Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Jako niewyedukowany młodziak grający w gry, biegający za piłką i palący różne świństwa postanowiłem w kóncu wziąć się za jakąś książkę i pochłonąłem sagę Pana Lodowego Ogrodu w tydzień. Nigdy nic mnie tak nie wciągnęło i mam zamiar dalej czytać - fantastykę. Czuje, że to jedyne co potrafi mnie tak wciągnąć. Co wybrać na kolejną książkę?

Rozważałem Hyperiona Dana Simmonsa i Drogę Królów Brendana Sandersona (podobno mistrz w swojej dziedzinie).

PLO to moja ulubiona seria, bardzo dobrze zrobiłeś, że to przeczytałeś. Jeśli zaczynasz z fantastyką, z czystym sumieniem mogę polecić Ci Wiedźmina, na pewno się nie zawiedziesz. Dodatkowo polecam cykl fantastyczny Stephena Kinga pt "Mroczna Wieża" (składa się na niego kilka książek - 7 z tego co pamiętam), również zajebiste, chyba nawet lepsze od Wiedźmina.

Z naszego podwórka to jeszcze można spróbować cykl Roberta M. Wegnera (chociaż najnowsza książka to dla mnie porażka).

Fajny jest też Kołodziejczak i jego cykl Ostatnia Rzeczpospolita (si-fi połączone z fantasy).

 

Mówisz, że tylko fantastyka ? Kryminały są świetne, szczególnie, w mojej opinii Skandynawowie. Mankell, Nesbo, Larsson, Kallentoft (wszyscy mają serie książek z głównym bohaterem)

 

Z tego co pamiętam, to 15 lutego będzie miała premierę nowa książka Grzędowicza! "Hel 3"

Polecacie jakiegoś dobrego pisarza thrillerów ? Na razie czytałem głównie Koontza i Kinga :smile:

Jaka tematyka ? Podobna do tej od Koontza i Kinga ? To możesz spróbować Joe Hill (syn Kinga), pisze w tym momencie lepiej niż jego ojciec.

Edytowane przez mateuszf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLO to moja ulubiona seria, bardzo dobrze zrobiłeś, że to przeczytałeś. Jeśli zaczynasz z fantastyką, z czystym sumieniem mogę polecić Ci Wiedźmina, na pewno się nie zawiedziesz. Dodatkowo polecam cykl fantastyczny Stephena Kinga pt "Mroczna Wieża" (składa się na niego kilka książek - 7 z tego co pamiętam), również zajebiste, chyba nawet lepsze od Wiedźmina.

Z naszego podwórka to jeszcze można spróbować cykl Roberta M. Wegnera (chociaż najnowsza książka to dla mnie porażka).

Fajny jest też Kołodziejczak i jego cykl Ostatnia Rzeczpospolita (si-fi połączone z fantasy).

 

Mówisz, że tylko fantastyka ? Kryminały są świetne, szczególnie, w mojej opinii Skandynawowie. Mankell, Nesbo, Larsson, Kallentoft (wszyscy mają serie książek z głównym bohaterem)

 

Z tego co pamiętam, to 15 lutego będzie miała premierę nowa książka Grzędowicza! "Hel 3"

Wiedzmina przeczytałem przed przejściem gierki, dobry był ale PLO go zjadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmina przeczytałem przed przejściem gierki, dobry był ale PLO go zjadł

tak, PLO zdecydowanie lepszy. Tak jak pisałem, zobacz Mroczną Wieżę, moim zdaniem warto i Ostatnia Rzeczpospolita Kołodziejczaka.

A tak w oderwaniu od cykli, to zajebista jest - pojedyncza ksiazka-  fantasy/horror autor Joe Hill - Nos4a2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę Przenajświętszą Rzeczpospolitą ;D To się akurat Jackowi udało.

 

A, pisałem o "Innej Duszy" Łukasza Orbitowskiego ? Rewelacyjna obyczajówka, oparta na prawdziwym wydarzeniu (Bydgoszcz, mid 90's). Polecam każdemu.

Słyszałem o tej książce. Obczaje jak znajde czas. Orbitowskiego czytalem "trace cieplo". O ile poczatek świetny, to mniej wiecej od połowy do końca, straszna kicha.

 

Nie czytałem nic twardocha szczepana ma ktoś o nim coś do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę Przenajświętszą Rzeczpospolitą ;D To się akurat Jackowi udało.

 

A, pisałem o "Innej Duszy" Łukasza Orbitowskiego ? Rewelacyjna obyczajówka, oparta na prawdziwym wydarzeniu (Bydgoszcz, mid 90's). Polecam każdemu.

Kumpel czytał i polecał, muszę obadać tym bardziej, że akcja w moim mieście. Wydawca to Sekielski typek z Bydgoszczy również, zresztą sam mu słałem moje wypociny, które dzieją się i w Bydzi i Wawie (bez odzewu standard).

