Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pomysł opiera się na wzięciu współczynnika Value z basketball monstera ( https://basketballmonster.com/PlayerRankings.aspx ) i dostosowania go wymagań salary. O tym co to jest Value było tu: http://www.e-nba.pl/topic/3012-faq-dla-debiutantów-w-fb/?p=260618

 

Zsumowałem Value za każdą kategorię (ten sam wynik uzyskać można mnożąc ogólne Value zawodnika razy ilość kategorii), do każdego wyniku dodałem wynik nasłabszego gracza i wyszły mi liczby od 0 do 24,7 dla KD. Imo teraz wystarczy zastosować jakiś mnożnik (2 ; 2.5 ; 3), ustalić poziom od którego liczymy minimum (imo coś koło wyniku 6 pkt bez mnożnika), zaokrąglić wyniki do np 0,5 jak na FBX, oraz ustalić poziom Capu.

 

W ostatniej kolumnie wyliczeń jest zastosowany mnożnik 2.5. Ofc można to zmienić minimum zrobiłbym na poziomie ok 15 pkt.


Link do wyliczeń: https://www.dropbox.com/s/z0mz23amyn65qqd/salary.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie 2 najlepszych rookies ma pensje koło 30 (MCW 29, Oladipo 27,5). W związku z tym, że ten draft ma być mocniejszy proponuję:

#1-3 = 35; #4-6 = 32; #7-10 = 30; #11-15 = 25; #16-20 = 20; #21-60 = minimum, czyli 15. Ofc można te progi obniżyć ;) To tylko taka propozycja na szybko.

 

Co do capu to uważam, że powinien zależeć od tego ile będzie drużyn i jakie będą roostery. Jest zdecydowanie kwestia dogadania się po glębszym przestudiowaniu problemu. Np czy chcemy pozwolić na sytuację, że kogoś stać na posiadanie 3 najlepszych zawodników ligi i zapełnienie roostera bez przekroczenia capu?

 

Jeżeli będziemy grać na 30 teamów i draftować snakem po 10 graczy, to na ten moment (bez zaokraglania) gracz wybierający z nr 1, jeżeli cała liga wybierałaby gzawodników odpowiadających ich rankowi, uzbierałby 288 salary. Gracz wybierający jako 15 w kolejnosci w tych samych warunkach - 268, a z 30 numerem dobrnąłby do 267. Także imo SC na poziomie ~300 byłoby ok, na 30 graczy. Można ustawić też np 260, żeby sobie co nieco utrudnić wybieranie ;) W przypadku grania w 20, albo draftowania po 12 graczy ofc można to tak samo szybko policzyć ;)

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Imo właśnie będą stałe, ale trzeba pamiętać, że na jakiejś podstawie trzeba je oprzeć. Draft 2013 był rekordowo słaby, więc po uwzględnieniu pensji najlepszych z tego roku dorzuciłem trochę za "ujnię" prezentowaną przez rookies i tak sobie strzeliłem w podane wyżej wartości.

 

@karl
1. Dzięki za merytoryczną odpowiedź na moją propozycję
2. Jebłem się, że hej :D
3. Spierdalaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten sposób liczenia salary, ale chyba trzeba by wprowadzić kilka ręcznych poprawek, takich oczywistych. Przykładowo Marc Gasol czy Dwight po tym sezonie są w wielkiej promocji, a taki Kawhi Leonard jest niemal w cenie Paula George'a. Poza tym jeśli byśmy się zdecydowali na draft offline i zatrzymywanie większości składów, to może też jakaś korekta pensji zawodników +33 lata typu Nowitzki, bo to typowa mina na 1-2 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SiXers

Pensje będą zmieniać się co sezon, więc jeżeli kolejny rok Dirk będzie miał słaby, to w sezonie 15/16 będzie miał niskie salary.

 

Imo poprawki ręczne są niewskazane, bo te liczby (Value bez mnożnika) pokazują rzeczywistą wartość zawodnika w roto i na pewno lepiej oddają tą wartość niż czyjeś widzimisię :). Jedyną rzeczą którą trzeba poprawić są pensje graczy, którzy rozegrali mało spotkań przez długotrwałe kontuzje jak Kobe, Rose, Rondo. Jeżeli przyjmiemy mój system, to oprę ich pensje o ostatnie sezony, w których rozegrali ponad 40 spotkań.

 

Kawhi jest w cenie George'a bo to jeden z najlepszych graczy w 9cat :) a PG ma swoje problemy m.in. ze skutecznością ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z cenami graczy, którzy nie rozegrają znacznej ilości spotkań? Np. Taki Westbrook?

