Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie odnośnie zakładania ligi na początku sezonu. Czy ligi zakładane są jako kontynuacje lig z poprzednich sezonów ?

Zastanawiam się nad tym ponieważ u mnie w lidze po przełączeniu w zakładce "League->Settings" na zakładkę ->"all time" mam wyniki ligi z poprzedniego roku. Ja akurat w tej lidze nie grałem rok temu ( wygrał RKS MOTOR drugi był lorak). Nie przeszkadza mi to ale już w zakładce "League-Record book" są wymieszane rekordy z mojej obecnej ligi i z tej lig którą wygrał RKS MOTOR. 

 

Myślę że taka kontynuacja na poziomie pierwszej ligi jest jak najbardziej ok, ale już w trzecich ligach już chyba nie koniecznie. Chociaż sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? Statystyka jako ciekawostka.

 

 

dla mnie nie ma znaczenia, pytam z ciekawości. Zajrzałem tam chyba 2 raz w tym sezonie. W poprzednim sezonie jak były tam informacje tylko z mojej ligi to zaglądałem częściej. teraz kiedy dane są przemieszane z ubiegłoroczną ligą w której nie uczestniczyłem to tam nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ligi zakładane są jako kontynuacje lig z poprzednich sezonów ?

Gdzie sie dalo proponowalem zeby tak wlasnie bylo.

 

Zastanawiam się nad tym ponieważ u mnie w lidze po przełączeniu w zakładce "League->Settings" na zakładkę ->"all time" mam wyniki ligi z poprzedniego roku. Ja akurat w tej lidze nie grałem rok temu ( wygrał RKS MOTOR drugi był lorak). Nie przeszkadza mi to ale już w zakładce "League-Record book" są wymieszane rekordy z mojej obecnej ligi i z tej lig którą wygrał RKS MOTOR. 

 

Myślę że taka kontynuacja na poziomie pierwszej ligi jest jak najbardziej ok, ale już w trzecich ligach już chyba nie koniecznie. Chociaż sam nie wiem.

Hmmm, moglbys rozwinac dlaczego Ci to nie pasuje? Bo w tym opisie nie widze niczego negatywnego...

 

dla mnie nie ma znaczenia, pytam z ciekawości. Zajrzałem tam chyba 2 raz w tym sezonie. W poprzednim sezonie jak były tam informacje tylko z mojej ligi to zaglądałem częściej. teraz kiedy dane są przemieszane z ubiegłoroczną ligą w której nie uczestniczyłem to tam nie zaglądam.

Tzn wolalbys zeby byly rekordy tylko z aktualnego sezonu i zeby rok pozniej znikaly? IMO do porownan lepsza jest wieksza probka niz mniejsza nawet jesli dotyczy innych druzyn... tym bardziej, ze przeciez ustawienia ligi byly identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, moglbys rozwinac dlaczego Ci to nie pasuje? Bo w tym opisie nie widze niczego negatywnego...

 

Nie napisałem że mi to nie pasuje, jest to dla mnie obojętne i z ciekawości się zapytałem jak to było zrobione. 

 

 

Tzn wolalbys zeby byly rekordy tylko z aktualnego sezonu i zeby rok pozniej znikaly? IMO do porownan lepsza jest wieksza probka niz mniejsza nawet jesli dotyczy innych druzyn... tym bardziej, ze przeciez ustawienia ligi byly identyczne.

 

Rzadko korzystam z tej zakładki w tym sezonie. Zauważyłem że w momencie kiedy miałem tam tylko swoją ligę tzn były tylko rekordy z mojej ligi - tak było rok temu to zaglądałem tam dość często. W tym sezonie jak te rekordy są pomieszane tzn jest i moja obecna liga i liga w której nie uczestniczyłem rok temu to w ogóle tam nie zaglądam. 

