Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

przykład z ligi mistrzów, bo tam mam ekipę dużo lepszą :tongue:

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/1543/4/team?&date=2015-01-03

Chciałem pobrać Nurkica za Biyombo, ale nie mogłem. Tuż przed 9 pobrał go Washko

A dlaczego nie mogles wywalic Adamsa?

Poza tym prosilem o liste dni za sezon [albo chociaz za ten rok] bo inaczej nie da sie ustalic czestosci tego problemu.

 

Keeper roto:

20-druzynowej ligi bym w to nie mieszal.

 

I liga roto:

Po trade deadline zaryzykowałem w składzie 2 nowych (Caron Butler, Hardaway) i dałem szansę jeszcze Hendo

I na tym polegal blad, ze wystawiles za duzo bolkow, nie?

 

 

Różnice pomiędzy tomorrow a today sprowadzają się dla większości do jednej cechy:

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie a

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia.

I tyle.

No wlasnie nie bo pierwsze zawsze blokuje to drugie, ale to drugie tylko czasami przeszkadza temu pierwszemu!

Ot trzeba dokonywac wyboru kogo zostawic na lawce.

 

Ilu GM-ów ma w składzie zawodników, którymi rotuje dzień po dniu? Na zasadzie, że bierze się szrot, który akurat może coś zagrać danego dnia, po czym nazajutrz ten sam GM aktywuje inny szrot, którego również zaraz wywala, itd, itd.

To jest właśnie zasada today.

Wcale nie bo to dotyczy kazdego pobranego zawodnika, a nie tylko scrubow.

Tzn kazde pobranie albo moze przyniesc natychmiastowy mecz do wystawienia albo opozniony.

 

 

BTW, jeszcze jedna watpliwosc bo juz oczywiste jest, ze sprawa sie rozbija o godzine pobieranie FAsow i dla wszystkich, ktorzy to robia przed przetwarzaniem Yahoo korzystniejsze bedzie Daily-Tomorrow i tu moje pytanie - czy sensowne jest wprowadzenie przepisu, ktory jeszcze bardziej bedzie faworyzoac grupe ludzi, ktora juz ma przewage nad reszta?

Bo chyba sie zgodzicie, ze wczesny czas i kolejnosc zagladania do ligi jest korzystny i zawsze traktowalem to utrudnienie z wywaleniem jako swego rodzaju wyrownanie szans tzn zeby byl jakis koszt pobierania w srodku nocy. Przy daily-tomorrow nie ma zadnych kosztow i zadnych trudnych decyzji, ktore trzeba podejmowac czyli zyskaja ci co... juz zyskuja najwiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bo pierwsze zawsze blokuje to drugie, ale to drugie tylko czasami przeszkadza temu pierwszemu!

Ot trzeba dokonywac wyboru kogo zostawic na lawce.

No właśnie że nie zawsze blokuje, bo jeżeli w opcji tomorrow pobiorę kolesia o 7 rano po rewelacyjnym występie i gra następnego dnia to będę go mógł wystawić.

Argument że trzeba trzymać bolków na ławce jest bez sensu bo po to ich się pobiera żeby zagrali, a jeżeli się okazuje że to była pomyłka to chcę spróbować następnego. Skoro chcesz trzymać zawsze kogoś na ławce to może nie mieć tam nikogo i grać gołą 10?

Jak dla mnie opcja tomorrow promuje bardziej zaangażowanych sprawdzających statsy zaraz po meczach a nie następnego dnia wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och jak ja to lubię na e-nba, gdy dyskusja po raz kolejny ociera się momentami o przekomarzanie przedszkolaków i wykłócanie się (poparte przez zwolenników Daily ideą "ogarnięcia taktycznego") w gruncie rzeczy o jeden więcej zagrany mecz danego kolesia z FA i możliwość dłuższego wyspania się w atmosferze cichego poparcia głównodowodzącego Wilq, który ewidentnie za Tomorrow nie przepada :smile:

panowie a może nie opcja Daily czy Tomorrow i kwestia kto wcześniej wstaje (choć ci bardziej na bieżąco i zarywający nocki zawsze będą uprzywilejowani) jest problemem tylko układ rosterów jaki mamy?

wg mnie układ (PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Util, Util, BN, BN, BN) jest idealny w standardowych ligach 12-zespołowych natomiast w ligach 15-zespołowych, przy 195 zawodnikach już aktywnych jest mocno przegięty ze względu właśnie na ograniczenia benchu. a szczególnie, gdy dany zespół dopadną kontuzje (dość łatwo o to w tym sezonie)

może coś w stylu PG, SG, SF, PF, C, 2 x Util i 5x BN (lub 3 x Util, 4 x BN) spowodowałby, że różnice między Daily a Tomorrow nie doskwierały grającym i ogólnie poziom gry by się wyrównał i bardziej uniezależnił od przewag w eligibility i od losowości kontuzji?

