Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno bardzo zaawansowane rozmowy się toczą na linii Celtics-Sixers, które miałyby doprowadzić do sprowadzenia Iversona do Bostonu, tylko nie bardzo wiadomo konkretnie za kogo, ale nie za Pierce'a. Coś spekulacje pojawiły się o trójstronnej wymianie z udziałem Jazz wtedy do Sixers trafiłby Boozer, Gerald Green i coś tam jeszcze do Jazz Szczerbiak i chyba 7 pick Celtics, a AI do Celtics, ale to raczej tylko spekulacje, ale jednak coś się dzieje w tym kierunku i kto wie czy niedługo strasznie zielono się nam na forum nie zrobi 8)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak z tego co ja wyczytalem ostatnio z magazynow o koszu i sportowych gazet (tak zwanych ogolnych) to Posey nigdzie sie nie rusza i ma zamiar spokojnie dopelnic kontrakt z Heat.

Tak, tylko ze moze teraz go rozwiazac, by podpisac nowy, ale dluzszy. I nie wiem, czy takie cos mozna zrobic bez dotykania MLE. Jak sobie przypomne rok temu DJ-a, to cos mi sie kołacze po glowie, ze tak, tylko ze przyrost ewentualny zarobkow musi sie miescic jakos max. do 20%. Jesli tak, to luz. Wtedy Jonesowi nie pasowal taki maly przyrost zarobkow i moze przez to mowilo sie, ze musi byc uzyte MLE, zeby on mogl dostac to, co chcial.

 

 

PS. Uwielbiam te przerobki photoshopowe, jesli pojawia sie jakas plota o transferze kogos znanego :) Juz widzialem Shaqa w roznych strojach, Kobasa, a teraz pora na AI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do draftu to pojawiła się ciekawa plotka na hopsiupie, mianowicie KG miałby trafić do nas (czytaj Bulls) wzamian za Denga, lub Gordona i 2 picki w postaci 2 Thomasa i 16 Marcusa Williamsa. Jak dla minesoty to chyba wyśmienity tradey, będą mieli aż 3 porządnych rookie, oraz coś młodego od bulls. Jedyny problem który widze to to że zostaje nam cały czas wysoki kontrakt Chandlera... gdzie wolał bym się jego pozbyć bez utraty Denga lub Gordona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The 76ers have made their choice (or their choice was made for them, as there is next to no interest in taking on the $43 million remaining on Chris Webber's contract). And it's just a matter of time before they find an Allen Iverson deal that's to their liking. It might be with Memphis, or Golden State, or Denver.

-- Philadelphia Inquirer

 

The Celtics didn't make the blockbuster deal they were hoping to yesterday, but Allen Iverson could still be wearing green this coming season. According to sources, the Celts will continue to pursue Iverson and attempt to put together a multi-team deal to make it work.

-- Boston Herald

 

There were plenty of rumors involving Allen Iverson during the day, including one that had the Celtics willing to deal the No. 7 pick and Wally Szczerbiak in exchange for the star guard. But nothing transpired, although talks probably will heat up again after Saturday, the first day teams may negotiate with free agents.

-- Philadelphia Inquirer

 

Robi się ciekawie.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszy dzień w którym kluby mogą składać oferty zawodnikom, a już tyle plotek się pojawiło i naprawdę jest ciekawie, a będzie pewnie jescze ciekawiej. Tego że cavs już dzisiaj zaproponują bronowi nowy kontrakt należało się spodziewać, oni zrobili swoje, teraz ruch należy do samego zawodnika i jestem bardzo ciekawy jak to się potoczy, chociaż mam coraz większe wątpliwości co do odejścia brona, poniewż jescze niedawno głośno było o propozycji od Nike, o ewentualnych transferach, a teraz wszystko przycichło i nie ma nawet żadnych plotek dotyczących przejścia gdzieś Jamesa. Chociaż ostatnio lebron wspominał coś o tym że chętnie zagrałby w NJ, więc nic nie jest pewne dopóki nie złoży on podpisu na kontrakcie.

