Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Najswiezsze newsy z ESPN w sprawie Big Bena:

Poczul sie urazony 12 mln propozycja od Detroit (12 baniek za rok) i zaczyna sklaniac sie ku Bullsom, ktorzy oferuja nie 13 baniek jak ktos napisal tylko 14 baniek za sezon, kontrakt na 4 lata. Atak podkoszowcow dalej bedzie mierniutki, za to defensywa na naprawde wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepłacenia sie zaczeły. Ale od początku

 

Stojakovic- 60 mln za 5 lat czyli 12 mln za sezon za strzelca i wląsciwie tylko strzelca to zdecydowanie za duzo. Moze i w Hornets sie przyda nie mowie ze nie, ale mozna bylo go wziasc taniej, cena jest zawrotna, bo choc to strzelec wybitny to juz nie tak dobry jak w ostatnich sezonach. Z tego co pamietam to Hornets mierza w PO a Peja nie jest jakims swietnym liderem i czesto mozna sie zawiesc na jego rzucie w koncowce, nie wspominac o tym ze czesto w postseason ma wogóle nie tylko fatalne spotkania ale i serie, a wiadomo ze cos beda z czasem ugrac chcieli w Nowym Orleanie. Juz nie mówie ze ma tam byc centrala postacią ale czasami jako shooter bedzei potrzebny np do próby szybkiego odrabiania strat.

 

Radmanovic- no tutaj akurat dobra decyzja władz. W Lakers sie na ławke przyda a cena jak za niego jest przyzwoia,z eby nie powiedziec optymalna do tego ile jest wart. Nie przepłacili, wiec w sumie fani LAL powinni byc zadowoleni.

PS. A jednak spuscil z rzadan, teraz siedzialby na drugim roku w Sonics za bodajze 48 mln za 6 lat, a tak ma 30 mln w 5 lat w Los Angeles. Klasyczny przykłąd jak pazerstwo na kase sie nie opłaca :P

 

Ben Wallace-ojj stanowczo za duzo. Jeszcze kilka lat temu bylbym skłonny płącic mu taka kase, ale teraz juz nie. Jego obrona nie jest juz tak dobra, obroncy jakos sobie z nim radza. Defensor dalej z najwyzszej pólki ale w ataku nic nie gra, a dawanie tylu milionow za osobe przydatna tylko po jednej stronie parkietu, majacej najlepsze lata za soba i jakby nie patrzył gdy skonczy mu sie kontratk to bedzie 36 latkiem, czyli juz na koncu kariery. Na jakims tam poziomie wytrzyma jescze mysle 3 lata, a w 4 to juz z nim bedzie ciezko. Choc posiadanie takiego gracza w skladzie to kuszaca propozycje, za tyle dolarów ja bym w to nie wszedł.

Detroit natmiast co do niego sprytnie kombinuja, podoba mi sie to co robia. 12 mln za jeden sezon jak najbardizej im sie opłaca, bo w tym sezonie jego grą jescze im sie to zwróci, a potem pewnie znowu zbadaja rynek i zaoferuja stopniowo mniej. Nie wiem natomiast czym Ben poczuł sie tak strasznie urazony :? Tylko 12 mln za sezon :?

 

Nene-no coz ryzykowna decyzja, ale on jak sie nie połamie to jest człowiekiem z przyszłoscią i mowie ze sporą pewnoscią ze jak dociagnie kontrakt do konca bez urazow to juz gdizes w 3 roku powinien spłącac te swoje 10mln. Aczkolwiek Nuggs sporo ryzykują, a on sam poleciał na $$$ co tez jest w jakims stopniu niepokojące. Narazie nie jest tyle wart, ale jak bedzie pracowal to powinnien okazac sie zawodnikiem odpowiednim cenowo.

