Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

wybieram opcje z draftem live (ps-przy 30 zespolach ile by on trwal? 5/6 godzin)

jesli wiekszosc wolalaby draft offline to liczac 30 ekip*5graczy*1 dzien= 150 dni na sam draft? czy zle licze ?

 

Trudno przewidzieć ten czas aukcji, ale może być sieka jak tyle osób się rzuci na graczy i trzeba będzie szybko podejmować decyzje. Myślę, że 4-5 godzin lekko licząc.

 

Draft offline pewnie trzeba by robić turami. Spotkać się kilka razy i od razu wybierać jakąś większą pulę graczy.

 

Lista chętnych szybko się zapełniła. Teraz w razie czego zapisujemy na listę rezerwowych.

 

1. SiXers - Philadelphia 76ers

2. mac - San Antonio Spurs

3. matek - Los Angeles Lakers

4. bulek - Phoenix Suns 

5. Zodd - Chicago Bulls

6. BlackMamba - Indiana Pacers

7. blackmagic - Minnesota Timberwolves

8. MTH - Miami Heat

9. Qooniu - Golden State Warriors

10. pumeks - Brooklyn Nets

11. kolek23 - Boston Celtics

12. Tocheck - Oklahoma City Thunder

13. Ledley - Cleveland Cavaliers

14. GRB - Orlando Magic

15. airmax - Charlotte Hornets

16. Tizz - Sacramento Kings

17. QAS - Toronto Raptors

18. Arctus - New Orleans Pelicans

19. ignazz - New York Knicks

20. karl - Utah Jazz

21. Marthinus - Portland Trail Blazers

22. evitacre - Houston Rockets

23. Szulim - Los Angeles Clippers

24. marcos - Washington Wizards

25. szkoda-czasu - Milwaukee Bucks

26. Benon - Detroit Pistons

27. eMeS - Dallas Mavericks

28. dvd93 - Memphis Grizzlies

29. jordan20 - Atlanta Hawks

30. january - Denver Nuggets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się ludzie śmiało zapisują i grajmy 2 x 20, bo przy 30 graczach ani sama gra po 8 slotów, ani żaden z draftów po prostu nie mają sensu.

 

Inna sprawa, że jak chcemy grać KEEPERA to zatrzymujmy swoje składy i bawmy się w to NBA a nie w wywalanie pół składu po sezonie... Chcecie draftu aukcyjnego, to śmiało - będzie taki na waszym poziomie w zwykłej lidze roto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym głębszy roster przy mniejszej ilości grajków, ale może być i 24. Ludzie niech się dalej zapisują, można zrobić dwie równorzędne ligi.

 

No a na serio, jeśli keeper, to nie głosujmy na draftem online. Zasadą keepera jest aktywowanie do składu grajków, którzy w niedalekiej perspektywie mogą wypalić. Przy wywalaniu połowy składu taka taktyka nie miałaby sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem salary wygląda naprawdę nieźle, ale z drugiej strony drafto offline musielibyśmy zacząć w okolicach sierpnia :P W moim pierwszym sezonie skopałem draft online więc jestem trochę do niego uprzedzony, ale ze względu na "organizacje" przedsiewzięcia chyba łatwiej o draft online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctus, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć tuż po drafcie rookiech nawet. Przynajmniej by się było czym zajmować w sezonie ogórkowym :smile:

 

Owszem, można zrobić i aukcję, sugerując się salary. Tylko musiałby być ktoś, kto kontroluje salary każdego z osobna, a i tak przy tak szybkim licytowaniu nikt by nie zdążył zareagować. W sumie ewentualnie, jeśli ktos by w taki sposob wyszedł powyżej capa, gość na waivera, i ban na miesiąc na FA. No te kary mozna by zapożyczyć z FBX.

 

Natomiast jestem całkowicie przeciw wywalaniu połowy składu. Ktoś bierze rookasa, liczy na jego systematyczny postęp, a po sezonie nie ma wyjścia i musi go wywalić. No to podważa całą idee robienia ligi wielosezonowej.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulek
That's what i'm talking about!