Nie możemy w żaden sposób spekulować kto rozegra ile spotkań w trakcie nadchodzącego sezonu.

 

Gracze którzy w ostatnim sezonie nie rozegrali 41 spotkań zostaną wycenieni na podstawie rozgrywek 12/13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy w żaden sposób spekulować kto rozegra ile spotkań w trakcie nadchodzącego sezonu.

 

Gracze którzy w ostatnim sezonie nie rozegrali 41 spotkań zostaną wycenieni na podstawie rozgrywek 12/13.

Nie tylko możecie, ale i powinniście. Jeśli z góry wiadomo, że ktoś nie zagra do stycznia, to nie można go wyceniać tak samo jakby miał grać cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, w takim przypadku to ok, ale nie mam pomysłu na to jak to uczciwie zrobić, wymyślcie to sami :) Należy jednak pamiętać, że czasami prognozy się nie sprawdzają i gracz może wrócić wcześniej/później, co wtedy? Korygowanie pensji (zmuszanie gracza do wyrzucania/trejdowania kogoś, żeby się zmieścić pod SC) nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Może wprowadzić slot injury reserve i nie liczyć go do SC?

 

@washo
myślałem, że Ci chodzi o coś w stylu "Deron jest często kontuzjowany, trzeba obniżyć jego salary" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, w takim przypadku to ok, ale nie mam pomysłu na to jak to uczciwie zrobić, wymyślcie to sami :smile: Należy jednak pamiętać, że czasami prognozy się nie sprawdzają i gracz może wrócić wcześniej/później, co wtedy? Korygowanie pensji (zmuszanie gracza do wyrzucania/trejdowania kogoś, żeby się zmieścić pod SC) nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Może wprowadzić slot injury reserve i nie liczyć go do SC?

 

@washo

myślałem, że Ci chodzi o coś w stylu "Deron jest często kontuzjowany, trzeba obniżyć jego salary" ;)

 

 

Deron to inna strona tego samego medalu, tylko trudniej wycenialna. W normalnym roto z budżetem jesteś w stanie sobie wycenić delikwenta dowolnie, uwzględniając znane sobie problemy z kontuzjami. Jak masz sztywną cenę, to może się okazać, że za nią nikomu nie będzie się opłacało gościa brać. I co? Rose, Westbrook, Bryant, Williams mają w ogóle nie zostać pobrani, bo szkoda na nich salary cap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@washko

Jak masz sztywną wycenę to myślisz o tym, czy ją akceptujesz i potem pobierasz zawodnika, albo nie. Tak jak LAL zdecydowali, że kontuzjowany Kobe jest wart $24 mln.

Możemy przystosować zapis z regulaminu FBX Keepera, mówiący po lekkiej korekcie:

 

"Pensja gracza nie może być wyliczona na podstawie sezonu, w którym rozegrał mniej niż 31 gier.

W takim przypadku jego pensja zostaje wyliczona na podstawie ostatniego sezonu, w którym rozegrał więcej niż 30 gier obniżone o 10% (jeśli w poprzednim sezonie rozegrał od 21 do 30 gier) lub 15% (11-20) lub 20% (mniej niż 11 gier).
Zasada ta dotyczy także graczy, którzy opuścili cały sezon z powodu kontuzji oraz tych, którzy grali poza NBA."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis jest ok i w sumie można by było go tu poddać lekkiej modyfikacji, bo wartości salary są niższe i w sumie by istniało ryzyko, że obniżenie byłoby zbyt duże.

 

Jednak na moje można byłoby tutaj wprowadzić dwa różne obniżenia: niskie dla zawodników młodszych, którym raz się nie udało rozegrać większej części sezonu i większe dla starszych, u których kontuzja może bardziej zaważyć dla przebiegu dalszej kariery.

 

Wprawdzie Oden nigdy nie spełnił pokładanych założeń, ale już kontuzja Curry'emu z sezonu 2011/12 nie przeszkodziła w niczym. Identycznym przykładem jest Blake Griffin, który zadebiutował bodaj sezon poźniej. Z tego właśnie względu należy zastanowić się nad salary Noela.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy już przygotowany pomysł na liczenie salary, to zachęcam pozostałe osoby z listy do głosowania za opcją 1 (draft live - aukcja; bez salary, ale zachowujemy po sezonie powiedzmy +/- 5 keeperów, reszta idzie do re-draftu) lub 2 (draft offline, dodajemy salary, ale możemy zachować więcej zawodników). Póki co wypowiedziało się około 1/3 potencjalnych uczestników i głosy są podzielone niemal równo.

 

PS. Są jeszcze dwa miejsca na liście. Jeśli ktoś chętny, zapraszam.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.