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mogles wywalic Adamsa?

A dlaczego Ty w fbx1 trzymałeś rookasow Capellle czy Adamsa z MEM, jak na FA był Nurkić?

 

Poza tym prosilem o liste dni za sezon [albo chociaz za ten rok] bo inaczej nie da sie ustalic czestosci tego problemu.

Bez przesady, ja już i tak za dużo tu napisałem i jak widać chyba temat jest jak najbardziej pod głosowanie. Chodzi przecież o to, by wszystkim nam grało się lepiej/ciekawiej/milej itp

może coś w stylu PG, SG, SF, PF, C, 2 x Util i 5x BN (lub 3 x Util, 4 x BN)

Również bym to rozważył pod dyskusję, tak czy siak w 10slotach zamiast C bym wstawił U.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument że trzeba trzymać bolków na ławce jest bez sensu bo po to ich się pobiera żeby zagrali, a jeżeli się okazuje że to była pomyłka to chcę spróbować następnego. Skoro chcesz trzymać zawsze kogoś na ławce to może nie mieć tam nikogo i grać gołą 10?

Nie bardzo bo w ten sposob wymuszalbys wywalanie kontuzjowanych. Zreszta trzymanie zawodnika na lawce to co innego niz zawsze trzymanie go na lawce. Przeciez mozna nimi rotowac tak zeby jeden zawsze tam byl, ale nie ciagle ten sam.

 

Jak dla mnie opcja tomorrow promuje bardziej zaangażowanych sprawdzających statsy zaraz po meczach a nie następnego dnia wieczorem ;)

Huh? Przeciez to nie ma nic wspolnego z zaangazowaniem tylko z godzina pierwszego zajrzenia do internetu. A niby dlaczego przejrzenie boxow o 6 rano ma swiadczyc o wiekszym zaangazowaniu niz o 22 gdy obaj raz dziennie sprawdzaja co sie dzieje w NBA?

 

możliwość dłuższego wyspania się w atmosferze cichego poparcia głównodowodzącego Wilq, który ewidentnie za Tomorrow nie przepada :smile:

Skoro napisales to zdanie to ciche ono nie jest ;-) Nie ukrywam, ze opcja Daily-Tomorrow mnie drazni i to z wielu powodow, ale w przeciwienstwie do coponiektorych widze jej zalety dla innych.

 

panowie a może nie opcja Daily czy Tomorrow i kwestia kto wcześniej wstaje (choć ci bardziej na bieżąco i zarywający nocki zawsze będą uprzywilejowani)

A mimo to chca byc jeszcze bardziej uprzywilejowani... i o to zapytalem w poprzednim poscie, ale bez odp.

 

jest problemem tylko układ rosterów jaki mamy?

wg mnie układ (PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Util, Util, BN, BN, BN) jest idealny w standardowych ligach 12-zespołowych natomiast w ligach 15-zespołowych, przy 195 zawodnikach już aktywnych jest mocno przegięty ze względu właśnie na ograniczenia benchu. a szczególnie, gdy dany zespół dopadną kontuzje (dość łatwo o to w tym sezonie)

 

może coś w stylu PG, SG, SF, PF, C, 2 x Util i 5x BN (lub 3 x Util, 4 x BN) spowodowałby, że różnice między Daily a Tomorrow nie doskwierały grającym i ogólnie poziom gry by się wyrównał i bardziej uniezależnił od przewag w eligibility i od losowości kontuzji?

Nie bardzo rozumiem jak wyciagnales te wnioski. Wg mnie zmniejszenie aktywnego rostera tylko pozornie moze wyrownywac poziom i nie zmniejsza losowosci kontuzji bo to czynniki, ktore nie maja wiele wspolnego z tymi ustawieniami. Zas zwiekszenie lawki oczywiscie by lagodzilo roznice miedzy Today, a Tomorrow, ale czy warto to robic kosztem zmniejszonego aktywnego rostera lub zmniejszonej puli FAsow? Raczej nie bo to wprowadza nowe konsekwencje, ktore nie dotykaja kluczowej roznicy czyli godziny pobierania zawodnikow.

