Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie decyzja o wyrzuceniu zawodnika jest oddzielna sprawa od tego kiedy to wejdzie w zycie [o czym chyba piszesz]. Przeciez jak chcesz wyrzucic gracza to klikasz drop i w tym momencie jego juz nie ma w Twoim skladzie bo wisi na waiverze czyli jest wywalony kiedy chcesz.

Może i wisi na waiverze, nie sprawdzałem, ale u mnie w składzie na dziś dalej jest i blokuje slota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens tylko go ignorujesz lub co innego uznajesz za sensowne.

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie chodzi o to że opcja nie działa i nie ma uzasadnienia tylko w mojej ocenie psuje grę, czyli wg mnie jest bez sensu.

 

Po 1, zeby pobrac z FAsow zawodnika z INJ musisz kogos wywalic [takze bzdura jest, ze "nic" nie kosztuje],

Jeżeli wywalam jednego grajka który nie jest mi potrzebny(bądźmy szczerzy - nikt nie wywala topowych grajków żeby ILa sobie uwolnić) a w jego miejsce pobieram sobie dwóch to ponoszę koszty czy mam zysk? Jak ktoś puści kupon w LOTTO i wygra milion to raczej nie biadoli że musiał jednak coś zainwestować ;)

 

Po 2, w danym momencie na FAsach jest zbyt malo kontuzjowanych dobrych graczy by nimi zapelnic 15 druzyn [iMO zawsze wiekszosc beda stanowic kontuzje u wlasnych gracze, a nie jakies na sile, btw to samo dotyczylo lig bez ILa!],

W tym momencie w I lidze 5 drużyn nie wykorzystuje ILa + Berdjusz który mógłby bo ma Duranta z INJ.

Czyli co najmniej 9 grajków jest więcej pobranych z FA niż byłoby w normalnej sytuacji.

A to czy to są wartościowi gracze to inna sprawa. I nawet jeżeli kontuzji uległ własny gracz to GM pobiera sobie zdrowego FAsa jako dodatek i ma nieuzasadniony zysk, bo ktoś kto ma zdrowych tego FAsa nie pobierze.

 

Po 3, jeden slot IL nie zalatwi wszystkich kontuzji, wiec to wciaz bedzie wazny element gry i strategii,

Nawet z 2 czy 3 slotami IL kontuzje też byłyby elementami strategii, tylko coraz mniej istotnym

I w tym jest problem bo drenuje się Fasów bez kosztów zamiast mieć dylemat albo czekać i potem nadrabiać sloty albo sprzedać tanio lub wywalić kontuzjowanego.

 

Po 4, wciaz bedzie dobry motyw by sprzedawac kontuzjowanych w celu nadrabiania gier bo z FAsow rzadko sie daje zastapic ich wszystkie mocne strony. Moze pojedyncze kategorie, ale to syndrom krotkiej kolderki.

Jak już wcześniej napisałem ten "dobry motyw" sprzedania kontuzjowanej gwiazdy jest teraz dużo słabszy bo możesz zastąpić go FAsem bez żadnych kosztów uznając że oferty kupna są zbyt słabe bo chyba nie próbujesz powiedzieć ze za kontuzjowanego Irvinga ktoś zaryzykował by dać inną gwiazdę nie wiedząc napewno kiedy i w jakiej formie wróci. Strategia kupienia kontuzjowanej gwiazdy opiera się przecież na znacznej obniżce ich wartości. Oczywiście ze nikt nie chce sprzedać tanio ale jak nie masz wyjścia bo Ci się połamie 2-3 a sloty w plecy to bierzesz co dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet jeżeli kontuzji uległ własny gracz to GM pobiera sobie zdrowego FAsa jako dodatek i ma nieuzasadniony zysk, bo ktoś kto ma zdrowych tego FAsa nie pobierze.

 

Czepię się tylko tego, bo wg mnie właśnie do tego dokładnie służy Il slot. W końcu musisz mieć kontuzjowanego kogoś w teamie by móc z tego slota skorzystać. Więc czemu ktoś z full zdrowym składem miałby mieć jakiekolwiek do niego wejście? Przecież to się kupy nie trzyma. Zresztą jak ktoś ma zdrowy skład to niech się cieszy z tego a nie biadoli, że inni mogą używać Il slota. To miejsce na kontuzjowanych, a nie na zdrowych graczy i jeżeli ktoś tego nie rozumie to nie wiem jak w ogóle może toczyć dyskusję o Il slocie.

