Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ten trade na linii Bulls- Noh jest bardzo ciekawy. Dla Nowego Orleanu narazie nie licza sie pieniadze bo to co mieli na FA juz wykorzystali. Mieli sporo wolnego miejsca ale wydali je na Peje i Bobby'ego, ktorzy w pierwszych latach kontraktu maja cos ok. łacznie 15-17 baniek za sezon, a wzmocnienia pod kosz byly jeszcze potrzebne, dlatego Chandler. Stworza na pewno ciekawa pare wysokich: West i Chandler, obaj swietni obroncy, do tego West jest znakomitym graczem w ofensywie, mogacy grac zarowno w trumnie jak i na poldystansie. Ciekawe czy Paul wykorzysta bardziej potencjal ofensywny (czy cos takiego istnieje :]) Tysona niz Kirk? Szczerze watpie, ale moze Tyson wroci do 7-9 ppg. Za rok zejdzie im jeszcze 12 mln z wygasajaych kontraktów Masona i Jacksona i wtedy beda mieli rowniez worek pieniedzy a do podpisania tylko Davida Westa i szkielet druzyny beda mieli: Paul/Jackson/Stojakovic/West//Chandler, ciekawie.

 

Co do Byków, to ten trade to prawdziwy majsterszczyk. Wiadomo Paxson nie chce/chial placic 23 banki na front Ben-Tyson i to w pierwszym roku kontraktu Big Bena. Do tego z wybitny aofensywnymi umiejetnosciami. No i PJ z 8 bankami, nie zaszkodzi, a jesli sie uda i PJ stanie sie drugim Antonio Davisem, to moze za rok za jakies minimum zagra i na pewno pomorze druzynie, bo za rok najprawdopodobniej zegnamy sie ze Sweetem. No i najwazniejszy aspekt Pax stawiana Hinricha, a w dalszej kolejnosci Denga, Gordona, Nocioniego. Chcoiaz do nich wszystkich mamy prawo Birda nie chce chyba robic w Chicago drugiego NYK, albo chociaz Philadelphi :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore jeśli wzięło się Big Bena trzeba było spuścić Tysona (i pomyśleć że mógł być duet Wallace-Brand :?). Po pierwsze się dublowali zadaniami, po drugie zarabiają obaj astronomiczne sumy, po trzecie jeszcze po tym RS Tyson nie jest uznawany za aż tak wielkie rozczarowanie przez co jego wartość na rynku też jeszcze (i oby nigdy) nie spadła. Za rok jeśli Tyson utrzymałby taką tendencję jak w tym RS, czyli raz max dół, a za chwilę 20rbs wytradowanie jego kontraktu mogłoby okazać się i trudne i mniej korzystne.

A tak zyskujemy PJa, który statystycznie jest w stanie w dużym stopniu zastąpić Tay'a, do tego zyskujemy gracza mogącego być mentorem dla nieopierzonych młodziaków. Prawda jest taka, że ekipę, która ma odnosić sukcesy trzeba budować łącząc doświadczenie z młodą krwią, oczywiście trzeba zachować umiar, ale ogólnie w tym wszystkich chodzi o to, żeby był w ekipie ktoś taki, kto weźnie za łep jakiegoś podpalającego się Gordona czy Hinricha i mu przetłumaczy.

Trade trochę mnie zasmucił, bo Tyson to jak zawsze powtarzałem jeden z tych graczy, którzy mieli być trzonem, ale sentymenty na bok, bo nie spełnił się, zwłaszcza w poprzednim RS. Oczywiscie kontuzje i astma swoje zrobily, ale takiej chuśtawki formy dawno nie widziałem, a w PO było już wogule do dupy. Lubię chłopaka i życzę mu jak najlepiej, ale cieszę się z tego transfetu, bo w perspektywie może on oznaczać dla Bulls korzyści. Pamiętaj ile talentu w Bulls czeka na nowe kontrakty! A ile jest jeszcze na rynku!!!

 

PS: Zauważ, że nie wspomniałem o JR Smith'cie, a on jako element tego tradu może wiele znaczyć, zwłaszcza że wysokich G jakoś w Bulls nie widzę :wink:

 

PS2: danp o co Ci chodzi z tym schorowaniem? PJ jak teraz patrzę max opuścił w sezonie 8 spotkań. W poprzednim opuscił 7...

Czy w USA są jakieś info na temat jego stanu zdrowia, o których ja niewiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade Bulls i NOH moim zdaniem wyszedł obu stronom na dobre.

NOH dostają wreszcie kogoś pod kosz, a Bulls niezłego, młodego SG/SF i solidnego wysokiego. Trzeba też zauważyć, że obi te drużyny dokonały najwięcej zmian w tym roku i są to narazie (może kasa Stojaka troche kontrowersyjna) ruchy przynoszące korzyść.

