Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy miales tak w tym sezonie?

w 93% przypadków, gdy miałem wystawionych 7 lub więcej graczy ;]

 

 

Bo wg mnie to nie jest tylko kwestia wkurzenia/preferencji, ale przede wszystkim skali - jak czesto sie zdarza wystawienie w dniu pobrania i jak czesto nie ma kogo wywalic z lawki gdy jest z aktywnego skladu? W ciemno stawiam, ze to pierwsze zdarza sie duzo czesciej, wiec dlaczego tworzyc przepis, ktory faworyzuje to drugie?

wybacz, ale mi twoje "stawiam w ciemno" nie wystarcza.

 

Rozwiązanie to istotny sposób zmniejszy ilość pobrań z waiverów

(...)

Poza tym likwidacja opcji Today spowoduje, że trudniej będzie fasami zmienić sytuację podraftową.

ciekaw jestem w jaki sposób to zmierzyłeś? (szczególnie drugie, bo pierwsze można dość łatwo, ale czy to zrobiłeś?) bo moje wrażenia z udziału w obydwu typach lig w żadnym razie nie potwierdzają powyższych stwierdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiadam za żadną z opcji i na pewno nie jest tak, że opcja today ma same plusy a opcja tomorrow same minusy bo jest to wierutna bzdura. Plusy today zostały już omówione, natomiast niezauważane są tego minusy. Mianowicie widzę tu pewną nierówność. Jeden na ławce może miec tych przysłowiowych Bledsoe i Nowików (czy fakt, że gra cała dziesiątka jest taki rzadki? Bym nie powiedział), a drugi grajków typu aminu czy gerald green - że posłuże sie tylko tymi samymi klubami. I w ten oto sposób posiadacz Bledsoe musi czekać do 9 żeby móc wziąć gościa, który w nocy akurat zagrał fajnie bo polamał się jakis starter - i często się nie doczeka, bo w podobnym czasie może aktywować jego typek, który wywali takiego Aminu. Pomijając już wszelkie dyskusje, czy Aminu to FA-s, bo wiadomo, że nie na tym rzecz polega - pewne jest jednak to, że bardziej on niż taki Bledsoe czy inny Nowitzki.

 

Krócej mówiąc często tracą ci, którzy lubią oglądać NBA w nocy ;). Pytanie jakie osoby powinny być premiowane - takie, czy też takie, które wstają przed 9 i mają możliwość o 9 wejść w neta, np. w pracy.

 

Co do likwidowania AST i TO. Nie jestem przeciw A/TO, ale też nie zgadzam się z likwidacją AST. Raz, że 8 kategorii to troche zbyt mało - bardziej jestem za zwiększeniem niż za zmniejszeniem - dwa, że asysty i asysty/straty to są kategorie, które nijak nie są do siebie zbliżone. Posiadanie "asystenta" musi mieć sens, nawet jeśli dużo piłek też traci. Moja propozycja to więc zastąpienie TO na AST/TO. Wiadomo, że straty minimalizują olewusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulek

A Ty grasz tommorow? Bo mam wrażenie ze piszesz dokładnie na odwrót.

Po pierwsze jesli ktoś sadza Novitzkiego i Bleadsoe na ławie to albo mają kontuzję, albo właściciel ma kontuzję ;) Nie pisze tu o szczególnych formach nadrabiania męczy, bo to jest problem w obu rozwiązaniach. Wiec trochę to słaby argument.

Jeśli chodzi o to jak obciążone są sloty to zawsze (czy to Today czy Tommorow) musisz pamiętać o wadach i zaletach obu rozwiązań i się dostosowywać. Sadzajac Dirka i Erica jesteś świadomy ze musisz mieć kogo na granicy FA jeśli chcesz mieć opcje wymiany do 9.

Natomiast mecze w nocy to szerokie pojęcie, bo jeśli piszesz o oglądających pierwsze mecze, max do 3 w nocy to nic nie zmienia, a jeśli tych co ogadaja mecze kończące się o 6-7 to juz tak, a szczerze watpie ze ktoś ogląda wszystkie ;)

Tak wiec kluczowa różnica to co lepsze:

- możliwość pobrania i wstawienia zawodnika tuz przed meczem (chyba w naszej strefie czasowej dot. większej ilości osob)

- możliwość pobrania zawodnika w trakcie/tuz po meczu (raczej opcja dot. wcześnie wystających o 4-5 rano)

Inne różnice to wg mnie wyssane z palca ;)-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Danny, chyba nie zrozumiałeś ;)

 

Bledsoe i Nowitzki na ławce - chodzi o Bledsoe i Nowitzkiego na bn, bo akurat dallas i phoenix np. tego dnia nie grają.