 

Co do Wiedzmina to jest to słaba książka jako całość, jednak sam pomysł Wiedźminów i ich problemów jest świetny, Geralt i Jaskier świetne postacie. 

Słucham sobie Narreturm, czytał ktoś trylogie wojen husyckich? Audiobook jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tej książce. Obczaje jak znajde czas. Orbitowskiego czytalem "trace cieplo". O ile poczatek świetny, to mniej wiecej od połowy do końca, straszna kicha.

 

Nie czytałem nic twardocha szczepana ma ktoś o nim coś do powiedzenia?

Wiesz to zależy co lubisz bo to na pewno nie jest literatura prosta i łatwa. . Król to fajny kryminał ale od razu mówię oparty częściowo na faktach, częsciowo naciagnięty ale anty ONRowy - pokazuje alternatywną rzeczywistość jakby mogło być w  Polsce.. Facet przerył dużo prasy prawicowej z tamtego okresu i pokazał autentyczną sytuację konfliktu gdzie Żydzi praktycznie nie wychodzili na katolicką część a katolicy praktycznie nie wchodzili do żydowskiej. Fajna książka tylko niestety coś faceci czasem musza mieć chore fantazje seksualne. Te sceny są akurat słabe i moim zdaniem puenta taka sobie ale tak poza tym to niezłe

Morfina jest bardzo dobra

Fajne są jeszcze jego dzienniki tylko to już naprawdę lektura jak lubisz to jak pisarz spogląda na świat co on dostrzega co czuje.

To się nazywa Wieloryby i ćmy - przy okazji dowiedziałem sie ,że się mocno przyjaźnia z Orbitowskim i nawet w jego mieszkaniu pisał jedną swoją powieść

 

Jak mam polecać to Król -Morfina a reszta to musisz ocenić po recenzjach bo dla mnie jeszcze wieloryby i ćmy są fajne a reszta juz trochę odjechana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zależy co lubisz bo to na pewno nie jest literatura prosta i łatwa. . Król to fajny kryminał ale od razu mówię oparty częściowo na faktach, częsciowo naciagnięty ale anty ONRowy - pokazuje alternatywną rzeczywistość jakby mogło być w  Polsce.. Facet przerył dużo prasy prawicowej z tamtego okresu i pokazał autentyczną sytuację konfliktu gdzie Żydzi praktycznie nie wychodzili na katolicką część a katolicy praktycznie nie wchodzili do żydowskiej. Fajna książka tylko niestety coś faceci czasem musza mieć chore fantazje seksualne. Te sceny są akurat słabe i moim zdaniem puenta taka sobie ale tak poza tym to niezłe

Morfina jest bardzo dobra

Fajne są jeszcze jego dzienniki tylko to już naprawdę lektura jak lubisz to jak pisarz spogląda na świat co on dostrzega co czuje.

To się nazywa Wieloryby i ćmy - przy okazji dowiedziałem sie ,że się mocno przyjaźnia z Orbitowskim i nawet w jego mieszkaniu pisał jedną swoją powieść

 

Jak mam polecać to Król -Morfina a reszta to musisz ocenić po recenzjach bo dla mnie jeszcze wieloryby i ćmy są fajne a reszta juz trochę odjechana

Ok dzięki. Od jakiegoś czasu planuję przeczytać coś Twardocha, więc zacznę od książek, które polecasz. Dziękuję.

Edytowane przez mateuszf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogia husycka jest fajna, ale Sapkowski ma 2 wady

1 strasznie dużo łaciny"jaki to ja mądry i oczytany"

2 standardowo zjebane zakończenie

a jakie ma zalety? jakoś nie potrafię przebrnąć przez polskich pisarzy. Komuda podnieca się jak małe dziecko a Piekara pieści się jak dziewczynka. Od czasów Sienkiewicza ktoś w Polsce co się bierze za pisanie musi pisać dla pisania Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma zalety? jakoś nie potrafię przebrnąć przez polskich pisarzy. Komuda podnieca się jak małe dziecko a Piekara pieści się jak dziewczynka. Od czasów Sienkiewicza ktoś w Polsce co się bierze za pisanie musi pisać dla pisania

Andrzej Bobkowski Szkice Piórkiem

Tadeusz Konwicki Mała apokalipsa

Ryszard Kapuścinski Busz po Polsku

i pewnie jeszcze "kilku" się znajdzie, ale jeśli chodzi o taką nazwijmy to przygodową powieć to hmm...no własnie, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma zalety? jakoś nie potrafię przebrnąć przez polskich pisarzy. Komuda podnieca się jak małe dziecko a Piekara pieści się jak dziewczynka. Od czasów Sienkiewicza ktoś w Polsce co się bierze za pisanie musi pisać dla pisania

Według mnie polscy pisarze to światowa czołówka. Wegner, Sapkowski, Lem, Dukaj, Snerg, Zajdel. 

Akurat jak już to Sienkiewicz pisał dla pisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.