Utah dostali zmiennika dla Derona za kilku mało znaczących graczy. Trudno określić czy zrobili dobry interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry trade dla obydwu stron z tym J.R. Smithem to różnie może być z jednej strony jest bardzo utalentowany, ale z drugiej dość problematyczny i miał sporo problemów, żeby się dogadać ze Scottem więc jak będzie ze Skilesem, jakoś nie widzę dobrej współpracy między tą dwójką :? jednak zawsze jest szansa, że się zrealizuje a wtedy Bulls mieliby załatwionego SG. Z drugiej strony Chandler będzie miał w Hornets świetnego rozgrywajka i pod koszem Westa, który robi sporo w ataku więc mogą do siebie pasować.

 

Mavs Danielsa oddali do Pacers za Croshera chyba robią miejsce na Mike'a Jamesa, trochę ciasno może się jednak zrobić dla Devina Harrisa nawet jakby James grał częściej jako SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że niektórzy tu źle oceniają J.R'a :).Nie potrafi rzucać?Na podstawie statystyk z 1,5 sezonu w NBA? :lol: .Nie, Smith rzucać potrafi, jednak jak przystało na młodego gniewnego, robi to często w zbyt dużych ilościach i z niedodpowienich pozycji.Statystyki skuteczności KB,T-Maca,Iversona,Jamesa też nie były na początku imponujące a jednak znacząco się rozwineli.Nie sugeruję że J.R będzie takiej klasy zawodnikiem jak ww. ale niewątpliwe tkwi w nim spory potencjał i myślę że może to już pokazać w tym sezonie, jeśli dostanie odpowiednią ilość minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznac ze w przyszlym sezonie Hornets chca naprawde namieszac w konferencji zachodniej i moga pokzyzowac plany niejeden mocnej ekipie. Chandler jest dla nich idealnym wzmocnieniem,swietny,silny podkoszowy defensor ktory powinien sie znakomicie uzupelniac z grajacym "nieco" bardziej ofensywnie Westem.W NOH nie bedze mial teraz zbyt wielu partnerow z ktorymi musialby rywalizowac o minuty na parkiecie i o miejsce w S5 powinien byc spokojny,wiec mam nadzieje ze wreszcie dojdzie do eksplozji jego talentu i zacznie grac przynajmniej tak dobrze albo nawet jeszcze lepiej jak w ostatnim roku obowiazywania jego starego kontraktu.

Natomiast Smith jakos tak srednio mi pasuje do ekipy Bulls.Obecnie w skladzie "Bykow" jest sporo bardzo utalentowanych graczy na pozycjach G-F i raczej nie ma najmniejszych szans aby J.R mogl w jakis sposob wskoczyc do pierwszej piatki,bo chyba nikt nie jest taki glupi zeby na lawce posadzic Gordona,wiec nalezy tylko liczyc ile dni na lawce wyytrzyma Smith i kiedy zacznie marudzic o swojej pozycji w druzynie i o tym ze jest niewykorzystywany jak nalezy,bo przeciez chyba taki byl powod jego konflitu ze Scottem :roll: ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Smith jakos tak srednio mi pasuje do ekipy Bulls.Obecnie w skladzie "Bykow" jest sporo bardzo utalentowanych graczy na pozycjach G-F i raczej nie ma najmniejszych szans aby J.R mogl w jakis sposob wskoczyc do pierwszej piatki,bo chyba nikt nie jest taki glupi zeby na lawce posadzic Gordona,wiec nalezy tylko liczyc ile dni na lawce wyytrzyma Smith i kiedy zacznie marudzic o swojej pozycji w druzynie i o tym ze jest niewykorzystywany jak nalezy,bo przeciez chyba taki byl powod jego konflitu ze Scottem Rolling Eyes ?.

 

No tak,jednak na pozycji SG jest brak cm,i tu szukałbym szansu dla J.R.

Po drugie wszyscy pamiętamy jakie rotacje prowadził Skitels w poprzednim RS i nie sądzę że nagle zmieni się na tyle że przestanie tak rotować,zwłaszcza na pozycjach G-F co także otwiera szanse dla J.R,więc może nie ma co go skazywać na ciągłe przesiadywanie na ławce,w konsekwencji czego mógłby czuć się sfustrowany :wink:

A patrzeć na niego jako dobrego zmiennika może nawet napradę utalentowanego,dającego możliwośc zmiany Gordona,nie wciskając na siłe tam Kirka i grania dwoma PG :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph - ja to wiem, ale nie o to mi chodzilo (choc i tak dzieki ze odpowiedziales ;-) ).

 

Jak czytalem jakich zawodnikow sie wymienialo w jednym rzedzie z PJem jako potencjalnych "wymiennikow" Chandlera to tylko przecieralem oczy i zastanawialem sie "dlaczego Brown"...