 

 

A dlaczego Ty w fbx1 trzymałeś rookasow Capellle czy Adamsa z MEM, jak na FA był Nurkić?

Bo popelnilem blad tak samo jak Ty z Adamsem... Chociaz to bylo pytanie zupelnie od czapy bo ja nie twierdze, ze obecnosc rookasow odbiera mi mozliwosc manewrowania.

 

Bez przesady, ja już i tak za dużo tu napisałem i jak widać chyba temat jest jak najbardziej pod głosowanie. Chodzi przecież o to, by wszystkim nam grało się lepiej/ciekawiej/milej itp

Ale jak widac w tym temacie lepiej dla jednego oznacza gorzej dla innego.

Tu nie ma kompromisu i ktoras grupa bedzie rozczarowana.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Przeciez to nie ma nic wspolnego z zaangazowaniem tylko z godzina pierwszego zajrzenia do internetu. A niby dlaczego przejrzenie boxow o 6 rano ma swiadczyc o wiekszym zaangazowaniu niz o 22 gdy obaj raz dziennie sprawdzaja co sie dzieje w NBA?

 

Jeżeli grasz w jakąś grę, prowadzisz działalność gospodarzą, robisz zakupy i wiesz, że o godzinie 7 rano możesz wejść w posiadanie informacji które sprawią, że możesz coś zyskać, to chyba jest jasne i oczywiste, że im bliżej godziny 7 rano je przeczytasz tym bardziej jesteś zaangażowany? Jeżeli w sobotę rano pojedziesz do Biedronki na zakupy, to kupisz ładniejsze warzywa niż o 17, tak samo z informacjami giełdowymi i fantasy NBA. Robienie tutaj paraolimpiady jest słabym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tak dyskutować to można Twoje argumenty sprowadzić do tego chodzisz spać między 23 a 1 i wtedy sprawdzasz kto jest out a kto in i na tej podstawie robisz add/drop bo tak jest Ci wygodniej.

Nieprawda i moje preferencje nie mają tu nic do rzeczy, chodzi o suchy fakt. Kilka spostrzeżeń:

1. Informacje z NBA pojawiają się w naszym kraju od 15-16 do 7-8 rano.

2. W godzinach 15-1 w nocy info przedmeczowe dotyczy głównie tego kto zagra lub nie w meczu.

3. Od 24-1 poza małymi wyjątkami, zaczynają się informacje z meczów i pomeczowe.

4. Opcja pobierania FA ma dawać jak najbardziej wyrównane szanse każdemu, bez względu na to czy chodzi spać o 22, 24, 2 czy 4 jak również wstaje o 4, 6 czy 8, prawda?

5. Zawodnicy chodzący spać później budują swoją przewagę na info przedmeczowym i możliwości wstawienia zawodnika tuż przed meczem.

6. GMowie wstający wcześnie rano budują swoją przewagę na info pomeczowej i możliwości pobrania zawodnika (tzw. perełki) rano przed innymi.

7. W ciągu dnia raczej bazujemy na info dot. trejdów, zmian trenerów itd, każdy ma równe szanse w odbiorze.

To tylko kilka twierdzeń z którymi podejrzewam większość (jeśli nie wszyscy się zgodzicie) i zapewne jest ich więcej - zapraszam do dopisywania.

Teraz pytanie w której opcji Today/Tommorow wszystkie będą prawdziwe? Czy i w jaki sposób opcja pobierania FA zaburzy w/w zasady? Odpowiedź jest prosta i NIE MA ZWIĄZKU Z PREFERENCJAMI moimi, maca, marcosa, wilq czy barcalovera

 

Dyskusje z Tobą nie mają często sensu bo piszesz tak jakbyś żył we własnym świecie gdzie jesteś nieomylny, wszystko Ci się udaje i zawsze masz rację ;)

Skoro rozmowa na bazie faktów a nie subiektywnych ocen nie ma sensu, to jaka ma sens? Błąd polega na tym, że ja piszę o faktach, a Ty o własnej ocenie sytuacji - dlatego prosiłem o argumenty, a nie opinie. Niestety pojawia się tylko 1 i to mocno zaburzający szanse WSZYSTKICH graczy a nie tylko kilku...

