Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Kamyczek do ogródka Wilqa.

 

Ten regulamin dla mnie jest bez sensu.

To milo, ze mowisz o tym dzisiaj :-)

 

Bez sensu, bo na sznurku w h2h jak się wycofał Gerrad, niemal jednogłośnie przegłosowaliśmy, że się utrzymuje 9 drużyna.

Powiedzmy sobie otwarcie ze argument typu "bo na sznurku to tak zrobilismy" nie ma tutaj racji bytu. Ustalilismy inaczej niz na sznurowce i juz.

 

Tutaj w każdym przypadku awansuje jedna więcej z niższej ligi. Nie za dużo tych rotacji i próby pośredniego zniechęcania do gry aktywnych userów?

Nie.

 

Teraz już się nic z tym nie da zrobić, ale to powinno się odbywać chociażby naprzemiennie.

LOL. Skoro nic sie nie da zrobic, to po co zaczynasz dyskusje? A system naprzemienny tez sprawiedliwy nie bedzie.

 

Bo w takim przypadku mamy do czynienia z czym? Z tym, że jak się wycofa 10 z 3 ligi a następnych 5 zostanie uznanych za olewusów - przypadek hipotetyczny, ale wszystkie trzeba uwzględniać

Nie trzeba uwzgledniac przypadkow absurdalnych.

 

- nagle awansuje 15 kolejnych z 4 ligi, niezależnie od tego, że jeden przegrał utrzymanie tie-breakiem, a 4-ligowcowi do bezpośredniego awansu brakowało lat świetlnych? I nagle ten 4-ligowiec ma wejść na wyższy level? Skończy się tak, jak się skończyło z Shevcem w FbWest. Wyraźnie sprawy nie ogarnął i olał zabawę.

No i co w związku z tym, ze Shevcu sobie nie poradzil? Tacy managos beda zawsze i w kazdej lidze - bez wzgledu na poziom czy staż.

 

I nie przemawia przeze mnie żadna frustracja. Wiem natomiast jaka była walka w FBWest o utrzymanie, zadecydowały detale, istna walka na noże, o każdy punkt, każdą asystę, każdy przechwyt, każda stratę. Dosłownie, nie w przenośni. Kto zasłużył na spadek? Nikt. A spaść ktoś musi, mimo, że strajk wcześniej ogłosił Sixers.

Rozumiem, ze zaangazowanie w koncowce to rzecz lepsza niz olanie sprawy w grudniu. Ale kto wie czy potencjalni spadkowicze nie olewali przez caly sezon i dostali napędu tylko w ostatnich dniach gdy "fantastybasketowa smierc" zajrzała im w oczy? I tu wkracamy na teren dyskusji o motywacji, mierzeniu tego jak komu zalezy itp. Ja nie chce takich rozmów w ogóle, bo one nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Granice wyznacza matematyka i zasady w obecnym ksztalcie. Zero emocji, czysto, jasno a nawet jesli ktos dostaje przez to po dupie, to moze w kolejnym roku bedzie mial wiecej motywacji zeby cisnąć jeszcze mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile beton w PZPN został jakoś skruszony, o tyle tutaj tego zrobić nie sposób ;)

 

 

 

Powiedzmy sobie otwarcie ze argument typu "bo na sznurku to tak zrobilismy" nie ma tutaj racji bytu. Ustalilismy inaczej niz na sznurowce i juz.

To potrafię zrozumieć, ale tego, że pomysł Wilqa jest dobry a mój zły już nie, poza tym, że napisałem to ja.

 

 

 

Nie trzeba uwzgledniac przypadkow absurdalnych.

Czy aby na pewno? Jak się ustanawia zasady, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie ewentualności, bo dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy one są dobre czy złe.

 

 

 

No i co w związku z tym, ze Shevcu sobie nie poradzil? Tacy managos beda zawsze i w kazdej lidze - bez wzgledu na poziom czy staż.

Bez wątpienia. Ale założenie, że przybysze z niższej ligi bardziej sobie mogą nie poradzić niż ci, którzy w danej lidze już byli, jest oczywiste. I nie chodzi tu o błędy w drafcie, ale o błędy w trejdach, które skutkują potem wiadomo czym.