 

Następna sprawa to kontrakt Big Bena. Według mnie mało prawdopodobne jest aby został on w Detroit, a na pewno już nie na takich warunkach jakich on oczekuje. Teraz w detroit mają czterech tak zwanych all-starów i zapewnić im wszystkim takie kontrakty jakich oczekują nie jest na pewno tak łatwo, każdy z nich po tych trzech sezonach w ktorych namieszali troche w lidze ceni sie na pewno dużo wyżej niż przed zdobyciem mistrzostwa, a według mnie jeśli pistons chcą zatrzymać bena to muszą mu dać taki kontrakt jakiego on oczekuje, jeśli nie to on poszuka sobie innego klubu. Ja uważam ze głupotą byłoby płacenie benowi 15 mln$ za rok gry, ponieważ zwyczajnie nie jest on wart tych pieniędzy, bo powiedzmy sobie że jest on bardzo dobrym defensorem, oficjalnie nawet najlepszym w lidze, ale jego umiejętności ofensywne sa wręcz tragiczne, średnia cos koło 6 pkt. dla zawodnika który legitymuje się w lidze statusem gwiazdy troche nie przystoi. Jeśli byki rzeczywiscie zaproponowały mu te 15 baniek na sezon to myślę że tam ben będzie grał w przyszłym sezonie, choć według mnie byczki robią błąd, płacąc taką kasę takiemu zawodnikowi który po prostu nie jest jej wart, ale to sprawa pomiedzy Benem i Bulls.

 

Do tego dochodzi jescze jeden transfer który stał sie już faktem, czyli wymiana na lini Raptors-Bucks i uważam że obie strony wyszły na tym transferze bardzo dobrze. Bucks dostali młodego, zdolnego podkoszowca, który może być w przyszłości tylko lepszy, a więc dostali to czego potrzebowali, natomiast raptors pozbyli się PF-a, których mają nadmiar i zyskali młodego i zdolnego rozgrywającego, czyli także to czego potrzebowali, więc oba zespołu powinny być zadowolone z transferu i myślę że tak w istocie jest. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno NOH zaproponowało 5 letnią umowę w okolicy 60 mln $ dla Peji... nie wiem czy to taka dobra opcja dla tego klubu, peja nie jest im tak bardzo niezbedny do zycia, jesli chca SS do druzyny, to niech szukaja, ale kogos z jajami, peja mi tam wogole nie pasuje.

 

Clippersi natomiast chyba szukaja jakiegos weterana, podobno kontaktowali sie z Timem Thomasem.

 

Bulls caly czas kabinuja cos z Big Benem ale nie wiem czy to taki dobry pomysl, w koncu strefa podkoszowa byla by tak zaje... dobrymi obroncami ze raczej nikt by im nie dal rady, ale kto zajol by sie punktami z podkosza? Tyson szkoda gadac, no chyba ze zaczol by grac jak w CY, Ben jak na superstara z 6 ppg tez nie blyska za bardzo, Thomas takze z tego co wiem nie jest wspanialy w ataku, wiec czy jest to dobre wyjscie?\

 

Denver nie proznuje na rynku, po podpisaniu kontraktu z Melo (chyba 80 baniek na 5-6 lat) proboja pozyskac Bonziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojakovic - 60 mln $ za 5 lat do Hornets

Radmanovic - 30 mln $ za 5 lat do Lakers

T. Thomas - 24 mln $ za 4 lata do Clippers

 

Hm... No nie wiem, ale wydaje mi się, że jakby trochę dużo :wink: .

12 mln za sezon dla Stojakovic'a, a więc zawodnika istniejącego w ataku jedynie, to nieco przesada. Aczkowiek Hornets w drafcie wzmocnili się pod koszami, a brakowało trójki (jest Butler, ale to nie ten poziom), a trzeba przyznać, że Stojakovic był najlepszym dostępnym zawodnikiem na tę pozycję. W sumie zatem niezły ruch, choć trochę drogi.

Radmanovic w Lakers i to za 6 mln za sezon, to dublowanie pozycji z Odom'em. Obaj grają bardzo podobnie, tacy zawodnicy na pozycjach 3-4, z ciągotami na odchodzenie na dystans. Z tym że Radmanovic jest dużo wolniejszy i nie wiem, który z nich będzie grał na trójce. Jeżeli Lakers chcieli wzmocnić strefę podkoszową, to chyba nie tędy droga.

