Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam zaufanie do Batuma, w zeszłym sezonie wypalił, jest szansa, że w tym wypali jeszcze bardziej.

 

Ile meczy? Liczę na jakieś 60. Więcej nie potrzebuję, podkoszowych mam. Na punktach dużo nie stracę, a wzmacniam trochę bloki, które dotąd były słabe.

 

Tak w ogóle ktoś patrzy pod kątem roto czy jednak nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkowi przyda się lider na sg/sf po sprzedaży Leonarda. Ja trochę ryzykuję, rozmieniając Hardena, ale nie chcę się przekonywać, jakie miejsce mi da duet Paul-Harden.

 

Na pewno dałby wyższe niż tercet Paul-Batum-Garnett. No doubt!

Tak mnie zastanawia jaką drużyną powinieneś się bardziej martwić, skoro innej zapewniasz nowego lidera?

I tutaj powiedziałbym to samo co Sławek o trejdzie Leonarda - nie chodzi o to że straciłeś (choć IMHO straciłeś), ale ile mogłeś więcej zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o blokach Karl, ok. Punktów nie żałuję, Garnett jak będzie grał to > 10 ma murowane, poza tym nie będę słaby w tym elemencie. Steale? Liczę na Paula, Evansa, Cartera-Williamsa, Grangera, może Waitersa.... aż tak dużo nie tracę. Asysty... hmm, no to jest to, tutaj może być kiepsko, jesli Batum się nie zbliży do Hardena, a tak może nie być, bo Harden będzie miał pod koszem nie tylko Asika, ale i Howarda. Jest komu podawać. Zbiórki tak czy siak mam mocne, na tym nie zyskuję. Ale na słabych blokach i na stratach, których Harden robił aż 3,8 już tak. Wolne i trójki, jak już pisałem, bez różnicy, w FG% obaj orłami nie byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ja zapłaciłem za niego tyle, a yahoo?

Bo patrzenie na zawodnika pod kątem pensji niezupełnie odzwierciedla realia?

Ale generalnie ich ceny w innych ligach się przedstawiają tak, że Harden to mniej więcej 2 razy Batum (plus minus). I chodzi o to dlaczego, jeśli ich statsy poza punktami są zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mogłem więcej zarobić, choć pewnie gdybym napisał, że mam na sprzedaż Hardena, wszyscy by liczyli na jakąś superpromocję....

 

Coś się dzieje na forum przynajmniej ;) Będzie komu w trakcie sezonu weryfikować wcześniejsze opinie ;)

 

To nie jest jakiś tam sobie gracz uzupełniający drużynę tylko TOP5 roto, więc wystawienie go oficjalnie na sprzedaż przynajmniej pozwoliłoby Ci sprawdzić co kto inny oferuje i gwarantuje że ofert byłoby dużo i pewnie niektóre ciekawsze.

Poza tym na tym mógłbyś budować negocjacje "mam trochę lepszą ofertę" a inni też mieliby świadomość że nie ma co się czaić tylko trzeba dać od razu porządną ofertę. A tak (nie wiem kto komu składał ofertę) to albo sam dałeś superpromocję albo dałeś się ograbić żeby nie powiedzieć gorzej ;)

 

A co będzie w trakcie sezonu i co będzie trzeba weryfikowac? Może się okazać ze te problemy Hardena z kolanem to tylko początek i w sezonie będzie tego więcej albo zrobi się poważniej, a Batum zagra sezon jaki mu się nie śni, a Garnett sezon jakich zagrał już wiele - i wtedy wyjdziesz na tym do przodu - oczywiście, że może tak być.

Ale póki co opieramy się na projekcjach a one są przeciwko takiemu dealowi. No chyba że tym gorzej dla projekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie ich ceny w innych ligach się przedstawiają tak, że Harden to mniej więcej 2 razy Batum (plus minus). I chodzi o to dlaczego, jeśli ich statsy poza punktami są zbliżone.

A to już pytanie nie do mnie. Wierz mi, że zanalizowałem ten trejd.

 

To nie jest jakiś tam sobie gracz uzupełniający drużynę tylko TOP5 roto, więc wystawienie go oficjalnie na sprzedaż przynajmniej pozwoliłoby Ci sprawdzić co kto inny oferuje i gwarantuje że ofert byłoby dużo i pewnie niektóre ciekawsze.

Poza tym na tym mógłbyś budować negocjacje "mam trochę lepszą ofertę" a inni też mieliby świadomość że nie ma co się czaić tylko trzeba dać od razu porządną ofertę. A tak (nie wiem kto komu składał ofertę) to albo sam dałeś superpromocję albo dałeś się ograbić żeby nie powiedzieć gorzej ;)

OK, można było tak zrobić, wybrałem jednak negocjacje z Wilkiem. Ale stwierdzenie że dałem się na maksa ograbić to jakiś lekki żart, brzmi tak, jakbym pozyskiwał Batuma 1 vs 1 za Lebrona. Harden to klasa, ale jakie on ma jeszcze rezerwy? Batum natomiast może jeszcze iść do przodu, warunki atletyczne ku temu ma, ponadprzeciętną motorykę jak na sf-a również. Musi tylko ustabilizować formę, poprawić rzut, nie bawić się w idiotyczne manewry. Ale mówiąc kategoriami fantasy points - wielu patrzy pod tym kątem - to materiał na 50 fpg. A wtedy ten trejd to już nie brzmi tak jednowymiarowo.