 

 

 

Rozumiem, ze zaangazowanie w koncowce to rzecz lepsza niz olanie sprawy w grudniu. Ale kto wie czy potencjalni spadkowicze nie olewali przez caly sezon i dostali napędu tylko w ostatnich dniach gdy "fantastybasketowa smierc" zajrzała im w oczy? I tu wkracamy na teren dyskusji o motywacji, mierzeniu tego jak komu zalezy itp. Ja nie chce takich rozmów w ogóle, bo one nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Granice wyznacza matematyka i zasady w obecnym ksztalcie. Zero emocji, czysto, jasno a nawet jesli ktos dostaje przez to po dupie, to moze w kolejnym roku bedzie mial wiecej motywacji zeby cisnąć jeszcze mocniej.

Tak, ja wiem, gdzie jest najwięcej zasłużonych ludzi. I też jestem daleki od tego, by przydzielać dodatkowy byt komuś, kto był "bardzo blisko", miał "najwięcej pecha", grał do końca, tylko, że środowe cuda zadecydowały o spadku itd. To nie o to chodzi. Bardziej o to, iż ta osoba daje gwarancję, że odpowiednim poziomem dysponuje.

 

Tylko, że nadal nikt logicznie nie odpowiedział, czemu awans kuchennymi drzwiami ma być lepszy niż utrzymanie się kuchennymi drzwiami?

 

Zastanawiam się tylko, czy te osoby nadal będą tak twardo stać za tym przepisem, gdy ich dotknie taka gorycz. Bo jaka na razie to Leszczur sam wszedł do 2 ligi dzięki temu przepisowi. Co oczywiście nie znaczy, iż nie powinien w niej być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Określić, że przemawia przeze mnie prywata jest najłatwiej.

Gdzie określiłem, że przemawia przez Ciebie prywata? Pisanie, że coś jest bezsensu dla mnie słabo wpływa na rozwój. Ktoś ma ciekawy pomysł itp, ale jak go napisze, to znajdą się osoby, co określą to jako bezsensu. O to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a Wy tak na poważnie z tymi ligami? To znaczy fajnie jak się awansuje poziom wyżej (lub nie spadnie) ale chyba wszyscy gramy dla zabawy... Co wiecej są przypadki ze asy z wyższych lig po spadku niekoniecznie radza sobie w niższych na oczekiwanym poziomie (dużego prawdopodobieństwa awansu). Stad mniej istotne jest dla mnie w jakiej lidze gram, za to bardziej z kim gram - i jeśli jakieś przepisy zmusza graczy do większej aktywności to będę za! Bo niestety kolejny rok jestem w malo aktywnej lidze z botami, a jak kilkadziesiąt propozycji wymian pozostaje bez żadnej odpowiedzi (system sam je wygasza) to i mi się odechciewa gry...

Może jakaś oplata/kara za brak zaangazowania, która.będzie przeznaczana na rozwój naszej przemilej społeczności? ;)

Np. BOT - 100 zł, olewus meczowy - 50zl, brak odpowiedzi na trade - 5 zł, brak ruchow, dealow, pobran itd. Może jakaś kaucja dla rookies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a Wy tak na poważnie z tymi ligami? To znaczy fajnie jak się awansuje poziom wyżej (lub nie spadnie) ale chyba wszyscy gramy dla zabawy... Co wiecej są przypadki ze asy z wyższych lig po spadku niekoniecznie radza sobie w niższych na oczekiwanym poziomie (dużego prawdopodobieństwa awansu). Stad mniej istotne jest dla mnie w jakiej lidze gram, za to bardziej z kim gram - i jeśli jakieś przepisy zmusza graczy do większej aktywności to będę za! Bo niestety kolejny rok jestem w malo aktywnej lidze z botami, a jak kilkadziesiąt propozycji wymian pozostaje bez żadnej odpowiedzi (system sam je wygasza) to i mi się odechciewa gry...

Może jakaś oplata/kara za brak zaangazowania, która.będzie przeznaczana na rozwój naszej przemilej społeczności? ;)

Np. BOT - 100 zł, olewus meczowy - 50zl, brak odpowiedzi na trade - 5 zł, brak ruchow, dealow, pobran itd. Może jakaś kaucja dla rookies?

Ja gram zawsze po to, by wygrać, a nie dla zabawy, więc gdyby się dało dać antylajka, to bym Ci go dał za ten wpis ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile beton w PZPN został jakoś skruszony, o tyle tutaj tego zrobić nie sposób ;)

Da sie to zrobic mająć stosowne narzedzie. A Ty zamiast wziąć do łapy mlot pneumatyczny zabierasz sie do roboty jakims gumowym dildo. ;)

 

To potrafię zrozumieć, ale tego, że pomysł Wilqa jest dobry a mój zły już nie, poza tym, że napisałem to ja.