No i Thomas, który po niezłej końcówce sezonu w Suns poszedł na kasę. Aczkolwiek uważam, że on jest wart tych pieniędzy o ile... po prostu będzie chciało mu się przykładać do gry :twisted: . Chyba będzie grał na trójce, bo czwórka to Brand. Czyżby zatem oznaczało to, że na wylocie jest Maggette :?: . Bo nie po to ściąga się zawodnika za 6 mln za sezon, aby grzał ławę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, szczególnie ten ruch Clips wydaje się niezrozumiały :roll: Czyżby chcieli wzmacniać defensywę i atletyzm na SF, bo faktycznie Thomas to te 10 kg i 10 cm więcej niż Maggette :?: :roll: Chyba, że szukają naturalnego, więcej niż solidnego zmiennika dla Branda, ale wtedy nie wydaje się 24 mln$. Podobna sytuacja ma miejsce w LAL, gdzie chyba doszli do wniosku, że Radman to świeeeetny strzelec i da im właściwe wsparcie na dystansie... Ale od punktowania w Lakersach są inni, a szczególnie taki jeden, co macha po 81 pkt w meczu :wink: :P Jedynym wytłumaczeniem może być fakt, że Vladowi kontrakt w LAL załatwił inny Vlade, ale Divać :lol: Podobno chciał ściągnąć jeszcze Stojaka, ale a) Buss ma dość szastania kasą, B) Hornets byli szybsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to byloby dziwne, gdyby Bonzi Wells poszedl za mniejszy szmal do Detroit. Wprawdzie u nich nawet jako zmiennik moglby pograc sporo, ale cos mi charakterem nie pasuje do tej druzyny. No chyba, ze to juz beda inni Pistons (np. jesli stracą Bena). Ale czy po to Wells gral taki dobry sezon i swietne playoffs, zeby teraz brac mniej forsy niz IMO moze wytargowac na rynku? Jakos tego nie widze. Poza tym kompletowanie w Detroit starych kumpli z JailBlazers... I to przy Saundersie? Eee, nie czuje tego.

 

Stojak jednak nie kombinowal, zeby od Pacers wyciągnąć cos lepszego czy na dluzszy okres. A to dlatego, ze Hornets oszaleli. Jasne, ze to wzmocnienie, ale strasznie kosztowne. 12mln za sezon i to pewnie przy rosnących z roku na rok zarobkach (pod koniec cos kolo 15 baniek). Drożyzna.

 

Lakers i Radman... No dobra, koszt moze byc, granice MLE i chyba za nie by to się odbyło (strzelam). To by znaczylo, ze Odom zagosci czesciej na PF. Ale co z planem 2007, 2008 czy jaki teraz tam rocznik to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxec napisał:

 

Właśnie, szczególnie ten ruch Clips wydaje się niezrozumiały Czyżby chcieli wzmacniać defensywę i atletyzm na SF, bo faktycznie Thomas to te 10 kg i 10 cm więcej niż Maggette Chyba, że szukają naturalnego, więcej niż solidnego zmiennika dla Branda, ale wtedy nie wydaje się 24 mln$.

mnie się wydaje że Clippers raczej szukają rozpaczliwie gracza, który ciskałby w miare celnie trójki, czyli łatają dziurę po Radmanovic'u, z przeszłości wiadomo jaki był to mankament dla LAC (te trójki), stąd w zeszłym roku sprowadzili i podpisali bradzo lukratywny kontrakt z Mobleyem (wielu sądzi że Clipps przepłacili), a wiadomo że ostatni sezon Mobleya właśnie w barwach LAC nie należał do jego najlepszych, nawet w trójkach zawodził...

może dla niektórych zabrzmi to śmiesznie ale Clippers już nie walczą tylko o PO, oni teraz chcą wygrywać, chcą mistrzostwa i dlatego chcą wzmocnić obwód (nie mogą tu sobie pozwolić na słabość), inna sprawa że Thomas miał wyśmienity sezon i udowodnił swoją potencjalną wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit zaproponowali Wallace'owi 48 mln $ za 4 lata, a Bulls 52 mln $ za 4 lata :twisted: . I jedno i drugie to zdecydowana przesada dkla zawodnika 32-letniego, świetnego co prawda obrońcę, ale fatalnego w ataku. Co prawda i jedni i drudzy załataliby dziurę pod koszem, ale koszt jest zdecydowanie za wysoki. Wallace już lepiej grać nie będzie, a wręcz uważam, że niestety coraz słabiej, bo latka lecą :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ToMac'iem.Clippersi chcieli po prostu jak naszybciej załatać dziure po Radmanie, a Thomas im do tego najbardziej pasował.Wszyscy wiemy że ich najsilniejszym punktem w minionym sezonie był dobry, wyrównany skład.Rolą Tima ma byc zmiennik, ciskający trójki.Inna sprawa to sam zawodnik, bo TT zupełnie mnie nie przekonuje...Co prawda odnalazł się w szaleńcej koszykówce Suns ale walczył o kontrakt, jak będzie teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago bedzie w pierwszej czworce na Wshodzie jak podpisza Big Bena Wlasnie pozycje 4/5 byly ich mankamentem w poprzednim sezonie Tyrus Thomas i Wallace na zbiorce scary... :shock: + nieobliczalny Chandler jak go gdzies nie opchna po drodze