 

Nie potrafisz zrozumieć że ktoś może mieć inne zdanie, inne preferencje i tyle.

Rozumiem i mam swoje, ale chciałem dyskutować bez subiektywnych ocen, opierać się na faktycznych wadach i zaletach - jak widać niewielu to potrafi, albo po prostu nie chce.

 

Różnice pomiędzy tomorrow a today sprowadzają się dla większości do jednej cechy: Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie a Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia.

Gdyby tak było, to nie byłoby tematu - tylko głosowanie, ale tak nie jest.

 

No wlasnie nie bo pierwsze zawsze blokuje to drugie, ale to drugie tylko czasami przeszkadza temu pierwszemu! Ot trzeba dokonywac wyboru kogo zostawic na lawce.

BTW, jeszcze jedna watpliwosc bo juz oczywiste jest, ze sprawa sie rozbija o godzine pobieranie FAsow i dla wszystkich, ktorzy to robia przed przetwarzaniem Yahoo korzystniejsze bedzie Daily-Tomorrow i tu moje pytanie - czy sensowne jest wprowadzenie przepisu, ktory jeszcze bardziej bedzie faworyzoac grupe ludzi, ktora juz ma przewage nad reszta?

Bo chyba sie zgodzicie, ze wczesny czas i kolejnosc zagladania do ligi jest korzystny i zawsze traktowalem to utrudnienie z wywaleniem jako swego rodzaju wyrownanie szans tzn zeby byl jakis koszt pobierania w srodku nocy. Przy daily-tomorrow nie ma zadnych kosztow i zadnych trudnych decyzji, ktore trzeba podejmowac czyli zyskaja ci co... juz zyskuja najwiecej.

 

wiLQ wszyscy twierdzący że tommorow jest lepsze i ma mniej wad (choć nie potrafią tego udowodnić), doskonale wiedzą, że jak bardzo zwiększy to szanse wstających rano... dlatego też, chciałem opierać dyskusję na faktycznych wadach i zaletach, tylko tu dyskusja kończy się na jednej...

 

No właśnie że nie zawsze blokuje, bo jeżeli w opcji tomorrow pobiorę kolesia o 7 rano po rewelacyjnym występie i gra następnego dnia to będę go mógł wystawić.

Po pierwsze, to że Ty wstajesz o 5 czy 6, nie oznacza, że robi to każdy. Po drugie w ligach z tommorow o 7 na FA z reguły już nie ma żadnych perełek. ;)

Po trzecie pojęcie ten sam dzień w oparciu o przetwarzanie yahoo (które jeśli się zmieni na 7 rano, to już nie zadziała prawda?) jest nie na miejscu, bo nie rozwiązuje problemu wstawienia zawodnika tuż przed meczem i doskonale o tym wiesz.

 

jak widać chyba temat jest jak najbardziej pod głosowanie. Chodzi przecież o to, by wszystkim nam grało się lepiej/ciekawiej/milej itp

A po czym to wnioskujesz? Bo "4" osoby wstają rano? W przypadku veta też 2 GM zrobiło raban, a jak się skończyło wszyscy widzieliśmy... Mi się gra lepiej/ciekawiej/milej itp. kiedy zasady są jak najbardziej równe dla wszystkich. Jak widać dla innych znaczy to tylko "lepiej dla mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja, żeby każdy FAs był waiverem?

W sensie, że cały czas? To nie ma takiej opcji, bo maksymalnie zawodnik może być waiverem przez 7 dni.

Hmmmm, raczej jest taka opcja - w "Waiver Mode" jest "continuous" i w keeperze goozmana na sznurowce jest wlasnie tak to rozegrane. Ale taka zmiana by z kolei prowadzila do zamieszek, ze nie mozna pobrac zawodnika wtedy kiedy sie chce.

 

Jeżeli grasz w jakąś grę, prowadzisz działalność gospodarzą, robisz zakupy i wiesz, że o godzinie 7 rano możesz wejść w posiadanie informacji które sprawią, że możesz coś zyskać, to chyba jest jasne i oczywiste, że im bliżej godziny 7 rano je przeczytasz tym bardziej jesteś zaangażowany?