Dobrze Denver robi ze próbuje sie pozbyc kogos z tymi wysokimi kontraktami. Na ich miejscu takze wybralbym Martina i wymienił za kogos na obwód(PG,SG). Ciekawa sprawa ze wsród 4 wielkich kontraktów jest 3 skrzydłowych i 1 center. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bulls zatrudnią Wallace to będzie świetna obrona i mało ataku (chyba że Bena rzezczywiśice tak ograniczali w Det) , chyba że Tyrus zacznie doskonale grać. Znów zmarnuje się talent Hinricha jako podajacego bo do zdobywania punktów zostanie on i Gordon :)

Co do Radmanovica to jeśli Lakers ściągnęli go na ławke (a tam sie najbardziej nadaje) to wysuwam uprzejme zapytanie kto będzie towarzyszył LO na skrzydle? Mamy jeszcze Waltona, ale on na dzien dzisiejszy jest również idealnym rezerwowym. Jeśli ewentualny trade z Mihmem pójdzie na skrzydłowego to LAL zostananą z dwójką Smush/Farmar na PG i klęską urodzaju na skrzydlach. Ale widać, że to częśc jakiegoś misternego planu wi.ęc razem z resztą fanów Lakers czekam. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Bulls podpisałbym Bena na te 4 lata, facet utrzymuje się w świetnej fizycznej formie, nie miał przez całą karierę poważniejszych kontuzji, pierwsze sezony mało grał więc w nogach także nie ma tak wiele jak sporo innych graczy w tym wieku. Nie sądzę, że przez najbliższe cztery sezony zaliczy bardzo drastyczny spadek formy w młodych Bulls ktoś z jego doświadczeniem się przyda, pasuje do ich agresywnego stylu gry, mieliby naprawdę bardzo dobry i głęboki skład, który już w przyszłym sezonie mógłby walczyć o prymat w konferencji.

 

Tym Radmanovicem do końca zachwycony nie jestem, ale szczere mówiąc gdyby Lakers również za pełne MLE podpisali nie jego, ale tego mięczaka Stojakovica to dziękuję, nawet za taką samą kasę wolę już młodszego i przynajmniej trochę broniącego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby w Denver jest sporo wysokich grajkow ze sporymi,a nawet bardzo sporymi kontraktami i w tej sytyuacji pierwszy do wylotu wydaje sie byc niemilosiernie przeplacany Martin,ktory jak wiemy wdal sie w niezbyt przyjemny konflikt w trakcie trwania tegorocznych PO z Karlem (znowu gwiazdorskie maniery daly znac o sobie,troche Ci czarni maja nasrane w glowach :? ) ale raczej trudno bedzie znalezc chetnego na jego uslugi za taka kase (moze do Sixers go za C-Webba :wink: ) o czym chyba juz i Karl i wlodarze klubu wiedza i teraz Karl probuje zrobic wszystko aby zalagodzic spor i naprawic stosunki laczace obu panow,takie postepowanie trenera Nuggets swiedczy chyba o tym ze K-Mart sie nigdzie nie wybiera.

 

Wedlug mnie za takie pieniadze Rodmanovic to naprawde znakomity nabytek dla LA,chlopak jest dosc dobrym grajkiem,zdarza sie ze powalczy cos pod koszem no i na pewno da sporo punktow kiedy slabiej bedzie prezentowal sie KB#24 ( :wink: ),a chyba na to najbardziej w zeszlym sezonie narzekali kibice Lakers.Tymbardziej za taka kase,a przeciez jeszcze niedawno w Sonics odrzucil oferte chyba 7mln. A co do rozgrywajka to nie wiem moze sie myle ale czy aby tej funkcji nie pelnil w najwiekszym stopniu w ostatnim sezonie Odom?Te wszystkie trojkaty i inne zboczenia Phila chyba zawsze powodowaly ze podzial na pozycje zanikal i funkcje poszczegolnych graczy ulegaly lekkim modyfikacjom (podobnie w Bulls to chyba Pippen czesto klepal gale na rozegraniu).