 

ogólnie nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten post to tylko moja notatka zeby we wrzesniu w watku o wecie nie zapomniec tego linka...

http://www.e-nba.pl/topic/3370-sezon-201415-liga-mistrz%C3%B3w/page-7?do=findComment&comment=315265

 

Niby trejd 1-na-1, a przewinely sie chyba wszystkie mozliwe problemy wokol weta i pare pomyslow na rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dwie kwestie do przegłosowania przed następnym sezonem:

 

- zmiana na daily-tomorrow (wiem, niektórych wkurza gdy nie mogą wstawić pobranego od razu do składu. mi z kolei nie podoba się, że nie mogę wyrzucić kogoś, kto już zagrał mecz. zobaczymy co liga o tym myśli.)

 

- ATO zamiast AST i TOV, ponieważ ta ostatnia kategoria zbytnio zależy od nierozegranych meczów, tzn. można mieć w niej więcej punktów poprzez niewystawianie zawodników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie kwestie do przegłosowania przed następnym sezonem:

 

- zmiana na daily-tomorrow (wiem, niektórych wkurza gdy nie mogą wstawić pobranego od razu do składu. mi z kolei nie podoba się, że nie mogę wyrzucić kogoś, kto już zagrał mecz. zobaczymy co liga o tym myśli.)

 

- ATO zamiast AST i TOV, ponieważ ta ostatnia kategoria zbytnio zależy od nierozegranych meczów, tzn. można mieć w niej więcej punktów poprzez niewystawianie zawodników

Sprzeciwiam się poddawaniu pod głosowanie konieczności czekania cały boży dzień, by wstawić jakiegoś ziutka, bo wtedy, to już może nie być po co go wstawiać. A dzień wcześniej nie będzie wiadomo, że w ogóle nadaje się on do wstawienia. ;]

 

ATO przywitałbym z radością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie kwestie do przegłosowania przed następnym sezonem:

 

- zmiana na daily-tomorrow (wiem, niektórych wkurza gdy nie mogą wstawić pobranego od razu do składu. mi z kolei nie podoba się, że nie mogę wyrzucić kogoś, kto już zagrał mecz. zobaczymy co liga o tym myśli.)

 

- ATO zamiast AST i TOV, ponieważ ta ostatnia kategoria zbytnio zależy od nierozegranych meczów, tzn. można mieć w niej więcej punktów poprzez niewystawianie zawodników

Obie kwestie popieram. Dodatkowo super by było zrobić coś z inj slot, ale to już chyba kwestia yahoo, chociaż to też dało by się zrobić u nas.

 

No i jestem za zmianą jednego C na U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]- zmiana na daily-tomorrow (wiem, niektórych wkurza gdy nie mogą wstawić pobranego od razu do składu. mi z kolei nie podoba się, że nie mogę wyrzucić kogoś, kto już zagrał mecz[...]

Ile razy miales tak w tym sezonie?

Bo wg mnie to nie jest tylko kwestia wkurzenia/preferencji, ale przede wszystkim skali - jak czesto sie zdarza wystawienie w dniu pobrania i jak czesto nie ma kogo wywalic z lawki gdy jest z aktywnego skladu? W ciemno stawiam, ze to pierwsze zdarza sie duzo czesciej, wiec dlaczego tworzyc przepis, ktory faworyzuje to drugie?

 

Sprzeciwiam się poddawaniu pod głosowanie konieczności czekania cały boży dzień, by wstawić jakiegoś ziutka, bo wtedy, to już może nie być po co go wstawiać. A dzień wcześniej nie będzie wiadomo, że w ogóle nadaje się on do wstawienia. ;]

Jak jest wieksze poparcie dla jakiejs zmiany to raczej nie ma sensu sie sprzeciwiac samemu glosowaniu tylko raczej isc w kierunku argumentow dlaczego to zmiana na gorsze/lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy miales tak w tym sezonie?

Bo wg mnie to nie jest tylko kwestia wkurzenia/preferencji, ale przede wszystkim skali - jak czesto sie zdarza wystawienie w dniu pobrania i jak czesto nie ma kogo wywalic z lawki gdy jest z aktywnego skladu? W ciemno stawiam, ze to pierwsze zdarza sie duzo czesciej, wiec dlaczego tworzyc przepis, ktory faworyzuje to drugie?