Wg mnie nie poniewaz to nie hobby decyduje o Twoim rozkladzie dnia.

Ba! Sam napisales, ze wstajesz 4-6 rano bo tak idziesz do pracy, a nie po to zeby sprawdzic boxy!

Gdybys pracowal na zmiane popoludniowa 14-22 i wtedy regularnie wstawal o 4-6 rano by moc pobierac FAsow przed innymi to by jak najbardziej swiadczylo o zaangazowaniu, ale nikt normalny tego nie robi. Zwlaszcza przez pol roku.

 

Jeżeli w sobotę rano pojedziesz do Biedronki na zakupy, to kupisz ładniejsze warzywa niż o 17, tak samo z informacjami giełdowymi i fantasy NBA. Robienie tutaj paraolimpiady jest słabym pomysłem.

Zupelnie pomieszales tematy w tej analogii... bo nie dyskutujemy tutaj o przepisach, ktore maja zmienic wartosc warzyw/zawodnikow o 7/17 ani ze lepiej isc po warzywa o 7 rano tylko nad propozycja by kupujacy o 7 rano mieli usluge, ktorej nie maja kupujacy o 17... czyli np zwrot starych warzyw daje znizke/miejsce w zakupach rano, ale wieczorem juz nie.

 

W ogole zwroccie uwage, ze temat Daily vs Tomorrow istnieje glownie przez nasza strefe czasowa i tak wg mnie powinno sie na to patrzec. W USA Daily vs Tomorrow dla kazdego dziala i oznacza to samo... a u nas nie. Czy bylbys za zmiana na Tomorrow gdyby dzialalo to tak jak w oryginalnych zalozeniach w ligach w Stanach?

 

 

 

4. Opcja pobierania FA ma dawać jak najbardziej wyrównane szanse każdemu, bez względu na to czy chodzi spać o 22, 24, 2 czy 4 jak również wstaje o 4, 6 czy 8, prawda?

5. Zawodnicy chodzący spać później budują swoją przewagę na info przedmeczowym i możliwości wstawienia zawodnika tuż przed meczem.

6. GMowie wstający wcześnie rano budują swoją przewagę na info pomeczowej i możliwości pobrania zawodnika (tzw. perełki) rano przed innymi.

Hmmm, nigdy o tym tak nie myslalem, ale to rzeczywiscie tworzy ladna symetrie. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo bo w ten sposob wymuszalbys wywalanie kontuzjowanych. Zreszta trzymanie zawodnika na lawce to co innego niz zawsze trzymanie go na lawce. Przeciez mozna nimi rotowac tak zeby jeden zawsze tam byl, ale nie ciagle ten sam.

Mam 3 gwiazdy kontuzjowane, więc muszę sloty wypełniać bolkami, gram czym w danym momencie mam i nie mam luksusu żeby na benchu kogoś zostawiać, a wtedy pojawia się w boxach ciekawszy koleś niż te bolki którymi łatam sloty i muszę czekać i liczyć że nikt go nie pobierze do 9 choć byłbym pierwszy.

Przecież cały czas dążysz do tego żeby mieć jak najlepszą 13 kolesi, i nie zawsze masz kilku równie słabych, a przy takim sezonie jak obecnie zawsze jest ktoś kontuzjowany i trzeba eksperymentować, ryzykować itp.

 

Huh? Przeciez to nie ma nic wspolnego z zaangazowaniem tylko z godzina pierwszego zajrzenia do internetu. A niby dlaczego przejrzenie boxow o 6 rano ma swiadczyc o wiekszym zaangazowaniu niz o 22 gdy obaj raz dziennie sprawdzaja co sie dzieje w NBA?

Zawsze uważałem że kto pierwszy ten lepszy jest najlepszą bo najprostszą zasadą i wg mnie jest też formą zaangażowania. Fluber też to celnie ujął na przykładzie warzyw.

Poza tym ja wiele razy na początku sezonu zgrzytałem zębami jak rano przeglądając wyniki widziałem pobrania o 2, 3 czy 4 w nocy albo nad ranem jak kto woli i chwała im za to. To jest zaangażowanie większe niż przejrzenie statsów o 22 i takie coś powinniśmy promować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Opcja pobierania FA ma dawać jak najbardziej wyrównane szanse każdemu, bez względu na to czy chodzi spać o 22, 24, 2 czy 4 jak również wstaje o 4, 6 czy 8, prawda?

