Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam Ci dowodzić, jak wszyscy tu piszemy o własnych preferencjach??

Jak lubisz być przezornym to nie pobieraj grajka na jeden mecz. Ja lubię w dowolnym momencie móc zwolnić rzekomo MOJEGO gracza.

Wiesz Mac i właśnie taka dyskusja mnie rozwala, najpierw stawiasz jakieś twierdzenia,które mają niby poprzeć Twoją teorię, a jak ktoś Ci udowadnia, że tak nie jest - albo prosi abys Ty udowodnił, że tak jest, to się wycofujesz.

 

Dlatego też zanim zaczniesz kolejną dyskusję w stylu udowadniania wyższości pepsi na coke, napisz że tylko jedna Ci smakuje i chcesz aby z tego powodu inni kupowali to co Ty lubisz, a nie mamisz "publikę" pseudo powodami do koniecznych Twoim zdaniem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mac i właśnie taka dyskusja mnie rozwala, najpierw stawiasz jakieś twierdzenia,które mają niby poprzeć Twoją teorię, a jak ktoś Ci udowadnia, że tak nie jest - albo prosi abys Ty udowodnił, że tak jest, to się wycofujesz.

 

Dlatego też zanim zaczniesz kolejną dyskusję w stylu udowadniania wyższości pepsi na coke, napisz że tylko jedna Ci smakuje i chcesz aby z tego powodu inni kupowali to co Ty lubisz, a nie mamisz "publikę" pseudo powodami do koniecznych Twoim zdaniem zmian.

twierdzenia?? dla mnie najważniejsza jest opcja możliwości wywalenia w dowolnym momencie gracza za dostępnego na FA. jeśli by to zawierała opcja daily byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze będzie jak dyskusja na wyższością Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Każda opcja ma swoje plusy i minusy i swoich zwolenników.

 

Dla mnie w sezonie dużo lepszą opcją jest Tomorrow bo sprawdzam wyniki rano i często nie mogłem wywalić jakiego grajka bo był w składzie a zagrał kiepsko a inny ciekawy się pojawił. Niby byłem pierwszy a jednak muszę czekać bo nie wywalę kogoś kto był na benchu ale jest dalej mi potrzebny. I często się okazywało że ktoś przed 9 go jednak pobrał bo miał taką możliwość. Poza tym jeżeli tego kolesia pobiorę przed 9 to w następnym dniu jeżeli gra to już go mogę wstawić.

Opcja today sprawdza się tylko dla tych którzy czekają na info przed samym meczem że ktoś jest out i wtedy robią jakieś ruchy ale dla mnie ma to mniej plusów.

Zdecydowanie wolałbym opcję Tomorrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Opcja today sprawdza się tylko dla tych którzy czekają na info przed samym meczem że ktoś jest out i wtedy robią jakieś ruchy ale dla mnie ma to mniej plusów.

Zdecydowanie wolałbym opcję Tomorrow.

 

No właśnie nie tylko dla tych... I nie wiem jak możesz tego nie widzieć.

Opcja Today jest dla jednych i dla drugich, jedyny warunek to taki ze musi jakis ogórek do wywalenia (a z reguły w 15 os ligach mamy takich 4-5 zawodników z pogranicza FA) nie grac akurat meczu. Twierdzenie ze ktoś codziennie gra 5 ogorami uważam tak na wyrost, ze aż nie będę tego komentował. Pozwole sobie stwierdzić ze kazdy na 90% (a jesli jesteś przezorny to na.100%) codziennie ma choć jedna taka "gwiazdę" która bez zalu wyrzuci na W jesli tylko pojawi sie hot player na "m-ce" jak to niektórzy opisali. Z kolei jak żale są z powodu takiego ze dziś zagrał jeden z 5 ogorkow, którego chętniej bym wywalil niż 4 w kolejce, za porownywalnego do 4 gracza z FA - to zwykla kpina.