Jasne - skoro nie mozna sobie tego inaczej wyjasnic, to najprosciej jest przyjac roboczą tezę o tym, ze chodzi o osobę wysuwajaca pomysł.

 

 

Czy aby na pewno? Jak się ustanawia zasady, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie ewentualności, bo dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy one są dobre czy złe.

Aha. Ale Ty teraz probujesz zmieniac zasady juz istniejace. Trzeba bylo sie odzwywac wtedy gdy byl na to czas.

Bez wątpienia. Ale założenie, że przybysze z niższej ligi bardziej sobie mogą nie poradzić niż ci, którzy w danej lidze już byli, jest oczywiste. I nie chodzi tu o błędy w drafcie, ale o błędy w trejdach, które skutkują potem wiadomo czym.

No i niech skutkują. A co to komu przeszkadza, ze jakis rookie zostanie wydojony? Takie jest zbojeckie prawo.

A rookie bedzie miał cenną lekcję na przyszłość.

 

Tak, ja wiem, gdzie jest najwięcej zasłużonych ludzi. I też jestem daleki od tego, by przydzielać dodatkowy byt komuś, kto był "bardzo blisko", miał "najwięcej pecha", grał do końca, tylko, że środowe cuda zadecydowały o spadku itd. To nie o to chodzi. Bardziej o to, iż ta osoba daje gwarancję, że odpowiednim poziomem dysponuje.

Mozna gwarantowac poziom wiedzy, ale juz tego ze sie bedzie mialo motywacje przez caly sezon juz nie.

 

Tylko, że nadal nikt logicznie nie odpowiedział, czemu awans kuchennymi drzwiami ma być lepszy niż utrzymanie się kuchennymi drzwiami?

W wielopoziomowym systemie rozgrywek IMO bardziej liczy sie mozliwosc szybszego awansu, niz wolniejszego spadku. Zwlaszcza dla nowych managerów ktorzy musza startowac z IV poziomu.

Zastanawiam się tylko, czy te osoby nadal będą tak twardo stać za tym przepisem, gdy ich dotknie taka gorycz. Bo jaka na razie to Leszczur sam wszedł do 2 ligi dzięki temu przepisowi. Co oczywiście nie znaczy, iż nie powinien w niej być.

Skoro awansowałem to powinienem byc w II lidze. Proste. Bo mozemy sobie zartowac ze to dzieki znajomosci z wiLQ'iem, ale fakt jest taki, ze stalo sie to zgodnie z przepisami, ktore w chwili ich ustalania zdaje sie nie uwzglednialy znajomosci z Szeryfem e-NBA?

Np. BOT - 100 zł, olewus meczowy - 50zl, brak odpowiedzi na trade - 5 zł, brak ruchow, dealow, pobran itd. Może jakaś kaucja dla rookies?

Noooo - juz widze jak skutecznie sciagasz od bota chociazby złotówkę w chwili w ktorej nie bylo szans zeby go przekonac do wystawienia skladu ;-)

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kaucja i ściąga automat, albo karta kredytowa. Ja wiem ze to temat trudny, ale jak pokazuje historia olewusy są dalej i psują zabawę. Może przez to liga by się zmniejszyla, ale jakość by wzrosła na pewno ;)

 

Ale to sie kłóci z podstawowym celem tego systemu rozgrywek. e-NBA ma byc systemem egalitarnym, a Twoje podejscie zamieniłoby go w elitarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten regulamin dla mnie jest bez sensu. Bez sensu, bo na sznurku w h2h jak się wycofał Gerrad, niemal jednogłośnie przegłosowaliśmy, że się utrzymuje 9 drużyna.

Serio zjechales caly regulmin chociaz odnosisz sie do jednego fragmentu z jednego pytania? Ale mniejsza o to i do sedna... przy czym traktuje te pytania jako propozycje na przyszly sezon.

 

Tutaj w każdym przypadku awansuje jedna więcej z niższej ligi. Nie za dużo tych rotacji i próby pośredniego zniechęcania do gry aktywnych userów? Teraz już się nic z tym nie da zrobić, ale to powinno się odbywać chociażby naprzemiennie. Wycofa się jeden z wyższych lig - awansuje jeden z niższych. Wycofa się drugi - jeden więcej się utrzymuje. Wycofa się trzeci - znów jeden więcej awansuje. I tak dalej.