I mamy dwóch userów. U jednego nie gra Aminu, u drugiego Nowitzki. W nocy pojawia się diamencik, warty aktywowania za najsłabszego gracza teamu. Gracz mający Nowika przecież go nie wywali, a reszta danego dnia gra. Musi czekać do 9, i wtedy już często tego typka już dawno na FA nie ma.

 

To jest właśnie ta nierówność. W tomorrow można śmiało wywalać zawodników wystawianych akurat do składu. Minus natomiast ten, iż aktywowanie graczy, którzy danego dnia akurat skorzystają z kontuzji innego mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, na BN masz więcej niż 2 sloty, a jeśli nie nadrabiasz meczy to chyba co noc nie wstawiasz wszystkich niegrajacych na BN, a jeśli to robisz to Twoja sprawa i nie ma związku z zasadaToday/Tommorow. Powtarzam to żaden argument. A jak 4 Novitzkich czy Lebronow masz na ławie/inj i nadrabiasz FAsami to tykki zależnie od tego kiedy będzie info o kontuzji będzie miało to znaczenie o czym pisalem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, na BN masz więcej niż 2 sloty, a jeśli nie nadrabiasz meczy to chyba co noc nie wstawiasz wszystkich niegrajacych na BN, a jeśli to robisz to Twoja sprawa i nie ma związku z zasadaToday/Tommorow.

jeśli pobierasz grajka na jedną noc, to nie musisz go wystawiać.

 

Pytanie co dla kogo ważniejsze:

1. Móc decydować o tym jaki zawodnik może być w moim zespole(a więc i nie w zespole przeciwnika), a jaki nie.

2. Wystawianie gracza na 1 konkretną noc, ale potem brak możliwości przez kilka godzin decydowania o nim..

 

Dla mnie ważniejsze jest posiadanie gracza, nawet na benchu, niż możliwość wystawienia do składu w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pobierasz grajka na jedną noc, to nie musisz go wystawiać.

 

Pytanie co dla kogo ważniejsze:

1. Móc decydować o tym jaki zawodnik może być w moim zespole(a więc i nie w zespole przeciwnika), a jaki nie.

2. Wystawianie gracza na 1 konkretną noc, ale potem brak możliwości przez kilka godzin decydowania o nim..

 

Dla mnie ważniejsze jest posiadanie gracza, nawet na benchu, niż możliwość wystawienia do składu w dowolnym momencie.

Świetnie, tyle że w opcji Today masz możliwość osiągnięcia stanu z opcji 1. A w opcji Tomorrow nie masz możliwości osiągnięcia stanu z opcji 2. Zatem podane przez Ciebie opcje nie różnicują dyskutowanych rozwiązań.

Poza tym wybór opcji Tomorrow powoduje, że niemożliwe stają się zagrania, z których optujący za tym rozwiązaniem nie korzystają, przez co osłabiana jest pozycja części graczy. Rozwiązanie Today nikomu niczego nie uniemożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem w jaki sposób to zmierzyłeś? (szczególnie drugie, bo pierwsze można dość łatwo, ale czy to zrobiłeś?) bo moje wrażenia z udziału w obydwu typach lig w żadnym razie nie potwierdzają powyższych stwierdzeń.

Być może masz rację. Na mój gust byłoby inaczej. Na szczęście nie jesteśmy na lekcji matematyki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniemożliwia mi pobranie lepszego gracza na FA kosztem wystawionego scruba!!!!!!11111111111111111111111

Mylisz się. Pobranie lepszego gracza uniemożliwia ci twoja decyzja, a nie rozwiązanie techniczne. Jakbyś był przygotowany na taką ewentualność, to byś nie miał problemu. W opcji Tomorrow nic nie zależy od ciebie. Po prostu nie możesz wstawić ziutka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Pobranie lepszego gracza uniemożliwia ci twoja decyzja, a nie rozwiązanie techniczne. Jakbyś był przygotowany na taką ewentualność, to byś nie miał problemu.

Jakbyś był przygotowany na ewentualność czyjeś kontuzji to mógłbyś pobrać gracza dzień wcześniej i go wystawić wtedy kiedy chcesz. Jeden wielki LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego musiałbyś być wróżką. Do tego by mieć kogo wywalić wystarczy przezorność.