 

Opcja tommorow jest lepiej przystosowana do mniejszych lig (10-12) gdzie mając lepszych graczy decyzje są bardziej przemyślane a nie impulsywne, ale w większych (15-20) przy kontuzjach będzie negatywnie wpływać na ilość i jakość rozegranych meczy, bo mniej jest graczy dobrych dostepnych na FA, a pobranie zaskutkuje (lub nie jak pisalem wczesniej) dopiero w następnym meczu, przez co szczególnie w końcówce sezonu gdzie dużo odpoczywa - będzie trudniej nadrobić.

 

Ostatnia kwestia to nasza strefa czasowa:

- przyjmuje ze wiekszosc chodzi do pracy na 8/9, a wiec wstaje ok. 6.30-8.00

- mając na uwadze 7h snu (8 to luksus, a 6 trochę malo), chodzimy spać między 23.30 a 1.00

 

Większość meczy zaczyna się ok. 1-1.30, a wiec zdecydowana większość czyta komunikaty przed meczami i może pobrać zawodnika jeśli cos się dzieje na treningu lub rozgrzewce. Z kolei poza nielicznymi przypadkami mecze kończą się ok. 4.30-5.30 a wiec każdy może czytać komunikat pomeczowy jak wstanie (obojętnie o której) i pobrać hot gracza na kolejny dzień.

 

Obie te sytuacje maja miejsce w Today, w tommorow odpada pierwsza, w drugiej niestety nie. Reasumując premiuje bardzo tych co musza wstawac do pracy na 6-7.30, a to nie moje chciejstwo tylko suchy fakt.

 

Dlatego warto dyskutować faktami a nie chciejstwem, bo wtedy zaburzamy świadomie szanse poszczególnych GM, tylko dlatego ze nam tak.pasuje.

 

Najlepiej byłoby zrobić tabelke +/- wszelkich możliwości pobierania FA/W i wybrać lub pozostawić te opcje która ma więcej + a nie "chciejstwa" i zwiększania tym samym własnych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac ta dyskusje zastanawiam sie czy wychodzi tu jakas roznica w podejsciu do zarzadzania skladem lub wystawiania zawodnikow? Bo z jednej strony rozumiem problem opisany przez zwolennikow przejscia na Tomorrow, ale z drugiej wydaje mi sie on teoretyczny i zbyt rzadki [bo rzadko gra duzo zawodnikow jednoczesnie gdy wsrod nich nie ma gwiazd]. Przejrzalem swoj sezon w I dzien po dniu i nie znalazlem zadnej sytuacji gdy mialbym problem kogos wywalic za solidniaka. Czego to jest efekt? Moich decyzji? Oceny zawodnikow? W zwiazku z tym mialbym prosbe do maca, marcosa, loraka czy kogokolwiek innego z tym problemem czy moglby zrobic cos podobnego odnosnie swojej druzyny - przejrzec dzien po dniu swoj sezon i wkleic linki gdy [potencjalnie] wystapilby ten problem?

 

Tzn szukamy dni, w ktorych jest spelniony warunek "ani na lawce ani w aktywnym rosterze nie ma zawodnikow, ktorych mozna z czystym sumieniem wywalic o 6 rano za FAsa, ktory gwarantuje powiedzmy Top100 do konca sezonu".

Dla ulatwienia zignorujmy czy jakis solidny zawodnik tego dnia byl godny pobrania.

 

Zeby zaprezentowac o co mi chodzi spojrzcie na to http://basketball.fantasysports.yahoo.com/2014/nba/808/8/team?&date=2015-02-27 czyli 10 aktywnych zawodnikow, ktorych nie da sie wywalic o 6 rano, a na lawce Dirk, Jack i Wes Johnson. Dla mnie nie byloby oporow by wywalic Wesa za solidniaka, wiec nie liczylbym tego dnia jako problem, ale moze mac uwaza inaczej [dlatego to musi zrobic sam GM danej druzyny, a nie ja]. Pytanie brzmi ile takich dni jest w sezonie?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zaprezentowac o co mi chodzi spojrzcie na to http://basketball.fantasysports.yahoo.com/2014/nba/808/8/team?&date=2015-02-27 czyli 10 aktywnych zawodnikow, ktorych nie da sie wywalic o 6 rano, a na lawce Dirk, Jack i Wes Johnson. Dla mnie nie byloby oporow by wywalic Wesa za solidniaka, wiec nie liczylbym tego dnia jako problem, ale moze mac uwaza inaczej [dlatego to musi zrobic sam GM danej druzyny, a nie ja]. Pytanie brzmi ile takich dni jest w sezonie?