 

Imo draft offline powinien zacząć się właśnie od razu po prawdziwym Drafcie :)

 

Ja mam jeszcze inną propozycję co do draftu:
Możemy wybierać graczy online, ale jak najszybciej po udostępnieniu tej możliwości przez Yahoo! (ktoś bardziej doświadczony niech powie w którym miesiącu jest już taka możliwość) a potem po drafcie policzylibyśmy każdemu salary i GM'owie mieliby jeszcze te kilka(naście) tygodni na dealowanie, żeby zejść poniżej poziomu SC. Po starcie ligi stosujemy kary, o których już pisał bulek.

 

I po raz kolejny błagalny głos z mojej strony: mamy już 31 chętnych. Brakuje tylko 9 do grania 2x20, co byłoby
1) wygodniejsze
2) ciekawsze
3) łatwiejsze do zorganizowania (draft)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie draft offline to chyba opcja 2 była, jak chcecie salary wprowadzic do draftu online? ktos wezmie wiedług wylicytowanych przez siebie $ na Y! a potem sie okaze ze wedlug salary ma przejebane o iles tam i co bedzie musial wypierdolic(czyt. padnie mu koncepcja draftu) kogos? re-draft? 

 

ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie niech się dalej zapisują, można zrobić dwie równorzędne ligi.

 

No a na serio, jeśli keeper, to nie głosujmy na draftem online. Zasadą keepera jest aktywowanie do składu grajków, którzy w niedalekiej perspektywie mogą wypalić. Przy wywalaniu połowy składu taka taktyka nie miałaby sensu...

 

Wygląda na to, że rzeczywiście podział może być najrozsądniejszym wyjściem. Chociaż tak na oko póki co więcej jest zwolenników aukcji online i mniejszej ilości keeperów. Ale na dynasty z draftem offline też przynajmniej kilkanaście osób pewnie by się zdecydowało.

 

Ja mam jeszcze inną propozycję co do draftu:

Możemy wybierać graczy online, ale jak najszybciej po udostępnieniu tej możliwości przez Yahoo! (ktoś bardziej doświadczony niech powie w którym miesiącu jest już taka możliwość) a potem po drafcie policzylibyśmy każdemu salary i GM'owie mieliby jeszcze te kilka(naście) tygodni na dealowanie, żeby zejść poniżej poziomu SC. Po starcie ligi stosujemy kary, o których już pisał bulek.

 

I po raz kolejny błagalny głos z mojej strony: mamy już 31 chętnych. Brakuje tylko 9 do grania 2x20, co byłoby

1) wygodniejsze

2) ciekawsze

3) łatwiejsze do zorganizowania (draft)

 

Dodawanie salary po drafcie byłoby raczej niebezpiecznym zjawiskiem. Już na samym początku byłyby kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktualnie zgłoszonych osób tak rozkładają się głosy:

opcja 1 (keeper, draft online aukcja, bez salary): matek*, airmax, szkoda-czasu, BlackMamba, Marthinus, ignazz, jordan20, Tocheck, MTH;

opcja 2 (dynasty, draft offline, salary): karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers.

 

9 do 6 czyli wypowiedziała się połowa osób. Co myślą pozostali?

 

 

W przypadku podziału na 2 ligi można grać jedną z salary i zatrzymywaniem całego składu, a drugą z online i zatrzymywaniem 5 grajków.

 

Właśnie do tego zmierzamy ;)

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktualnie zgłoszonych osób tak rozkładają się głosy:

opcja 1 (keeper, draft online aukcja, bez salary): matek*, airmax, szkoda-czasu, BlackMamba, Marthinus, ignazz, jordan20, Tocheck, MTH;

opcja 2 (dynasty, draft offline, salary): karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers.

Ja jestem za opcją 2 i nawet dałem kilka propozycji na dwa snakei w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy 9:8 i matek się waha. Podział chyba nieunikniony.

opcja 1 (keeper, draft online aukcja, bez salary): matek*, airmax, szkoda-czasu, BlackMamba, Marthinus, ignazz, jordan20, Tocheck, MTH;

opcja 2 (dynasty, draft offline, salary): karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers, mac, Arctus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.