Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie głosowanie nad wyborem między jedną, a drugą powinno raczej odbywać się pod koniec sezonu, a nie przed jego startem. Wówczas głosują Ci, którym zależy na grze (aktywni i obecni). Pomaga też to nowym managerom, którzy mogli nie do końca wiedzieć na co głosowali. Mamy świeżo w pamięci sezon. Już pisząc to wymyśliłem parę argumentów przeciwko późnemu głosowaniu:) Może chociaż spróbujmy. Zobaczymy ilość głosów i to czy byłaby większa różnica na którąś ze stron.

Wg mnie problem polega na tym, ze w tej sprawie "sprobowanie" wiecej komplikuje niz rozwiazuje.

Bo w zaleznosci od wyniku ktorejs ze stron bedzie zalezalo zeby wynik byl zobowiazujacy.

Z kolei jak zaznaczyc, ze ta ankieta jest tylko testowa/probna to... po co ja przeprowadzac?

Przeciez juz wiemy, ze to temat, ktory najbardziej nas podzielil.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problem polega na tym, ze w tej sprawie "sprobowanie" wiecej komplikuje niz rozwiazuje.

Bo w zaleznosci od wyniku ktorejs ze stron bedzie zalezalo zeby wynik byl zobowiazujacy.

Z kolei jak zaznaczyc, ze ta ankieta jest tylko testowa/probna to... po co ja przeprowadzac?

Przeciez juz wiemy, ze to temat, ktory najbardziej nas podzielil.

Rzeczywiście masz rację i nie ma sensu robić ja na próbę, więc w takim razie nie próbujmy, a zróbmy ją. Niech będzie wiążąca na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację i nie ma sensu robić ja na próbę, więc w takim razie nie próbujmy, a zróbmy ją. Niech będzie wiążąca na przyszły sezon.

Wrzuć ankietę oficjalna - po co się zastanawiać i rozważać. ;)

Dlatego, ze przegrana strona bedzie mogla sie czepiac [slusznie!], ze to nowe podejscie do ankiet co moze wplynelo na wyniki, a moze glosowali ci ktorzy nie beda grac za rok, a jeszcze cholera wiadomo jak traktowac jakakolwiek frekwencje.

 

Wg mnie w tym przypadku lepiej trzymac sie sprawdzonego schematu bo wcale nie jest oczywiste, ze ta alternatywa jest w jakikolwiek sposob lepsza. Jak tkwie w bledzie to mnie wyprowadzcie na prosta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze przegrana strona bedzie mogla sie czepiac [slusznie!], ze to nowe podejscie do ankiet co moze wplynelo na wyniki, a moze glosowali ci ktorzy nie beda grac za rok, a jeszcze cholera wiadomo jak traktowac jakakolwiek frekwencje.

 

Wg mnie w tym przypadku lepiej trzymac sie sprawdzonego schematu bo wcale nie jest oczywiste, ze ta alternatywa jest w jakikolwiek sposob lepsza. Jak tkwie w bledzie to mnie wyprowadzcie na prosta ;-)

Ja próbowałem Ciebie i innych wyprowadzić z błędu robienia ankiet tuż przed sezonem z nowymi graczami, którzy albo nie głosowali (bo nie wiedzieli ze jest ankieta, nie kumali roznicy)/albo nie wrócili do gry (jeszcze). Koniec sezonu to najlepszy moment jak Lew napisał.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze przegrana strona bedzie mogla sie czepiac [slusznie!], ze to nowe podejscie do ankiet co moze wplynelo na wyniki, a moze glosowali ci ktorzy nie beda grac za rok, a jeszcze cholera wiadomo jak traktowac jakakolwiek frekwencje.