 

Brown jest dobry i podoba mi sie jego styl gry, ale moglismy zyskac wiecej pktow, sily i szybkosci pod koszem, rok pozniej zdecydowac sie na placenie "luxury tax" ale miec naprawde druzyne mierzącą w mistrza... :roll:

 

A jako mentor zawsze jest do wziecia Antek ;-)

 

Nie uwazasz / uwazacie tak ??

 

PS. mam pytanie - w którym przypadku wolny agent bedzie "restricted" ?? Gdy ma w kontrakcie "team option" na nastepny sezon czy "qualifying offer" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joseph czytalem pare dni temu o niby jego kontuzjach na jednym z czatow ze dziennikarzem ESPN (Ford/Aldridge?-nie pamietam) ale po tym jak podales staty ze nie opuszcza meczow to faktycznie dziwne sie wydaje. Albo ja cos namieszalem albo dziennikarz ma niesprawdzone info wiec lepiej zostawmy to, wiec poki co ten argument odpada.

Druga sprawa, podobno Mike James ma wrocic do Houston Rockets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ Brown to mam wrazenie chodzący trup. Jedzie na ostatnich oparach, choc jest w miare solidny. J.R. Smith to kolejny grajek obwodowy i nie wiem, po co on Bulls. No chyba, ze ma to byc przyczulem do kolejnej wymiany, w ktorej poleci ktorys z innych obwodowcow...

 

A co sie tyczy Mike'a Jamesa, to cos mam przeczucie, ze ten, co go dostanie, to przeplaci. Mial swietny sezon, ale to byl contract year. Racja, ze w Raptors dali mu w koncu szanse na gre, jakiej wczesniej nie mial, ale tam mogl robic co chcial i mial statsy przez to wysrubowane. Trafi do druzyny, gdzie nie bedzie mogl tak kozaczyc i sie skonczy. Ale kase bedzie mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike James ma podobno przejść do Houston - 30 mln $ za 5 lat, a więc wraca na stare śmieci :twisted: .

Powiem, że ma mieszane uczucia. Niby nie jest to strasznie wysoki kontrakt, James miał ostatni bardzo dobry sezon, ale:

1. ma bodaj 32 lata, a więc kontrakt na 5 lat jest w tym przypadku trochę długi;

2. w ostatnim sezonie był w ostatnim roku kontraktu, więc niewątpliwie "pracował" na nowy kontrakt i pozostaje kwestia, czy formę utrzyma i nadal będzie grał na podobnym poziomie, czy spocznie na laurach, jak inny James (ten z Knicks);

3. ostatni sezon był w zasadzie jedynym tak udanym w karierze James'a.

Niewątpliwie Houston ryzykuje i może to być wtop, ale może być bardzo dobre posunięcie. Na pewno tyle w Houston rzucał nie będzie co w ostatnim sezonie, ale może być świetnym uzupełnieniem Tracy'ego i Yao.

 

Co do Bulls, to pozbywają się kontraktu Chandler'a, aby zapłacić BigBenowi. I kto wie, czy tak naprawdę zyskiem Chicago nie będzie Smith, o ile będzie miał szansę się rozwinąć :wink: . Jest młody, dynamiczny, z ciągiem na kosz, choć powienien poprawić defensywę. Tylko czy Skiles będzie go wystawiał kosztem Gordon'a :?: . Chyba jednak nie, ale może... Wydaje mi się, że PJ Brown to tak naprawdę jedynie "dokładka", aby zrównoważyć kontrakty, bo za długo już nie pociągnie (no śmierci mu oczywiście nie życzę :wink: ). Choć jeszcze z sezon na w miarę nienajgorszym poziomie pociągnąć powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG :? Nie wiem czu Houston wiedza co robia, dajac dla tego pana kontrakt taki jaki chce :? 6 mln to dla niego tragednia... Jest stary, zagrał tak naprawde jeden sezon, poza tym Houston ma juz z tego co wiem liderow a Mike ma straszne zapedy strzeleckie, tam raczej potrzeba kogos kto szukalby T-maca i Yao, jakos ułatwiał im gre a nie rozgrywajka ktory bedzie sam rzucał nie patrzył ile i na to czy ma dzien. Strasznie zle zrobia, bo on nie wart jest takiej kasy, ma fatlany charakter i spodziewam sie sporo spusci z forma gdy bedzie jednym z wielu majacych sie dostosowac a nie pusczony w samo pas. Rockets zle robicie, bedziecie szybko zalowac tej wtopionej kasy. W Raps zagral podobno sezon zycia a i tak nikt go tma nie chce i wszyscy czekaja az sobie pojdzie.Aha i nie liczcie ze bedzie on dobrym uzupełnieniem, on do tego nie pasuje, on odzywa jak gra sam z piłka, sam sie kreuje a nie gdy ktos mu otworzy akcje czy to on mu dobrze poda. Ja nie mam mieszanych uczuc, to bedzie wtopa.