Nie ma tu też nieuzasadnionego zysku - w końcu po to ten slot by kontuzjowany grajek nie blokował 1 z standardowych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepię się tylko tego, bo wg mnie właśnie do tego dokładnie służy Il slot. W końcu musisz mieć kontuzjowanego kogoś w teamie by móc z tego slota skorzystać. Więc czemu ktoś z full zdrowym składem miałby mieć jakiekolwiek do niego wejście? Przecież to się kupy nie trzyma. Zresztą jak ktoś ma zdrowy skład to niech się cieszy z tego a nie biadoli, że inni mogą używać Il slota. To miejsce na kontuzjowanych, a nie na zdrowych graczy i jeżeli ktoś tego nie rozumie to nie wiem jak w ogóle może toczyć dyskusję o Il slocie.

Nie ma tu też nieuzasadnionego zysku - w końcu po to ten slot by kontuzjowany grajek nie blokował 1 z standardowych miejsc.

Przy logicznie złożonym składzie kogokolwiek wezmę na zastępstwo - powinien to być zawodnik gorszy od ziutka na IL. Ba - skoro leży na FA to powinien byc gorszy od wszystkich innych ziutków w składach szanownej konkurencji.

Więc nie ma mowy o nieuzasadnionym zysku, bo zdecydowanie wolałbym nie mieć nikogo na IL. A skoro chcemy żeby managerowie rozgrywali wszystkie spotkania - posiadanie IL powinno w tym pomagać i jest zgodne z duchem naszych zasad. Amen.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo było jak działa IL spot i właśnie na podstawie tej informacji odbyło się głosowanie przed sezonem.

Trochę to była niewiadoma skoro to pierwszy rok działania, ale chyba ponarzekać można?

No chyba że tylko na opcję Tomorrow można narzekać bo już się próbuje tutaj mówić że nikt nie wiedział jak ona działa ;)

 

Czepię się tylko tego, bo wg mnie właśnie do tego dokładnie służy Il slot.

Nie ma tu też nieuzasadnionego zysku - w końcu po to ten slot by kontuzjowany grajek nie blokował 1 z standardowych miejsc.

Zodd, czytaj ze zrozumieniem to co piszę. Przecież nie chodzi o to jak działa IL, bo to ja wiem i mam nadzieję że większość grających to ogarnęła, tylko jaki to ma wpływ na grę w porównaniu do wcześniejszych sezonów. IMHO kontuzje, krótsze, dłuższe, kilka na raz, miało ciekawy wpływ na to jak musisz gospodarować slotami (np. nadgrywać mecze na zapas, albo kombinować z trejdami lub FAsami itp.) a teraz trochę to uciekło.

 

Przy logicznie złożonym składzie kogokolwiek wezmę na zastępstwo - powinien to być zawodnik gorszy od ziutka na IL. Ba - skoro leży na FA to powinien byc gorszy od wszystkich innych ziutków w składach szanownej konkurencji.

Taaaaaaaaaa, jaaaasne, wszystkie składy są bardzo logiczne a na FA przecież nikt nigdy się nie trafi dobry ;)

 

Więc nie ma mowy o nieuzasadnionym zysku, bo zdecydowanie wolałbym nie mieć nikogo na IL. A

Oczywiście że nikt nie chce mieć ILa pełnego szczególnie gdy na nim jest np. Durant, ale jak już jest to na tą chwilę taki Thornton czy Fournier z FA by nie zaszkodził, prawda? I gdy nie musisz nikogo wywalić z tego "logicznie złożonego składu" żeby go pobrać to to jest ten zysk.

 

Generalnie oczywiście że fajnie jak wszyscy dogrywają mecze ale to właśnie presja dogrania 822 meczy wymuszała nerwowe ruchy przy kontuzjach i o tym właśnie mówię.

A to był wg mnie ciekawy element strategii pilnowania slotów, który teraz stracił na znaczeniu.

I tyle.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodd, czytaj ze zrozumieniem to co piszę. Przecież nie chodzi o to jak działa IL, bo to ja wiem i mam nadzieję że większość grających to ogarnęł

Czytałem, ale Ty chyba nie przeczytałeś tego co napisałeś bo wciąż czytając fragment do którego się ustosunkowałem brzmi on jak narzekanie na to, że ktoś mający kontuzjowanych graczy w składzie może wykorzystać Il slota, a ten ze zdrowymi nie. A przecież taka jest myśl tego slota by pomagał on tym których nękają kontuzje.

Fakt, że można go wykorzystywać i do lepszych i gorszych grajków by nie spuszczać ich od razu na FA to swoją drogą, ale choć po części daje ten slot jakiś komfort tym którzy mają wśród graczy tych z połamanych. W końcu każdy ma takie same te sloty i nie ma nierówności wśród graczy względem jego wykorzystywania. Chyba, że zakładasz, że ktoś ma kontuzjowanego gracza to jest do przodu ^^

 

Generalnie oczywiście że fajnie jak wszyscy dogrywają mecze ale to właśnie presja dogrania 822 meczy wymuszała nerwowe ruchy przy kontuzjach i o tym właśnie mówię.

A to był wg mnie ciekawy element strategii pilnowania slotów, który teraz stracił na znaczeniu.