 

Wg mnie w tym przypadku lepiej trzymac sie sprawdzonego schematu bo wcale nie jest oczywiste, ze ta alternatywa jest w jakikolwiek sposob lepsza. Jak tkwie w bledzie to mnie wyprowadzcie na prosta ;-)

Tutaj nie chodzi o to kto wygra, a kto przegra. Chodzi o znalezienia rozwiązania, które uatrakcyjni grę, a daily today jest bardziej dynamiczną opcją. Zresztą przegrana strona nie będzie mogła narzekać bo albo "wygrała" ankietę przed sezonem i sezon odbył się wg jej woli albo "przegrała" drugi raz i temat zamknięty będzie.

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to kto wygra, a kto przegra. Chodzi o znalezienia rozwiązania, które uatrakcyjni grę, a daily today jest bardziej dynamiczną opcją.

To nie jest argument za przeprowadzaniem ankiety teraz tylko w ogole czego przeciez nie kwestionuje.

 

Brak odzewu świadczy o tym, że nic już nie osiągniemy w tym sezonie

Wlasnie to Wam chcialem pokazac... sugerujecie, ze teraz jest najlepszy czas na ankiety, a bysmy mogli we trojke sobie dalej pogadac... chociaz widac jak na dloni, ze jest posucha na forum czyli malo kto tu teraz zaglada ergo to jest slaby czas na jakiekolwiek debaty i ankiety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szulim, bo wiele osób nie do końca wciąż (!?!?) rozumie różnice, a nowi nie byli poinformowani lub przystąpili po (to tak w kontekście lepszego glosowania przed sezonem). A różnica jest na tyle niewielka, że kolejne może konkretniej rozstrzygnąć te kwestię.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można nie rozumieć różnicy, gdzie dyskusja toczyła się na chyba co najmniej 10 stronach :)

co do nowych - co roku dołącza sporo nowych - jest regulamin, który mogą przyswoić, jest podstrona z pytaniami itp - mamy co rok robić głosowanie bo dochodzą ludzie i dopiero po roku będą świadomie głosować? To też dla mnie jest bez sensu :)

 

Są zasady, funkcjonują, kazdy sobie radzi, z lepszym lub gorszym skutkiem , ale nie przeszkadza to w grze, a daje szanse na lepsze taktyczne rozgrywki :) przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia :)

 

Jak 3 lata temu przychodzilem na forum, też nie do konca kumałem różnicy, ba nawet nie wiedziałem że inna opcja istnieje bo dostosowałem się do ogólnie przyjętych zasad i wg nich walczylem w lidze. Czy to oznacza że wtedy jako "nowy" byłem niedoinformowany i nie dano mi szansy na wyrażenie zdania? Ja tak nie uważam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu że ktoś inny ma inne zdanie niż ja :) tym bardziej że nie jestem osobą która narzuca komuś cokolwiek :)

po prostu uważam że skoro była gruba dyskusja na ten temat w zeszłym offseason, zakończona głosowaniem to po co wzbudzać to na nowo?

Znowu zacznie się dyskusja na ten temat, bo przecież widać że są dwa obozy, mniej więcej po równo rozdzielone - pytanie tylko czy jest sens znowu przeprowadzać dysputy i ankiety , które idąc tym tropem będą powracać co roku?

 

Zostawiam to osobom ważniejszym ode mnie :) trzeba będzie, to oddam swój głos i zostawię swoją opinie :) dostosuje się do większości , tak ja zapewne inni - wyrażam tylko wątpliwość co do sensowności otwierania ponownie tej dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to latwiej przeforsowalibysmy pasujaca dla nas ustawe ;)

Nawet jesli tak to takiego precedensu bym nie chcial...

 

Znowu zacznie się dyskusja na ten temat, bo przecież widać że są dwa obozy, mniej więcej po równo rozdzielone - pytanie tylko czy jest sens znowu przeprowadzać dysputy i ankiety , które idąc tym tropem będą powracać co roku?

opcja wygrała , to teraz co roku będziemy głosować za jedna badz druga opcja bo tak?

Przy podziale glosow w okolicach 50/50 to podejrzewam, ze tak wlasnie bedzie.

