Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Btw: czego ode mnie oczekujesz, jestem po nocce w pracy, w uszy napitala Holy Moses, jak dobrze pójdzie nocka usunie sie z pamięci do jutra. Ciesz sie ze jestem w stanie googlnac i przekleić cos co ma jakikolwiek związek z tematem.

Ale to zle ze jest???

Fffffff

Przeczytałem kilka interpretacji - o ile faktycznie Limes Inferior dla mnie należy interpretować raczej nie przez kontekst PRL, ale antyutopii, to zakończenie dalej jest czystym Deus Ex Machina.

 

Ale to zle ze jest? Oczekujesz jakiegoś innego zakończenia?

Koniec "Dzień drogi od Meori" (tak to było?) tez Ci nie podszedł?

A Wiru Niepamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Joe Abercrombie- ktos cos czytal? Warto?

warto, bardzo fajny cykl, ciekawe postacie, moim zdaniem autor mogl pociagnac kilka watkow ale ogolnie super

 

Z autorow fantasy polecam:

 

Wegner i jego cykl meekhanski super, gosc ma szanse przegonic Sapkowskiego

 

Lubie tez opowiadania Eugeniusza Debskiego

 

Z ciezszej literatury Dukaj

 

Pilipiuk, Piekara literatura lekka i przyjemna oraz nudna w dluzszym czasie, w sam raz do autobusu

 

Z zagranicznych:

 

wspomniany Erikson i cykl malazanski - bardzo obszerny i skomplikowany swiat, setki postaci a kazdy tom bardzo gruby, naprawde potrzeba na to duzo czasu i raczej juz dla wyrobionych koneserow

 

Glenn Cook i Czarna Kompania - mecze to od dluzszego czasu i nie moge skonczyc ale ten cykl zbiera dobre recenzje

 

Paul Kearney - Boze Monarchie - super bitwy, duzo wojen strategii i polityki podlane sosem magii, ciekawy watek religijny, ostatni tom dla mnie slabszy

 

Sanderson - Burzowe Swiatlo - rowniez swietnie oceniany za oryginalnosc. Ja sie na razie troche z tym męczę.

 

polece rowniez bardzo oryginalny cykl Scotta Lyncha o Niecnych Gentelmanach troche tu fantasy, kryminalu, powiesci lotrzykowskiej

 

a na koniec z troche innej beczki rosyjskiego pisarza Borysa Akunina - przeczytalem chyba wszystko dostepne tego autora, najbardziej znany jest z cyklu kryminalow o detektywie Fandorinie - rewelacja, autor jest teoretykiem literatury i kazdy kryminal jest z innego podgatunku, klimacik carskiej Rosji i nie tylko, bardzo lekka literatura ale nieglupia.

 

Jak bede mial chwile napisze cos o innych gatunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakieś komiksy

 

oczywiście Watchmen ale pewnie już czytałeś

to samo Batman Zabójczy Żart

Jeśli Alan Moore to tez saga Swamp Thing i V jak Vendetta

Wieczna Wojna

Lobo: Ostatni Czarnian (ale jak nie lubisz tego klimatu, to się pewnie nie przekonasz)

Szninkiel,

niektóre tomy Thorgala (szczególnie te pierwsze, moje ulubione to Łucznicy, Ponad krainą cieni, Alinoe, Wilczyca)

Weapon X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Watchmen ale pewnie już czytałeś

to samo Batman Zabójczy Żart

Jeśli Alan Moore to tez saga Swamp Thing i V jak Vendetta

Wieczna Wojna

Lobo: Ostatni Czarnian (ale jak nie lubisz tego klimatu, to się pewnie nie przekonasz)

Szninkiel,

niektóre tomy Thorgala (szczególnie te pierwsze, moje ulubione to Łucznicy, Ponad krainą cieni, Alinoe, Wilczyca)

Weapon X

Polecam ci Blacksad --- genialna kreska coś unikatowego , świetne scenariusze motyw kota detektywa - nie każdemu pewnie przesłanie komiksu będzie odpowiadać ale ogólnie fabuła nie jest dla gimnazjalistów,, kreska też nie ogólnie jedna z lepszych serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Blacksadem jest taki, ze kosztuje chore pieniądze (zwłaszcza 2 i 3 część). Zresztą dotyczy to wielu świetnych komiksów, nakłady są małe i po wyczerpaniu cena szybuje, co utrudnia zapoznanie się z wieloma dobrymi tytułami. Pozostaje sieć albo biblioteki (jest kilka dobrze zaopatrzonych).