 

A moze rzeczywiscie w Bulls Ben sie bardziej odblokuje i bedzie zdobywal wiecej punktow,bo juz miewal momenty w Datroit ze rzucal mase punktow,jak np rok temu w PO i mysle ze moze spokojnie wykrecic te 12ppg.Grajac w Pistons zawsze powtarzal ze do rzucania pkt jest kto inny i rzeczywiscie bylo tam soro graczy do punktowania nawet spod kosza a ona staral sie dawac druzynie mnostwo pozytecznego w inny sposob i potrafil sie odsunac w cien,to moze teraz wezmie wiekszy ciezar na siebie za gre w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze rzeczywiscie w Bulls Ben sie bardziej odblokuje i bedzie zdobywal wiecej punktow

Szczerze wątpię :wink: . Wallace nigdy nie był orłem w ataku, więc nie widzę powodu, dla którego miałby stać się nim w wieku 32 lat. Niewątpliwie dobrze wykonywał swoją robotę w obronie i "usuwał się w cień", często moblizował kolegów, ale kilkanaście milionów za to to gruba przesada :twisted: . Tym bardziej jeśli nie jest to przyszłościowa inwestycja. Bo nawet w przypadku Bulls płacenie staremu wyjadaczowi kilkanaście milionów, aby wprowadził młodzieńców do play-offs to bezsens. Wzmocnienie byłoby to niewątpliwie, ale moim zdaniem zdecydowanie za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to (oczywiscie dotyczace Benka), ze czeka on na oferte od Cavs (zamurowalo mnie) i bylby sklonny pojsc na sign-and-trade z naszym zespolem. Fajnie, ze chcialby grac u nas tylko nie widzi mi sie co my mielibysmy dac Detroit za niego :X. Takze ciekawy jest fakt, ze jestesmy oczywiscie w tej samej dywizji i sam trade miedzy zespolami w tej samej dywizji jest raczej niechetnie wykonywany. Inna sprawa to prawdopodobnie ogromny kontrakt Ben'a oraz jego wiek. Niewatpliwe, ze w Cavs by sie bardzo przydal ale jakos nie widzi mi sie zeby do tego doszlo oraz nie widzi mi sie gra 36 latka, ktory za sezon wezmie 14 baniek. No ciekawe czy Ferry i Cavs wyraza jakies zainteresowanie nim.

 

Co do Bena i Bulls to IMO on nie jest tym czego oni szukaja. Potrzebuja punktow spod kosza, a wyglada wszystko na to, ze po tym offseason zostana z tymi samymi problemami co przed latem. Wszystko bedzie mialo rece i nogi jesli wyciagna za Chandlera jakiegos forwarda, ktory bedzie potrafil nawrzucac troche punktow. No ale to narazie tylko perspektywy. Ciekawe co Pax kombinuje ;].

 

EDIT// SPEEDY CLAXTON DOLACZYL DO HAWKS :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i plotki dotyczace osoby Speedy Claxtona wlasnie dobiegly konca,gdyz dotychczasowy rezerwowy rozgrywajacy Hornets doszedl do porozumienia z wladzami Hawks w sprawie 4-letniego kontraktu na 25mln$.

Zmiana otoczenia wydaje sie byc szczegolnie korzystna dla Speediego ktory teraz bedzie podstawowym rozgrywajacymi wreszcie bedzie mogl pokazac pelnie swojego talentu,choc trafil z zespolu walczacego o awans do PO do druzyny raczej przecioetnej i bardzo mlodej w ktorej chyba wiekszego sukcesu druzynowego nie odniesie,a na pewno jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Bulls podpisałbym Bena na te 4 lata, facet utrzymuje się w świetnej fizycznej formie, nie miał przez całą karierę poważniejszych kontuzji, pierwsze sezony mało grał więc w nogach także nie ma tak wiele jak sporo innych graczy w tym wieku.