Chyba, ze z czasem wyloni sie jakis consensus, ale w tym przypadku w to watpie.

 

co do nowych - co roku dołącza sporo nowych - jest regulamin, który mogą przyswoić, jest podstrona z pytaniami itp - mamy co rok robić głosowanie bo dochodzą ludzie i dopiero po roku będą świadomie głosować? To też dla mnie jest bez sensu :smile:

Spojrz na to tak, wprowadzona zostala nowa zasada minimalna wiekszoscia, wiec po roku oficjalnie zapytamy jak sie sprawdzila. Wiadomo, ze duza czesc pozostanie przy swoim stanowisku, ale moze sie okazac, ze dzieki temu doswiadczeniu jakas czesc zmienila zdanie [w ktoras ze stron!] bo im sie spodobalo takie ustawienie badz nie. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem opcji daily - tomorrow, a przeciwnikiem opcji daily - daily, ale nie widzę nic złego w tym, żeby zrobić taką ankietę ponownie, zwłaszcza że widzę sporo głosów niezadowolenia.

 

Warto by pomyśleć, kiedy jakiś wniosek podchodzi pod ankietę? Jak np 5 userów potwierdzi chęć w tym topicu?

 

Ja chcę zaproponować zamianę 2slotów C, na 1.

 

Jest 10slotów i na tę pozycję MUSZĘ mieć aż dwóch zawodników. Pozostałe mogę co najwyżej wyrównać grając pozostąłe sloty po dwa (8 podzielić na 4). Wydaje mi się, że ta pozycja w NBA ma najmniejsze znaczenie, tymczasem my ją wyrózniamy, przez co mamy mocno utrudnioną grę.

 

Dodatkowo, myślę, że jest więcej lineupów w NBA, gdzie np gra 3 gości ze znaczkiem PG (tak z marszu to ithomas, smart, avery bradley) a takowy, gdzie 3C (podchodzi pod myśl Diaw - LMA - Duncan, ale jako fan SAS nie kojarzę tego za często można to sprawdzić).

 

Tak więc, uważam, że warto zrobić ankietę, żeby jeden ze slotów C, zamienić na U i wtedy będzie:

PG

SG

SF

PF

F

C

U

U

U

 

Te rozwiązanie jest stosowane w ligach fantasy points na forum i raczej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zaproponować zamianę 2slotów C, na 1.

 

Te rozwiązanie jest stosowane w ligach fantasy points na forum i raczej się sprawdza.

 

Dobrze gada, polac mu.

 

@wiLQ

Zartowalem :tongue: oczywiscie, ze nie mozna przeforsowywac wygodnych dla nas decyzji wtedy, gdy opor moze byc mniejszy. Nie jestesmy w sejmie.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana C na U w grze roto (bo w FP jest prościej) niewiele zmieni, gdyż chcąc staty def ruszyć trzeba mieć realnie 3 solidnych PF/C. Jedynie ułomności Yahoo w stylu ktoś gra na C a ciągle jest PF tylko poprawi. Na pewno w pierwszym sezonie byłoby sporo overkilli, bo brak 1 zapewne zaburzylby średnie ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by pomyśleć, kiedy jakiś wniosek podchodzi pod ankietę? Jak np 5 userów potwierdzi chęć w tym topicu?

5 osobami nie zmienilbys zasad nawet w jednej lidze, wiec to mi sie wydaje malo.

 

Zmiana C na U w grze roto (bo w FP jest prościej) niewiele zmieni, gdyż chcąc staty def ruszyć trzeba mieć realnie 3 solidnych PF/C. Jedynie ułomności Yahoo w stylu ktoś gra na C a ciągle jest PF tylko poprawi. Na pewno w pierwszym sezonie byłoby sporo overkilli, bo brak 1 zapewne zaburzylby średnie ;)

To glos za czy przeciw tej propozycji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.