Przykład tym ciekawszy, że jeśli mielibyśmy patrzeć na potencjalną "gwiazdę reszty sezonu" to w moim odczuciu w ekipie maca jest min 8 zawodników których można bez większego żalu wyrzucić na FA, bo ich zastąpienie nie jest dramatycznie trudne (swoją drogą graty mac, że tak złożonym teamem trzymasz wysoką pozycję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można analizować to na wszelkie sposoby, ale ja też miałem już kilka razy taką sytuację, że oglądając mecz na żywo w nocy, chciałem sobie kogoś dodać do składu, ale nie mogłem, bo najlepszą opcję do zrzucenia miałem wystawioną.

 

Natomiast minusów przy daily-tomorrow wydaje mi się jest o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest móc decydować w dowolnym momencie jakiego gracza mogę wywalić i to jest dla mnie kluczowe. Nie chcę nikogo przekonywać, gdyż każdy z nas tu grających jest ogarnięty i może sobie sam wyrobić zdanie co woli. Dlatego nie widzę powodu by przekonywać się na siłę, zamiast zrobić po sezonie ankietę.
 


Świetny ruch, żeby zdyskredytować moje argumenty, pokazując moją shitową ekipę w roto1. Dla równowagi podam przykład z ligi mistrzów, bo tam mam ekipę dużo lepszą :tongue:
http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/1543/4/team?&date=2015-01-03

Chciałem pobrać Nurkica za Biyombo, ale nie mogłem. Tuż przed 9 pobrał go Washko
 

czyli 10 aktywnych zawodnikow, ktorych nie da sie wywalic o 6 rano, a na lawce Dirk, Jack i Wes Johnson. Dla mnie nie byloby oporow by wywalic Wesa za solidniaka, wiec nie liczylbym tego dnia jako problem, ale moze mac uwaza inaczej


mogę właśnie uważać inaczej i to jest kluczowe
 

Przykład tym ciekawszy, że jeśli mielibyśmy patrzeć na potencjalną "gwiazdę reszty sezonu" to w moim odczuciu w ekipie maca jest min 8 zawodników których można bez większego żalu wyrzucić na FA,


możesz wymienić tych 8 zawodników, których byś wywalił bez żalu?
 

swoją drogą graty mac, że tak złożonym teamem trzymasz wysoką pozycję


dzięki, ale pozycja wysoka nie jest :/

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym mialbym prosbe do maca, marcosa, loraka czy kogokolwiek innego z tym problemem czy moglby zrobic cos podobnego odnosnie swojej druzyny - przejrzec dzien po dniu swoj sezon i wkleic linki gdy [potencjalnie] wystapilby ten problem?

2 przykłady z mniej więcej ostatnich dni:

 

Keeper roto: mam problem z PG i liczyłem na Norrisa Cole ale zagrał kupę

 

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/16467/1/team?&date=2015-02-27

 

Na benchu Durant inj, McLemore i LouWill. Dodam że wtedy doczytałem info że Westbrook coś sobie zrobił i chciałem pobrać Augustina za Cole i nie mogłem. Udało się to zrobić po 10 ale dlatego że nikt go nie pobrał.

 

I liga roto:

Po trade deadline zaryzykowałem w składzie 2 nowych (Caron Butler, Hardaway) i dałem szansę jeszcze Hendo

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/2014/nba/808/11/team?&date=2015-02-22

 

W tym dniu tak mi zmasakrowali FG% (5/21 - ale inni nie byli lepsi) że miałem ochotę ich wywalić wszystkich, zrobiłem to później bo danego dnia nie miałem pomysłu na kogo, ale takich przypadków gdzie próbowałem kogoś nowego i nie wypalił a pojawił się ktoś inny, szczególnie na początku sezonu było trochę.