Trochę Cię poniosło ;)

Wyjaśnij mi dlaczego "ma dawać wyrównane szanse" i w jaki sposób osiągasz to w "today"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja wiele razy na początku sezonu zgrzytałem zębami jak rano przeglądając wyniki widziałem pobrania o 2, 3 czy 4 w nocy albo nad ranem jak kto woli i chwała im za to. To jest zaangażowanie większe niż przejrzenie statsów o 22 i takie coś powinniśmy promować.

Czy naprawdę wierzysz, że każdy nie śpi o 4-5 rano robi to specjalnie dla NBA? Bez obrazy dla kogoś, kto faktycznie tak robi (szacun), ale w większości to albo ich standardowa pora wstawania, albo kładzenia się spać (np. student po imprezie, zmianowiec, ochroniarz czy ojciec płaczącego małego dziecka ;)))

 

Trochę Cię poniosło ;)

Wyjaśnij mi dlaczego "ma dawać wyrównane szanse" i w jaki sposób osiągasz to w "today"?

W oczywisty, bo skoro ktoś idący spać o 1-2 nie może zbudować swojej przewagi wstawiając hot/aktywnego gracza w meczu, to budząc się o 8-9 już na 99% tego nie zrobi, bo nie będzie kim. Pytanie więc kiedy ma to zrobić? ;)

 

Z kolei w today idący spać o 22 jeśli nie zbuduje swojej przewagi bieżącym meczem, to odbije sobie hot FAsem pobranym o 5 rano.

 

PS. Tak w ogóle, to dla tych co myślą, że jestem wrogiem nr 1 tommorow - w lidze keeper w której gram z taką opcją, walczę o wygraną. JA po prostu widzę więcej jej minusów.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zupelnie pomieszales tematy w tej analogii... bo nie dyskutujemy tutaj o przepisach, ktore maja zmienic wartosc warzyw/zawodnikow o 7/17 ani ze lepiej isc po warzywa o 7 rano tylko nad propozycja by kupujacy o 7 rano mieli usluge, ktorej nie maja kupujacy o 17... czyli np zwrot starych warzyw daje znizke/miejsce w zakupach rano, ale wieczorem juz nie.

 

W ogole zwroccie uwage, ze temat Daily vs Tomorrow istnieje glownie przez nasza strefe czasowa i tak wg mnie powinno sie na to patrzec. W USA Daily vs Tomorrow dla kazdego dziala i oznacza to samo... a u nas nie. Czy bylbys za zmiana na Tomorrow gdyby dzialalo to tak jak w oryginalnych zalozeniach w ligach w Stanach?

 

 

 

Tylko, ze w tym przypadku naszą usługą jest "wymiana warzyw" i to właśnie daily tomorrow pozwala na ich wymianę o dowolnej porze dnia, a nie daily today. Warzyw na rynku jest ponad 300, a Ty możesz oddać jedno z trzynastu, a czasami tylko jedno z trzech. Nie rozumiem też, czemu ograniczamy się do jednego dnia, tak jakby informacje o NBA pojawiały się w trybie dyskretnym. Ja o 6 rano zaglądając też nie mam przewagi nad tymi, którzy zarywają nockę oglądając NBA. Z kolei kładąc się wcześniej spać, często wystawiam graczy kontuzjowanych, więc jest coś za coś.

Jeżeli będzie głosowanie to oczywiście, że będę za korzystniejszą opcją dla mnie i chyba nie ma w tym nic dziwnego :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei w today idący spać o 22 jeśli nie zbuduje swojej przewagi bieżącym meczem, to odbije sobie hot FAsem pobranym o 5 rano.

O ile ma kogo wywalić, a nie musi czekać aż minie 9. I po całej "przewadze". Dlatego w opcji today ten twój punkt 6 nie jest do końca prawdziwy i powinien być z gwiazdką i wyjaśnieniem ;)

Założę się że zdecydowana większość pobrań z FA jest wykonywana z myślą o wielu meczach a nie tylko o tym jednym meczu tu i teraz bo np. jakiś starter jest out. I w opcji tomorrow ten pojedynczy mecz w dniu pobrania opuszczony mi nie zaszkodzi bo chcę mieć opcję na więcej a może nawet na cały sezon.