I tyle.

Dalej będzie, ale też dzięki temu slotowi tym naprawdę pechowym będzie dana ciutkę większa szansa. W końcu jakby przykładowo, oby nie, połamał się Curry i w perspektywie miał powrót pod koniec sezonu to czy nie lepiej jest dać jego właścicielowi taki slot aniżeli niemal skazywać go na mizerię bo główna strzelba mu wypaliła w łeb?

 

Jak dla mnie Il slot to dobry krok w fantasy baskecie. Pewnie mogłoby yahoo pozmieniać ciut parę przepisów z nim związanych (np jak gościowi skończyło się inj to menago ma 24h na dropnięcie kogoś bo inaczej nie będzie mógł po tym czasie żadnych roszad w skłądzie robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wywalam jednego grajka który nie jest mi potrzebny(bądźmy szczerzy - nikt nie wywala topowych grajków żeby ILa sobie uwolnić) a w jego miejsce pobieram sobie dwóch to ponoszę koszty czy mam zysk?

To jest argument za wprowadzeniem limitu ruchow, a nie przeciwko ILowi bo to jest glowny czynnik decydujacy o koszcie pobrania... I wcale nie mialem na mysli topowych graczy tylko takich u ktorych uznajesz, ze maja jakas wartosc.

 

W tym momencie w I lidze 5 drużyn nie wykorzystuje ILa + Berdjusz który mógłby bo ma Duranta z INJ.

Czyli co najmniej 9 grajków jest więcej pobranych z FA niż byłoby w normalnej sytuacji.

A to czy to są wartościowi gracze to inna sprawa. I nawet jeżeli kontuzji uległ własny gracz to GM pobiera sobie zdrowego FAsa jako dodatek i ma nieuzasadniony zysk, bo ktoś kto ma zdrowych tego FAsa nie pobierze.

Jesli dla Ciebie kontuzja lepszego gracza moze dawac "nieuzasadniony zysk" to chyba dawno nie miales nikogo powaznie kontuzjowanego ;-) Albo po prostu inaczej oceniasz to samo, zdarza sie.

 

I w tym jest problem bo drenuje się Fasów bez kosztów zamiast mieć dylemat albo czekać i potem nadrabiać sloty albo sprzedać tanio lub wywalić kontuzjowanego.

Kosztem sa kontuzje i stracone mecze od tych graczy!

Sam bym nigdy nie chcial korzystac z ILa, ale niestety nie tak dziala NBA...

 

Jak już wcześniej napisałem ten "dobry motyw" sprzedania kontuzjowanej gwiazdy jest teraz dużo słabszy bo możesz zastąpić go FAsem bez żadnych kosztów uznając że oferty kupna są zbyt słabe bo chyba nie próbujesz powiedzieć ze za kontuzjowanego Irvinga ktoś zaryzykował by dać inną gwiazdę nie wiedząc napewno kiedy i w jakiej formie wróci. Strategia kupienia kontuzjowanej gwiazdy opiera się przecież na znacznej obniżce ich wartości. Oczywiście ze nikt nie chce sprzedać tanio ale jak nie masz wyjścia bo Ci się połamie 2-3 a sloty w plecy to bierzesz co dają.

Wg mnie przeceniasz znaczenie efektu samego odrabiania gier [co mozna osiagnac wystawiajac codziennie nowe FAsy], a niedoceniasz znaczenia nadrabiania statsow po utracie dobrych graczy [co wciaz mozna zrobic tylko trejdami bo na FAsach sa glownie leszcze].

 

 

Trochę to była niewiadoma skoro to pierwszy rok działania, ale chyba ponarzekać można?

Pewnie, ze mozna, ale ujales to w taki sposob, ze myslalem iz kwestionujesz przytomnosc reszty ;-)

 

BTW, piszesz to na poczatku sezonu gdy tak naprawde nie wiadomo jaki bedzie wplyw ILa na odrabianie gier bo jest za daleko do konca rozgrywek by sie tym przejmowac!

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaa, jaaaasne, wszystkie składy są bardzo logiczne a na FA przecież nikt nigdy się nie trafi dobry ;)

Jesli ktoś ma tyle szczęścia że dobry ziutek na FA trafi mu się akurat w chwili gdy musi skorzystać z IL, to jego zysk. Ale czy nieuzasadniony? Uzasadniony i zasadny :smile:

 

Oczywiście że nikt nie chce mieć ILa pełnego szczególnie gdy na nim jest np. Durant, ale jak już jest to na tą chwilę taki Thornton czy Fournier z FA by nie zaszkodził, prawda? I gdy nie musisz nikogo wywalić z tego "logicznie złożonego składu" żeby go pobrać to to jest ten zysk.

Ty widzisz to jako zysk, a ja jedynie jako minimalizację strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czemu właściwie ma służyć trade deadline?

