Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Salary i wybory offline brzmią ciekawie - za tym jestem (zawsze to coś nowego dla mnie ^^)

 

Przypadek Noela? Traktować jak resztę i po prostu obniżka wg przepisów (czyli tak jak kolek23 wyliczył w #181)

 

Salary rookasów? Może rozsądnym byłoby przeliczyć kilka ostatnich draftów na salary dla pozycji draftowych, wyciągnąć średnią i ustawiłoby się stałą wartość dla nich. Można też średnią dla zakresów podać, np 1-3,4-6 itd

Edytowane przez Zodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiszcie i mnie zespół Azazel's Sins, a opcja zdecydowanie 1, bo nie premiuje 1 "lucky draftu" przez lata...

 

BTW. Z moich doświadczeń gry z keeperami i offline muszą być następujące zasady:

1. Max. 15 graczy, bo inaczej draft offlineowy będzie trwał w nieskończoność (ja gram w 10 osobowej i często potrzeba 12h..., a mamy po 3 keeperów)

2. Keeperami mogą być tylko gracze z poza top 40 (lub nawet top 60 zależnie od ilości graczy) przy czym lista rankingowa ustalana jest po średnich wg. graczy, którzy rozegrali pow. 50% gier - min.42 (chodzi o miarodajność rankingu, który uwzględnia graczy którzy rozegrali 1 dobry m-c a potem kontuzja i są w top 30). W tym sezonie wg. yahoo należałoby by wyrzucić 5 graczy z top 60.

3. Liczba keeperów powinna być między 3-5, zależnie od wielkości ligi, żeby nie było zbyt dużo "świętych krów" nie do ruszenia.

4. Draft wg. zgłoszeń zabija konkurencję, bo pierwszych 3-4 graczy ma znaczną przewagę nad resztą... My dla zrównoważenia robimy draft odwrócony, czyli 10 gracz wybiera w kolejnej rundzie jako 11 itd.

 

Swoją drogą popieram stworzenie dwóch równoległych lig na poziomie 1 np. po 16-20 drużyn i po roku zrobić weryfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej jestem za opcją a) bulek i mimo wszystko za obniżeniem Noela, jeśli następne takie przypadki też planujemy obniżać.

 

Natomiast co do zgłoszeń. W lidze 1 keeperowej na tą chwilę zapisało się 8 osób: GRB, szkoda-czasu, ignazz, jordan20, Tocheck, MTH, dannygd, ?marcos?;

W lidze 2 dynastycznej zaspialo się 20 osób: karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers, mac, Arctus, eMeS, evitacre, matek, january, Marthinus, airmax, BlackMamba, Szulim, blackmagic, Zodd, Qooniu, Benon;

 

Nie określili się: pumeks, QAS, dvd93, L.TM. Także proszę, żebyści napisali jaki system Wam bardziej pasuje.

 

I teraz pytanie, czy na obie listy zapisujemy do oporu czy z wprowadzamy jakiś limit?

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporządkujcie to troche bo juz ludzie tu wchodzą chyba poza te 30 druzyn nawet juz z własnymi ich nazwami ;]

 

poza tym chyba niektórzy nie do konca rozumieją na jakich zasadach bedzie granie, wydaje mi sie, ze jesli cos juz jest w miare ustalane to co ma teraz za znaczenie 'MUSI byc na takich zasadach'?

 

czy 18glosow za draftem offline to juz nie jest przeglosowana sprawa? chyba w lidze nie bedzie wiecej jak 30 teamow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tizz, aktualnie są 32 zgłoszenia. Wygląda więc na to, że zrobimy po prostu dwie ligi. A zasady ustalamy na bieżąco :) W kwestii ligi dynastycznej mamy już ustalony mniej więcej czas startu draftu, rodzaj draftu, liczenie salary. Pozostało ustalić ile drużyn zapisujemy maxymalnie i jakie robimy rostery. W lidze keeperowej jest więcej czasu na ustalenia. Poza tym widać, że jest tam póki co mniej chętnych, więc zawsze to może być furtka dla tych, co zgłoszą się później do gry, żeby jednak załapać się do jakiejś ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzicie tak, że aż przestaję ogarniać temat.

Widzę że temat się rozdwaja i muszę się jakoś określić.

Dalej traktuję się jako rezerwowy bo nie jestem pewien czy znajdę czas na kolejną ligę,

ale wątpię żebym się pisał na draft offline bo jakoś tego nie widzę.

Będzie znowu problem kto wybiera z nr 1, będzie to trwało wieki i poza tym draftowanie w okresie gdy składy w NBA w przebudowie to w niższych rundach niezła loteria.

 

Poza tym czemu problem widzicie w salary w trakcie draftu?

Draftuje się na całego, każdy bierze co chce i salary cap nie obowiązuje a dopiero potem ustalić wystarczy jakiś deadline na zejście z sc. Przecież przed kolejnym sezonem też będzie taki problem i też zejście musi być do jakiegoś terminu

 

Póki co możecie mnie dopisać do części online ale ze sporym znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to albo juz czas rozdzielic oba pomysly albo calkowicie jeden odrzucic bo bedzie burdel

 

 

 

.Pozostało ustalić ile drużyn zapisujemy maxymalnie

 

 

 

 

z tego co policzyłem na pewno 19 chetnych czyli do 20osobowej ligi nie bylo by problemu dobrac,chyba, ze idziemy na 30 osobową jeszcze.