 

Ja po prostu wiem że w 99% przypadków rano przeglądam statsy i wtedy mi pasuje zrobić add/drop a nie zawsze jest to możliwe. Dla mnie, powtarzam - dla mnie - tomorrow jest praktyczniejsza.

Są oczywiście sytuacje kiedy opcja daily też się przydała ale to zwykle ma miejsce pod koniec sezonu gdy trzeba dograć sloty a połowa ligi zaczyna odpoczynek przed playoffami.

Pamiętam że w zeszłym sezonie ostatniego dnia gdy decydowało się kto będzie mistrzem w roto I (niestety nie udało się) to wywaliłem chyba 8 kolesi żeby mieć różne opcje na takich co będą grali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac ta dyskusje zastanawiam sie czy wychodzi tu jakas roznica w podejsciu do zarzadzania skladem lub wystawiania zawodnikow? Bo z jednej strony rozumiem problem opisany przez zwolennikow przejscia na Tomorrow, ale z drugiej wydaje mi sie on teoretyczny i zbyt rzadki [bo rzadko gra duzo zawodnikow jednoczesnie gdy wsrod nich nie ma gwiazd]. Przejrzalem swoj sezon w I dzien po dniu i nie znalazlem zadnej sytuacji gdy mialbym problem kogos wywalic za solidniaka. Czego to jest efekt? Moich decyzji? Oceny zawodnikow? W zwiazku z tym mialbym prosbe do maca, marcosa, loraka czy kogokolwiek innego z tym problemem czy moglby zrobic cos podobnego odnosnie swojej druzyny - przejrzec dzien po dniu swoj sezon i wkleic linki gdy [potencjalnie] wystapilby ten problem?

 

Tzn szukamy dni, w ktorych jest spelniony warunek "ani na lawce ani w aktywnym rosterze nie ma zawodnikow, ktorych mozna z czystym sumieniem wywalic o 6 rano za FAsa, ktory gwarantuje powiedzmy Top100 do konca sezonu".

Nie czytałem poprzednich stron, więc sorry jeśli już była o tym mowa.

Masz rację, że rzadko zdarza się sytuacja kiedy na FA dostępny robi się gość gwarantujący top100, ale całkiem często zdarza się sytuacja, że nagle pokazuje się na FA gość potencjalnie lepszy od Twoich 1-3 ostatnich zawodników, a ten (lub ci) akurat grają. I choć czujesz, że gość przy odrobinie szczęścia może grać nawet na poziomie top 8-9 w Twoim składzie to nie będziesz przecież wyrzucać 4-tego czy 5-tego od końca zawodnika, bo to za duże ryzyko (zwłaszcza, że nad ranem dostępny będzie już ten ostatni).

IMO opcja today bardziej sprawdza się w H2H, gzie rotuje się dużo. Formuła Roto polega bardziej na długoterminowej strategii i tutaj też bym wolał opcję tommorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tak jak ja robi większość ruchów o 6-7 rano to jestem jak najbardziej za tomorrow. Nie będę musiał pilnować, żeby mieć kogo wyrzucić, bo to męczące. Zresztą nie wiem, czy w mojej lidze (2 East) ktoś jeszcze tego pilnuje ( wydaje mi się, że Washko często przed środą robi taki numer, pobierając kogoś kogo bez żalu wyrzuci).

Grając tu daily today już na początku sezonu pilnowałem, żeby mieć ze 2 leszczy w składzie na Bench, których mogę po pierwszych paru dniach wyrzucić, jak tylko pojawi się ktoś ciekawy. Źródeł sytuacji, które są opisywane w tym wątku szukałbym raczej 2 dnia sezonu. Teraz problem może dotyczyć tylko menedżerów, którzy mają niedograne mecze i muszą grać pełną trzynastką żeby ponadrabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie tam obojętne - ale ja mam pytanie. Ilu GM-ów ma w składzie zawodników, którymi rotuje dzień po dniu? Na zasadzie, że bierze się szrot, który akurat może coś zagrać danego dnia, po czym nazajutrz ten sam GM aktywuje inny szrot, którego również zaraz wywala, itd, itd.