 

Jak jest wieksze poparcie dla jakiejs zmiany to raczej nie ma sensu sie sprzeciwiac samemu glosowaniu tylko raczej isc w kierunku argumentow dlaczego to zmiana na gorsze/lepsze.

Argumenty były już sto razy. Ale niech będzie.

Argument "nie mam kogo wyrzucić", jest dla mnie niezrozumiały, bo zawsze trzech kolesi nie gra. Wystarczy mieć kogoś do wyrzucenia i problem znika. Czyli ta opcja niczego nie uniemożliwia, tylko wymaga ogarnięcia taktycznego ;P

 

Natomiast opcja tomorrow ma mnóstwo wad, a zasadniczą taką, że uniemożliwia reagowanie na niespodziewane zdarzenia. Typu Gasol jest chory i zagra Gibson. Pomijając fakt, że Gibsona wszyscy kiszą, to nadawałby się do wstawienia na dziś. Ale nie dałoby się go wstawić, bo mógłby grać dopiero jutro. Absurd.

Rozwiązanie to istotny sposób zmniejszy ilość pobrań z waiverów, zmniejszy też zainteresowanie samą grą. Po co bowiem sprawdzać, kto dziś zagra, skoro to nie ma znaczenia, za 3 dni sytuacja może się diametralnie zmienić (zastępca skaszani i już nie będzie hot).

Poza tym likwidacja opcji Today spowoduje, że trudniej będzie fasami zmienić sytuację podraftową. Draft będzie miał zatem jeszcze większe znaczenie, co nie jest rozwiązaniem optymalnym.

 

Podsumowując: opcja Today niczego nie uniemożliwia, tylko wymaga planowania. Jest to opcja hardcore. Opcja Tomorrow uniemożliwia pewne zagrania i nie daje nic w zamian. Jest to wersja dla graczy weekendowych. Kojarzy mi się z opcją zmiany składu raz w tygodniu (kolejny pomysł na grę z zaangażowaniem od czasu do czasu).

 

A sprzeciwiam się głosowaniu dlatego, że nie należy dopuszczać możliwości wprowadzania rozwiązań gorszych od lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast opcja tomorrow ma mnóstwo wad, a zasadniczą taką, że uniemożliwia reagowanie na niespodziewane zdarzenia. Typu Gasol jest chory i zagra Gibson. Pomijając fakt, że Gibsona wszyscy kiszą, to nadawałby się do wstawienia na dziś. Ale nie dałoby się go wstawić, bo mógłby grać dopiero jutro. Absurd.

swietny przykład. Na ławce mam Dirka, TChandlera i Bledsoe, którzy dziś akurat nie grają. W nocy okazuje się, że MGasol się połamał do końca sezonu i chce pobrać Kostę Koufosa. Niestety nie moge tego zrobić za wziętego na jedną noc Gibsona, a mogę to tylko zrobić za kogoś z niegrającej trójki. Dla mnie to mega lipa.

 

Poza tym likwidacja opcji Today spowoduje, że trudniej będzie fasami zmienić sytuację podraftową. Draft będzie miał zatem jeszcze większe znaczenie, co nie jest rozwiązaniem optymalnym.

W FBX3 czy roto dynasty(w obu grają 4osoby z 1ligi, więc jest to jakiś wyznacznik) jest opcja daily-tomorrow i ruch na FA jest bardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny przykład. Na ławce mam Dirka, TChandlera i Bledsoe, którzy dziś akurat nie grają. W nocy okazuje się, że MGasol się połamał do końca sezonu i chce pobrać Kostę Koufosa. Niestety nie moge tego zrobić za wziętego na jedną noc Gibsona, a mogę to tylko zrobić za kogoś z niegrającej trójki. Dla mnie to mega lipa.

Jasne, ale polaczyles dwa rzadkie wydarzenia ze soba!

Tzn rzadko masz same gwiazdy na lawce i jeszcze rzadziej sa takie powazne kontuzje/oczywiste FAsy.

 

W FBX3 czy roto dynasty(w obu grają 4osoby z 1ligi, więc jest to jakiś wyznacznik) jest opcja daily-tomorrow i ruch na FA jest bardzo duży.