Po co?? skoro każdy może grać, a nie ma żadnego gracza wartego pobrania? (chyba że mam się bawić we wróżkę, że jednak ktoś się połamie??).

 

daily ma przewagę nad tomorrow, że pozwala mi na rozgranie jednego meczu jakimś hot graczem. Niestety mogę przez to przeoczyć gracza na cały sezon, czego nie ma w przypadku tommorow. Dla mnie to kwestia preferencji, a nie że jakaś opcja jest bezsensowna, więc najlepsze będzie głosowanie po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

daily ma przewagę nad tomorrow, że pozwala mi na rozgranie jednego meczu jakimś hot graczem. Niestety mogę przez to przeoczyć gracza na cały sezon, czego nie ma w przypadku tommorow.

 

Udowodnij to, bo ja.na razie widzę jedynie chciejstwo/własną preferencje (co rozumiem w 100%) - tylko po co tworzyć do tego nieprawdziwe argumenty...

 

Będąc tylko przezornym i nie ryzykując przesadnie w today ZAWSZE możesz złapać zawodnika i na 1 mecz i na kilka m-cy, w tommorow jedna opcja Ci odpada. Ja znam to z autopsji, a jedynym wygranym w mojej lidze z tommorow jest kumpel który 3-5 razy w nocy wstaje do dziecka i ma więcej pobrań niż reszta graczy razem wzięta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to, bo ja.na razie widzę jedynie chciejstwo/własną preferencje (co rozumiem w 100%) - tylko po co tworzyć do tego nieprawdziwe argumenty...

Co mam Ci dowodzić, jak wszyscy tu piszemy o własnych preferencjach??

 

Będąc tylko przezornym i nie ryzykując przesadnie w today ZAWSZE możesz złapać zawodnika i na 1 mecz i na kilka m-cy, w tommorow jedna opcja Ci odpada.

Jak lubisz być przezornym to nie pobieraj grajka na jeden mecz. Ja lubię w dowolnym momencie móc zwolnić rzekomo MOJEGO gracza.

 

Ja znam to z autopsji, a jedynym wygranym w mojej lidze z tommorow jest kumpel który 3-5 razy w nocy wstaje do dziecka i ma więcej pobrań niż reszta graczy razem wzięta ;)

A podobno według washko opcja tommorow powoduje stagnację na FA?? Właśnie ruch jest większy, bo z FA możesz wymienić się zawsze i zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób opcja daily-tomorrow faworyzuje tych, którzy są przy kompie o 9 rano? Washko?

 

Wg mnie to kwestia przyzwyczajenia. Ja też miałem tak, że musiałem czekać z dodaniem kogoś, bo już zaczął grać swój mecz (jak ktoś jest na ławce, ale gra w rzeczywistości, to też go chyba nie można wywalić – wie ktoś na 100% jak jest?).

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kwestia przyzwyczajenia. Ja też miałem tak, że musiałem czekać z dodaniem kogoś, bo już zaczął grać swój mecz (jak ktoś jest na ławce, ale gra w rzeczywistości, to też go chyba nie można wywalić – wie ktoś na 100% jak jest?).

Jak jest na ławce to możesz wywalić, gorzej jak usadzić typa co ma mecz ale nie wyjdzie na parkiet to wtedy nie możesz go wywalić. Np rondo w ostatnim meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób opcja daily-tomorrow faworyzuje tych, którzy są przy kompie o 9 rano? Washko?

 

Wg mnie to kwestia przyzwyczajenia. Ja też miałem tak, że musiałem czekać z dodaniem kogoś, bo już zaczął grać swój mecz (jak ktoś jest na ławce, ale gra w rzeczywistości, to też go chyba nie można wywalić – wie ktoś na 100% jak jest?).

Faworyzuje tych, którzy biorą przed 9 rano _i_ nie biorą wieczorem. Problem bowiem nie jest w pobraniach rannych - każdy sobie może wstać, jak mu pasuje i w obu opcjach jest to bez znaczenia. To zależy tylko od menedżera, a nie od zasad gry. Problem jest w tym, że opcja Tomorrow likwiduje sens pobrań wieczornych (z zamysłem wstawienia danego dnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworyzuje tych, którzy biorą przed 9 rano _i_ nie biorą wieczorem.

jak to faworyzuje, skoro przy obu opcjach może brać rano? Czy może właśnie, opcja daily powoduje, że rano ciężej się bierze bo trzeba czekać na tę 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.