Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

salary byłoby świetne, ale nie podoba mi się sytuacja, gdy inwestuję w jakiegoś młodego drugi sezon, a w trzecim on robi oczekiwany wystrzał, po czym muszę go oddać, żeby się zmieścić. żal się rozstawać w takiej sytuacji 

 

najlepiej byłoby zostawiać sobie pięciu graczy (żeby była jakaś ciągłość), a reszta rotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale salary zmienialoby sie dopiero po sezonie. Takze jest spora szansa, ze po 3 sezonie mialbys mijsce na mlodego dzieki spadku produkcji kogos typu KG, PP.

 

"Jakas ciaglosc" imo not enough :) podkreslam jednak IMO! Jesli wiekszosc zdecyduje inaczej, to sie podporzadkuje.

 

Mam ciekawy pomysl na salary, ale musze sobie troche policzyc w excelu i jak mi wyjdzie cos sensownego, to przedstawie propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salary byłoby świetne, ale nie podoba mi się sytuacja, gdy inwestuję w jakiegoś młodego drugi sezon, a w trzecim on robi oczekiwany wystrzał, po czym muszę go oddać, żeby się zmieścić. żal się rozstawać w takiej sytuacji 

 

 

nie musisz przeciez oddawać akurat jego,skład będzie szerszy ;]

 

jesli z salary, nie powinno być żadnych zabezpieczeń, jeśli bez, wtedy mozna myslec nad czyms takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że dyskusja nad kształtem ligi ładnie się rozwija. Ale spróbujmy kilka spraw usystematyzować.


 


Z tego co widzę większość wypowiadających się zgadza się, że ilość zawodników musi być ograniczona, żeby nie było pustego FA. Czy możemy przyjąć tą liczbę około 260 zawodników i do tego dostosować już wielkość i układ rostera?


 


Druga sprawa salary. Myślę, że to jest potrzebne, ale nie mam pojęcia, jak je ustalić i wprowadzić w życie w trakcie draftu aukcyjnego live. Jak to zrobiliście w keeperze FBX? Moim zdaniem albo draft offline rzeczywiście i wyliczamy salary z wartości zawodnika w stylu BBM, albo salary trzeba by ustalić z cen z draftu. To przecież nie muszą być stałe wartości na lata. Można po drafcie wprowadzać modyfikacje i ustalić o ile ma wzrastać/spadać płaca danych graczy w następnych latach. Ale bardziej miarodajne z pewnością byłoby salary wyliczone z wartości.


 


Poniżej podsumowanie wstępnej listy zapisów. Proponuję póki co by chętni się zapisywali nawet jak przekroczymy 30tke. Kto wie w jakim składzie spotkamy się jesienią, więc rezerwowi pewnie będą mieli okazję wskoczyć do gry.


 


1. SiXers - Philadelphia 76ers


2. mac - San Antonio Spurs


3. matek - Los Angeles Lakers


4. bulek - Phoenix Suns 


5. Zodd - Chicago Bulls


6. BlackMamba - Indiana Pacers


7. blackmagic - Minnesota Timberwolves


8. MTH - Miami Heat


9. Qooniu - Golden State Warriors


10. pumeks - Brooklyn Nets


11. kolek23 - Boston Celtics


12. Tocheck - Oklahoma City Thunder


13. Ledley - Cleveland Cavaliers


14. GRB - Orlando Magic


15. airmax - Charlotte Hornets


16. Tizz - Sacramento Kings


17. QAS - Toronto Raptors


18. Arctus - New Orleans Pelicans


19. ignazz - New York Knicks


20. karl - Utah Jazz


21. Marthinus - Portland Trail Blazers


22. evitacre - Houston Rockets


23. Szulim - Los Angeles Clippers


24. marcos - Washington Wizards


25. szkoda-czasu - /Portland już poszło wcześniej, musisz zmienić/


Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, jak wielu chętnych zgłosiło się jednego dnia, nie ma chyba specjalnie sensu wybierać nazwy drużyn składem ligi, a skupić się nad zasadami. Bardzo możliwe, że powstaną dwie ligi - jedna będzie mogła liczyć 30 zespołów, inna 20. Jest bardzo dużo czasu do startu nowego sezonu i można go wykorzystać na stworzenie ciekawych rozgrywek. Bardzo wiele ciekawych zagrożeń wypunktował Washo (czyli koleś z najlepszym wynikiem z wszystkich lig :) - ale to pokazuje że taki GM to bardzo dobry grajek na taką ligę).

Najważniejsze tematy dla mnie to:

1. Jak ustalać pensję zawodników. Rzucam przykładowo swój pomysł - wymyślany na szybko. Bierzemy wartości z monstera. Dla 30zespołów wychodzi chyba tyle:

Name    $
Durant, Kevin    $62
Davis, Anthony    $54
Paul, Chris    $51
Curry, Stephen    $50
James, LeBron    $50
Love, Kevin    $49
Harden, James    $47
Anthony, Carmelo    $46
Nowitzki, Dirk    $44
Ibaka, Serge    $42
Lopez, Brook    $40
George, Paul    $40
Horford, Al    $39
Aldridge, LaMarcus    $38
Leonard, Kawhi    $37
Lowry, Kyle    $37
Jefferson, Al    $37
Noah, Joakim    $36
Cousins, DeMarcus    $36
Westbrook, Russell    $35
Anderson, Ryan    $35
Millsap, Paul    $35
Irving, Kyrie    $34
Griffin, Blake    $34
.
.
.
grupa typków o wartości minimum czyli 1$

Przykładowo, pod koniec sezonu w rotoII miałem taki skład:
Durant, Kevin    $62
Davis, Anthony    $54
Aldridge, LaMarcus    $38
Leonard, Kawhi    $37
Irving, Kyrie    $34
Marion, Shawn    $24
Co daje łącznie 249$. Zakładając hard cap na poziomie 200$, musiałbym zejść sporo z salary, a więc więc wymienić kogoś z top5, którzy są całkiem sensownymi grajkami w keeperze.