To jest właśnie zasada today.

Można zadać też inne pytanie, bardziej konkretne. Ile osób wzięło takiego Bazemore czy Branda, bo sobie all-stary Atlanty zrobiło odpoczynek?

Ja tak czasami robiłem - ale to jest już akt desperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) najlepszą opcję do zrzucenia miałem wystawioną.

Natomiast minusów przy daily-tomorrow wydaje mi się jest o wiele mniej.

No właśnie znowu żaden argument tylko "chciałem NAJLEPSZĄ", ale co ciekawe nie jedyną...

 

Poproszę o tę listę +/- bo ja na razie widzę tylko "mazgajstwo" rodem "ktoś zblokował mój trejd" i zróbmy ankietę czy miał prawo... ;)

 

Dla mnie najważniejsze jest (...) Dlatego nie widzę powodu by przekonywać się na siłę, zamiast zrobić po sezonie ankietę.

I znowu dla MNIE NAJWAŻNIEJSZE, po czym głośno wykrzyczane - a gdzie te argumenty??? Dalej brak...

 

Świetny ruch, żeby zdyskredytować moje argumenty, pokazując moją shitową ekipę w roto1. Dla równowagi podam przykład z ligi mistrzów, bo tam mam ekipę dużo lepszą :tongue:

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/1543/4/team?&date=2015-01-03

Chciałem pobrać Nurkica za Biyombo, ale nie mogłem. Tuż przed 9 pobrał go Washko

Bez przesady, po pierwsze sytuacja bardzo szczególna - skontuzjował Ci sie totalny ogórek (który nie bardzo wiem co robił składzie i pretensje powinieneś mieć raczej do siebie, a nie do systemu), po drugie miałeś Adamsa, który od ponad tygodnia nie był już "hot" i już się nim nie stał ;)

 

możesz wymienić tych 8 zawodników, których byś wywalił bez żalu?

Wszystko jest kwestią kogo uważasz, "star of rest season" - jeśli to gracze typu Nurkić czy Gobert, to masz 10 graczy z gorszym potencjałem (jedynie CP3, Dirk i Covington są tu nie do ruszenia), ale nie twierdzę, że każdego bym chciał wyrzucać. Spokojnie Gallinari (sam go kilka razy na W wyrzucałem), Galloway (choć sam go mam w 2 ligach,to przy każdym ciekawym FA biorę go pod uwagę), Wes Johnson, J.Grant, Lauvergne a nawet słodki Lou (też go wywalałem podobnie jak Wesa kilka razy) są w każdej chwili do zastąpienia - chociażby dziś masz na FA hot tima Hardawaya, McGaryego czy Robinsona

 

 

2 przykłady z mniej więcej ostatnich dni:

Keeper roto: mam problem z PG i liczyłem na Norrisa Cole ale zagrał kupę

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/16467/1/team?&date=2015-02-27

Na benchu Durant inj, McLemore i LouWill. Dodam że wtedy doczytałem info że Westbrook coś sobie zrobił i chciałem pobrać Augustina za Cole i nie mogłem. Udało się to zrobić po 10 ale dlatego że nikt go nie pobrał.

Marcos ani DJ to nie jest koleś "gwiazda rest of season", Westbrook tuż po meczu miał podane info, że mógł wrócić do gry, a do tego jeszcze go pobrałeś i... nie sądzę aby był lepszy od Cole, choć sam go wywaliłem ;) Gdybyś miał do wzięcia gracza na top 60-70 to McLemora wyje..byś w 2 sekundy ;)

 

I liga roto:

Po trade deadline zaryzykowałem w składzie 2 nowych (Caron Butler, Hardaway) i dałem szansę jeszcze Hendo

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/2014/nba/808/11/team?&date=2015-02-22

W tym dniu tak mi zmasakrowali FG% (5/21 - ale inni nie byli lepsi) że miałem ochotę ich wywalić wszystkich, zrobiłem to później bo danego dnia nie miałem pomysłu na kogo, ale takich przypadków gdzie próbowałem kogoś nowego i nie wypalił a pojawił się ktoś inny, szczególnie na początku sezonu było trochę.