No chyba, że zaraz przeczytam, jakim to clutch playerem i megahiper wymiataczem nie jest Dudley.

Po niego też by się ustawiła kolejka chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już pytanie nie do mnie. Wierz mi, że zanalizowałem ten trejd.

 

OK, można było tak zrobić, wybrałem jednak negocjacje z Wilkiem. Ale stwierdzenie że dałem się na maksa ograbić to jakiś lekki żart, brzmi tak, jakbym pozyskiwał Batuma 1 vs 1 za Lebrona. Harden to klasa, ale jakie on ma jeszcze rezerwy? Batum natomiast może jeszcze iść do przodu, warunki atletyczne ku temu ma, ponadprzeciętną motorykę jak na sf-a również. Musi tylko ustabilizować formę, poprawić rzut, nie bawić się w idiotyczne manewry. Ale mówiąc kategoriami fantasy points - wielu patrzy pod tym kątem - to materiał na 50 fpg. A wtedy ten trejd to już nie brzmi tak jednowymiarowo.

No chyba, że zaraz przeczytam, jakim to clutch playerem i megahiper wymiataczem nie jest Dudley.

Po niego też by się ustawiła kolejka chętnych?

Ten trejd, to twoja totalna wtopa, póki co. Harden jest Top5, tu i teraz, a Batum, to TOP30. Co się wydarzy w przyszłości, to wróżenie z fusów. Może będzie lepiej, a może gorzej. Istotne, że ma osiągi nie trochę gorsze od Hardena, ale znacznie gorsze, które zasadniczo uzasadniają różnicę w cenach na drafcie.

 

Dudleya traktuję jako mięcho, bo w LAC jest tłok więc będzie grał mało i gorzej niż rok temu. Podobnych do niego cały rok będzie można znaleźć na fasach. To trochę poprawia ocenę tego tradu, bo jednak Garnek jest lepszy, ale za to stary, mają go oszczędzać na PO, a do tego ludzi do grania w BKN jest cała masa. Jak pogra po 28 minut w 70 spotkaniach, to będzie fantastycznie, ale realnie sądzę, że mniej.

 

W sumie dla mnie ten trejd ma charakter wymiany TOP5 za TOP 20. Raczej mało fajnie. Ale wiadomo nie od dziś, że wiLQ ma dar przekonywania ;] Gratki wiLQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej opinii. Zaryzykowałem, to fakt, ale kto nie ryzykuje, w kozie nie siedzi. Bez ryzyka nie ma zabawy. Niektórzy lubią bezpieczne granie tym co się ma, inni idą na całość, ot, kwestia podejścia.

Coś mi jednak mówi, że niedługo będzie co przypominać ;)

 

P.S. Zasługa Wilka jest niewielka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pi****le wiLQ zawetowalbym...

Tak samo jak inni by zawetowali nasz trejd???? Bo takie bylo kontrowersyjne rozmienienie Kawhiego? Z jednej strony zostalem zjechany za oddanie Kawhiego, a z drugiej chwalony za kupno Hardena... gdzie kluczowym graczem byl KG z poprzedniej wymiany! ;-) Wg mnie cos tu nie gra z Waszym podejsciem... i wydaje mi sie, ze nawet wiem co...

 

Panowie, w wecie nie chodzi o blokowanie wymian gdzie wg Was ktos "zyskuje za duzo" [bo po to sie je przeprowadza, nie???], a takich, w ktorych podejrzewacie zmowe GMow o wspolprace na korzysc tylko jednej druzyny... co w lidze bez zadnych nagrod, ale ze spadkami byloby czystym kretynizmem!

 

Swoja droga, moj drugi trejd... i druga goraca dyskusja w lidze? Czyzby jakis trend? ;-O

Mam nadzieje, ze to tylko zacheci do negocjacji za mna... bo jak widac na odwazne wymiany jestem otwarty ;-)

Ba! Garnett zostal pierwszym graczem sprzedanym dwukrotnie... jeszcze przed sezonem! Ladnie.

 

Ale ogolnie musze przyznac, ze dziwia mnie Wasze mocne reakcje. Zarowno przy wymianie z Kawhim jak i w tej wg mnie za bardzo patrzycie na nazwiska, a za malo na okolicznosci druzyn uczestniczacych w wymianie. IMHO w trejdach roto chodzi o to zeby lepiej rozlozyc produkcje w poszczegolnych kategoriach, a nie zeby wydymac druga strone [tzn fajnie jak sie to udaje, ale powodzenia w negocjacjach jesli to jedyny cel!]. Tak samo jak uwazalem, ze to zrobilem w swojej poprzedniej wymianie tak widze jak bulek zrobil to w tej.

Tym bardziej, ze Hardena dostal z automatu, wiec nastapila korekta i jest to bardziej jego druzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.