2. Sposób wyliczenia picka. Można zapożyczyć system z FBX3, czyli suma wartości top6 graczy decyduje o tym, która ekipa jest najgorsza (żeby uniknąc tego, by o picku miało decydować niewystawianie zawodników - np trzymanie lebrona na ławce).

3. Draft. Byłem za aukcją, ale są też inne opcję. Zaletą jest możliwość przeprowadzenia takiego draftu na forum w długim czasie.
  3.0 Snake, decyduje kolejność zgłoszenia (żart, zgłosiłem się drugi, więc miałbym Duranta lub Davisa :P )
 
  3.1 Draft snake na poniższych zasadach:
     3.11 Każdy ma pulę 200$ i wybiera zawodników według określonego salary graczy (nie może przekroczyć tej wartości).
     3.12 Snake w odwrotnej kolejności rookasów - tu jest kilka opcji:
       3.121 Wybieranie tylko spośród rookasów
       3.122 Wybieranie spośród rookasów i obecnych pierwszoroczniaków (bezpieczna opcja bo draft był słaby).
       3.123 Podział graczy na tych o rookie kontrakcie i normalnych i dwa osobne snakei z odwrotną kolejnością.
         W jednym więc wybierało by się spośród Durantów,Lebronów,Carmelów,Lamarcusów, a w drugim Davis,Drummond,Wiggins,MCW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z salary to snake jest zupelnie bez sensu. mozesz ustalic sobie czy idziesz w jakies 2-3gwiazdy i dopychasz po taniosci czy bilansujesz swietnymi rolesami/zadaniowcami w tanszy sposób.

 

salary 200 to chyba zbytni hard szczegolnie,ze roster szerszy niz 6, no chyba,ze wyliczony bylby tylko z tej 6 i tylko jej dotyczyl ale to raczej utrudnienie jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sposób liczenia salary zaproponowany przez mac'a. Dobrze by było, żeby zainteresowani grą w lidze wypowiedzieli się w sprawie draftu offline. Za? Przeciw? Dlaczego?

 

Jeśli zatrzymywana byłaby tylko część składu, to czemu nie chcecie przeprowadzać draftu z budżetem, który można wydać dowolnie, tak jak w zakończonych rozgrywkach?

 

Ale jak w tym przypadku rozwiązać problem salary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac, skąd wzięłeś te wartości? Dla mnie słabo odzwierciedlają rzeczywistość, Lebron aż o 12 gorszy od Duranta, no bez przesady.

 

Nie wiem, można by uszeregować najlepszych 200-250 wg danych kategorii, odpowiednio to zanalizować i można byłoby jakoś ustawić zawodników wg wartości w yahoo i wtedy przypisać jakieś wartości. Ewentualnie wziąść nawet jakąś poprawkę na kontuzjogenność.

 

Te podane wyżej są jakieś dziwne, zgodzę się, że Ibaka ma wysoką wartość roto, ale brak Drummonda w czołówce?

 

W święta jakoś spróbuje to ogarnąć, zrobić gruntowną analizę, żeby wartości jak najbardziej odzwierciedlały prawdę.

 

Pomysł z osobnym draftem grajków normalnych i rookasów/sophomores całkiem ciekawy, ale salary powinno być sumą wszystkich zawodników.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulek to jest chyba dla 9cat. Czyli LeBron po obecnym sezonie moim zdaniem uczciwa wartość. Sporo psuł na osobistych, przestał blokować. Nie był już taką maszynką jak w ostatnich latach. Wiadomo, że licząc wartość wg 9cat tacy gracze jak Drummond czy Dwight będą niżej ze względu na FT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to jestem przeciwko snake'owi w takim dużym towarzystwie. Draft offline ciągnąłby się tutaj koszmarnie długo. Aukcja online byłaby najlepsza. 

 

Aukcja online oczywiście byłaby najlepszą opcją, ale powstaje pytanie jak udałoby się dopasować jeden termin dla 30 osób? Przy 15 już są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja online oczywiście byłaby najlepszą opcją, ale powstaje pytanie jak udałoby się dopasować jeden termin dla 30 osób? Przy 15 już są problemy.

nie ma możliwosci by to przeprowadzic bezkolizyjnie online, offline jest duzo lepszym rozwiazaniem, szczególnie,ze online akurat w takiej lidze nie jest must be. i standardowe wybieranie 1-30, 31-60 itd. skoro jest tylu chetnych i z takim zapalem gdyby byly ustalone standardy wartosci zawodnikow jest to do ogarniecia.

 

tylko salary wedlug przydatnosci roto bo widze tu juz jakies rozbieznosci.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.