Z rzeczy, które się tu nie pojawiały polecam Przybysza (Shaun Tan), Pinokia (Winshluss), Kota Rabina (Sfar), Umowę z Bogiem, Nowy Jork (Eisner). Przybysz naprawdę piękny graficznie, koniecznie trzeba to zobaczyć na papierze (były dodruki, więc powinien być dostępny). Jak ktoś lubi nacieszyć oko to jeszcze Andreas, zwłaszcza jego Cromwell Stone. Klimaty lovecraftowskie i ta kreska (zwłaszcza dwustronicowe plansze są imponujące), również trzeba zobaczyć na papierze. Właśnie wyszedł dodruk i można kupić z ludzkiej cenie.

Zaznaczam, że te rzeczy raczej nie podejdą fanom superhero (może pojechałem stereotypem). Fanom Batka polecić mogę Long Halloween, Batman: Mroczne Zwycięstwo duetu Loeb/Sale czy Gotham Central (właśnie zaczęło wychodzić u nas, chociaż tu Batman jest na drugim planie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polećcie jakieś komiksy, na razie mam za sobą:

Azyl Arkham - tragedia

Ciemny Rycerz powraca - jak dla mnie średnie, ale rozumiem że 30 lat temu to musiał być szok

Lobo: kontrakt na Boga - ciężko mi powiedzieć kiedy widziałem coś równie żałosnego

 

 

 

Polecam Watchman, genialna historia no i komiks sorry powieść graficzna legenda.

Wspomniany Blacksad, polecam ze względów wizualnych, sam mam kilka albumów i tak są trochę za drogie.

Właśnie na biurku leży drugi tom "Southern Bastards" bękarci są póki co świetnym brudnym komiksem klimat to krzyżówka,

Gran Torino filmu, redneckowego bbq, przemocy i futbolu amerykanskiego.

100 naboi i Sin city klasyki. Na półce kolekcja Hansa Klossa i kilka Tytusów Romków i Atomków:)

 

 

Jeśli zaś chodzi o książki oj to może być mój dział. Aktualnie jestem gdzieś w środku kalifornii i jeżdzę razem z aniołami piekieł,

książka Huntera Thompsona Hells angels, totalnie mnie porwała, sam pisarz wygrzana postać kto oglądał Las vegas paranos ten wie:)

Od trzech lat czytam też "Szkice piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego jest to dziennik z czasów II wojny w którym gościu poprostu zachwyca się życiem, i jest to najwyższy poziom masturbacji literackiej nie jakieś tam Elizy Orzeszkowe zamulone, tylko jazda na kolarce przez okupowaną francje do swojej żony w Paryżu u boku warszawski taksówkarz, rozkminy polityczne aktualne do dziś co czasami mnie przeraża, rozkminy nad literaturą i mentalnością polaków, bistra, wina wódeczki. Jeśli komuś nie chce się czytać tej cegły bo to ponad 800 stron od 1941 do 44 o ile się nie myle, to fragmenty świetnie przeczytał Ferency są na youtube. Ciekawie też Bobkowski podchodzi do życia i zmienił też moje podejscie do poświęcenia dla narodu, patriotyzmu, kultury i świata. Ciekawy człowiek, zmarł na obczyźnie w ameryce południowej prowadząc sklep modelarski. 

 

Jest to aktualnie moja ksiązka nr 1 zajmująca tę pozycje wraz z "Ojcem chrzestnym" Mario Puzo, ksiązką, która mnie absolutnie porwała. Na tę chwile polecam:

Ojciec Chrzestny M.Puzo

Kompania braci S.E.Ambrose

Podróże z Herodotem R.Kapuścinski

Rok w trumnie R. Bratny

Następny do raju  M.Hłasko

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czarna kompania ma beznadziejne zakończenie. Ja lubię Piekarę i cykl inkwizytorski, ale u mnie jak jest dobrze wmieszana religia to zawsze ma plus na starcie. No i cykl Metro 2033. Ale tak naprawdę to oryginał i Diakow odstają od reszty. Fajny jest cykl rzymski Scarrowa. Jakoś od pewnego czasu nie czytam poważnej literatury, bo książka musi mnie odprężyć. No vat 23% jest morderczy. Kiedyś był 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Znacie jakieś bogate źródło angielskich pdf?

Podbijam pytanie, przeczytalem sobie ostatnio The Universe versus Alex Woods po ang i git ksiazka, a i samo czytanie bardzo dobry trening przy pozniejszych rozmowach w jezyku albionu. Harrego Pottera trójkę tez sobie przeczytalem. Pozdrawiam.

PS Ten Woods to o dzieciaku co przezyl walniecie meteorem i zakumplowuje sie z weteranem wojny w Wietnamie takim pacyfista Clintem Eastwoodem jesli nie jest to oksymoron:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.