To slaby wyznacznik bo gdyby to jakos ode mnie zalezalo to bym to zmienil w dynasty i FBXie...

 

 

A sprzeciwiam się głosowaniu dlatego, że nie należy dopuszczać możliwości wprowadzania rozwiązań gorszych od lepszych.

Toz caly haczyk tkwi w ustaleniu co jest rozwiazaniem gorszym, a ktore lepszym i tak na przyklad...

 

Daily tomorrow to fantastyczny pomysł. Zwłaszcza dla mnie, bo do pracy wstaję zwykle 4:30 - 6:00 i wtedy daily tomorrow to dla mnie praktycznie daily today. Takich pobrań robię z 90%, więc macie mój głos :nevreness:

... dla flubera zdecydowanie lepsze jest daily-tomorrow.

Hmmmm, moze wlasnie o to sie rozchodzi w tej zasadzie?

Tzn jaki procent GMow dokonuje regularnie ruchy PRZED przetwarzaniem Yahoo za poprzednia noc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny przykład. Na ławce mam Dirka, TChandlera i Bledsoe, którzy dziś akurat nie grają. W nocy okazuje się, że MGasol się połamał do końca sezonu i chce pobrać Kostę Koufosa. Niestety nie moge tego zrobić za wziętego na jedną noc Gibsona, a mogę to tylko zrobić za kogoś z niegrającej trójki. Dla mnie to mega lipa.

No ale czy ktoś Ci kazał mieć na ławce trzech gości, których nie zamierzasz pod żadnym pozorem wywalać? W dodatku o ile nie byłby to ten wyjątkowy dzień, w który zagrała pozostała dziesiątka, to miałbyś znacznie więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz caly haczyk tkwi w ustaleniu co jest rozwiazaniem gorszym, a ktore lepszym i tak na przyklad...

 

... dla flubera zdecydowanie lepsze jest daily-tomorrow.

Hmmmm, moze wlasnie o to sie rozchodzi w tej zasadzie?

Tzn jaki procent GMow dokonuje regularnie ruchy PRZED przetwarzaniem Yahoo za poprzednia noc?

Przy Today mamy kontrolę nad całością sytuacji, bo to od nas zależy czy mamy kogoś do wywalenia czy nie. Przy Tomorrow nie mamy wpływu na brak możliwości wystawienia gracza dziś. Tym samym tylko pozornie lepsze dla flubera jest Tomorrow, bo powoduje, że musi mniej myśleć, a im mniej myślenia, tym człowiek szybciej się starzeje ;] Zatem jak widać, to rozwiązanie nawet dla niego jest gorsze ;] A na poważnie, to dla niego i każdego biorącego rano jest to realnie bez różnicy, natomiast kopie w dupę biorących wieczorem.

 

Tak więc doskonale wiadomo, że rozwiązanie Today jest lepsze i nie zależy to od ustaleń, tylko od zasady działania. Głosowaniem nie zmienisz zasady działania żadnego z rozwiązań, dlatego się sprzeciwiam temu pomysłowi.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w keeperze z opcją tommorow i największą jej wadą jest to, że zyskują tylko Ci co... budzą się tuż po zakończeniu meczów NBA. Drugim minusem jest to, że jak np. Rose się łamie na traningu/rozgrzewce, a chcesz wziąć np. Brooksa z FA żeby zagrałw dzisiejszym meczu za niego, to niestety - nie zagra, za to jeśli Rose wroci po jednym meczu, to może się okazać, że nie zagra w ogóle i tym samym pobranie traci jakikolwiek sens. I to jest w mojej ocenie największa wada, chyba większa od tej, że musisz czekać do 9 żeby wyrzucić kogoś na W;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... dla flubera zdecydowanie lepsze jest daily-tomorrow.

Hmmmm, moze wlasnie o to sie rozchodzi w tej zasadzie?

Tzn jaki procent GMow dokonuje regularnie ruchy PRZED przetwarzaniem Yahoo za poprzednia noc?

Wystarczająco wielu, żeby PO przetwarzaniu nie było kogo zgarnąć. Chyba, że w dniu trade deadline :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.