Bo w takim przypadku mamy do czynienia z czym? Z tym, że jak się wycofa 10 z 3 ligi a następnych 5 zostanie uznanych za olewusów - przypadek hipotetyczny, ale wszystkie trzeba uwzględniać - nagle awansuje 15 kolejnych z 4 ligi, niezależnie od tego, że jeden przegrał utrzymanie tie-breakiem, a 4-ligowcowi do bezpośredniego awansu brakowało lat świetlnych? I nagle ten 4-ligowiec ma wejść na wyższy level?

IMO tak poniewaz na nim nie byl. Porownujesz osobe, ktora miala szanse i jej nie wykorzystala do osoby, ktora nie miala takiej szansy i dlatego wg mnie ta druga powinna ja dostac. Tym bardziej, ze ta pierwsza wraca rok pozniej jesli ten spadek okazuje sie byc wypadkiem przy pracy.

 

BTW, nie trzeba szukac przykladow teoretycznych na takie sytuacje bo podobnie juz wyszlo w tym sezonie.

 

Bez wątpienia. Ale założenie, że przybysze z niższej ligi bardziej sobie mogą nie poradzić niż ci, którzy w danej lidze już byli, jest oczywiste.

Hmmmm, oczywiste? GM, ktory wyladowal w strefie spadkowej, w jaki sposob gwarantuje cokolwiek na przyszly sezon?

 

Co wiecej, mam wrazenie, ze zlozyles propozycje na konkretna sytuacje [zblizona do swojej] w oderwaniu od realiow panujacych w pozostalych czesciach rozgrywek. Spojrz na dolne rejony tabeli w III, ktore sa wypelnione gwiazdkami czyli nawet jakbys chcial to bys nie zastapil brakow w III spadkowiczami bo za malo ich gralo do konca. Ba! Wg Twojej propozycji mogloby wyjsc tak, ze nikt by nie spadl z III do IV.

 

Tylko, że nadal nikt logicznie nie odpowiedział, czemu awans kuchennymi drzwiami ma być lepszy niż utrzymanie się kuchennymi drzwiami?

W wielopoziomowym systemie rozgrywek IMO bardziej liczy sie mozliwosc szybszego awansu, niz wolniejszego spadku. Zwlaszcza dla nowych managerów ktorzy musza startowac z IV poziomu.

Otoz to. Tak bym podsumowal sens tego przepisu i wg mnie to najlepsze podejscie. Status-quo nie powinno byc czyms co sie nalezy za date rozpoczecia grania [co teraz jest glownym czynnikiem!] tylko czyms o co sie walczy i z radoscia obserwuje ligi, w ktorych swiezak ogrywa weteranow.

 

Dodam jeszcze jedno uzasadnienie dla wyzszosci awansu kuchennymi drzwiami - poniewaz jakosc nizszych lig jest gorsza to powinno sie probowac minimalizowac spedzany tam czas.

 

Może jakaś oplata/kara za brak zaangazowania, która.będzie przeznaczana na rozwój naszej przemilej społeczności? ;)

Np. BOT - 100 zł, olewus meczowy - 50zl, brak odpowiedzi na trade - 5 zł, brak ruchow, dealow, pobran itd. Może jakaś kaucja dla rookies?

Tylko kaucja i ściąga automat, albo karta kredytowa. Ja wiem ze to temat trudny, ale jak pokazuje historia olewusy są dalej i psują zabawę. Może przez to liga by się zmniejszyla, ale jakość by wzrosła na pewno ;)

Pomijajac, ze przeceniasz wplyw 50-100zl [jak komus gra zwisa to i tak oleje!] to pytanie brzmi przy jakiej skali zmniejszenia rozgrywek byloby warto? Bo watpie, ze powstalyby wiecej niz 3-4 ligi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sie kłóci z podstawowym celem tego systemu rozgrywek. e-NBA ma byc systemem egalitarnym, a Twoje podejscie zamieniłoby go w elitarny.