ja akurat co do zdrowia i formy fizycznej Wallace'a mam podobne zdanie do Vana - on jeśli chodzi o budowę jest kopią Malone'a i sądzę, że za 4 lata nie będzie się w obronie prezentował gorzej od takiego Mourninga dziś...czyli będzie po prostu dalej świetnym obrońcą.....tak że ja osobiście uważam, że kontrakt dla niego jest odpowiedni, tyle że nie w Bulls a w Detroit...trzeba umieć bowiem bilansować backcourt i frontcourt a jeśli Bulls nie zamierzają wytrade'ować Chandlera za kogoś bardziej utalentowanego ofensywnie (takiego Okura mogliby od nas wziąć w zamian - wziąłbym z pocałowaniem ręki:) oba kluby by zyskały) to daleko nie zajdą z tak "utalentowaną" w ataku dwójką podkoszowców jak Tyson i Big Ben

 

szokuje mnie za to podobnie jak Was wynagrodzenie Stojakovica...aż nie wiem co powiedzieć....przecież to jest tak oczywiste, że Peja jest na tyle jednowymiarowym i do tego niemłodym już zawodnikiem (co ma znaczenie przy tych jego wybiegnięciach zza zasłon i składaniu się do rzutu, które to elementy bazują na jego szybkości), że nie można mu dać absolutnie takich pieniędzy...Hornets upadli na głowę, ta decyzja będzie im się odbijała czkawką przez lata, tak jak i ten kontrakt stanie się definicją przepłaconego, przy którym nawet chyba Dampier wysiada

 

Nene to też ogromne zaskoczenie dla mnie - wiem, że gość jest na pewno utalentowany....no ale raz, że nie aż tak, by dawać mu taką kasę, a dwa, że przecież tak długo nie grał, że nikt przecież by mu tyle nie dał i mogli go spokojnie za o wiele mniej zatrzymać (bo przecież jego wartość znacznie obniżyły kontuzje) i nawet te sporo mniej powinien wziąć z pocałowaniem ręki...60 milionów? zagadka

 

za to bardzo podoba mi się i kontrakt, i sam pomysł Radmanovica w LAL - po prostu ekstra...podoba mi się od jakiegoś czasu ten zespół i teraz jeszcze bardziej...Radman to jest gość akurat dla Bryanta i Odoma do odrzucania mu piłek....w taktyce Jaxa będzie im ciskał całą masę trójek....do tego też w obronie coś tam gra - głównie na desce...choć jak już zauważyliście, lepiej by było gdyby grał jako zmiennik, bo taka jego rola - zbyt jest nieregularny, jednostronny i do tego jak wiadomo nie ma w ogóle atletyzmu...baaardzo dobry transfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedl czas na pare najswiezszych ploteczek:

1.Plotka dotyczaca Iversona mowi ze Utah chetnie by go wziela za Boozera albo Clippersi za Livingstona (ale oni juz sa bliziutko przedluzenia Kaszela wiec to chyba glupia plotka wyssna z palca przez jakiegos pismaka)

2.Gooden powiedzial ze przedluzy umowe z Cavs jak zrobi to Bronek z ktorego smieja sie dziennikarze ze lubi troche wprowadzac dramatyzmu ale i tak podpisze extension z Cleveland

3.Pacers moga dostac Harringtona w zamian za Tinsleya albo Johnsona (ale oni juz wlasnie podpisali Claxtona-mowie o Hawks wiec po co im kolejna jedynka?)

4.Az 6 ekip chce zatrudnic Bonzi Wellsa

5.Kings maja chrapke z George'a z Lakers

I to na tyle poki co, jak widac niektore z tych plotek kupy sie nie trzymaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 99% Big Ben opuszcza Detroit.

 

Messages were left Monday night for Wallace's agent, Arn Tellem, and a call to Wallace's home in suburban Detroit went unanswered. But Wallace told The Detroit News that he will sign a four-year deal with the Bulls.

 

"I appreciate everything Detroit did for me and my family," he told the newspaper Monday night. "They gave me an opportunity to make a name for myself and we had an opportunity to win a championship together."

