca nie zagrzali. Nawet jesli ma teoretycznie większy upside niż np. Parker, to i tak biore Jabbariego - bo różnica tego kim obaj mogą być nie jest raczej jakaś kosmiczna, a Parker to bez porównania mniejsze ryzyko.

 

Ciekawi mnie, kto się ostoi dla Sixers z 10. Podoba mi się McDermott, ale Hinkie będzie pewnie raczej uderzał w upside. Kto wie, może ostoi nam się Gordon? ba... a nawet Randle? różnie moze byc. Harris, Young, LaVine... ? cant wait....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczająco szybki i atletyczny na 1, a jego wzrost i zasięg są tu dodatkowym atutem. A czy średnio rozgrywa? Nie wiem, na podstawie jakich materiałów to stwierdziłeś?

Może próbka jest mała, ale takie odniosłem wrażenie z filmików. To plus mała ilość asyst (może mylić) i rozmowa z elym, sprawiają że bardziej widzę go na 2.

 

Lepiej powiedz mi co byś zrobił z naszym pickiem w razie 7 wyboru. Tzn. wiem kogo byś wybrał, ale za co byłbyś skłonny go ewentualnie oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, kto będzie do wzięcia w zamian za pick, więc trudno powiedzieć. Póki co, nie podobają mi się jedynie pomysły wymiany za Rondo. Poza tym wolałbym uniknąć podobnego typu graczy - czyli weterani z wysokim, ale krótkim kontraktem, nie wystarczająco dobrzy, by odmienić oblicze drużyny.

 

Ale ktoś na rookie K, gotowy do gry od zaraz? Warto rozważyć.

 

btw. Kupchak powiedział, że chętnie pozyskałby drugi pick w pierwszej rundzie.

 

 

A kogo bym wybrał, nie możesz wiedzieć, bo sam tego nie wiem ;]

 

Ogólnie w przypadku top 3 - Embiid/Exum/Wiggins

 

6/7 - Gordon/Smart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam nie wiesz kogo byś brał, to ja już też. Byłem przekonany, że postawiłbyś na Gordona.

 

Ogólnie w przypadku top 3 - Embiid/Exum/Wiggins

Chyba nie w tej kolejności? 

 

Do #6 możliwe, że ostatnie się Smart (wszystko zależy od tego, czy któryś z tej grupki PFów wskoczy do piątki). Jego bym wtedy brał. 

 

Co do Kupchaka i drugiego wyboru z pierwszej rundy, to nie chodziło przypadkiem o to, że odda nasz za niższy (~20) z jakimś dodatkiem? Ale Mitch co roku gada, że chce pozyskać wybór w pierwszej rundzie, trzeba to brać na miękko :)

 

Jak przeczytałem, że ktoś wpadł na pomysł pozyskiwania Rondla to aż mi się niedobrze zrobiło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noah Vonleh łączyłem z Kings, ale czy dotrwa do 7 picku chyba, że jakimś fartem będą w TOP3. Ciekawi mnie kto wybierze Smarta, ale też czuję, że Sacto mogą to zrobić jeśli Vonleh, Randle pójdą wcześniej. Dobrze dla wschodu by było, aby dwie ekipy stamtąd były w TOP3 (np. Celtics, Sixers). Kto pokus się na Dario Sarica skoro jest ryzyko, że do NBA może przyjść za rok bądź dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.