 

 

 

 i jakie robimy rostery. 

hmm?!

 

no własne według draftu z sc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł marcosa z live auction nie wydaje się wam interesujący? I bardziej uczciwy w sumie od wężyka czy jakiejś tam odgórnie ustalonej kolejności wybierania?

Wcześniej można by podać salary by każdy miał rozeznanie ile grajkowie pobierać będą i jeżeli przekroczy ktoś próg to będzie po prostu musiał pohandlować w trakcie przerwy międzysezonowej. W sumie tak i w przyszłości nam się będzie pewnie trafiać. Zawsze to jakieś urozmaicenie w sezonie ogórkowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo zapisujmy do 20 osób w każdej grupie, więcej nie ma sensu.
 

Pisałem już coś podobnego do tego, co przedstawił marcos. Można draftować na początku września systemem live auction i potem do startu ligi każdy mógłby trejdami zejśc poniżej SC. Na pewno byłoby sprawiedliwiej.

Jeżeli chodzi o ustalenie, kto wybiera z jakim numerem, to zwykłe losowanie online by to rozwiązało (w przypadku draftu offline).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czemu problem widzicie w salary w trakcie draftu?

Draftuje się na całego, każdy bierze co chce i salary cap nie obowiązuje a dopiero potem ustalić wystarczy jakiś deadline na zejście z sc. Przecież przed kolejnym sezonem też będzie taki problem i też zejście musi być do jakiegoś terminu

Tzn. ja nie jestem przekonany. Jednak co innego, kiedy cały sezon jest na zastanowienie się z kogo zrezygnować, za co przehandlować itd., a co innego robić to od razu po drafcie. Przykładowo ktoś nawybiera sobie wartościowych zawodników ponad stan, blokując niejako innym możliwość wybrania ich, a potem będzie miał jeszcze komfort wybrania najbardziej mu pasujących?

 

@Tizz, ale wielkość rosterów (ilość zawodników) będzie też zależna od ilości drużyn w lidze.

 

Pomysł marcosa z live auction nie wydaje się wam interesujący? I bardziej uczciwy w sumie od wężyka czy jakiejś tam odgórnie ustalonej kolejności wybierania?

Są różne generatory losowania online w sieci. Może też losować kolejność ręcznie osoba postronna, nie uczestnicząca w lidze, o nieskalanej opinii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Tizz, ale wielkość rosterów (ilość zawodników) będzie też zależna od ilości drużyn w lidze.

 

 

nie uważam tego za jakikolwiek problem.

 

 

natomiast jakos nie widze tego przy:

 

drafcie online ( wiadomo kazdy bedzie optował za jak najpóźniejszym terminem - jak co sezon bla bla) ile chcecie miec tego czasu na zejscie z salary miedzy draftem a startem sezonu - tydzień? :)

 

zresztą stac kogos bedzie na licytowanie wiecej niz jednej gwiazdy, co z tego,ze przekroczy sc skoro bedzie mogl z niego zejsc a chetni sie znajda co za Ibake czy Hardena oddadza 2-3 wartosciowych dla roto lecz tanszych graczy - jak tego uniknac?

 

ilosc userów = długosc draftu aukcyjnego - imo nie zachęcające

 

 

oczywiscie snake to gówno, akucja jest swietnym rozwiazaniem ale przy 10-12osobowej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważam tego za jakikolwiek problem.

 

ja też nie, po prostu wymieniałem, co nam zostało do ustalenia :)

 

Co do draftu live aukcyjnego i salary to też jak wspominałem, mam duże wątpliwości. Nie skontrolujemy tego w czasie draftu kto przekracza salary a kto nie. Chyba, że wszyscy będą uczciwie sami sobie liczyć :D Ale to utopia. Co robilibyśmy z tymi, którzy przekroczyli sc i muszą pozbyć się nadmiaru? Zawodnicy znowu do puli draftu? Bo jeśli ten co przekroczy sc będzie jeszcze miał możliwość handlowania nadwyżkami z kim zechce, to już zupełnie nie będzie uczciwe.

 

Imo zapisujmy do 20 osób w każdej grupie, więcej nie ma sensu.

 

Opinia ligi? Za? Przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się strasznie podobał pomysł ligi 30 osobowej, tyle, że na Y! nie ma chyba takiej opcji. Wszystkie nazwy klubów w użyciu - zawsze mi się to marzyło.

W obu opcjach, które tu zapodaliście znajduję coś co by mi odpowiadało, ale koniec końców bardziej skłaniałbym się do zostawianiu całości składu i zapożyczenia obniżki pensji z FBX.

 

30 teamów - może rozważcie to jeszcze raz, prawie jak real NBA...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym dynasty??? Przeciez to nuda będzie na miarę Real i Barcy w lidze hiszpańskiej...

A w hiszpanskiej na szczycie Atletico ; ] Właśnie fajnie jest tworzyc cos dlugoterminowo imo

 

Jestem za 20 osobami, ale jak ktos podejmie sie zorganizowac 30 osob tez nie bede plakal : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.