 

A mi tylko jedno chodzi po głowie...Darko Milicic. Mialby chłopak teraz szanse na gre i kto wie czy z taką drużyną nie podniósłby swojego poziomu. Ciekawe co myśli teraz Mr.Dumars... Ale to gdybanie. Żegnajcie Wielcy Pistons. W następnym sezonie chyba zabraknie wam pary, a z pewnością lidera z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie tak dawno Ben zarzekal sie, ze jest mu w Detroit bardzo dobrze, ze swietnie sie tam czuje i ze kasa to dla niego absolutnie drugorzedna sprawa. Wszyscy sie zachwycali tym, jak wiele daje druzynie za jak niewielkie pieniadze i ze wcale nie robi z tego tematu. A teraz takie cos... A przeciez Pistons dawali mu w propozycji tylko o 1-2mln$ rocznie mniej niz Bulls. Jednak coś musialo siąść w tej druzynie, skoro akurat on zdecydowal sie na taki krok.

 

Jesli chodzi o Bulls, to Ben na pewno im sie przyda, bo przydalby sie kazdej druzynie. Podzielam obawy co do jego slabosci w ataku. Stac go na wiecej niz te 6ppg, co robil ostatnio, ale tez jak osiagnie 10ppg, to bedzie to IMO max. Z biegiem lat bedzie slabszy, ale podzielam zdanie ktoregos z przedmowcow, ze wyglada on na typa zdrowego i powinien sie trzymac we w miare niezlej formie az do konca kontraktu. Tak wiec Bulls maja zawodnika bardzo dobrego, ale dosc drogiego i bedzie ciekawie zobaczyc, czy sie dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieszane uczucia, ale jak odpaliłem ESPN i przeczytałem, że jest już w Bulls to strasznie się ucieszyłem, ięc chyba jednak tego chciałem :twisted:

 

Cztery lata i 60 baniek, hmm dużo, ale jeśli uda się wyciągnąć za Tysona (który już chyba skończył w Chicago :cry:) jakiegoś skrzydłowego z dobrym rzutem może być dobrze. Ile zyskała defensywa Byków pisać nie muszę. Ściana w postaci BegBena jest naprawdę imponująca co może przyn8ieść mi wiele szczęścia w nadchodzącym sezonie. O zdrowie Bena się nie martwię, jedynie o jego przydatność w ataku, bo co by nie móił to jednak już nawet rzuty wolne pokazują jaki ma rzut. No chyba, że Bulls będą 82 mecze grali przecie Houston, gdzie Wallace'a krył będzie Yao (oby tak jak w pierwszym meczu tych ekip z poprzedniego RS :P). Jest dobrze, teraz tylko jakiś rezerwowy PF/C w osobie Nazra czy i możemy się bawić w walkę o ECF!!!

 

Pax I love U!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rumor: Chandler do Hornets za PJ Browna i JR Smitha :!:

Kurde ten Paxon niezle wymiata PJ ma 8mln kontrakt ktory skonczy sie wraz z nadchodzacym sezonem + JR Smith jako bonus Tak na marginesie to moze ktos wie jakiej wysokosci jest kontrakt Chandlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata i 60 baniek, hmm dużo, ale jeśli uda się wyciągnąć za Tysona (który już chyba skończył w Chicago :() jakiegoś skrzydłowego z dobrym rzutem może być dobrze.

Cudze chwalicie swego nie znacie 8). Jumper Tyrusa wygląda całkiem sensownie i mając w składzie Big Bena trenerzy powinni mu na lato oprócz siłowni zaaplikować sporą dawkę rzutów z wyskoku. Swoją drogą to Thomas w obronie jest zawodnikiem bardzo podobnym do Wallece'a (oczywiście na razie jest dużo słabszy fizycznie), a i w ataku jego surowość sprawia, że większość punktów to alley-oopy i dobitki (prawie jak Ben). Ciekawie będzie oglądać na parkiecie drużynę w której żaden zawodnik nie przekracza 6-8 wzrostu :). A Kirk powinien zacząć ćwiczyć alley-oopy, bo jest szansa, że Bulls pobiją w tym względzie Nets ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to byłaby lepsza bomba: Francis do Cavs za Gooden'a i Hughes'a :twisted: . Podobno Knicks i Cavs pracują nad czymś takim. Jeśli to prawda, no to chyba co poniektórrym nieźle odbiło.