Wracajac do oferowanego kontraktu 12mln wcale nie jest duzo za bylego DPY To jest uznany zawodnik a nie jakas popierdolka Jakby byla jakas inna alternatywa na FA to moznaby sprobowac kogos sprowadzic ale niestety nie ma i trzeba brac co jest Dla przykladu:

Erick Dampier

$8,625,000 $8,587,500 $9,550,000 $10,112,500 $13,075,000 To jest dopiero pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja ma miejsce w LAL, gdzie chyba doszli do wniosku, że Radman to świeeeetny strzelec i da im właściwe wsparcie na dystansie... Ale od punktowania w Lakersach są inni, a szczególnie taki jeden, co macha po 81 pkt w meczu

ciągle nie wiem co myśleć o podpisaniu Radmanovica :? z jednej strony gdyby tylko S5 Lakers była skompletowana naprawdę bardzo cieszyłbym się z pozyskania takiego rezerwowego, właśnie rezerwowego to dla mnie wciąż gracz, który niech nawet grywa sporo, ale z ławki. MLE to nie jest z pewnością przepłacenia tyle mniej więcej jest warty co nie zmienia faktu, że za tą kasę widziałem już w Lakers Banksa :roll: trochę w sumie to dziwne bo do Radmanovica wydzwaniali Magic, Divac, Jax no i Kobe namawiając go do przyjścia do Lakers czyli widać, że to na nim im wyjątkowo zależało, może widzą większy potencjał zobaczymy z pewnością taki typ gracza do grania z KB najbardziej pasuje.

 

Pocieszające jest z pewnością to, że nie przepłacili za niego tego typu gracze są warci najwyżej MLE, jak widzę Hornets dających Stojakovi 60 milionów :lol: pamiętam jak z Key kiedyś to o Radmanie dyskutowaliśmy i mówiłem, że on jest warty właśnie ok 5mln, w sumie ciekawe wyższe oferty odrzucał wcześniej z Sonics i teraz od razu wziął od Lakers mniej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w Hornets nie chcą w przyszłym sezonie powtórki z tego co stało sie w końcówce obecnych rozgrywek i starają się za wszelką cenę dokonać jak najwięcej wzmocnień przed najbliższym sezonem.Po skuszeniu Stojaka (zresztą kto by sie nie skusił na taką kasę :wink: ,która zresztą jest jakimś totalnym nieporozumieniem,jak mozna dać tyle kasy tak przeciętnemu graczowi :roll: ) teraz przyszłą pora na kolejnego strzelca,tym razem na Boby Jacksona.Zawodnik zapowiedzial ze nie chce grac w Grizzles bo dostaje za mało minut,ale jak to mówią z deszczu pod rynnę,bo chyba nie sądzi że będzie w stanie zajać miejsce w S5 CP#3.No chyba że bedzie cześciej wchodził jako SG, bo jeśli się nie mylę to tam właśnie jest trochę bieda w NOH,a jak wiadomo J.R w klubie na pewno ne zostanie,więc jest tam tylko Snyder,który przeskakiwaniem nad obrońca może się popisywać z ławki :D .

