Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Po drafcie każdy sobie zweryfikuje co ma w składzie i będzie mógł zachować się odpowiednio. Czyli ewentualnie zejść z salary. Nie widzę problemu w tym, że ktoś wyda budżet z aukcji na zbyt drogich zawodników. Jego strata :tongue:

 

Strata? Chyba mega zysk. To tak jakby przystąpić do aukcji i licytować tyle talentu ile się tylko da, a potem dopiero się zobaczy ile się wydało. Przecież wyższe pensje będą mieli ci gracze, którzy mają większe value w 9cat. A potem jeszcze może wedle uznania tymi wartościowymi zawodnikami handlować za to co mu potrzebne. To już snake jest wg mnie dużo bardziej sprawiedliwy, bo decyduje los w większej mierze, a nie cwaniactwo na drafcie.

 

Jeszcze w kwestii podziału na dwie ligi, to myślę, że to akurat by się przydało. Nie każdemu będzie pasować draft offline, ktoś tam wyjedzie na wakacje, inni wolą jak widać re-draft co rok. Także dobrze mieć dwie opcje. Mamy już 20 chętnych do ligi dynasty i sam sie zastanawiam, czy zbierać do 30 czy resztę zapisów przenieść na keepera. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Liga na 30 zespołów wyglądałaby fajnie, bo zajęlibyśmy wszystkie nazwy i system rozgrywek rzeczywiście byłby zbliżony do tego realnego w NBA. Po stronie minusów widzę dość wąskie rostery 8-9 miesc razem z benchami. Macie jeszcze jakieś spostrzeżenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers chyba słusznie zauważył wady wybierania online przy salary. Lepiej, by ta osoba nie stała w uprzywilejowanej pozycji w porównaniu z tymi, którzy wybierali sugerując się możliwym salary.

 

30 teamów to rzeczywiście urealnienie do NBA, ale jakoś mierzi mnie na samą myśl kontraktowania willie greenów czy ognjenów kuzmiciów... Brrr... A po 8-9 typa w rosterze to trochę mało.

 

Niemniej zatwardziałym przeciwnikiem tego nie jestem i nie mam zamiaru tego torpedować. Po prostu nie chciałbym, żeby łakomym kąskiem na FA był jakis Kuzmic.

 

Drugi minus związany ze szrotem na FA jest taki, że ciężko byłoby wyciagnąć jakiegoś typka, który by mógł znacząco wpłynąć na poprawę notowań drużyny,

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 teamów to rzeczywiście urealnienie do NBA, ale jakoś mierzi mnie na samą myśl kontraktowania willie greenów czy ognjenów kuzmiciów... Brrr... A po 8-9 typa w rosterze to trochę mało.

 

Niemniej zatwardziałym przeciwnikiem tego nie jestem i nie mam zamiaru tego torpedować. Po prostu nie chciałbym, żeby łakomym kąskiem na FA był jakis Kuzmic.

 

Drugi minus związany ze szrotem na FA jest taki, że ciężko byłoby wyciagnąć jakiegoś typka, który by mógł znacząco wpłynąć na poprawę notowań drużyny,

 

Też się wzdrygam na myśl o wybieraniu spośród takich łepków z końca ławek rezerwowych, ale albo rybki albo akwarium. Jak chcemy mieć realną i wymagającą rywalizację, to trzeba się z tym liczyć. Wszak w NBA też nie ma lekko. Mark Jackson musi grać Kuzmiciem i to na poziomie playoffs, gdzie walczy o swój stołek :) Ważne, by wybrać taki układ ligi, w którym dostrzeżemy więcej plusów niż minusów, bo tych ostatnich w całości i tak nie wyeliminuje się nigdy. Natomiast co do uwagi o roli FAsów, to niekoniecznie musi być tak źle. Myślę, że różnice w poszczególnych kategoriach tak dużej ligi mogą być minimalne i nawet te 2-3 dodatkowe asysty czy celne rzuty mogą mieć spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to maksymalna ilość drużyn na yahoo jak i na espn to 20.

 

Wstępnie jestem chętny na keepera z aukcją, ale bardziej skłaniam się do mniejszej ligi niż 20 drużyn.

 

Heh jeśli to prawda, do pozamiatałeś nam dyskusję :beaten:  szukałem jakiegoś faq, ale wyskakuje mi tylko limit drużyn, jakie może prowadzić jedna osoba na yahoo. Znalazłem jeszcze coś takiego http://sports.yahoo.com/news/30-team-draft-pick-pick-075500529--nba.html ale może tam jest 30 bo to liga ekspertów?

 

znalazłem w komentarzach:

How do you do a 30 team league?

I thought yahoo caps at 20

 

CBS

 

Czyli tam można grać na 30 ekip. http://www.cbssports.com/fantasy/basketball

I teraz pytanie, czy chce nam się przenosić z yahoo, czy robimy dwie ligi po 20 bez kombinowania?

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też byłbym jednak za tym rozwiązaniem. Przeglądałem tą stronę fantasy cbs i ciężko się tam odnaleźć. Jeśli zostalibyśmy na yahoo, to sytuacja wyglądałaby następująco:

W lidze dynasty pierwsze 20 osób to: karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers, mac, Arctus, eMeS, evitacre, matek, january, Marthinus, airmax, BlackMamba, Szulim, blackmagic, Zodd, Qooniu, Benon;   /SlaKB - mógłbyś się dopisać jako pierwszy rezerwowy, albo dołączyć do ligi keeperowej/

W lidze keeper 13 osób: GRB, szkoda-czasu, ignazz, jordan20, Tocheck, MTH, dannygd, L.TM, Dig, ?marcos? + wcześniej zapisani: pumeks, QAS, dvd93.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko QAS musi z nami grać. On jest jak Mitch Kupchak. Warto mieć go w lidze.

 

Dopiero dziś mi odpisał, że woli dynasty i że chce grać właśnie z Tobą. Tylko powstał mały problem, bo na dynasty mamy już zapełnione 20 zapisów i nie wiem czy możemy teraz wykluczyć kogoś, kto wcześniej zadeklarował się właśnie na tę formułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś mi odpisał, że woli dynasty i że chce grać właśnie z Tobą. Tylko powstał mały problem, bo na dynasty mamy już zapełnione 20 zapisów i nie wiem czy możemy teraz wykluczyć kogoś, kto wcześniej zadeklarował się właśnie na tę formułę.

 

To tak jakby ktoś zrobił amnestię na Gasolu a Ty powiedział, że nie zwolnisz Fab Melo (by zrobić miejsce na Hiszpana) bo go wziąłeś w drafcie i chce być lojalny. Proponuje wywalić ostatniego zgłoszonego lub takiego co jest od niedawna na forum czy też nieudziela się. Głosujmy!

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. QAS był 17. w ogólnych zgłoszeniach, więc jest jakaś podstawa, by się ubiegać o dołączenie do listy dynasty, ale po prostu inni zdeklarowali się wcześniej. Ale oczywiście niech zdecyduje głos ludu. Jako ostantni (spoza pierwszej 20tki ogólnych zgłoszeń) do gry w lidze dynasty zdeklarował się Benon.

 

Chyba, że ktoś zapisany na listę dynasty nie ma ciśnienia i zechce przejść do ligi keeperowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.