Pewnie jest ustanowione by uniknąć jakichś dziwnych ruchów pod koniec

sezonu

Ach gdyby tylko dzial mial swoje archiwum ;-) http://www.e-nba.pl/topic/3024-sezon-201314-g%C5%82osowanie-nr-4-trade-deadline/

 

Ale nie było późniejszego terminu?

Byl jeszcze 17, ale to mniej niz miesiac przed koncem sezonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racjonalnego, wykazującego, że deadline zapobiega wypaczeniom gry.

Pytasz o przyklady, ktore nie mogly tu nigdy nastapic bo zawsze bylo trade deadline? To ciezko bedzie ;-)

 

Ale wg mnie koncepcyjnie latwo to zrobic bo ostatnie tygodnie prezentuja unikalne dla tego okresu problemy:

1) DNP-rest.

Gdy nagle staje sie realne zalozenie, ze dowolny zdrowy zawodnik opusci duza czesc swoich pozostalych spotkan to wlasciwie nie mozna ocenic ich wartosci. Tylko tym argumentem moznaby wszystko wetowac i krytykowac co przeszlo.

 

2) klarownosc tabeli w kategoriach.

Im blizej konca sezonu tym bardziej oczywiste ile bylo/jest potrzebne w kazdej kategorii do dodatkowych punktow roto. Haczyk tkwi w tym, ze to samo dotyczy zbednych nadwyzek co by dawalo prawie wszystkim mocny motyw do celowo nierownych trejdow, ktore cholera wie jak obiektywnie oceniac.

 

3) mala probka [czego chyba nie musze rozwijac, ale to poteguje w/w problemy].

 

4) klarownosc tabeli w zajetych pozycjach. Jak GM ma 100% pewnosci, ze czeka go spadek [a im blizej konca tym bardziej wydluzsza sie lista kandydatow] to rosnie ryzyko, ze cos odpali. Moze glupiego, moze zlosliwego, a moze nielegalnego, ale w zwiazku z powyzszymi punktami daloby sie to zbyt latwo maskowac w trejdach.

 

To tak na szybko, cos pominalem? ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że większa klarowność w tabeli, komu jakie kategorie są potrzebne, ułatwia ocenę trejdów, więc tu się z tobą kompletnie nie zgadzam. DNP pod koniec to wcale nie jest tak istotny problem i na dobrą sprawę niewiele się różni od "on może się połamać". jeśli zaś ci z dołu tabeli będą chcieli zrobić coś niezgodnego z regulaminem/duchem gry, to po to mamy veto, aby takie wymiany powstrzymywać. i będzie łatwo to wykryć, ponieważ jak na dłoni będzie widać, czy obydwie strony zyskują w kategoriach, w których mają braki, czy też jedna ograbia drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że większa klarowność w tabeli, komu jakie kategorie są potrzebne, ułatwia ocenę trejdów, więc tu się z tobą kompletnie nie zgadzam. [...] jeśli zaś ci z dołu tabeli będą chcieli zrobić coś niezgodnego z regulaminem/duchem gry, to po to mamy veto, aby takie wymiany powstrzymywać. i będzie łatwo to wykryć, ponieważ jak na dłoni będzie widać, czy obydwie strony zyskują w kategoriach, w których mają braki, czy też jedna ograbia drugą.

Tak jest w teorii. A w praktyce sa kontrowersje i takie wymiany sa wetowane [patrz RLopez-Cousins w LM].

 

DNP pod koniec to wcale nie jest tak istotny problem i na dobrą sprawę niewiele się różni od "on może się połamać".

Rozni sie mocno wplywem absencji.

Jak kupujesz gracza na 50 gier i zakladasz, ze opusci 10 z nich to wciaz moze sie spokojnie oplacac.

Jak kupujesz gracza na 15 gier i zakladasz, ze opusci 10 z nich to wlasciwie masz gwarantowana wtope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł do rozważenia. Stary/nowy temat czy opcja daily today czy daily tomorrow. Wynik w głosowaniu był na styku, szczególnie biorąc pod uwagę, że sam zagłosowałem na opcje której nie chciałem:/ Gdyby nie głupota moja to opcja tomorrow (której jestem przeciwnikiem) wygrałaby tylko jednym głosem. Wg mnie głosowanie nad wyborem między jedną, a drugą powinno raczej odbywać się pod koniec sezonu, a nie przed jego startem. Wówczas głosują Ci, którym zależy na grze (aktywni i obecni). Pomaga też to nowym managerom, którzy mogli nie do końca wiedzieć na co głosowali. Mamy świeżo w pamięci sezon. Już pisząc to wymyśliłem parę argumentów przeciwko późnemu głosowaniu:) Może chociaż spróbujmy. Zobaczymy ilość głosów i to czy byłaby większa różnica na którąś ze stron.

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.