60 mln $ za 4 lata dla Wallace'a to gruba przesada. Kto wie, czy patrząc na zarobki w porównaniu do osiągnięć nie będzie to jedna z największych pomyłek ostatnich lat. Niewątpliwie Ben dużo pozytywnych rzeczy wniesie do Bulls, ale za koszmarną po prostu cenę. Poza tym nie wiem po co Smith miałby przechodzić do Bulls, chyba żeby znowu grzać ławę. A to naprawdę gość, który ma talent i powinien grać, aby się rozwijać. No a w Bulls jest Gordon :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze zeby Cavs byli az tacy glupi no chyba ze dostana jeszcze pick w 1 rundzie draftu :lol: Wtedy mozna sie zastanowic Nasuwa sie jednak pytanie czego NY nie wzial Marcusa Williamsa w drafcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claxton- zgadzam sie z Flashem mimo ze idize do slabszego zespołu robi dobrze.W Hawks nie ma rozgrywajacego tej klasy co on wiec bez wątpienia bedzie pierwszym PG, wreszcie dostanie wiele minut i okazje do prawdziwego pokazania talentu. Dobrze ze odszedl bo przy Jacksonie mogłby wogóle spasc do roli tego 3, czyli zapchajdziury

 

W następnym sezonie chyba zabraknie wam pary, a z pewnością lidera z prawdziwego zdarzenia.

Nie, prawdizwego lidera zabrakło już im w tym sezonie, a tam liderem był Billups, on tam dalej jest tyle ze nie potrafi sobie poradzic z presja i gra bez dokladnej taktyki i rozrysu akcji jak za Browna.

 

A przeciez Pistons dawali mu w propozycji tylko o 1-2mln$ rocznie mniej niz Bulls. Jednak coś musialo siąść w tej druzynie, skoro akurat on zdecydowal sie na taki krok.

W tym ze siada to raczej nikt nie ma wątpliwosci ale BigBenowi wydaje mi sie takze chodziło o to ze Dumars zaproponowal mu tylko jednoroczny kontrakt, a nie kilkuletni, bo wątpie by ten milion był az tak cenny, ale tutaj ma 4 lata tam za rok znowu bylby FA.

 

Plotki Franicisa i Goodena z Hughesem nawet nie rozwazam bo to bylaby głupota roku. Cavs na to nie pujda, nie sa glupi. Raz ze Good mowi sie ze napewno podpisze, dwa ze jest to podstawa froncourtu Kawalerzystow, a trzy mowi sie o tym ze Larry miał z roznych powodów ciezki sezon i zasluguje na jeszcze jedna szanse. A 3 po co nam taki ktos jak Francis? :? Ja dziekuje sciagac kogos za taka kase, kto zachowuje sie tak jak on i jescze oddawac Gooda i nawet bardziej wołąbym samego Hughesa niz Franicisa a co dopiero z Drew :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls mnie zaskakują :shock: .Jeśli dojdzie do transferu Chandler - Brown/Smith to rysuję się nam bardzo solidna drużyna.Do świetnego backcourtu Heinrich/Gordon doszedłby J.R (czyżby 6th man?) a siłę podkoszową tworzyliby dwaj świetni na deskach weterani.Jeśli dodać do tego Nocionego, Denga i Thomasa...

 

P.S. Teraz jeszcze Chicago mogłoby oddać LAL Duhona za Mihma i coś jeszcze i wszyscy byliby szczęśliwi :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.