 

A co do kontraktu dla Ben'a to również sądzę że gość nie jest już obecnie tyle wart, jeszcze jakieś dwa-trzy lata temu można było mu taką kasę bez przeszkód płacić ale teraz to sie już troche starzeje,co widać było w ostatnim RS i raczej już lepiej grać nie będzie,ale nadal jest niesamowitą siłą pod koszem,świetnie zbiera,blokuje i potrafi skutecznie utrudnić życie graczowi przeciwnej ekipy.Ale patrząc na to co się teraz dzieje w lidze i na kontrakty jakie podpisują nawet przeciętni gracze to Ben i tak nie ma wygórowanych rzadań i jeśli taki Peja dostaje tyle pieniędzy to nie ma się co dziwić że i Ben chce takiej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niewiem co myśleć o tej propozycji dla Wallace'a. Jakby nie było to czołowy obrońca ligi i czołowy zbierający, ale...i tu się sprawa rozbija. Bulls w poprzednim sezonie największe problemy pod koszem mieli w ataku!!! Ja rozumiem, że dodanie Bena wzmocniłoby jeszcze defensywę, ale szczerze mam dość zrzucania całego ciężaru gry w ataku na małych (a u nas mali znaczą naprawdę !!!MALI!!!). Gra z nielubianym przeze mnie Currym, kiedy można było dograć przez środek wyglądała jednak lepiej i jeśli Thomas szybko nie zacznie grać w ataku jak bym tego chciał, a Tyson (jeśli przeżyje offseason) nie zacznie łapać prościutkich podań pod samą obręczą to znowu będziemy mieli sezon pełen wzlotów i upadków, a przecież Pax celuje min. w ECF!!!

Idealnym wyjściem byłby Nene, który poleciał na pieniążki Nuggets (swoją drogą ciekawe jak zagra po kontuzji i o 60mln cięższy) lub ten Boozer (ale co jak się połamie i bedzie siedział na IL przez 5 lat :lol:). Kurde lubię Bena i strasznie podoba mi się jego gra, tylko że kasa jakiej chce mnie odstrasza. Jak się nie ryzykuje to się niema, ale czy ryzyko jest tego warte? Ben jest już stary, a w wieku 38 lat będzie strzępkiem, który zarabiał będzie 15baniek!!! Jeszcze dać mu te 14-15 baniek na 3 lata to ok, ale jak Pax głośno mówi o pięciu to go chyba coś gnie w karku :?

 

W sumie tak patrzę na ten sezon z Pistons i mam mieszane uczucia. Niby grał gorzej niż rok wcześniej, ale wpłynęła na to zmiana sposoby gry Pistons. Problem w tym, że styl Bulls jest jeszcze mniej poukładany i opiera się bardziej na improwizacji. Brown uwielbiał porządek i ład, Flip dawał zawodnikom więcej swobody, a Skitels czasami sam nie wie czego chce :wink:... czy Ben, który jęczał na Sundersa podstosuje się pod Skilesa? Choć moim zdaniem Scott to jednak trochę twardszy koleś od Flipka

 

A ja to bym chciał LeBrona bo wali fajne paki, Wade'a bo ma MVP Finałów, Amare bo też fajnie pakuje i Howarda, bo ma ładny uśmiech :lol:

A tak poważnie to Howarda bym faktycznie chciał, ale nie za uśmiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nene jak juz joseph napisal zgodzil sie na nowy kontrakt z Denver na 6 lat za 60 baniek. Karl mowi odwarcie ze czworka Camby, Anthony, Nene i Martin nie moze tyle zarabiac, wiec ktorys jest do odstrzalu, pewnie Martin.

Bobby Jackson zgodzil sie na nowy kontrakt z Hornets.

Co do Bena, to na pewno przydalby sie Bykom w najblizszych 2 sezonach, potem spodziewalbym sie sporego spadku formy sportowej, ze wzgledu na wiek. Z drugiej strony 4 letni kontrak nie jest az tak dlugi, ciekawie ciekawie jeszcze bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym chciał LeBrona bo wali fajne paki, Wade'a bo ma MVP Finałów, Amare bo też fajnie pakuje i Howarda, bo ma ładny uśmiech

Ja też bym ich chciał, tylko do zupełnie innego klubu :D . Może poza Howard'em, bo tego już mamy, ale reszta byłaby fajna :twisted: .

 

A poza tym, to bardzo ciekawe, że daje się 10 mln $ za sezon zawodnikowi, który cały sezon stracił przez kontuzję. Szok. Nene jest niezły (oczywiście był przed kontuzją :wink: ), ale jeszcze się chyba nie wykazał na tyle, żeby dawać mu tyle kasy. To jednak duże ryzyko, bo kto wie, czy nie jest to kontuzjogenny zawodnik. Pewnie jakieś badania mu zrobili, ale jednak... Chociaż z drugiej strony kwoty oferowane szczególnie wysokim zawodnikom w wielu przypadkach to zdecydowanie przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.