Wywaliłeś Tima Hardawaya i Geralda po tym jednym meczu? To chyba plujesz sobie w twarz jak ja po wywaleniu Jamesa Johnsona, tylko co to ma wspólnego z tematem? Bo wg mnie nic poza faktem, że wg Ciebie pobrałeś złych graczy z FA ;)

 

Ale na koniec zacytuję "zrobiłem to później bo danego dnia nie miałem pomysłu na kogo" - dalej nijak się to ma do naszego przykładu WIELKIEGO MINUSA tommorow,który przesłoni WSZELAKIE PLUSY today.

 

 

Są oczywiście sytuacje kiedy opcja daily też się przydała ale to zwykle ma miejsce pod koniec sezonu gdy trzeba dograć sloty a połowa ligi zaczyna odpoczynek przed playoffami.

Pamiętam że w zeszłym sezonie ostatniego dnia gdy decydowało się kto będzie mistrzem w roto I (niestety nie udało się) to wywaliłem chyba 8 kolesi żeby mieć różne opcje na takich co będą grali ;)

NA pewno today przydaje sie tylko na koniec sezonu? Marcos choć Ty nie bluźnij jak na mistrza przystało ;)

 

Jeszcze raz powtórzę, nie zamierzam brać udziału w idiotycznych ankietach "chciejstwa" jeśli żaden z "chciejących" nie potrafi rzetelnie pokazać, że opcja tommorow ma więcej plusów w stosunku do minusów niż today.

Kurde w jednej z lig mam kontuzjowaych Durata, Andersona, Horforda na ławie i zaryzykowałem P.Georga,a mimo to nie ma najmniejszych problemów w pobieraniu zawodników zarówno przed jak i po meczach...

HOWGH

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o tę listę +/- bo ja na razie widzę tylko "mazgajstwo" rodem "ktoś zblokował mój trejd" i zróbmy ankietę czy miał prawo... ;)

LOL. mój jedyny argument i ostatni raz o nim piszę:

1. Opcja tommorow pozwala mi wywalić dowolnego gracza w moim składzie w dowolnym momencie kosztem gracza według MNIE(nie według Ciebie, wilka i kogokolwiek innego) lepszego. Opcja daily mi tego zabrania.

Wszystko jest kwestią kogo uważasz, "star of rest season"

Pomiesziałeś obie ligi, wrzuć proszę 8 nazwisk z tej 1ligi w punktach. Dła ułatwienia podam jak ja je wyceniam teraz (jutro już mogę je oceniać inaczej) liście:

1. cp3

2. dirk

3. rcov

4. lwill

5 - 8 james johnson,gordon, galloway,ed davis

9 gallo

10 jack

Każdego z tej 10 byłobymi ciężko wywalić z różnych powodów.

Bez przesady, po pierwsze sytuacja bardzo szczególna - skontuzjował Ci sie totalny ogórek (który nie bardzo wiem co robił składzie i pretensje powinieneś mieć raczej do siebie, a nie do systemu), po drugie miałeś Adamsa, który od ponad tygodnia nie był już "hot" i już się nim nie stał

Po prostu jesteś lepszym GMem niż, który wtedy uważał tak, a nie inaczej. Tak czy siak, wtedy chciałem wywalić Biyombo i to co teraz napiszesz tego nie zmieni. Opcja tommorow by mi na to pozwoliła.

Jeszcze raz powtórzę, nie zamierzam brać udziału w idiotycznych ankietach "chciejstwa" jeśli żaden z "chciejących" nie potrafi rzetelnie pokazać, że opcja tommorow ma więcej plusów w stosunku do minusów niż today. HOWGH

Uważam, że każdy zwolennik opcji today powinien postąpić podobnie :smile: Wtedy wyniki ankiety będą jednoznaczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny... jakich potrzebujesz argumentów?