Nie przesadzajmy, że 100 zł robi z czegoś/kogoś elitę ;)))

 

Pomijajac, ze przeceniasz wplyw 50-100zl [jak komus gra zwisa to i tak oleje!] to pytanie brzmi przy jakiej skali zmniejszenia rozgrywek byloby warto? Bo watpie, ze powstalyby wiecej niz 3-4 ligi...

primo - kwote wzialem przykladowa bez analiz, wiec trudno przeceniac przyklad, z badan internetowych wynika że juz 1 zł powoduje znaczną poprawę ;)

secundo - nie do konca rozumiem jak oceniles spadek liczby grajacych o ponad polowe? przeciez nie ma tylu olewusow, a nikt by nie musial nic wplacac - powtarzam "kaucja" a nie opłata za grę

 

PS. Jk ktos oleje to oleje, ale wtedy pojawi sie budzet "rozwojowy", a to chyba trudno ocenic jako zle? Mozna by zrobic spotkanie fanow FB, gale mistrzow, moze nagrody dla zwyciezcow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, że 100 zł robi z czegoś/kogoś elitę ;)))

Z kogoś - nie. Z takiego systemu rozgrywek - tak. Ja nie chciałbym zamykać tego systemu na nikogo - zwlaszcza nowego.

 

primo - kwote wzialem przykladowa bez analiz, wiec trudno przeceniac przyklad, z badan internetowych wynika że juz 1 zł powoduje znaczną poprawę ;)

 

secundo - nie do konca rozumiem jak oceniles spadek liczby grajacych o ponad polowe? przeciez nie ma tylu olewusow, a nikt by nie musial nic wplacac - powtarzam "kaucja" a nie opłata za grę

Ale tu nie chodzi o kwotę a o sam fakt istnienia takiego wymogu, który będzie znacząco zniechęcał ludzi nowych na których mamy być otwarci. IMO musimy się pogodzić z faktem, że w ligach niższych odestek zawodników olewających będzie wyższy niż byśmy chcieli. I tyle.

Jesli sie bedzie komiszom lub Szeryfowi chciało, to mogą pilnować, namawiać, zaganiać zbłąkane owieczki z powrotem do stada. I na takich metodach bym poprzestał.

 

PS. Jk ktos oleje to oleje, ale wtedy pojawi sie budzet "rozwojowy", a to chyba trudno ocenic jako zle? Mozna by zrobic spotkanie fanow FB, gale mistrzow, moze nagrody dla zwyciezcow...

Gala mistrzów fantasy basketball? Juz to widzę - banda siwiejących i/lub łysiejących dziadów z nadwagą i w okularach zrobionych z denka butelki po szampanie. Ich szanowne połowice z wyrazem twarzy: "o co tu ku**a chodzi, co ja tu robię?" oraz wszechobecne reklamy portalu, który nazwą nawiązuje do średniowiecznych wojowników cienia z Kraju Kwitnącej Wiśni ;-)

I transmisja na żywo w TV Trwam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala mistrzów fantasy basketball? Juz to widzę - banda siwiejących i/lub łysiejących dziadów z nadwagą i w okularach zrobionych z denka butelki po szampanie. Ich szanowne połowice z wyrazem twarzy: "o co tu ku**a chodzi, co ja tu robię?" oraz wszechobecne reklamy portalu, który nazwą nawiązuje do średniowiecznych wojowników cienia z Kraju Kwitnącej Wiśni ;-)

I transmisja na żywo w TV Trwam :grin:

Zapomniałeś dodać że z obowiązującym dress code: stroje z epoki nawiązującej do naszego sponsora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę fantazja szaleje, a szkoda ze nikt nie zwraca na plusy...

Ps. Zawsze dla nowych można.zrobić jedna ligę testowa, zanim trafia do drzewka. Klopot.w tym ze olewusy zmienia maila, konto i juz grac może na kilku kontach - nawet jeśli zrobiłby to tylko na złość innym. Gdyby miał świadomość ze będzie go to kosztować iles zł to chęci do psucia zabawy byłoby mniej. Jeszcze raz zaznaczam - gra byłaby bezpłatna, tylko kary nieuchronne. Jeśli ktoś nie zakłada odlewania to żadnego ryzyka nie ma.

Pytanie klucz - czy olewusa w ogóle chcemy? Bo jeśli tak to przestancie narzekać. Ja olewusow nie chce w swojej lidze.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj w obecnych czasach to żaden problem. Zatwierdzasz regulamin podajesz nr karty, konto skycash, PayPal lub cokolwiek podobnego nawet nr telefonu (trochę jak z darmowym okresem NBA league pass) i po sprawie. Twierdzisz ze jest cos niemożliwe? Na jakiej podstawie? Tak samo dlaczego uwazacie ze jakakolwiek oplata zniecheci ludzi? Wejdzcie na gry WP czy WOT i zobaczcie ilu "darmowych" graczy zdecydowało się na jakakolwiek platnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.