A w today jest to irytujące utrudnienie w przypadku gdy chcę wstawić kogoś rano czy jeszcze w nocy w miejsce grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ma kogo wywalić, a nie musi czekać aż minie 9. I po całej "przewadze". Dlatego w opcji today ten twój punkt 6 nie jest do końca prawdziwy i powinien być z gwiazdką i wyjaśnieniem ;)

a gdzie tam jest napisane, że dot today? jak się nie zgadzasz z punktem to napisz dlaczego, z tej wypowiedzi nie widzę żadnego związku, o ile nie przyłożysz "today", za to ile w wersji today jeden punkt będzie z "*", to w opcji tomorrow jednego nie ma w ogóle.

 

Założę się że zdecydowana większość pobrań z FA jest wykonywana z myślą o wielu meczach a nie tylko o tym jednym meczu tu i teraz bo np. jakiś starter jest out. I w opcji tomorrow ten pojedynczy mecz w dniu pobrania opuszczony mi nie zaszkodzi bo chcę mieć opcję na więcej a może nawet na cały sezon.

Ty chcesz mieć opcje na cały sezon, a ktoś inny na 1-2 mecze, kolejne "chciejstwo", ale jak już piszesz to powiedz ilu pobrałeś graczy FA i jaki % stanowią Ci na ten "cały sezon" lub przynajmniej 1/4? Tylko bez kolejnego owijania w bawełnę - same konkrety.

 

A w today jest to irytujące utrudnienie w przypadku gdy chcę wstawić kogoś rano czy jeszcze w nocy w miejsce grającego.

Marcos zobacz co piszesz:

- irytuje Cię, że musisz czekać 2-3h żeby kogoś pobrać rano i to w bardzo wyjątkowej sytuacji (akurat masz gwiazdy skontuzjowane na BEN), a konieczność czekania przez innych min. całego dnia na wstawienia FA do składu już nie?

- irytuje Cię, że "nie możesz" grać leszczem danej nocy (choć sam fakt grania leszczem ubliża zasadom walki o zwycięstwo), żeby móc go wywalić na W (lub posiadać innego niegrającego zawodnika "na wszelki wypadek") i pobrać innego "hot star of rest season" zawodnika, a tym co potrzebują zawodnika "na dziś" karzesz wróżyć z fusów dzień lub dwa wcześniej, że akurat zagrają...

- na dobrą sprawę (choć oczywiście każdy zwolennik "tommorow" tu będzie oponował, jakie to zawsze gwiazdy ma niegrające w ekipie, których za żadne skarby nie wyrzuci na W) raptem 1 i to bardzo szczególny przypadek został pokazany jako tzw. "nagminny". Tak samo nagminne były wcześniej weta...

 

Wkurza mnie takie podejście. Czy naprawdę nie możemy podchodzić do tematu w sposób badawczy i logiczny bez emocji per persona (chyba niektórzy myślą, że tak jest najlepiej)? Czy nie powinno być dobrym zwyczajem, aby przed podejmowaniem kluczowej dyskusji dot. zmian w regulaminie zrobić małe badanie "problemu" - najlepiej przeprowadzone przez tego co chce zmian, ale z zachowaniem obiektywizmu?

 

Ja widzę to tak - komuś przeszkadza opcja today i twierdzi, że jest gorsza od tommorow. Ok, rozumiem podejście, ale zanim zrobił raban na forum niech zweryfikuje kilka rzeczy.

1. Sprawdzi jakie plusy i minusy ma każde rozwiązanie.

2. Jak wpływa/może wpływać to na grę w polskich warunkach.

3. Jak przełoży się to na preferencje w grze.

4. Ile jest pobrań z FA i w jakich godzinach.

5. Ilu pobranych graczy z FA jest wystawianych do gry w ciągu 24h?

6. Ile razy występuje problem "niemożności pobrania "hot star" z FA przed 9?

7. Czy nie spadnie jakość gry?

8. Jak wpłynie to na aktywność graczy i ilość rozegranych/niedogranych meczy?

To oczywiście przykładowe pytania, ale jak widzę do moich "twierdzeń" nikt nie kwapi się o dopisanie swoich, a jedynie "interpretacja" - więc i tu nie spodziewam się odzewu wielkiego, bo na prośbę wilq, aż 3 przykłady spłynęły z czego jak pisałem tylko jeden wyjątkowy się kwalifikuje do rzeczonego zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.