PS. Ciekawe czemu plotki o Knicks nagle ucichly. :twisted: Mowiac szczerze myslałem ze tylko oni bede w stanei dac mu 6mln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Karsp przeceniles Izajasza :)

Powaznie mowiac to ma podobno "zakaz" na nowe transfery z gory, moze podpisac naszych wolnych agentow Woodsa i Butlera ale poki co niespecjalnie mu to wychodzi. No i podpisal juz nasza mlodziez z draftu, szybko sie z tym uwinal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockville, Md. — Steve Belkin won't be taking over the Hawks and Thrashers anytime soon, but the other owners will be operating at an apparent competitive disadvantage against the rest of their leagues.

 

The Maryland judge who last month ruled that Belkin is entitled to buy out the other Hawks and Thrashers owners at cost issued a stay of the ruling Thursday, but attached a significant condition.

 

He ordered that the other owners are to "not initiate the purchase, sale, trade or negotiation of any NBA or NHL player contract ... excluding contracts involving present or future draft picks and contracts for any other player with a contract duration of one year or less."

That means that, during an appeal process likely to last a year, the Hawks and Thrashers will not be able to sign free agents to contracts of longer than one year or to make trades for players with more than one year on their contracts.

 

Such a handcuff seemingly will put the Atlanta Spirit ownership group at a competitive disadvantage against other clubs in the trade and free-agent markets.

 

Montgomery County (Md.) Circuit Court Judge Eric Johnson said in court Thursday that the order would not apply to players with whom negotiations already have been initiated, meaning, for example, that the Hawks apparently are free to complete their planned signing of free agent point guard Speedy Claxton to a multi-year contract.

 

As another condition of the stay, the judge ordered the owners to post an appeal bond of $11.4 million – a small fraction of the bond amounts of $120 million to $450 million suggested by Belkin to protect him against any drop in the value of the franchises during appeal.

 

The judge also ordered that during the appeal process the other owners can make no changes to the teams' current management without the consent of Belkin.

 

Judge Johnson ruled last month that the owners breached the terms of their agreement to buy out Belkin, triggering Belkin's right to buy them out at cost instead by July 13. Thursday's stay means last month's ruling is on hold until the appeal of the ruling is decided by the Maryland Court of Special Appeals."

no to Hawks z całą swoją kasą są nieźle załatwieni, żadnych wolnych agentów, wymian w celu pozyskania graczy z kontraktami dłuższymi niż rok, z jednej strony mi ich szkoda a z drugiej Al Harrington będzie do wzięcia w sign'n'trade wyłącznie za kończące sie kontrakty :roll:

 

Dobra a mógłby mi ktoś powiedzieć nad czym Lebron tak intensywnie myśli :? dopiero co mówił jak to mu się podoba, chce zostać a teraz jakoś decyzji nie ma a jak jeszcze powie, że postanowił poczekać rok żeby zobaczyć jak się sytuacja rozwinie :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron czeka i wcale mu się nie dziwię. Do podjęcia ma naprawdę ważną decyzję, która może mu dać nie tylko $$$x2, ale też możliwe, że większe szanse na walkę o tytuł. LA, NY i Chi to jednak miasta, do których najchętniej przychodzą FA. A osoba LeBrona może znacznie zwiększyć szanse na pozyskanie przez jakiś z tych klubów zawodników. Jeszcze będzie tak, że Thomas wyjdzie na geniusza, bo LBJ pójdzie do NYK za jakieś "gwiazdki" z Knicks :lol:(ale by było)]

 

No, ale chyba najbardziej kibice Cavsów boją się Netsów, choć akurat od nich mogliby dostać przyzwoitą cenę w postaci Jeffersona czy Cartera, a może nawet Kristica w pakiecie.

 

Choć i tak pewnie james podpisze z Cavs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe czy Atlanta może zrobić sign&trade, bo jakby nie patrzeć to muszą zrobić sign :lol: . Druga ciekawa sprawa (przy założeniu, że mogą podpisać Harringtona), to czy przy ewentualnej wymianie mogą przejąć prawa do jakiegoś debiutanta bez kontraktu i podpisać go (nie ma tu wyszczególnionego czy to ich picki czy nie)? Jeśli tak to mieliby trochę więcej sensownych opcji. Dla Harringtona też trochę przerąbane, bo patrząc na payrolle drużyn to większość nie może sobie pozwolić na więcej niż MLE. Naprawdę bardzo interesujące jest to jak się sprawy dalej potoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.