Ja Ci swoje napisałem ogólnie teraz może bardziej szczegółowo - 3/4 pobrań z FA dokonuję na podstawie analizy statsów z zeszłej nocy, które przeglądam między 6-7 rano, a grywam zwykle szerokim składem więc gram tym co mam (bo przecież po coś ich pobrałem) i zdarzyło mi się szczególnie na początku sezonu że ktoś w moim składzie był wystawiony i zagrał średni albo słaby mecz a na FA leżał koleś który zagrał b.dobry mecz (może jedyny w sezonie - ale w tym momencie jeszcze tego nie wiedziałem) i chciałem go pobrać żeby być pierwszy i NIE MOGŁEM. I zanim minęła 9 to kolesia pobrał ktoś inny.

W opcji tomorrow mógłbym go pobrać i jeszcze go następnego dnia wystawić jeżeli graliby back-to-backa.

 

Oczywiście ze opcję Today też wykorzystywałem i to nie tylko pod koniec sezonu (wicemistrzowskiego - więc żaden ze mnie mistrz ;) ), ale jak dla mnie opcja tomorrow daje więcej. Bo np. jeżeli o 20 przeczytam że Rose znowu złapał kontuzję to pobierając Brooksa i tak się cieszę i nie przeszkadzało by mi że będę go mógł wystawić dopiero następnego dnia - oszczędziłbym sobie kolejnej masakry na FG%, ale to już inna historia - masz okazję to ją łapiesz ale nie zawsze wiesz co z tego wyjdzie - takie ryzyko, nikt nie jest nieomylny. I bez jaj że to zawsze musi być koleś top 50.

Nie obalaj tutaj przykładów argumentami że DJ to słaby koleś a Westbrook i tak zagra, bo chodzi tutaj o schemat a nie o to kogo za kogo. Każdy ma prawo do własnych błędów, własnej wyceny zawodników czy też potrzeb zespołu w zależności od strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

No właśnie masz tylko jeden "+" a today ma ich więcej, a skoro twierdzisz ze trzeba ja zmienić bo jest gorsza - to udowodnij to. Jeśli to zrobisz - sam zaglosuje na tommorow! ;)

PS. Ja się nigdzie nie pomylilem i dokładnie napisałem 8. Jedynie nad Gordonem bym się zastanawiał, a to ze Ty masz rozterki to inna sprawa ;)

 

@marcos

Ja proszę o merytoryczna podstawy, które udowodnia ze Today jest gorsze od Tommorow jako całokształt, a nie ze Tobie pasuje bo wczesniej wstajesz... ;)

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcos Ja proszę o merytoryczna podstawy, które udowodnia ze Today jest gorsze od Tommorow jako całokształt, a nie ze Tobie pasuje bo wczesniej wstajesz... ;)

Jak chcesz tak dyskutować to można Twoje argumenty sprowadzić do tego chodzisz spać między 23 a 1 i wtedy sprawdzasz kto jest out a kto in i na tej podstawie robisz add/drop bo tak jest Ci wygodniej.

Dyskusje z Tobą nie mają często sensu bo piszesz tak jakbyś żył we własnym świecie gdzie jesteś nieomylny, wszystko Ci się udaje i zawsze masz rację ;)

Nie potrafisz zrozumieć że ktoś może mieć inne zdanie, inne preferencje i tyle.

 

Różnice pomiędzy tomorrow a today sprowadzają się dla większości do jednej cechy:

 

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie

a

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia.

 

I tyle. I jedni postawią pomiędzy tymi cechami znak >, inni =, a jeszcze inni < . Ich prawo, ich preferencje, ich dobry sen wieczorem albo rano - demokracja. Każdy na swój sposób sobie to rozważa i powinien sobie wyrobić zdanie.

 

Ja stawiam > na korzyść tomorrow i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.