Skocz do zawartości

Złotousty Wojtek Michałowicz... NBA na platformie NC+


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to aż taka herezja? Znakomity handle, crossovery też elitarne, bardzo szybki na parkiecie, dobry rzut.. To jeździec bez głowy i dziura w obronie, ale w grze w ataku? Daj mu piłkę to sam sobie coś wykreuje. Naprawdę wielu PG w lidze może mu zazdrościć jego ofensywnych umiejętności.

 

krótko

 

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ignazz chyba się nie zgadza, TAK miało chyba znaczyć, że to herezja z tym Jamalem w top3 ;)

 

przepraszam i rozwijam

 

top3 to herezja

 

to jest gość który mimo jakiegoś tam talentu i nieprzewidywalności jest większym problemem dla swojej drużyny niż przeciwnika i daleko mu do top 10 a co dopiero do #3...

 

brak mu uniwersalności

jaką miał chociażby Grant Hill bo praktycznie punktuje bardzo podobnie i nie zmienia to obrazu faktże z połowy lub and3 parę razy w sezonie pokaże się w top #10 ( ale w NBA action ;-)

 

więc TAK było do sprzeciwu i podkreślenia że nawet dyskutować nie ma o czym przy takiej głupiej TEZIE

Następnym razem użyj lajka ignazz, po to Borys go dodał. Już nie musisz nikogo gonić w ilości postów. 

 

może wprowadzimy też IKONKĘ jak się z czymś totalnie nie zgadzamy?

nie chodzi o hejt tylko o takie podkreślenie że to bzdura?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP3 to on nie jest. Sam napisałem, czy to aż taka herezja, bo ma w swojej grze coś, co pozwala go klasyfikować wysoko wg niektórych. Jeżeli chodzi o handle to wg mnie ścisła czołówka ligi. Ma te crossovery i panowanie nad kozłem widowiskowe i skuteczne. Ma też rzut za 3, ma nawet całkiem dobre wejście pod kosz. Faktem jest, że jego popisy często zaburzają grę ekipy i jej płynność. Ale jeśli mowa tylko o ofensywie to jest niewielu lepszych graczy wśród guardów, którzy potrafią coś samemu wykreować sobie lepiej. Jeżeli dostaje piłkę i 10 sekund na zegarze i gra izolację to na pewno byłby w mojej czołówce niskich. Wziąłbym Curry'ego, CP3 czy Parkera przed Crawfordem do tego typu akcji, ale już bym go wybrał zapewne przed Westbrookiem czy Conleyem mimo że oni są lepszymi graczami ogólnie. Nie wiem w jakim kontekście padły te słowa o Crawfordzie. Na pewno jest przeciętnym rozgrywającym, słaby w obronie itd. Ale pod względem gry 1 na 1 to na pewno jest wysoko. W tym kontekście słowa o TOP3 to przesada, ale też nie kompletna brednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdzich

 

Od kiedy Jamal Crawford jest rozgrywającym? Pytam bo nie rozumiem dlaczego porównujesz go do "jedynek"... przecież to typowy SG, przedstawiciel wymierającego już gatunku.

 

Była mowa o guardach, a że na SG posucha to siłą rzeczy nasuwa się porównywanie do rozgrywających. Pytanie trochę nie na miejscu, bo gdybyś porównywał do SG to mógłby wypaść jeszcze bardziej okazale niż na tle czołowych PG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o guardach, a że na SG posucha to siłą rzeczy nasuwa się porównywanie do rozgrywających. Pytanie trochę nie na miejscu, bo gdybyś porównywał do SG to mógłby wypaść jeszcze bardziej okazale niż na tle czołowych PG...

No tak, ale błędem na starcie jest stawianie słów tych "beretów" jako wyznacznika do dyskusji ;) Co do posuchy na sg to prawda, ale z marszu jesteśmy w stanie wymienić dwójki lepsze od niego - Kobe, Harden, Klay, Wade, Bledsoe, Manu. Więc puki co aż takiej tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię Michałowicza, bo jak oglądam mecz to wolę słuchać gościa, który kocha ten sport i przekazuje swoją miłość poprzez emocje niż typa, który będzie mi przynudzał pseudo ważnymi analizami, a na koniec i tak dojdę do wniosku, że nie powiedział mi nic nowego, bo wszystko już wiedziałem.

 

Dlatego nie widzę różnicy w tym, czy Spencer Hawes jest dla Michałowicza "defensywnym centrem" czy nie, bo i tak swoje wiem, a za to podoba mi się tzw. "nerw" w komentarzu.

 

 

A tak swoją drogą, to ostatni mecz jaki oglądałem na polskiej wizji to chyba któryś mecz Finałów 09, bo bardziej niż sam Michałowicz - denerwuje mnie spore wyciszanie hali i podwójny efekt zagłuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No beka przednia rzeczywiście, sam nie jestem w stanie wyłapać tych wszystkich złotych cytatów, dobrze, że ktoś to zbiera do kupy.

 

Denerwuje mnie natomiast co innego. Duża liczba osób patrzy na WM tylko pod kątem jego umiejętności komentatorskich, które wiadomo - są co najwyżej średnich lotów. Nie wiem czy to efekt zmiany pokoleniowej, choć chyba niekoniecznie skoro nawet Przem wypowiada się w podobnym tonie (bez urazy ;)).

 

Dla mnie Wojtek jest mistrzem. To dzięki niemu miałem okazję jako 11 letni smark poznać świat NBA. Magic Basketball była jak na tamte czasy czymś pionierskim na polskim, raczkującym jeszcze, wolnym rynku wydawniczym. Pomimo tego, że w tamtym czasie nie widziałem w trakcie meczu 80% grajków o których czytałem - dzięki MB mogłem sobie to wyobrazić i uwierzcie, że to działało :smile: Niezapomniane chwile, zresztą zgodzi się ze mną każdy ze starszych userów u których archiwalne numery MB wciąż zalegają w czeluściach ich piwnic.

 

Dlatego nim ktoś jeszcze raz zacznie bluźnić na Michałowicza tylko z powodu jego komentu, niech będzie świadomy, że bez niego polska scena NBA byłaby opóźniona w rozwoju o dobre kilka lat. A to, że kiedyś dawno, dawno temu jako jedyny nadawał się do komentowania NBA - to absolutnie nie jest jego winą. Smutne jest tylko to, że ten stan trwa w zasadzie po dziś dzień.

 

 

jaki był związek michałowicza z MB ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki był związek michałowicza z MB ?

O kur... w jakimś wywiadzie z WM usłyszałem, że Wojtek współtworzył prasę branżową od wczesnych lat 90, dodatkowo przez te wszystkie lata autentycznie myślałem, że Michałowicz był naczelnym MB... no cóż, prawdopodobnie w ogóle tam nawet słowa nie napisał... niezła wtopa.

 

:/

 

Dzięki rw jesteś niezastąpiony.

 

E: usunąłem ten post w cholerę, choć trochę żałuję, piękny był. Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd (matek:)). Trochę mi smutno, o wiele bardziej wolałem swoją wersję.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, ja tylko pytałem : )

 

ale, z tego co pamiętam, to cały MB to były arty pisane przez amerykańskich dziennikarzy i w polsce tylko tłumaczone

choć na pewno jakaś tam osoba merytoryczna musiała być w redakcji, kto to był - pojęcia nie mam

 

niech ktoś znajdzie stare MB na strychu i wrzuci skan stopki redakcyjnej czy jak się to tam nazywa to rozkminimy

 

co do natomiast twórczości samego Michałowicza to pamiętam jak w 96 roku [może wcześniej i póżniej też, ale mi utkwił w pamięci sezon 95/96] korespondował dla Głosu Tel-Awiwu ze Stanów odyseję byków po tytuł. Świetne, często długie artykuły, pamiętam jak przez mgłę [wycinałem je wtedy i odkładałem do jakiegoś niby albumu czy teczki : ) ] ale wydaje mi się że często wykraczały poza samą koszykówkę & świat NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, pierwszy numer, jedyny którego nie mam : )

 

btw jako że jestem chory i leżę w łóżku i trochę się nudzę, zrobiłem resercz na googlu osób ze stopki redakcyjnej

 

wygląda jakby wszyscy rozpłynęli się w powietrzu

 

jedyny sensowny [?] ślad:

 

https://www.linkedin.com/pub/ma%C5%82gorzata-ordakowska/9b/357/2a1

 

bo strzelam że małgorzata ordakowska jest w polsce tylko jedna, więc to na pewno ona

 

btw to też dobre:

http://www.mvp-magazyn.pl/artefakty-tygodnik-koszykarski-basket/

 

 

http://www.mvp-magazyn.pl/artefakty-przerywniki/

 

nagrywaniem przerywników na magnetofon koleś rozjebał na amen, pozamiatane

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.